Kde na vás prišiel pôrod?

biancal
11. okt 2012

Zienky chcem sa opytat, ked to na vas prislo, boli ste doma? Zazili ste niektora ze ste zacali rodit niekde v autobuse, alebo to na vas prislo niekde vonku? Neviem preco ja mam z toho taky mensi strach 😀 😀 Ak ste boli same doma, volali ste si sanitku /ak ano, ako dlho trvalo kym prisli/ alebo ste sa stihli nejak dopravit do nemocnice samy? Budem rada ak sa podelite o skusenosti 🙂

ludka140281
11. okt 2012

prva dcerka začala som rodit v čakarni na poradni 🙂 u gynekologa a dnu som šla s rukami medzi nohami,sice mi voda neodtiekla,ale otvorena na 7prstov....druha dcerka po vyvolavačkach na porodnici( na chodbe) išla som z vyšetrovne a naspat ma odniesli 🙂 ....obe konrtolovane na porodnici 😀

lejlla
11. okt 2012

nie ...nebola som doma,ale isla som na prijem,lebo som uz mala termin...nestresuj sa a uzivaj si tehu.este mas casuuu 🙂 neboj dr.ta upozorni ked sa to bude blizit.a dopravit sa do nemocky urcite stihnes neboooj 🙂

blanblan
11. okt 2012

Od prvych kontrakcii po naozajstny porod prejde min. 9-10hod takze aj keby si bola mimo domu mas cas vratit sa a vybavit si odvoz do nemocnice. nie je to ako vo filmoch 😉 No inak u mna, nic originalne - doma, cakala som kym pride muz z roboty aby ma odviezol do nemocnice

kris557
11. okt 2012

Ja som týždeň prenášala, tak som sa mala dostaviť do pôrodnice zbalená, no a tam ma to chytilo o také 2 dni 🙂

aduskatt
11. okt 2012

@blanblan.........asi ako u koho.mne od prvej kontarkcie, ktoru som zacitila po ozajstny porod presla asi hodina🙂))

a doslo to na mna v nemocke, takze nastastie s prevozom nebol problem🙂

anelehka
11. okt 2012

ahoj,prvy syn planovana sekcia,takze v poho,druhy sa ohlasil vo vytahu,akurat som si isla pre vysledky koli teh.cukrovke,tiez sekcia,odtiekla mi voda v 32t.

uhnakova
11. okt 2012

Mne zacala odtekat plodova voda v restauracii na obede s mojim ocinkom 🙂. A bolo jej teda dost vela, nechala som tam na toaletach trochu spust 🙂. Kontrakcie nikde, tak som sa nestresovala, otec ma odviezol domov po veci a nasledne do porodnice. Kontrakcie sa rozbehli az vecer o desiatej, cca po desiatich hodinach od odtecenia plodovej vody.

vadimka
11. okt 2012

no nie je pravda, ze od prvych kontrakcii prejde min.9-10hodin...ja ked som prvy krat rodila, tak ma chytili prve kontrakcie o jednej v noci...volali sme sanitku,ked sme povedali ze ide o porod bola do 10minut u nas....cestovali sme asi 12km do nemocnice...a syn bol na svete o 3 hodiny....s dcerkou to bolo este rychlejsie..zrazu kontrakcie...som mysela ze porodim v sanitke...hned som sla na stol a rodila...takze je to individulane...spytaj sa na porod-dy svojej mamy..je velmi pravdepodobne ze budes mat taky isty..moja mama nas rodila troch a vsetci sme sli velmi rychlo a lahko ja som rodila tak isto aj sestra....

cerstvamamina
11. okt 2012

mňa to chytilo v noci o pol druhej... trošku ma pobolievalo bruško tak som nevedela či to už sú kontrakcie alebo nie, a zrazu mi praskla aj plodová voda, takže všetko bolo jasné 🙂

vieruna
11. okt 2012

Prvy planovany vyvolany po termine. Pre moju psychiku absolutne idealny stav 🙂 . Druhy / rano v poradni mi dr. povedal, ze mam ist domov sa zbalit a poobede nastupit do porodky. Velke stastie, ze som mala rano tu poradnu. Keby som cakala na pravidelne kontrakcie, tak nabeton porodim doma, pripadne po ceste do porodky. Od zaciatku az kym sa druhy nenarodil to trvalo cca 1 a pol hodku bez pravidelnych kontrakcii 😀

gangulienka
11. okt 2012

pri prvej dcerke mi doma odtiekla plodova voda cakala som kym muz pride pre mna a prva kontrakcia po prichode do porodnice, pri druhej dcerke som sa rano vybrala do BA s manzelom do prace ale po ceste mi zacali kontrakcie tak manzel nesiel do prace ale rovno do porodnice a od prichodu do 50 min bola mala na svete 🙂

namarie
11. okt 2012

no ja som mala v utorok večer bolesti a bola som doma, rodiť som mala v KE (hodina cesty autom do nemocnice) a tak brat hneď zohnal auto a odviezol ma na príjem, tam mi povedali, že nerodím a poslali ma preč, keďže som inak bola v KE na internáte (asi 10 min s MHD od nemocnice) tak som ostala tam aj s pripravenou "batožinou" do nemocnice spolu s priateľom a čakali sme... v stredu ráno mi začali bolesti znovu, sledovala som čas, tak ako mi povedali, kontrakcie boli stále častejšie až boli pár hodín každých 7 minút, keďže som sa o malú bála a povedala som si, že nech ma radšej zas pošlú preč akoby sa jej niečo malo stať, šla som na príjem, dali ma na monitor, vyšetrila ma Dr. a prijali ma, tak okolo mňa lietali, že som myslela, že malá sa hneď narodí, ale tá sa nakoniec narodila až štvrtok v noci o 22:45... takže času bolo riadne od začiatku bolestí 😀 a o dva dni keď mi prišla Dr. vyšetriť malú na vizite mi zapotili, že som ju prenášala 😀 ako keby som ja za to mohla...

lenka_b
11. okt 2012

Na mna to prislo doma v noci pocas spanku. Zobudila som sa na to, ze mi trebalo ist curat a ked som sa postavila, tak mi praskla plodova voda 😉 Ja som si najprv myslela, ze som sa pocurala 😀 Nevedela som to rozoznat ...

gabuska36
11. okt 2012

no na mna to prišlo doma...boli sme u našich tam som sa fajne ojedla ...prišli sme domov a šli spať...okolo 1.30 h nad ranom som išla na zachod a prišli na mna tlaky myslela som si,že mi treba na veľku alebo čo ked som sa tak napraskala...a nič....sadla som si do kresla v obyvačke aby som nebudila manžela...a uff nejako ma to tlačilo častejšie zobrala som hodinky a meram...panečka ved každe 5 minut sa ozývali tlaky ...tak šup zobudila som manžela a on vraj a kde ideme?....xixixi no na prechádzku vravim mu.....začala som sa obliekať a on sa išiel umyvať...geloval si vlasy...ta mna išlo poraziť a on chudák bol asi viac vyplašeny ako ja...prišli sme do pôrodnice a tam od strachu nič...ale len na chvilku...potom to prišlo...pýtali sa čo som jedla a ja že celu ladničku....vyšetrili ma a pana už som bola otvorena na 7 prstov.....takže išlo to cup cup a narodil sa nam krasny chlapec...po 10 rokoch sa nam narodila dcerka,ale to mi pôrod už vyvolavali....takže zažitky všelijake...ale všetko vždy dobre a hlavne zdravo dopadlo.......

hajajanka
11. okt 2012

No, nastastie, doma 🙂
Pri prvom synovi som bola doma a kedze sme este vtedy nemali auto, tak sme si zavolali sanitku (teda vyslala mi ju moja mama, kedze tam robila). Sanitka prisla do 15 minut. Kedze ja si vsetko rada planujem, tak som veci mala nachystane uz tri mesiace pred terminom (predcasne porody su v nasej rodine dost popularne a veru sa mi to skore balenie vyplatilo), takze som len vzala tasku a isla som. Doma som spoznala porod podla prasknutej vody, ktora zo mna liala prudom. Moje telo sa na porod pripravovalo uz od vecera tym, ze som mala hnacku a rano sa k tomu pridalo aj zvracanie, ale to som ja pripisovala tomu, ze som sa naladovala vecer cerstvym horucim perkeltom. Aj ked teda na druhy den sa ma mama pytala, ze ci nahodou nerodim a ja ze nieeee, co si? 🙂 A mala pravdu - jej takto zacal porod so mnou (aj priebeh a komplikacie sme mali rovnake).
Pred druhym porodom som bola hospitalizovana kvoli problemom babatka a veru, bolo to ako vo filme 🙂 Lebo keby som bola doma, tak od prvej kontrakcie po porod by mi ani sanitka nestacila prist. Voda mi praskla az pocas kontrakcii na koze (lebo teda porodny stol to rozhodne nebol - nebolo miesto v boxoch). Sup sup a bolo po porode (trvalo to tak 5 minut).

nikolet_89
11. okt 2012

no na mna prisli kontrakcie a bolesti 18-teho hned som isla do nemocky a mala som ich az do 20-teho, voda mi neodtiekla a ani som sa neotvarala az po dvoch dnoch ma dali na salu, praskli vodu a porodila som 23:49...cize vobec nie ako vo filme :D

xenicka13
11. okt 2012

vzdy doma 😀

monikajaco
11. okt 2012

nastastie doma o 4 rano .. a pol 9 uz bola mala na svete ;) s epidural sa rodi ako na prechadzke s ruzovou zahradou ;) (nerodila som na svk)

cmulinko
11. okt 2012

prvy syn sa narodil v 36tt vdaka mojej inciative umyvat okna..dokoncila som cely dom a sadla som si na schody a v tej sekunde mi praskla voda a isli sme rodit.druhy syn sa mi ozval o 4 rano,ale mne sa nechcelo ist do nemocnice tak skoro....chcela som este spat,tak som sa snazila zaspat,ale potom rano o 8 prisiel manzel z roboty a ten ma uz vykopol z posteleze ci chcem doma porodit 😀 no a dcerka sa asi poradila s mensim bratom,kedy je vhodne otravovat mamu,lebo scenar sa opakoval presne rovnako o 4 rano...akurat s tym rozdielom,ze ona uz vedela ako ma z tej postele dostane okamzite....praskla mi voda v posteli 😀

1234lubka
11. okt 2012

V porodnici :D:D:D

zmrzlinkams
11. okt 2012

ráno o pol 5 som šla na zachod lebo sa mi chcelo cikať a ked som odchadzala z WC tak zo mna kvapky kvapkyli nechapala som že čo to rozospata žeby som sa zle utrela a tak nazat na zachod ale nič ani som si necvrkla tak som sa zas utrela a išla do postele a v tom zo mna vytiekla voda a už som vedela že to je asi pl. voda, budila som muža a išli sme do nemocnice, bolesti som nemala tie nastali až v nemocnici už ked som bola v čakarni na porodnej sale a muž bol našťastie doma nešiel do roboty ani na dalši den lebo som nakoniec rodila až večer po 18h takže išiel domov až po pol noci a tak mu dali papier do roboty 🙂 rodila som v 38tt preto som najprv nechapala že čo už ideme na to 🙂

castania
11. okt 2012

doma vecer o 22.00 mi praskla voda v posteli 🙂

sevi
11. okt 2012

prve babatko v porodnici,mala som vyvolavacku. A druhe babo doma,kontrakcie kazdych 5minut a zacala som krvacat.v porodnici som sa sama vyzliekla uz zo mna cosi trcalo a prepichli mi vodu a sup uz bolo babatko vonku.

lucka1987
11. okt 2012

v nemocnicnej jedalni vecer pri pozerani serialu Panelak. @blanblan na pasoch som bola este pred panelakom a ziadna aktivita kontrakcii.. o 21.10 prva kontrakcia a o 22.35 Marek na svete 😉 druhe tehu, prvorodicka 😉

amadora
11. okt 2012

obidvakrát po vyvolávačke v pôrodnici, chlapci lenivci, nechcelo sa im 😀 záááávidím prirodzený pôrod začatý pekne doma 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkatt
11. okt 2012

oba zacali skoro rano doma a skoncili neskoro vecer v nemocnici, casu na presun bolo habadej 🙂 viezol ma manzel, ked dostal pokyn 🙂

lila69
11. okt 2012

voda mi praskla o 4tej rano v posteli, potichucky som isla na WC, osprchovat sa a hovorim mojmu drahemu, ze teda asi pojdeme. Rozospaty sa ma spytal ze kam? 🙂 Tak som povedala ze do nemocnice 🙂 na co sa spytal ze ci hned 🙂 tak vravim : nie, pockam si do rana na autobus 😀 Vystrelil z postele, zacal sa obliekat, ja som este v noci posielala vypracovane statnicove otazky kamoskam - co uz zuril ze nech konecne idem, co ked to nestihneme ( do nemocnice sme mali cca 45 min). Medzi dverami sme este stretli mojho brata, ktory sa vracal z diskoteky, a zre on ide tiez s nami 😀 😀 😀 No tak vravim ze to teda nie, uz len ten by mi tam chybal.
O siedmej mi zacali bolesti kazdych 5 min. a maly sa narodil 10,35 🙂

molly25
11. okt 2012

mne okolo 4 rano odtiekla voda v nemocnici ked som chcela ist cikat o 7 rano zacali bolesti o 11 37 bola mala na svete 🙂

zuzi0911
11. okt 2012

Obidve v porodnici kedze som ich mala 4 dni vyvolavane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre