Je možné rodiť prirodzene po prvom pôrode cisárskym rezom?

ali27
28. okt 2010

Velmi tuzim po prirodzenom vaginalnom porode, pretoze mam pocit, ze som sekciou bola o nieco ukratena... A na druhu stranu si myslim, ze aj zotavovanie je rychlejsie po prirodzenom porode. Su tu mamicky, co maju takuto skusenost? Ake predpoklady musie byt splnene, aby sa vobec o prirodzenom porode uvazovalo?
dakujem za odpovede 🙂

linuska1
15. jan 2012

ja som rodila 36 hodin.. vyskusala som si prirodzeny porod... kliestovy a nakoniec cisarsky... ja som to vobec nebrala ze som o nieco ukratena.. ale skor ako vykupenie..🙂) a dufam ze to uz nebudem musiet teraz podstupit a hned ma budu brat na cisarak...) ja som sa po cisaraku hojila vyborne.. mala sa narodila 23:25 hod a rano o siestej som ju uz mala na rukach a vedela som sa aj posadit...aj ked lahnut bolo o trosku tazsie..🙂) malu mi nosili kazde 3 hodinky na kojenie.. prikladaju k prsniku na prisatie aj na operacnej sale.. na druhy den som si malu pytala na izbu a vyhoveli mi... po 4-5 dnoch som ani nevedela ze som mala cisarak... takze asi uhol pohladu...))

anega79
24. okt 2012

Ja som tiez dakovala za sekciu. Nemala som pocit ze by som bola vobec o nieco ukratena. Rodila som vsak v Irsku, muz bol o dve minuty pri mne ako sa mala narodila. Dali mi ju hned, avsak nevedeli najst volnu izbu, tak som styri hodiny bola bez nej,, bola s muzom, priniesli mi ju po hodine nakrmit ju. Potom uz bola so mnou stale, aj ked to bolo tazke hned ju mat prvu noc s rezom, nevyspata, a ona plakala... Skoda ze tento pristup nie je normalny aj na Slovensku.

marusinka80
13. nov 2012

musim reagovat na odpoved anega79 - na zaklade mojej skusenosti na Slovensku je normalne ze Ti daju dietatko po sekcii - hned po prebrati z narkozy som mala dcerku a vsetko prebiehalo ako po prirodzenom porode - okrem toho ze ja som bola nepohybliva.

erika2010
26. jan 2013

Ahojte, ja som rodila tiež sekciou. A zotavovala som sa veľmi rychlo. Viem, že v sucasnosti nechajú rodiť ženu max. 7 hodín. V pripade že porod nepostupuje, tak urobia sekciu. Je veľká úmrtnosť a potrat novorodencov. Jen neskusený lekár, ktorý sa nedá nazvať odbornikom nechá ženu rodiť dlhsie prirodzene a sám si tak kope jamu do hrobu. Prípadne aj mamička, ktora chce silou mocou rodiť normálne. Lekár nedostane titul len tak, musí si ho tvrdo vydret a preto si myslim, že pokiaľ ani jedna z nás nie je vystudovana lekárka v obore a atestacii, by veci ohľadom pôrodu a inej lekárskej starostlivosti mala nechať na toho lekara, porodnika, ktorý asi skôr vie aké komplikácie mozu nastať. A tiez musím pozamenat, ze lekari nie su vsemohuci. Su to tiež ľudia.

daeny
1. mar 2013

Ahojte ,riešim ten istý problem čakam druhe babo rozdiel medzi prvym a druhym bude pri pôrode 3r a 4m,prvy bol cisarskym tiež nepostupujuci 16h porod a nakoniec sekcia čo musim povedat ,že v mojom pripade bolo hrozne .Skoro 5dni som sa nedokazala ani posadit nieto este ist na wcko ostatne baby po prirodzenom pôrode už aj zabudli ,že rodili a ja hrozne.Velmi by som chcela rodit prirodzene no doktorka ma prehovara ,že je to nebezpečne že sa môžem potrhať a bude to este horšie.No čitam tu že vela z vas išlo prirodzene a ovela skôr ako ja tak len dufam ,že ma necha rodit prirodzene.
Pri prvom som sa trepala do Košic ,kôly rodine že tam je to perfektne mala som vybaveneho doktora Bäszermeniho a nic moc.Teraz mam Zambovu tu v Michalovciach a je to rozdiel.On sa ponahlal a dal mi vyvolavačku a všetko zastavil .
No a taktiež mam pocit že som zlyhala a akoby mi nieco chybalo...Tak držte palce aby som si to odrodila prirodzene 😉

dulkagabulka
2. mar 2013

tu je pekný článok z dielne Ženských kruhov o tom, čo ta zaujíma..o rizikách i šanciach 🙂

http://www.zenskekruhy.sk/prirodzeny-porod/item...

ninive16
21. mar 2013

Aj mňa čaká rozhodnutie lekárov. Prvé dieťa normálne, druhé sekciou pre KP. Teraz neviem, ale môj gynekológ povedal, že asi normálne (rozdiel bez 1 mesiaca 2 roky). Ja som práve po normálnom bola totálne rozbitá, ani sadnúť, ani chodiť. Po cisárskom som večer chodila. Do týždňa som bola fit. Mala som spinálku, rozprávala som sa s lekármi počas sekcie, pohoda, malú som hneď videla. No pohoda. Po normálnom pri prvej dcére som sa zotavovala 2 mesiace, kompikovaný pôrod, stresy,malú oživovali, otrasný zážitok. Pre mňa bola sekcia v pohodičke. Po sekcii hlavne treba chodiť a chodiť, aj keď bolí......

ataz
17. apr 2013

U mňa sa 1. pôrod rozbehol normálne, no úplne na poslednú chvíľu sa skončil sekciou( malý šiel von tváričkou) 2.pôrod som odrodila normálne. Medzi deťmi je rozdiel 2,5roka. Čo sa týka hojenia, tak..ťažko povedať, kedže po normálnom som sa "dole" dávala dlhšie dokopy. Po cisárskom je to ako po slepom čreve :D každá jazva bolí....No normálny pôrod s kontrakciami a so všetkým o k tomu patrí je zážitok na celý život a tie baby, ktoré od strachu idú rodiť sekciou sú o veľa ukrátené. Môj názor... 🙂

1stefi121
1. máj 2013

Aka by mala byť hrubka jazvy pri spontannom porode.

simona1981
7. jún 2013

Ahojte,
mam polrocne babo, ktore som rodila cisarskym rezom. Cisarsky bol neplanovany, rodila som vyse 24 hodin, ale neotvarala som sa, tak sme skoncili cisarskym, maly mal uz problem s dychanim a klesali mu ozvy.
Velmi som chcela rodit prirodzene, bolo to pre mna velke sklamanie, ale samozrejme islo o zachranu zivota mojho dietata, tak som sa s tym snazila zmierit.
Myslela som, ze za par mesiacov to prejde, ale je to uz pol roka a mna to velmi trapi, vzdy ked vidim niekde video s porodom alebo niekto hovori o porode, rozplacem sa.
Zazili ste to niektora?
A myslite, ze je este sanca, ze by som druhe porodila normalne?
Velmi ma to trapi. ☹

barboritta
11. jún 2013

no a ty si už tehotná?ja som otehotnela po 10 mesiacoch od sekcie,teraz som rodila normálne,krásny aj ked ťažký pôrod to bol.stále ma kontrolovali ale šlo to.ja som cítila to,čo ty,veľké sklamanie.našťastie,všetko dobre dopadlo a mám opäť krásnu dcérku.všetko záleží od toho ako sa budeš cítiť a ktorú nemocnicu si vyberieš,niekde robia sc automaticky,pre istotu

nikuska27bb
29. jún 2013

Ahojte,ja mám za sebou jednu sekciu-dcérka má 3roky a 5mesiacov,no a teraz 15.7.mám termín druhého porodu,chodím na rizikové s krvným tlakom,ktorý sa zatial drží celkom v norme,aj pri prvom tehu som chodila na rizikovu koli tlaku,chcela by som skusit rodit vaginálne,chodím k tomu istému dr.ako pri prvom tehu a on my robil aj sekciu,vyjadril sa že je to tak 60 k 40,že to bude opat sekcia,tak by ma zaujímalo ak máte niektorá skusenost,ak by porod nepostupoval,tak ako najdlkšie Vás možu nechat čakat,kým urobia opat sekciu?Obávam sa tej ruptury maternice,ak by to natahovali,dakujem.

fialka821
29. jún 2013

nikuska27bb Ahojcek,ja som rodila maleho sekciou lebo som dostala vysoku horucku a mali bol velmi velky. Nemala som ziadne komplikacie ale prislo to zhurta tak mi urobili sekciu. Ale k veci aby som ti tu nepisala blbovimy. Pred 9 mesiacmi sa mi narodila dcerka a tu som porodila normalne. Ja som moc chcela normalne rodit a bala som sa ze ak som mala prve sekciou tak aj to druhe budem ma t ale nastastie nie. Doktor mi povedal ze len nech som v klude a vsetko sa rozhodne ked to pride. Prislo to krasne presne ako hodinky len rozdiel som mala v tom ze mne postupne odtekala plodova voda ale pomohli by injekciou a za par hodin som malu porodila. Drzim palce a verim ze vsetko dobre dopadne. Pozri aj keby si musela sekciou nic sa nedeje hlavne nech ste zdravi.

anjelik2509
29. jún 2013

aj ja som mala prvý pôrod dcérky akútnou sekciou kvôli nepostupujúcemu pôrodu, nejako som sa nechcela otvoriť...A teraz čakáme druhé a neviem, čo a ako...Lekára som sa ešte nepýtala, ako to vidí, ale budem to musieť čím skôr urobiť...
Ja ale so sekciou nemám zlé skúsenosti, práve naopak, jazva sa mi zahojila veľmi rýchlo a pekne a na druhý deň (malá sa narodila o 16.45, dve hoďky trvalo kým mi odišla epidurálka, potom som nejako prečkala noc a ráno o 8 som už chodila) okolo obeda som už pestovala malú na rukách, kojili sme a lietala som po pôrodke ako šarkan, ešte sa sestry čudovali 😀 Neviem, celkovo som sa cítila dobre (až na to prvé vstanie z postele, to som myslela, že mi vypadne maternica, čo ma tak bolela)...A kojila som malú do jej 2,5 roka, vôbec nemala problém s aklimatizáciou..Ale dodnes mám pocit, že som ten pôrod nezvládla a zlyhala som, ale kašlať na to, hlavne že sme aj malá a ja v poriadku..A teraz neviem, či sa mám obzerať po nejakej inej pôrodke, kde sa dá rodiť aj bez vyvolávačky a dajme tomu alternatívne, alebo toto všetko podstúpiť ešte raz..

verkom
3. júl 2013

Ahojte ženy, kde ste rodili.... ja som prvý pôrod mala sekciu a pri ďalšom chcem prirodzene, no v Nových Zámkoch to veľmi reálne nieje, preto sa chcem informovať kde ste rodili.... Ďakujem

1katkas
6. júl 2013

@verkom ahoj v NZ som po sekcii teraz by som chcela vyskusat prirodzene ked nebudu komplikacie...ono to nezavisi od porodnice, papier, ze suhlasis so sekciou podpisat nemusis tak ti ju nasilu nespravia

denisa462462
27. sep 2016

@andrejkaz a kde rodila prosím ťa?

denisa462462
27. sep 2016

@simona1981 ja prežívam to isté, som rok po sekcii dcérky ale tiež som sklamaná a rada aby som rodila prirodzene.. Začala som prirodzene a skončila pod nožom... :(

lydia1989
29. jan 2017

@andrejkaz
Kde rodila, prosím?

lydia1989
29. jan 2017

@simona1981
Ja mám tiež polročného synčeka a veľmi sa z neho teším ale veru vždy mi je do plaču keď si spomeniem, že som nemala ani pol hodinku na to, aby som sa psychicky pripravila na sekciu kvôli nepostupujúcemu pôrodu. Tiež to veľmi zle znášam, jednoznačne to bola jedna obrovská trauma, ktorú sa snažím spracovať... Tiež by som veľmi chcela druhé dieťa porodiť spontánne ale moja doktorka a ani nemocnica ma v tom vôbec nepodporuje. Neviem čo mám robiť...😢 u teba už uplynul nejaky čas, ešte vždy je to také ťažké, keď na to pomyslis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre