Jedenie pred pôrodom

andreasiskova3
27. máj 2014

Ahojte, chcem sa opytat ci ste jedli alebo pili pred porodom. Ja mam ist zajtra rodit a nakolko cakam dvojicky , doktor mi povedal, ze sa nemam rano najest ak by sa to skomplikovali a museli mi robit cisarsky. Ja mam ake velky problem rano nejest, ja som potim odstavena, nevladzem ani existovat a som slaba ako mucha. A to mam potom este aj vladat rodit? Ak by som sa najedla ake je tam potom riziko, ak by som teda ozaj sla nakoniec cisarskym? Diky za kazdu skusenost.

labajka
27. máj 2014

v každom prípade ťa chápem, ja tiež ráno musím jedávať, inak konečná, držím palce a som zvedavá na odpovede na tvoju otázku, aj mňa to zaujíma........ja by som mala rodiť až v auguste, ale tak každá rada dobrá

andreasiskova3
autor
27. máj 2014

@labajka Trochu ma zaskocil, lebo porodit mozem hocikedy, moze to trvat hodiny a hodiny. Neni to ako planovany cisarsky ze o urcitej hodine. Tak ani nemam obavy zo samotneho porodu ako takeho ale z toho ako to fyzicky zvladnem. Ked sa rano nenajem trasu sa mi nohy a je mi zle. Mam nizky cukor tak ho hned rano musim nejakou stravou doplnit. Ked budem musiet vydrzim to je jasne, ale dost budem mat kontrakcii a nieto este aj od hladu ☹

mimi8814
27. máj 2014

skus hroznovy cukor, doda energiu ale nezaplni....

rea92
27. máj 2014

@andreasiskova3 kludne sa naranajkuj....samozrejme, ze si rano nevystrojis velku hostinu 🙂
Ale ak si nieco male a lahke das (napr. chlebik+zeleninka) nic sa nedeje....doktori lubia prehanat a zbyticne strasit.... prajem vela stastia 😀

bianca
27. máj 2014

@andreasiskova3 mi nehovor ze jedno rano nevydrzis nejest.Potom ked pridu blesti tak na jedlo nebudes mat ani pomyslenie a keby sa nieco nedaj boze skomplikovalo,tak arista ta neuspi najedenu a ak ano tak tam je velke riziko a potom ovela vatsie problemy ako jeden den bez ranajok.On ta len chce pripravit aby ti nemuseli este aj sondu zavadzat a to je ovela neprijemnejsie ako hlad.Vyborny tip je ten hroznovy cukor.Zaludok zostane prazdny ale energia pre mozog bude

sabina1975
27. máj 2014

@andreasiskova3 nie nejedz vobec nic mna tiez pripravovali na cisarsky a mi povedali ze od pol noci nejest nepit tak isto som bola ze ak sa nenajem do pol hodky po zobudeni je mi zle toci sa mi hlava nastastie som rodila prirodzene a jedlo mi paradoxne nechybalo ale bola som velmi smadna

bianca
27. máj 2014

@rea92 vies co jej radis?

zuzka1008
27. máj 2014

Pokiaľ to nieje plánovaná sekcia,nechápem prečo nejesť ? Ja som sa normálne navecerala a o 2h som mala kontrakcie, o dalsie 2h bola mala na svete, 🙂 držím palce
Asi by som počúvala rady lekára, vie čo vraví 😉

rea92
27. máj 2014

@bianca predstav si, ze viem.....cisarsky predsa nema planovany, takze preco by sa nemohla najest?
ale fajn, Tvoj nazor a postoj Ti nikto neberie....

daniela1983
27. máj 2014

ja som obedovala priamo na sale

bianca
27. máj 2014

@rea92 ked ju doktor na nieco pripravuje tak na to asi ma dovod.A neviem od kedy clovek radsej riesi nasledky ako prevenciu.A to nepisem len preto ze som mala neplanovany cisarsky a strasidelne komplikacie ale i z pohladu druhej,odbornej strany

daniela1983
27. máj 2014

a to ti ten porod budu vyvolavat? lebo ak ano tam je dost mozne ze to skonci cisarom

andreasiskova3
autor
27. máj 2014

Jeskove oci dievcata nehadajte sa. Samozrejme ze vydrzim nejest , aj napriek tomu ze tam budem odpadat od hladu. To vie pochopit iba ten clovek kto tie ranajky jednoducho potrebuje. Ale o tom nechcem hovorit, len som cchcela vediet ake komplikacie mozu nastat. Radsej sa nenajem , ale sa bojim ze nebudem vladat tlacit a tym sa vsetko skomplikuje tak ako pri mojom prvom porode. Asi skusim ten hroznovy cukor nech mam aspon nejaku energiu.

andreasiskova3
autor
27. máj 2014

@daniela1983 ano budu mi vyvolavat. Dr.skonstatoval ze uz je cas aby sa nieco nepo........ dneska som skoncila 38 tt s dvojkami.

cervenaruza123
27. máj 2014

@bianca ja ked rano nezjem nic sladke, cely den sa mi toci hlava, keby som mala tak rodit, neviem jak by som to zvladla.
@andreasiskova3 pokial viem, tak sa pri cisarskom moze nieco skomplikovat, ak je zena najedena, nepamatam uz presne co. vacsinou to aj tak problem nie je, ale istota je istota. a to ci operacia bola planovana alebo nie, podla mna nemeni telo zeny, takze podmienky by mali platit rovnake. vela zien si napriek zakazu nieco zje, vypije a nic sa nestane pokial viem. ale lekar, ktory ma informaciu, ze to moze byt problem (to este samozrejme neznamena, ze to je pravda, v medicine sa casto menia fakty) vam nepovie, ze pocujte, je sice mala sanca na komplikacie, ale ignorujme to, lebo pravdepodobne sa prave vam nic nestane, tak sa najedzte. jasne, ze bude opatrny. ak budes mat moznost, spytaj sa na to lekara, co ti odporuca, ked bez ranajok proste nebudes fungovat. a nasla som jeden clanok, mozno pomoze: http://najmama.aktuality.sk/clanok/227969/zakaz... drzim prsty, nech su deticky zdrave a porod co najmenej bolestivy 🙂

daniela1983
27. máj 2014

@andreasiskova3 podla mna nieco lahsie by sa snad mohlo, napr take bebe dobre rano mi pocas rodenia vyslovene bodli

andreasiskova3
autor
27. máj 2014

@sabina1975 tak super, dufam ze aj ja pribtom vsetkom strese zabudnem na hlad a vsetko skonci bez sekcie.

bianca
27. máj 2014

@andreasiskova3 tu je o dovod viac aby si sa riadila radou lekara a verit ze vie co robi.Mozem ti napisat kludne i 100 komplikacii ale naco sa stresovat?Radsej sa v klude nastav na to ze porod bude nadherny,daj si lahku veceru aby rano zaludok nechcel dvojitu porciu,pokecaj si s babatkami a porad im nech su rozumne a vsetko bude super.Potom cakam info 😉

andreasiskova3
autor
27. máj 2014

@cervenaruza123
@cervenaruza123 nooo, dobry clanok 🙂

bianca
27. máj 2014

@cervenaruza123 normalne by si to zvladla ako 100 vky zien denne ktore idu na planovanu ci neplanovanu sekciu.I uvaha nad tym ze 4 kg dieta vylezie cez gombikovu dierku je nemyslitelna a ono to ide

andreasiskova3
autor
27. máj 2014

@bianca tak veru musime sa naštelovat 🙂

bianca
27. máj 2014

@andreasiskova3 sak ste dajake zeny nie?Ci pana 3 herecky v jednom tele sak to je aka sila.Zvladnete to vsetky 3 uvidis.Hlavne aby si mala dobru oporu pri sebe pocas vyvolavania.

dollynkaa
27. máj 2014

Nejedz a nepi uz len preto ze ak bude treba sekcia musia dat uplnu narkozu a nemoze respektive velmi nebezpecne ak si najedena

libka1
27. máj 2014

@andreasiskova3 mne lekar povedal nech si dam nieco lahke, ze nemam prist uplne o hlade. Nerodila som ale cisarskym.

leporeloo
27. máj 2014

@andreasiskova3 kludne sa napapaj rodila som v hainburgu a porodna asistentka mi doniesla kolac uz ked som mala kontrakcie su to bludy ze nemozes jest podla WHO je v babyfriendly nemocniciach mozne jest a pit podla potreby rodicky ...

katie555
27. máj 2014

ako vie mi niekto povedat preco jedine na svk sa nemoze jest? ja som rodila v uk , este aj na 'vzycharni' ma tlacili jedlom...normalne som mala veceru tusim o 6tej (ale zase nehovorim ze som toho moc zjedla ) o 8.30 som sla na salu ...porod sa skomplikoval, kliestovy porod .Dali mi tabletku na pripadne rozpustenie jedla v zaludku , ak by sa klieste nepodarili ze hned ma musia uspat ..
nerypem ..len sa slusne pytam . A potom zeny co idu na vyvolavacku tiez nemozu jest? ved to moze trvat aj den - dva kym zaucinkuje.
a riziku vyvratenia obsahu zaludka pocas narkozy viem ...

katren
27. máj 2014

@leporeloo podla WHO mozno, ale podla lekarov urcite nie.....a rodila som v babyfriendly....

evitka83
27. máj 2014

@andreasiskova3
ja som bola tento tyzden na skoleni o epidurale a vysvetlovali aj tento pripad. Pri spontannim porode sa moze stat nieco necakane, kedy je dieta v ohrozeni a je nutne ukoncit porod sekciou. A je rozdiel, ci ma lekar nejaky cas na vybratie dietata a moze to robit aj v spinalke, kedy je mozne nieco jest, pretoze je to anesteza od pasa dolu. Ale pokial je nutne vybrat dieta okamzite, dava sa celkova anesteza okamzite a pokial mas v sebe jedlo, hrozi riziko vdychnutie zvratkov. Prave na toto som sa pytala, pretoze pokial by som musela rodit sekciou nechcela som spinal, ale celkovu anestezu a anesteziologicka mi vysvetlila, ze v pripade, zeby som pred porodom alebo pocas porodu nieco jedla, prakticky na vyber nemam a musela by som ist spinalom, prave z vyssie uvedeneho dovodu. Celkovu anestezu aj v pripade jedla v traviacom trakte by volili iba v pripade, keby nebola ina sanca a benefit by prevysoval riziko. Z tvojho prispevku som pochopila, ze ides rodit prirodzene dvojicky, kedy je vyssia pravdepodobnost komplikacii pri porode a preto chce mat asi lekar poistky, ze keby nieco, tak ma moznost uplne ta uspat bez rizika...

lilitela
27. máj 2014

@andreasiskova3 Pri dvojickach je zrejme vyssia pravdepodobnost na cisarsky. A ked sa najes, mozes sa zadusit zvratkami, ak by ti z nejakeho dovodu museli dat celkovu narkozu.
Ja som rodila 1 dieta normalne a tiez mi po prichode do nemocnice zakazali jest, trvalo to 15 hodin, fakt som nebola hladna - unavena po tolkych hodinach (nocnych) som bola aj tak. Smadna som bola, anesteziolog mi dovolil pit a sestricky chodili zakazaovat, tak si vyber. 🙂 Ale anesteziolog povedal, ze je snad vyssia sarza.

leporeloo
27. máj 2014

@katren no asi nie az tak babyfriendly 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre