Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kde nerobia problém s cisárskym?

wikinap
14. dec 2015

poprosim aby nepisali tie co mi chcu povedat aky je prirodz.porod nadherny,,,uz som rodila..prosim o radu alebo aj do ip ak viete o niákom mudr,co stym problem nema,,,samo nie zadarmo

pribinak
14. dec 2015

Vsak sa dohodni zo svojim gynekologom a behni aj k psychiatricke, nech ti da papier

mamulienka30
14. dec 2015

@wikinap papier od psychologa a nesmu ti problem robit nikde.

wikinap
autor
14. dec 2015

@mamulienka30 aha este urobia blazna so mna len mam fakt velky strah ,,no skusim v posl,mozosti aj to

pribinak
14. dec 2015

@wikinap akeho blazna? Ved psychiatricke normalne povedz co si zazila a z coho mas strach a ona zhodnoti situaciu, ved zas nie si orva ani posledna, co ma strach.

mamulienka30
14. dec 2015

@wikinap ale ziadneho blazna, len ti zapisu traumu z porodu a odporucia nevystavovat ta tomuto zazitku nanovo.

mamulienka30
14. dec 2015

@pribinak presne tak. Kazdy ma pravo mat z niecoho strach a nikto to nezosmiesnuje.

wikinap
autor
14. dec 2015

@mamulienka30
@pribinak ja to skusim,,uy som nespala poriadne ani nepamatam strasne sny z toho.....dakujem za povzbudive slova a ze ste ma hned nukamenovali ze hcem cisarak

wikinap
autor
14. dec 2015

@mamulienka30 ja som sa pri prvom vôbec nebala isla som so smiechom do porodnice,,,,potom to bol des ale kazdy mi vravel ze druhy uz bude len a len lepsi a bola to ista katastrofa 24hod.muky.....a ked som sa dozvedela ze som tehu velmi som sa tesila a ale v poslednej dobe uz na nic ine nemyslim len ako nedam uz

limetka69
14. dec 2015

@wikinap hneď som si, myslela, že to je tvoja téma 🙂

wikinap
autor
14. dec 2015

@limetka69 no vidis aka som uz zufala 😖

mamulienka30
14. dec 2015

@wikinap v dnesnej dobe ma fakt zena na vyber, takze sa nestresuj, bude to tak ako chces ty. Rovnako ako naturacky maju pravo rodit bez zasahov, ty mas pravo rodit s nimi ;)

nk599
14. dec 2015

@wikinap ahoj to iste som prezivala ja prve dieta no kastrofa porod 12 hodin kvoly lekarom neskusenym . Druhy porod kazdy povedal ze bude dobry tiez som chcela sekciu ale nikto ju nechcel spravit . Druhy bol za 4 a pol hodiny horsi tam zacali zmatkovat lebo mala isla naopak hlavickou a niet niet von skoro som zbesnela od bolesti co somnou robili . Never tomu ze druhy je lepsi . Drzim palceky

zankaj
14. dec 2015

Ja som mala prvy katastrofu totalnu 😢😢 teraz chceme druhe ale brzdi na ten porod neviem sa ukludnit ked si to predstavim tam priste srdce bycha jak o zivot a trasiem sa. Ked toto neprekonam druhe dieta asi nebude aj ked tuzim po nom ale proste blok

wikinap
autor
14. dec 2015

@nk599
@zankaj presne mna to zablokovalo ja viem ze to nedam mam total strach....

zankaj
14. dec 2015

@wikinap a epi??? Neskusis?

nk599
14. dec 2015

@wikinap to so. Mala ja na sale vsetko bolo dobre a potom zle komplikacie s dvoch ludi 8 na sale . Nikdy viac muz chce za 10 rokov este jedno dieta ale som mu povesala bud mi vybavi sekciu alebo moze zabudnut

mily7
14. dec 2015

Epi nič nerieši. Teda u koho ako. Ja pri prvom mala a žiadna sláva. Pri druhom mala otočena kp chceli rodiť prirodzene. Našťastie sa otočila pred pôrodom. No zaplatený lekár odišiel , ja som rodila 24h, z toho 12h v pôrodnici a nestihli ! mi ju pichnúť, tak sa starali! Držím prsty nech ti to vyjde bez problémov!

zankaj
14. dec 2015

@mily7 nepomohla to epi ci??

danielita18
14. dec 2015

myslím,že problém by ti robili v TN porodnici preto treba volit určite inú porodnicu a keby sa porozpravas so svojim gyneklogom tak možno by ti aj napísal cisarsky ale to všetko rozhodujú aj tak v porodnici

wikinap
autor
14. dec 2015

@nk599 presne aj u nas nahla strata vedomia zla infuzia.. z 2 hlav bolo 8 aj nadstandart zaplatili za mna

alka1980
14. dec 2015

Rozmyslam,ze ak by si mala naizaj papier od toho psychologa i v BN by ti ho spravili.Treba sa poinformovat ake mas moznosti.

mily7
15. dec 2015

@zankaj mala som epi raz, druhý pôrod bez. Viem porovnať. Asi mi veľmi nezabrala , resp neucinkovala dostatočne. To som vedela už po pôrode že tak super to nebolo. Trochu otupilo bolesť ale aj tak som mala problém kvázi prežiť tie kontrakcie. Po pôrode pri zasivani ktorého som sa tak bála som sem tam cítila stipnutie. To bol prvý pôrod. Druhý bez epi, kontrakcie, bolesti asi rovnaké alebo len trochu väčšie a zasivanie bez epi len lokálne umrtvenie a úplne super, nebolelo . To jediná pekná spomienka nán a prekvapenie. Pritom má zasivali dlho oba razy bol problém trochu. Kvôli bolesti by som ja optimista a človek ktorý si myslí o sebe že dosť znesie brala aj tak všetky narkotika čo dávajú😄mňa porody boleli neskutočne. Čo sa týka psychiky a skúsenosti s lekármi, ja sa nečudujem tým ktoré chcú cisársky z obavy. Mám rok po pôrode a vravím že ďalšie ďakujem ne prosím. Mam strach po skúseností že pôrod na sk je o stasti. Mne to povedal aj lekár po 24h bolesti, hospitalizacii, po zlahcovani mojej situácie sa opovážil povedať že sme mali šťastie . Mala Mala omotanu šnúru okolo krku. Z ich strany to beriem ako kaslanie na pacienta.

petkavka
15. dec 2015

Ahoj @wikinap,
úplne súhlasim s tvojim prístupom. Určite treba čím skôr poriešiť cisársky - budeš oveľa kľudnejšia.
Len by som ešte upozornila - treba sa dohodnúť s pôrodníkom - POZOR NIE S GYNEKOLÓGOM.

Kamarátka rodila pol roka dozadu prvé dieťa - od gynekologičky potvrdené, že úzka panva a že musí byť cisársky - výsledok: rodila prirodzene, lebo v nemocnici jej dali termín na cisársky až na 40 týždeň...a jej sa spustil pôrod v 39 týždni, takže nakoniec prirodzený pôrod s komplikáciami. Nechce veľmi o tom hovoriť, s malým chodia po vyšetreniach :(.

Takže to odporúčanie od psychiatra je super a s tým treba ísť ku pôrodníkovi a dohodnúť CS najlepšie na 38 týždeň alebo každý deň kontrola.

Ešte dodám, že ja som si tiež hladala doktora ktorý by nerobil problém s CS a nakoniec sme mali šťastie, lebo keď mi otvorili bruško, tak zistili, že malinká je tak zle otočená a obmotaná pupočnou šnúrou, že im 20 min. trvalo, kým ju vlastne mohli začať vyberať 🙂....normálne celý CS trvá 20 min. Takže CS len odporúčam pre bezpečie bábatka a psychickú pohodu mamičky 🙂

sardinka335
15. dec 2015

@wikinap zaplať si porodnika!! Presne ako piše petkavka ty to musiš konzultovať s porodnikom čo ta bude rodiť v tej konkretnej nemocnici. Nech ti daju baby referencie alebo pokukaj temy ..psychiater ziadneho blazna z teba neurobí, a zase uprimne - panicky strach z porodu tiež nie je ,,normalny,, takze tak, na to su lekari aby pomohli kludne aj odporučaním.
@mily7 no tak si prečitaj porody v UK....zenu s kontrakciami a odtečenou vodou pošlu kludne aj domov ....nijako nezasiahnu do porodu ak čo i len malinko postupuje tak kludne aj 20 hodin ta nechaju...
Ja som si porodníka zaplatila a nelutujem ani cent...všetko bolo tak ako som chcela lebo bol na to čas o tom debatit na poradniach, dohodnuť sa atd...

luciferkax
15. dec 2015

Papier od psychologa by postačil, ani platiť netreba :D :D a stým papierom sa ísť už nahlásiť po 36 tt na plánovaný cisarák tam, kde sa chystáš rodiť.....

alby2014
15. dec 2015

AHoj, ja by som ta chcela povzbudit este ohladne epi, ak by nevysiel ten cisarak...epi je naozja individualne a vela zavisi od nemocnice. Ja som rodila v sukromnej, ked som bola na 3,5 cm prisiel doktor, ci chcem epi...kedze na slovne spojenie prirodzeny porod som si vypestovala alergiu...tak jasne, ze som chcela, hoci bolesti boli prudko znesitelne ( naozaj oblickova kolika je vacsia mnamka)...do 10 minut bol pri mne anesteziolog pichol mi to, na pichanie ti umrtvia chrbat, nic necitis a nasledne som kontrakcie prestala citit ako bolest a ostal len tlak...fakt super...jedna davka ucinkuje cca 2 hodky a nasledne by ti dali este jednu...a poslednu davaju na sitie...epi nepichaju na tlacenie...Mne sa stalo to, ze som sa vdaka epi za polhodku otvorila z 3,5 cm na 10cm, cize som rodila s plnou epi a presne som vedela, kedy tlacit, lebo kontrakcia bola proste tlak a ako keby tvrdnutie brucho...porodila som na tri zatlacenia a bez nastrihu a poraneni... Ja mam pocit, ze v statnych nemocniciach s epiduralom robia strasne caviky a umelo sa okolo neho vytvaraju myty...ako argument, ze som rodila 12 hodin a oni nestihli mi ho pichnut, tak to cisto nechapem, ked ho stihli pichnut mne, co som od prvej kontrakcie porodila za 4 hodky, tak uz snad kazdej...ako keby panovalo vedomie, ze zena si to ma odtrpiet...plus argument, ze aj ine pred nami, nase mami rodili bez epi...ako vravi moja mama...jasne rodila, LEBO NEBOL... cize ak ti nevyjde cisarky, skus to epi...ja mam aj vdaka nemu na cely porod krasne spomienky a ked som porodila, tak sa muz doteraz smeje, ze som sa pytala sestriciek, ci to je vsetko, ci toto je cely porod. ...Inak podla mna by to malo byt tak, ze zena si ma vybrat ako chce rodit, kludne aj cisarak na poziadanie ako vo Fr. a ulohou lekarou by bolo robit svetu a vysvetlovat vyhody a nevyhody...etc. Pretoze, ak niekto nechce lieky, nechce nic..bioekomatky kludne, nech tak rodia, ale aj druhy typ zien by mal mat pravo na vyber.

sardinka335
15. dec 2015

@luciferkax podla mna zicher je zicher....na poradniach stretneš vzdy ineho doktora ...čo doktor to iny nazor, na porod sa nechodí kazdy rok - takze všetko čo som mohla som si zabeštelovala a mala som 100% istotu ze nepridem do porodnice kde bude nejaka nervozna smena, pripadne tam budu mať natresk a behať ako splašene zajace a nebude čas mna riešiť, pripadne to tam nejaky ,,dobrak,, zhodnotí ze CS netreba. aj napriek papierom a odporučaniam ..poznáme to, stať sa moze všeličo.

sardinka335
15. dec 2015

@alby2014 vieš len vo velkej nemocnici ten anesteziolog nie je vzdy k dispozicii....mne sa tak stalo, ze mi povedali ze proste je tam surny pripad na urgente nejaka roztrhana ruka a..nemaju koho zavolať - anesteziolog tam nie je len pre gynekologiu....v sukromke nie je problém ved tam ma pár rodičiek...atd.
Našťastei to ani nebolo treba ten epi.

alby2014
15. dec 2015

@sardinka335 tak zas vo velkej nemocnici nemaju snad jedneho anesteziloga....inak ta sukromna nemocnca nie je ani mala aj vela porodov maju...do velkej miery je to o ochote ....podla mna a ano moze byt obcas smola, ze doktor je odvolany na urgent..nepopieram.

luciferkax
15. dec 2015

@alby2014 veru, štátne nemocnice.. ten neluxus, starú kúpelnu či pokazené osvetlenie, nad všetkým by som mávla rukou... ale ten prístup k rodiacim ženám, ktoré potrebujú psychickú oporu, podporu, a dostanú sa kritiky, odmietania a ignoraácie.. vrrrrrrrrrrr... ja som porodila "prirodzene", bez epi, a síce za 5 hodín.... ale... žeby som mala krásne spomienky? sa nedá povedať :( aj napriek dohodnutej epidurálke mi ju nemal kto pichnúť za celý ten čas.. najprv ešte máte čas, potom že už neskoro, neverím.... bolesti strašné... sestrička hukala na mna že čo kričím??? že doktor to nemá rád (mne našťastie nepovedal nič), chcela som sedieť, vstať, čupnúť si, prosila som o fitloptu, ktorú mi nemal kto priniesť.... :/ ležať som musela, kvôli pásom.... neverili mi že rodím a ked prišla doktorka na kontrolu ku mne tak v poslednej chvíli ,povedala iba tlačne, zatlačila som a malý bol vonku, o pár minút by asi sám vypadol na zem :/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli