Kričanie pri pôrode

23. apr 2024

Ahojte maminky,
o necelý mesiac ma čaká pôrod..
Viem že kričanie je prirodzený prejav, no na druhú stranu to vraj oberá o energiu a žena sa menej sústredí.
Prosím, ako tomu predísť ? :D Ako sa sústrediť na dýchanie a uvoľnenie v tom návale hrozných bolestí ? Mám za sebou nejaké prednášky a cvičenia, ale stále mi to nie je úplne jasné, ako to ovládnuť.. pretože si myslím, že skôr tie bolesti ovládnu mňa, ako ja ich :D

ada12345
26. apr 2024

Pocuvaj svoje telo. Pri jednom porode som velmi kricala, inak sa mi nedalo a o ziadnu energiu ci silu ma to neoberalo. Pri druhom porode som praveze tuto potrebu vobec nemala. Kazdy porod je iny.

wishes
26. apr 2024

som velmi kludna a ticha povaha a zaroven som si aj myslela, ze mam vysoky prah bolesti… ale porod ma presvedcil o opaku 😂 hlavne kvoli tej bolesti, ktoru som mala pri porode si nepamatam skoro nic a uz nie samotny porod 🙂 ale priatel, ktory ma cakal na chodbe bol zhrozeny, ked pocul ten krik 😂 swstrickam som nechcels verit, ze som kricala, az pokial on sam to nepotvrdil 😃 proste ja som sa v tej chvili nevedela ovladat a ani netusim, co som robila, kedze skoro nic si nepamatam a to som bola pri plnom vedomi 😣

klsmat
26. apr 2024

Nerieš, tiež som si pri tlačení zakričala. Pri dýchaní som akoby hovorila A (teda skôr iba otvárala ústa, nehovorila som nahlas) čo vraj uvoľňuje pôrodné cesty a celkom mi to pomohlo. Pri tlačení som zatvorila oči a aj som si zakričala. Mne to pomohlo a personál je asi zvyknutý.

17alexis
26. apr 2024

Rodila som pred 2 rokmi a za seba mozem povedat, ze som potrebovala ticho. Mala som paradny porod, nekricala som, neplakala, iba dychala a tlacila. 😊 Nechceli mi verot, ze som prvorodicka. Z chodby som ale pocula aj kriciace zeny. A je to ok, kazdemu vyhovuje nieco ine. Akurat mi ten rev nahanal taky strach, ze som si drzala usi a v duchu som si spievala pesnicku. 🤣

maminkadeticiek
26. apr 2024

Podla.mna jedine tak,ze si das epiduralky.Bez nich by som to nezvladla.Ale urcite sa nebudes ovladat,nemozne.Budes sa sustredit jedine na to,ako dostat z vaginy tank,nic ine nebudes vnimat,takze budes robit to co ti tvoje telo rozkaze.

liliput12
26. apr 2024

Bože čo vi všetko tu nebudete riešiť ešte aj cvičenie pri pôrode. 😂😂

dominikamacakova
26. apr 2024

Že prednášky a cvičenia 😀 Netušíš aká je to bolesť a ani si to nedokážeš predstaviť 😀

liliput12
26. apr 2024

@dominikamacakova 😂😂😂😂😂presné

dkethe
26. apr 2024

Kricanie pri porode vobec neni prirodzeny prejav. Videla si niekedy na dedine kricat kravu alebo na animal planet zirafu? Normalne je zafuniet, zabrucat namahou, jak pri rodiacich zvieratach, tak pri muzovi co dviha cinky 💪
Zazila som dva porody, vyvolavany v rezii dr a vskutku prirodzeny, a mozem povedat, ze ten prirodzeny nijak extra neboli. Je len namahavy. Tes sa, prajem ti aby to bol pekny zazitok 😍

dominikamacakova
26. apr 2024

@liliput12 ale nesúdim...ja som tiež mala knihu hypnopôrod 🤣

vuvu163
26. apr 2024

Poviem ti, že toto vôbec nerieš... Mne ešte povedali akým spôsobom mam kričať. Vedľa na, sále vrieskali. Ja som iba trocha ale nie od bolesti ale od tlaku to ide akoby automaticky. Ako keď utejas tak potom fucis to neovplyvní a keď príde tlak veľký tiež vydas nejaký zvuk. Mňa strašidlo kadejako väčšina ze pôrod je katastrofa. Najhoršia vec atď.... Rodila som 12 hod, bolesti som ani neviem ci mala, skôr to boli mega silné a nepríjemné tlaky. keďže sa to zasekolo rodila som vakuovo, s tým má tiež strašidli. Nebastrihli ma, mala, som prasknúť maternicu 3 stupňa, nemohli zastaviť krvácanie, šili ma potom dlho až konečník... So sitim ma tiež strašidli ze mega bolesť. Mňa šili dlho a veľa. Noc som necítila. Proste pôrod pohoda. Doktorky povedali ze si mysleli ze po tom ako som dopadla ze už nebudem chcieť deti. Lebo sa čudovali keď som povedala ze chcem 3 😂 vôbec pôrod nie je taký hrozný väčšie bolesti som prežila a to som nerobila, s epidural kou ani s ničím iným. Takže kľud. Jedine co bolo hraničné u mňa bolo dýchanie keďže mam tetaniu ale doktorka neurologická mi poradila dýchať cez Kontrakcie cez respirátor. To je akoby do sacka, to by malo pomôcť každému. Toto ma zachránilo.

modraslamka
26. apr 2024

ja som iba pocuvala personal a mali pravdu 🙂

liliput12
26. apr 2024

@dominikamacakova každý sa boji pôrodu. Aj ja som sa bála ale zbytočne sa stresovať počas tehotenstva čo bude ako bude . Nato sú tam lekári persona a všetko bude ôk treba vidichnut ubrať trocha . A stres opadne len sa tešiť na babo nič viac.

bluka2
26. apr 2024

@dkethe a ráno si nedáš kávu, lebo ani žirafa si ju nevari? Super príklad, to treba uznať 😁

natura4
26. apr 2024

Ahoj ja som sa snazila tiez na to pripravit a absolutne som to neovladla uz potom ku koncu som kricala ani som o tom v podstate nwvwdela ja som si to ani neuvedomovala … horsie ze som kricala aj pri tlaceni ale na to tam uz je porodna asistentka aby ta usmernila mne to len pripomenula mech sa nevysilujě do kricania ale nech dam vsetku energiu do tlacenia a vtedy som si to az uvedomila a posluchla ju … dopredu asi nema moc z ysel to riesit ja som aj tak zabudla vsetko co som sa naucila na prednaskach dychanie som sa sustredila ale tiez neviem ku koncu ci som uz dychala ako mala nepamatam si :D

vinifred
26. apr 2024

Ani ma to nenapadlo..keby vedľa mňa niektorá ziapala,zídem z tej kozy a jednu jej fláknem..neznášam to..keď decko robili,to nevreščala jak zmyslov zbavená..kto je na to zvedavý...

cimage
26. apr 2024

Mam 3porody a ani pri jednom som nekricala, pytala som sa aj muza, pre istotu. Treba sa sustredit na dieta a snazit sa byt v klude.

olivierko229
26. apr 2024

Nas na kurze ucili, aby sme silu kontrakcie tlacili do ruk, silno zovries uterak napr. Alebo co mas po ruke. Skus sa. A to sustredit. Mne to pomohlo. Fyziologicky to pomaha ponechat v case kontrakcie uvolnenu panvu a ulahcuje zosuv babatka. Ked sa pocas kontrakcie stiahnes dole, napnes svaly a babtku sa ide tazsie.

beadygirl18
26. apr 2024

@olivierko229 Mne zakazali aj kričať aj stláčať niečo v rukach, že vraj sa svaly sťahujú a majú byť pri pôrode uvoľnené 🙃 Kričať som prestala a ked som sa chytala kresla a stlacala ho, tak mi asistentka davala ruky prec, neostalo mi nic ine ako ,,mavat rukami vo vzduchu ako motyl,, 😄

beadygirl18
26. apr 2024

@vinifred Niekedy tá žena za to nemôže, ze ju to tak extremne boli. Ja som tiez kricala a potom prestala, ked ma upozornili. Na cakacke si vravim,ze ja kricat nebudem ako ta pani vedla a ked som isla ja, tak som zacala aj ja. Ale iba vtedy som ju pochopila 👍

moni141
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moni141
26. apr 2024

Ahoj, praveze je vraj dokazane, ze ked zena pocas tlacenia!!! Vydava zvuky, nemuso to byt krik v pravom slova zmysle, ale moze,...tak to napomaha porodu. To je taky zauzivany zvyk z nasich nemocnic, aby zena hlavne rychlo porodila a bola ticho, lebo ze ved to je prirodzene a nekrici sa, lebo hned je za citlivu hysterku.
Citala som to aj na profile gynekologicky na instagrame, uz vsak neviem presne ktorej...bolo tam vysvetlene, ze z anatomickeho hladiska vydavanie zvukov v spravnej chvili pomaha. Ved aj skus dat nohy od seba, zatlac a potom naprazdno vykrikni, ucitis rozdiel oproti tomu ked mas usta zatvorene. Nazyvam to kricanim, ale kricat v pravom slova zmysle tiez nie je uplne dobre, skor ide o hlasny vydych, nejake zamrucanie a podobne

olivierko229
26. apr 2024

@beadygirl18 tak tomu nerozumiem...ved kontrakcia je svalove napatie..ludia su rozni no...ja som prveho rodila v KE, zakazovali kricat, ze vystrasim cakacie mamicky, druheho v RS a este ma povzbudzovali, nech kricim 😄 a bolo to lepsie..a tie ruky som riesila pri oboch, niekde sa ta energia preniest musi..

pimpulienka
26. apr 2024

Absolútne zbytočne riešiť. Ja som mala pri pôrode aj medikov o ktorých som vôbec nevedela a v pôrodnom procese mi to bolo úplne jedno, čiže aj vaše zvukové prejavy vam budú úplne ukradnuté verte mi.

jankassa
26. apr 2024

Neboj bude to v poriadku a v tej chvíli aj potom ti to bude jedno ja si už ani nepamätám či som kričala alebo nie a je mi to jedno. Za ten deň vás tam bude rodiť minimálne ďalších 5 😁🤷‍♀️ a všetci na okolo to berú podľa mňa ako robotu a je mi to tiež úplne jedno keď sa to tam strieda ako na bežiacom páse 🤷‍♀️

dsc
26. apr 2024

Mňa inštruovali, ako mám dýchať a čo robiť a výrazne mi odporúčali nekričať, lebo pri kriku sa nedá dobre zatlačiť a ozaj som nekričala, akosi nebolo kedy popri tom dýchaní a tlačení. Súčasne, ak by na mňa prišla taká potreba, prečo si nezakričať? Potom príde bábatko, človek sa snaží udržať si nervy na uzde, ak sa Ti bude chcieť zakričať, kým sa spustí nový život, do toho! Držím silno palce, nech je to rýchle. A ak nepoužívaš annieball, odporúčam začať, mala som ju len pri druhom pôrode, tak viem porovnať a bolo mi trochu ľúto, že som sa na to nedala už pri prvom, pomáha to.

zuzi0911
27. apr 2024

Toto nerieš....kričali ti môže výrazne uľaviť od bolesti ..také to ,že to ide samo z teba von .....

Ja teraz keď som rodila a teda akurát minisli porod vyvolať jedna žena strasne,ale ze prestrasne vriesklala ...hovorim personálu,že tak teraz ma zavrelo na furt 🤣 inak asi fakt mi to ovplyvnilo porod 😅....

A oni ,že porod ide krásne maminka uz tlačila,že jej proste je lepšie keď kričí...tak kričala...

Vôbec nad tým teraz neuvazuj..ja som mala ťažký porod a nevidala som ani mäkké f ....pre mňa je zas lepšie zadržať dych 😅.. 3x odskúšané 🤣 sestričky len chodili dýchajte a ja na ne ukázala iba rukou ,že nechajte ma tak prosím.....😅
Zakričala som vždy až po tlačení...ale to zomna proste samé išlo....a to skôr bolo ako ked ma jeleň ruju ako krik ...a pri tlaceni som občas zavrcala😆

svetlusska
27. apr 2024

Absolútne nebudeš mat cas, silu ani energiu riešiť či kricis..🙂

martyzpp
27. apr 2024

Ja som priserne kricala. Aj mi sestricky hovorili nech tolko nekricim, lebo sa oberam o energiu ale to jednoducho neslo. A pritom som bolesti nemala, ale ten adrenalin bol neskutocny. Som nevedela co sa to deje a takto som to ventilovala. Vsetko slo rychlo, takze o vela energie som sa neobrala. Potom som sa im ospravedlnovala😃.

aceris
27. apr 2024

Za mna neries. Pri prvom som sa ovladala a nekricala. Porod priserne dlhy a zly. Druhy som nechala prudit emocie a poriadne som sa vykricala a porod uplna malina.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre