Kde na vás prišiel pôrod?

biancal
11. okt 2012

Zienky chcem sa opytat, ked to na vas prislo, boli ste doma? Zazili ste niektora ze ste zacali rodit niekde v autobuse, alebo to na vas prislo niekde vonku? Neviem preco ja mam z toho taky mensi strach 😀 😀 Ak ste boli same doma, volali ste si sanitku /ak ano, ako dlho trvalo kym prisli/ alebo ste sa stihli nejak dopravit do nemocnice samy? Budem rada ak sa podelite o skusenosti 🙂

pingu1
11. okt 2012

ja som sa o pol 4 isla vycikat. ked som si lihala do postele, tak som mala pocit, ze sa mi chce znovu, tak som sa vratila na wc a trochu zatlacila. nieco zo mna vyslo, no nevedela som uz posudit, ci moc, alebo voda, potom znova nieco, tak som si sadla na zem a zacala pre istotu studovat knizku. po dvoch minikontrakciach som sa rozhodla, ze zobudim mm a ked som sa postavila zo zeme, tak mi zacalo tiect po nohach jak z vodovodu

snopkulka
11. okt 2012

DOMA - večer sme pozerali NHL, Chára dal hattrick a keď som si išla o 2h ráno ľahnúť, synátor si zmyslel, že je čas mrknúť na svet, tak ma 3.30h doslova posadila prvá kontrakcia na posteli 😀 😀 hodinu sme s manželom behali po byte ako splašené opice, lebo kontrakcie každých 15-10 minút, kým sme objednali taxík 😀

nikolka2
11. okt 2012

Mne 1 krat v nemocnici lebo mi dali doobedu cipok a mala som prist na 6 do nemocnice a ked ma lekarka vzala pozriet , ze co jak to vypatra asi omylom mi praskla vodu 😀 ,,,ale az o 14 hodin prisla na svet dcerka 🙂
No a 2 krat som doma s muzom dopozerala futbal ,,,a o 2 hod mi praskla plodova voda a utekala som do nemocnice o 3 hod . sa mi narodil syn 😉

kukujka
11. okt 2012

mne doma rano o siestej som sa zobudila v tom ze lezim v mokrom-odtiekla mi voda+ako som vstala dalsi prud lial zo mna a o 13hodin uz bola lia na svete

adri2211
11. okt 2012

no mne odtiekla plodova voda doma presne o polnoci, zobudila som sa na prask. bola som doma sama, tak som volala priatelovi nech taha domov, a kedze mal vypite hovado jazdila som do nemocky 😉 kontrakcie som necitila, aj ked na monitore v nemocke mi uz ukazovalo. mala sa narodila na druhy den o 13:20

nikalv
11. okt 2012

mne 1x neodtiekla, mne ju prepichovali 🙂 to som vtedy rodila 5,5 hod, 2x tak to v nemocnici o 03:15 to som bola u sestricky ze mam bolesti a o 04:10 bol vonku 🙂))) (a to ma na tu noc chceli pustit domov po tyzdni co som tam lezala... neviem si prdstavit co by som robila keby ma to doma chytilo.... ci by som nahodou niekde v aute alebo sanitke neporodila 😀

evulik82
11. okt 2012

mna tiez doma,okolo polnoci zacali bolesti,pekne ma stihli odviest do nemocnice,plodova voda mi odtiekla az tam a mala sa narodila pred pol siestou 🙂

marmete
11. okt 2012

Doma v noci, lebo som bola upozornena, ze to moze byt kazdu chvilku, takze som si radsej dlhsie cesty mimo domov odpustala. Ale tusila som, ze ma to chyti v noci, lebo tie moje falosne kontrakcie prichadzali vzdy v noci. Takze o pol2 som sa prebrala, ze zas musim ist na wc, ale ups, ono to uz bola trosku ina bolest ako falosna, takze o pol3 porodnica a o 5 rano bol maly na svete 🙂

stanushqa85
11. okt 2012

obidva porody zacali pomalými kontrakciami doma večer pri správach a pri obidvoch ma to chytilo den pred vyvolávačkou kedze som uz dost prenasala 😀

erika26
11. okt 2012

mne 1x po vyšetrení u doktora som išla na wc a tam to začalo 😎 a druhý raz ma to chytilo o pol piatej ráno v posteli ked som zacítila niečo mokré 😉

sharlotta
11. okt 2012

Ja som pri upratovani v sobotu strasne nadavala, ze uz sa chcem zbavit toho brusiska, ze uz si chcem normalne upratat, ze mam toho plne zuby (kyselina, nespavost...) O polnoci som klasicky vstala a uz som nemohla spat. Chodila som od okna k oknu. O 3.30 som si lahla, ze skusim zaspat a v tom rana jak z dela. Som myslela, ze ma mala zvnutra celu rozkopala. Zobudila som muza, ze ma mala strasne silno kopla a neviem, ci mi nepraskla voda. on na to, ze "ved pockaj, uvidime" a v tom uz zo mna prudom tieklo. Kontrakcie takmer ziadne, nakoniec som si presla cez vyvolavanie k akutnej sekcii.

ssussie
11. okt 2012

:DDDD mne po pol litri infuzie s oxytocinom, po dvanastich hodinach kontrakcii som sa otvorila na spicku prsta a tak som rodila SC ... a zacali sme o pol desiatej rano, cely den vonku 37 stupnov, nemohla som pit ani jest. Takze kontrakcie boli uplne nic oproti tomu aka som bola smadna a upotena ... ale aj napriek tomu ma dobra nalada neopustala ... az sa mi divili :D

dadikadodik
11. okt 2012

ja som mala nastupit v pondelok do nemocnice a v nedelu okolo druhej nadranom som sa zobudila na to,ze som vyspata, co bolo divne 🙂 behala som po byte, kukala z okna, potom som si znova lahla, ze sa pokusim zaspat, a zachcelo sa mi na malu potrebu a na wc som zistila, ze mi odchazda zatka aj voda, nakoniec som aj tak celu nedelu este prelezala v porodnici, a porodila az v pondelok, na planovany termin vecer o 18.45

mishel25
11. okt 2012

🙂 druhý krát ,vecer prišli kontrakcie ale bolo týžden pred porodom,o hodinku nato boli silnejšie a šli sme do nemocnice, na príme mi chceli pomocť po schodoch no vybehla som sama na 2 poschodie ,povedala som že rodím a sestrička mi vraví počkajte musíme vás pozrieť príde hned doktor a ja jej hovorím tak ak nepríde hned porodím tu a hned tak som sa nestihla ani prezliecť vyšla som na stol ,voľná bola len porodná asistentka a malý bol o 2 minútky na svete 🙂

paris3
11. okt 2012

ja som uz dva tyzdne pred porodom nevedela v noci spavat, mala som takych silnych 'poslickov'. bola som z toho nervozna, nevyspata, chcela som, nech sa to uz rozbehne... snazila som sa pre to robit, co sa da, ale stale nic...
tri dni po termine som doma nadranom mala pravidelne kontrakcie, kazdych 3-5 minut, neboli velmi bolestive, ale boli... tak som isla do porodnice, dali ma na pasy... verdikt bol, ze rozbiehajuci sa porod... dali mi klystir, ale po nejakych dvoch hodinach kontrakcie uplne prestali! tak ma poslali domov 😀
potom som prisla na kontrolu o dva dni a doktor podla zaznamu zase tvrdil, ze urcite uz ideme na to... nalez ale nepokracoval, kontrakcie som stale mala, vselijake vyvolavacky, ale mala sa narodila az cisarskym o 12 hodin 😒
co by som ja dala za taky rychly 'televizny porod' 😀
rozhodne sa toho neboj, ak by si mala rychly porod, tak by si bola s tych stastnejsich 😉 do porodnice urcite stihnes 😉

snehulienkatrpaslik
11. okt 2012

noooo, zacalo to postupne....v nedelu nad ranom som sa doma bola vycikat, potom uz som sa v posteli nevedela ulozit....neskor take mravencenie v podbrusi, to preslo na take mierne krce...nieco ako ked mas menzes...krce sa stupnovali, ale neboli velmi neprijemné, ani bolestive, aj som poupratovala, vela som chodila,.... vecer o 21-vej zrazu nahle bolesti cca kazdých 15 min....po polnoci uz kazdých 5 min, to sme dosli do porodnice, lekar ma vysetril....od 03:00 uz bolest trvala bez prestavky, o 04:00 mi pustili plodovu vodu...cim sa to urýchlilo, o 6:00 som porodila...ale tie dve hodiny boli neskutocne bolestive, no velmi rýchlo mi ubehli...do tej 4-tej rana sa to tiahlo strasne pomaly, takze vdaka za pustenie plod. vody, inak neviem, ako dlho by som sa este trapila...

mamamajka
11. okt 2012

nooo, tvrdiť že od prvej kontrakcie po pôrod prejde 9-10 hodín je riadna kravina... mne o 23.45 doma v spánku praskla voda, pretože som mala rizikové šli sme hned do nemocky, tam sme boli o pol jednej a vo výťahu som mala prvú slabú kontrakciu. Malý sa narodil o pol druhej, takže presne po hodine od tej prvej a naozaj len slabučkej, a to šiel zadočkom a mala som už aj naplanovany cisarsky. Lenže cele to šlo tak šialene rýchlo že nebol čas na zbytočnosti :D

saranata
11. okt 2012

myslím, že také obavy má každá tehula 🙂, ale v reále takéto minutové pôrody sú skor výnimkou a väčšinou u viacrodičiek a aj to nie je pravidlo.
pri prvom porode mi odtiekla voda ráno o osmej potom som sa 4 hodiny nudila v nemocnici ked o 12 začali také akože bolesti a o 12:15 bola dcéra na svete, na prvorodičku úplná malina , takéto pôrody by som dopriala každej žene 🙂
pri druhom to isté, ale večer, tiez odtiekla voda do 5 hodín dcera na svete aj ked teda druhá doba porodná bola dlhšia a bolestivejšia ,ale aj tak nič také čoho som sa bála
pri poslednom pôrode pred dvoma mesiacmi som aj rozmýslala ako rýchlo to pôjde po tých mojich akože pôrodoch, no a namiesto mojich overených lahkých pôrodoch ma čakalo krásnych 18 hodín 5 minutových kontrakcií a pôrod s prepichnutím plodovej vody , podávaním kyslíka a v záverečnej fáze aj s dávkou oxytocínu.
takze sladký porod tretorodičky 😀 😀
a to asi preto aby som mohla povedat pri troch deťoch ,ze som aj ja rodila 😀 😀 😀

prajem pohodový pôrod a zdravé babatko a žiaden strach , vačšinou tomu nejaký ten čas predchádza takže s viac ako velkou pravdepodobnostou neporodíš v autobuse 😀 😀 😀
ked budeš sama volaj taxi alebo niekoho kto ta odvezie si dohodni , alebo aj tu sanitku poprípade 😉

zuzub
11. okt 2012

ahojte , extra rýchle pôrody vôbec nie sú z filmov.ja som mala také obidva.prvý v Martine v pôrodke som bola dohodnutá na hospotalizácii s dokim a že sa uvidí ani otvorená ani kontrakcie len som už prenášla o 15hod som prišla do nemocky a 18.08 bol malý na svete, žiadna vyvolavačka nič len mi prepichli plodovú vodu.
druhý: 6 dní pred termínom som sa cítila nejak čudne furt ma pobolievalo podbruško ale pravidelné kontrakcie žiadne.v nedeľu o 23hod sme išli pre istotu do nemocky nech ma pozrú ( pôrodka Čadca) o 23.30 sme tam prišli a 1.15 hod bola malá na svete a to ma doktorka na príjme chcela poslať domov, že som malo otvorená a nemám žiadne kontrakcie.......a nakoniec to bol jej najrýchlejší pôrod aká odrodila 😀 takže super rýchle pôrody sú reálne netreba sa báť radšej ísť aj 5x do nemocky a zbytočne ako neskoro 😉

katkas1
12. okt 2012

dceru v nemocnici, kedze som prenasala tak si ma tam uz nechali ze mi vyvolaju, ale hned prvu noc sa to spustilo same a syna doma, mala som mini menstracne krce od polnoci, o 4 rano som sla na vecko, na papieri som mala uz trosku spinave tak som zobudila muza ze rodime a on ze dobre a spal dalej, tak som mu jednu tresla aby sa prebral, isiel pre mamu aby prisla k dcere, ja som sa sprchla vypila kavu a rano o 6 som lsa do nemocky, ale to som uz ziadne bolesti nemala tak som si myslela ze plany poplach a ked ma vysetrili bola som otvorena na 5 prstov, nakonioec mi museli dat infuzku aby orisli kontrakcie lebo som sa veselo otvarala bez bolesti

iffka2002
12. okt 2012

prvy porod som mala naplanovany na rizikovom (malo plodovej vody) a druhy mi zacal ked som bola v bille nakupovat🙂 Dostavala som take krce do noh a boleli ma krize. Som ale netusila, ze to uz je ono. Potom o polnoci uz som mala aj kontrakcie take silnejsie a pravidelne, ze sme sli do nemocnice a tam to uz islo..

vefi89
12. okt 2012

@blanblan nesúhlasím, mne odtiekla voda síce o štvrtej, ale kontrakcie som dostala hodinu pred tým, ako malý prišiel na svet 😉

fomarik
12. okt 2012

Ja bohužial neviem aké to je mať kontrakcie a ani poslíčkov som počas celého tehu necítila. Po polnoci ked som spala som medzi nohami pocítila niečo velmi ale velmi teplé, chytím si tam rukou a ..aha.....niečo vlhké, mokré zo mna ide. Budím manžela, že asi mi praskla plodovka a ideme rodiť. Postavila som sa z postele a všade pllllnoo krvi, idem na wc... krv zo mna len tak šplieachala, bolo nám jasné, že to plodovka nie je. Rýchlo do auta a s modlitbami som chcela zacítiť pohyby mojej babulky ♥.....40km do nemocnice boli nekonečnééééé......... po príchode do nemocky zo mna išli zrazeniny krvi...takže šup-šup...cisársky a Lívia bola do polhodinky vonku 😵 😵 😵 😵 😵 . To mi doma totiž praskla placenta 😔 ...bolo to dva týždne pred termínom.

svetllana
12. okt 2012

Treti porod som mala vyvolany, takze to nic, ale prve dva doma v noci o druhej..resp. rano o druhej 🙂

zuzana17
12. okt 2012

v pôrodnici 😀 , prvý mi museli vyvolať, lebo malému sa nechcelo a druhý som išla na SC

ela2710
12. okt 2012

@biancal prvy porod som mala kontrakcie doma, potom som sla do nemocnice a maly sa narodil do necelej hodinky, druhy porod - na zh city feste mi odsial zatka, tak sme sli domov, a za hodinku - dve mi odtiekla voda, muz so synom ma rychlo odviezli do porodnice a mala bola o hodinu a 40 minut na svete, keby som ostala na tom feste do konca, odtiekla by mi voda tam, takze som rada, ze sme sli domov 🙂

diankakandrova
12. okt 2012

Doma chvala bohu, den pred porodom som bola u doktorky to som bola v 39 T bola som len na 4 cm a na druhy den som dostala kontrakcie a isli sme do porodnice a prisla somz 9 cm vodu mi prepichli a o dve hod bola Emy uz snami 🙂 tiez som sa bala ze kedy to na mna pride lebo od 34 t som uz bola na 4 cm ale neboj sa vsetko dobre dopadne len klud a este mas vela casu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre