Kedy ísť do pôrodnice?

pidikoval
5. júl 2009

Zaujimalo by ma kedy ste išli do porodnice . Hned ako vam začali bolesti alebo ste čakali .Moj manžel sa strašne boji že mu porodim doma a najradšej by ma do porodnice zobral už aj
teraz.

katusik84
5. júl 2009

Ešte som síce len pred pôrodom, ale odporúčam predpôrodnú prípravu. Tam ti povedia kedy ísť do nemocnice, buď ti oddtečie plodová voda, alebo ak by si začala krvácať tak hneď, alebo ak budeš mať bolesti každých 10 až 5 minút. Dúfam, že nebudem stresovať a nepôjdem skôr, pretože je to zbytočné a budeš tam príliš dlho

dene
5. júl 2009

ak odtečie plodová voda, alebo nastane krvácanie, tak hneď, ináč stačí pri 10-5min. bolestiach... dovtedy sa prechádzaj, dýchaj, ako ťa to naučili na predpôrodnej príprave(odporúčam) a hlavne nestresuj, ale teš sa každej novej kontrakcii..vždy si povedz - zase som bližšie k svojmu bábätku 🙂
mne pri prvom nadránom odtiekla voda, tak som mazala(ale aj to v kľude, netreba sa nikam náhliť) a pri druhom som mala od rána 20-15 min.bolesti - to som ešte vyprala, vyvešala, upiekla malému žemľovku, hrali sme sa na koníky(pri každej bolesti som si kľakla predýchavať a malý už bol na mojom chrbte a koníčkoval 🙂 ) takto sme sa sami dvaja s 15-mesačným synom predýchali k sestričke, ktorú som sa vybrala porodiť až okolo 18.00, keď som už mala 5 min. bolesti, do pôr. sme dorazili okolo 18.30 a malá sa objavila o 19.10...
Bodaj by som mala taký krásny pôrod aj teraz, ale po 14 rokoch sa už aj ja bojím ako prvorodička 😀

noemi01
5. júl 2009

tak mňa bolelo bruško ako pri menštruacii a potom prišiel taky krvavy vytok nebolo to uplne krvacanie ale radšej som išla aj ked som nemala bolesti pekne ma višetrili a večer bola mala na svete
ale ked odtečie plodova voda tak asi skor
ja sa stihla ešte okupať, oholiť,namalovať....... 😀

alexandrah
6. júl 2009

baby, vy ste neuveritelne, dene, ty si uz mala namale, nie?

zuzitka
6. júl 2009

mne zacali bolesti o polnoci, ale vedela som, ze netreba sa nahlit, ze je lepsie si to chvilku odtrpiet doma ako v nejake porodnici. ked mi vsak odtiekla "krvava zatka" -taka ruzova tekutinka, tak som vedela, ze treba ist. do porodnice sme dofrcali asi o 2h v noci

plodova voda mi neodtiekla vobec, tu mi az v porodnici prepichli.

rodila som rano o 7.40h 🙂

danka5
6. júl 2009

DENE, pri prvom som bola našťastie v nemocnici, lebo som prenášala. Inak som mala rady presne ako píšeš - od mojej mamy a kámošiek. Keby som sa ich držala, tak porodím doma.
Mala som ešte ísť na monitor, ale predtým sa lekárka rozhodla, že ma ešte radšej pozrie. Podla kontrakcií tipovala, že sa malá narodí tak nadránom /bolo 9 hodín večer, doobeda mi prepichli plodovú vodu a dali vyvolávačku/. Len na mňa vyvalila oči - panebože - veď tam už ide hlavička!A do 10 minút bola malá na svete. Odstup medzi kontrakciami som si ani nemerala, boli to len také bolesti, ako keď máš dostať krámy.

Teraz po desiatich rokoch mám strach, ako to bude. najradšej by som zase prenášala, inak budem asi robiť paniku, len čo začnú trocha nejaké bolesti, budem bežať do nemocnice. Tiež sa cítim zase ako prvorodička
😀 .

hallienka
6. júl 2009

Ahojte,
tiez by som chcela, co najdlhsie zostat doma a pred porodom vyrazit do nemocnice. Kedze som prvorodicka, tak uz sa vidim, ako stresujem a travim v nemocnici pol dna. Ale nie toto som chcela.
Chcem sa opytat. Vacsinou treba ist do porodnice (pokial neodtecie plodova voda), ked su kontrakcie 5 - 10 min. Co v pripade, ak rodim v porodnici, ktora je od bydliska vzdialena asi hodinu cesty? Kedy by som mala vyrazit do porodnice, aby som to stihla?
Dakujem.

jankaw
6. júl 2009

Ja som dnes bola akurat na predporodnej priprave a tam nam vraveli ze ked zena zacne krvacat tak ihned, taktiez ked odtecie plodova voda a ked su kontrakcie aspon 15 minutove. Hlavne treba ist co najskor ked chce zena epidural, lebo ten sa neda aplikovat ked uz je porod rozbehnuty.

zuzitka
6. júl 2009

hallienka ... urcite budes rodit dlhsie ako 5 hodin 😉
ak ti aj neodtecie plodova voda, pred cestou si daj vlozku, ak by sa ti pustila po ceste, oni budu potrebovat vidiet farbu tej plod.vody.
ak budes mat kontrakcie, podla mna kym sa oblecies a kym sa nalozis do auta, tak mozes aj vyrazit z domu ...

inak ja som doma dostala hnacku pri bolestiach, cize som stihla ist 3x na wc, osprchovat sa, vo vani mi odtiekla ta krvava zatka, po 2 hodinach sme vyrazili. tam ti budu papiere vypisovat, budu ti este robit monitor, klistir ... takze ak mas hodinu cesty, tak by som sa doma zdrzala len chvilku 😉

hallienka
6. júl 2009

zuzitka, dakujem za info. 😉
Chcem, aby som to vsetko zvladla v co najvacsom klude ako sa len bude v tom momente dat a vyhnut sa zbytocnemu chaosu, tak som veeelmi zvedava, ci sa mi to podari. 😉 😀

zuzitka
6. júl 2009

ja som tiež vedela o tom, že ked sa budu kontrakcie skracovať, že musím ísť už .... len ja som mala od polnoci kontrakcie každé 2 minuty!!!! tak to ma úplne rozhodilo, ale ajtak som vydržala 2 hodiny doma a potom sme išli 🙂

dene
7. júl 2009

no, keď sa tak obzriem dozadu, tiež nechápem, ako som mohla byť taký kľuďas - ale ja mám takú povahu... navyše som zdr. sestra a pred tým som videla zopár pôrodov naživo, tak som vedela, čo ma čaká..
to je pravda, že každý pôrod je iný a vždy do toho môže prísť niečo nečakané a v mojom pokročilom veku sa už snáď obávam práve tohto nečakaného... vtedy som si strašne verila... nehovorím, že teraz si neverím, lebo som odhodlaná na všetko možné aj nemožné, ale v kútiku duše sídli ten strach z nevypočítateľnosti nie práve 20 ročného tela....
je to aj kvôli tomu, že predchádzajúce tehotenstvá boli totálne bezproblémové, pri druhom som ešte preplávala v 8 mesiaci jazero, každý deň som sa chodila so synom bicyklovať a tak.... a teraz od druhého mesiaca pekne odpočívam a ležkám doma,jak nejaká kvočka, už ma z toho ide šľahnúť... preto tie drobné pochybnosti, strašne som sa tešila na bábo, na to, ako si to v kľude vychutnám, deti už veľké... a bác! brucho tvrdne celý deň, aj pokoji, nehovorím o tom, keď musím spraviť pár krokov... kríže, kostrč a bedrá sú v riti, postaviť sa neviem poriadne, ležať na boku tiež nie, kvôli boľavým kĺbom, na chrbte už tobôž - je mi na omdletie.... takže len môžem dúfať a silno si vsugerovať, že pôrod bude v pohode 😒 , čo by som veľmi chcela..
chystám sa prísť na poslednú chvíľu, lebo mám z nemocky hrôzu, a nechcem, aby mi nejako zasahovali do pôrodu a tým vyvolali nejaké komplikácie, no viete musím rátať aj s tým, že človek mieni, život mení....
veď vám dám vedieť, ako som si užila toto moje dobrodružstvo 😉

kessiee
7. júl 2009

dene uvidis, vsetko bude fajn 😉 musim ti povedat, ze takmer vsetky problemy, co si tu opisala som mala aj ja (teraz uz je lepsie 😉 mozno aj vdaka vedomiu, ze sme uz takmer za vodou) a pritom prezivam svoje prve tehotenstvo a ani sa necitim byt stara 😅 ale na zblaznenie to teda bolo, musim priznat 😖

porodnik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanka14
23. jan 2013

Ahojte chcem sa spitat ze casto mi tvrdne brusko a pod brusko ma trochu boli a mam pocit ze mam stale plni mechur.ide mi aj vytok taki priesvidni a aj krize citim.som 26tyzni vie mi niekdo poradit?

katulik851
23. jan 2013

Tak ako pisu ostatne. Ked odtecie voda tak hned, inak ked uz mas pravidelne kontrakcie kazdych 10min. Ja som isla ked som mala kazdych 8min voda mi neodtiekla az na sale na koze 🙂

blackcat8885
25. jan 2013

Mám 3dni do termínu,odvčera večera som mala slabé bolesti ako na menzes v krížoch,dnes od 4.30 zosilneli ale sú asi tak každú hodinu približne a trvajú par minut.Mám hnačku od 4.30som bola už 3x bruško mi stvrdlo len asi raz.Plodová voda ani hlienová zátka nikde.Myslíte,že sú to poslíčkovia alebo sa mi to blíži?

moon1979
25. jan 2013

@blackcat8885
ak si mala často stolicu a začína sa to opakovať v pravidelných intervaloch aj keď s väčším časovým rozostupom tak to je vysoká pravdepodobnosť, že prišiel den "D" 🙂 intervaly by sa ti mali postupne skracovať 🙂

moon1979
25. jan 2013

@sanka14 kontaktuj gynekologa ...

blackcat8885
25. jan 2013

@moon1979 Ano viem,že by sa mali skracovať mňa to však začne bolieť niekedy po hodine,inokedy po hodine aj niečo a hlavne ked ležím-ked som chodila bolo to oveľa lepšie.Ale snad to príde dnes najneskôr zajtra.Dám si ešte maliníkový čaj a trošku sa povrtím na fitlopte.Už chcem mať malého pri sebe 🙂

moon1979
25. jan 2013

@blackcat8885
ak sú to len "poslíčkovia" tak po jednej sprche by ťa to prešlo ... ak je to na ostro, tak sa to bude opakovať 🙂 ak by ti odtiekla voda tak ber tašku a do pôrodnice, inak stačí keď sa vyberieš keď budú kontrakcie každých 10 minút (ale samozrejme ak máš do pôrodnice ďaleko, tak radšej skôr) 🙂

mata682
7. feb 2018

Ahoj. Ja som začala pociťovať slabé bolesti 5.30 ráno. Do nemocnice sme sa vybrali o 13-tej, keď som mala kontrakcie približne každých 5 minút. Tam ma vyšetrili a povedali, že som otvorená len na špičku prsta a že otváranie môže trvať aj 10 hodín, tak ma poslali domov. Mala som prísť, ak budú kontrakcie približne každé 3 minúty a bolesti budú silnejšie. Takže o 20.30 sme opäť vyrazili do nemocnice a na druhý deň 5.35 sa nám narodila dcérka. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre