Klystír pred pôrodom - doma aj v pôrodnici?

5. mar 2024

Ahojte mamičky,
Mám dve otázky :D
1. bola som presvedčená že ho chcem, - že odmietnem čípky, ktoré sa bojím že ma dostatočne nevyprázdnia..
no čítala som nejaké články, že klystír poškodzuje črevnú mikroflóru.. aký máte na to názor ?
2. môžem si dať doma čípok / klyzmu, a potom v pôrodnici ešte klystír?

angeli121212
5. mar 2024

Mala som len klystír v pôrodnici a nezaznamenala som na sebe z neho žiadne problémy

len_nig
5. mar 2024

1. Osobne si nemyslím, možno keby sa to praktizuje veľmi často
2. Môžeš, aké je to zbytočné keď si dáš následne klystír

diewcatqoo
5. mar 2024

Za mna je klystir pred porodom zbytocne demonizovany. Ja osobne som bola zan rada, konecne som sa mohla poriadne vytoto.. cele tehotenstvo som s tym mala problem.
Ak si to urobis doma a aj sa doma vyprazdnis, tak druhykrat v nemocnici je to zbytocne. Otazne je, ci ked sa ti zacne rozbiehat porod a budes potom cakat doma, kym sa nevytoto, ci potom nebudes v strese z toho, ze nestihnes do porodnice. Za mna teda radsej v nemocnici, v bezpecnom prostredi. A to pisem ako clovek, co si taketo poteby nosi domov a nevykonava ich na "cudzich" zachodoch 🙂

domka222
5. mar 2024

1. Musela by si ho dávať často ,myslím že jednorázová záležitosť neuškodí
2. Klystir ťa prečistí dostatočne
Mne nestihli dať ani raz 😀

len_nig
5. mar 2024

@diewcatqoo za mňa to bolo tiež náhodou super 😂 úplne pocit prázdna

anavixy
5. mar 2024

Daj si doma mikroklyzmu 🙂 podla mna je zbytocne davat si to aj to.. klystir za mna bol v pohode, az na to ze udrzat to xy minut a este s kontrakciami akoze fakt neviem ako 😂 takze ten “stres” z toho ze sa nevyprazdnim dostatocne tam bol aj tak… mne ho teda robila kolegyna starsia osetrovatelka a ona vravela ze ona by si to nedala, ale okrem toho ze to bolo trapne asi ako kazdej zene to nebolo nic strasne 😄 no a ak mas problematicke travenie si kludne nasad probiotika a mikroflora bude zachranena

ivangeline
5. mar 2024

4 porody... 1x klystir.. Nic mi nesravil s travenim ale tiez ani nepomohol. ;D Dlhie len trvalo,pokym sa creva rozhybali. Ked som ho nemala,porodila som v pohode,rychlo,bez inych vyluckov. ;D

kiki68
6. mar 2024

Je mozne, ze nic nedostanes v porodnici. Musi byt na to cas. Ja som nedostala. Popravde ani ma to nezaujimalo v tych kontrakciach. A 2x je to zbytocne robit

autor
6. mar 2024

Ďakujem ! a stala sa vám pri pôrode nehoda ? aj po klistíre ?

domka222
6. mar 2024

Aj keby sa stala nehoda. Bude to to posledné, čo ťa bude v tej chvíli trápiť. Vôbec by som si z toho hlavu nerobila

vevebono
6. mar 2024

Pri prvých dvoch mi robili, pri tretej ma sestrička vysmiala, že to sa už nerobí.

anavixy
6. mar 2024

Nehody sa stavaju, po klystire malokedy, ale stavaju. Casto zena o tom ani nevie, lebo ma pocit ze kaka aj ked nekaka.. a ked sa stane, lekar (alebo PA, podla toho kto je pri porode) to utrie a nikto nic nekomentuje. Je to normalna vec.

petra92
6. mar 2024

Ja som mala pri prvých dvoch pôrodoch klistir, proste oznámili mi, že ho dajú a hotovo, nikto sa nič nepýtal, bola som rada, keďže som mala problém počas tehotenstva aspoň raz za 3 dni ísť na 🚽, teraz pri treťom nikto nič, žiadny klistir sa nespomenul a porodila som úplne v pohode, bez nehody, tiež som sa toho bála 😁

maryetta
6. mar 2024

Mala som 3x klystir. Raz nestihli. A raz aj napriek klystiru isla aj dalsia mensia nehoda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre