Kričanie pri pôrode

23. apr 2024

Ahojte maminky,
o necelý mesiac ma čaká pôrod..
Viem že kričanie je prirodzený prejav, no na druhú stranu to vraj oberá o energiu a žena sa menej sústredí.
Prosím, ako tomu predísť ? :D Ako sa sústrediť na dýchanie a uvoľnenie v tom návale hrozných bolestí ? Mám za sebou nejaké prednášky a cvičenia, ale stále mi to nie je úplne jasné, ako to ovládnuť.. pretože si myslím, že skôr tie bolesti ovládnu mňa, ako ja ich :D

merlin796
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
muchacici
23. apr 2024

Pri prvom pôrode som bola 40 hodín k.o. 😃 ale nekričala som, to boli iné stavy. No pri druhom som kričala, aj ma upozorňovali, no nevedela som si akosi pomôcť. Nechcela som kričať, ale ako prišli na mňa bolesti, bolo to až by som povedala mimovoľné. Takže nerieš to, či budeš kričať, ale sústreď sa na to, že všetko je len dočasné, a ty ako mamka urobíš všetko preto, aby si svoje dieťatko porodila. Držím palce ❤️❤️❤️

domka222
23. apr 2024

Ja som zažila ženu vrieskajúcu na sále. Chvalabohu,že som mala už po pôrode, inak by som odtiaľ ušla od strachu

mane01
23. apr 2024

Ako, ja ani len netusim, ako moze mat clovek v tom stave energiu na krik. Ja som bola rada, ze zvladam dychat, proste byt! A ked uz clovek tlaci, tak proste tlaci, nech to ma uz za sebou, naco by tam vyrevoval. Okrem toho, pocas mojho pobytu v porodnici tam ani ziadna zena nekricala. Takze aj mne to pride ze kricia len zeny vo filmoch…

zuzulka558
23. apr 2024

@sense ja som tak mala prvú hneď ju brali už bola studená,, druhá bez problémov ale proste po pôrode viem ze by som nechcela vidieť hneď iba na rukách ze je vonku a okej, na mňa veru by nemohla by som to nedala, niektoré by ma tu odsúdili ale na láske to nič nezmení 😄

lienka.7
23. apr 2024

Ako ti tu uz napisali teória je jedna vec a prax je prax. Nevieš, aký budeš mat porod, jeho priebeh a pod. Ja pri prvom uplne v pohode, pri druhom som mala pocit ze ma doslova roztrhne, bez epiduralu to bolo fakt peklo (nestihli mi ho dat). Keď som sa pýtala muža, či má bolo počuť, tak jeho odpoveď ze trosku 🙈🤣 ale vôbec ma to netrápi, absolútne nikto mi nic nepovedal. Keby aj, spytala by som sa, či sa vymeníme 😊

irusa
23. apr 2024

No neviem.. Rodila som 2 x a nenapadlo ma kričať... Nie sme v americkom filme...

saxana000
23. apr 2024

Ja ked som kricala.tak.som vobec netlacila akonahle som zavrela usta koncentrovala som sa na tlacenie ovela viac..a mala.bola vonku ozaj za.3 minuty

alenkatt
23. apr 2024

Keď budete aj tlačiť môžte kľudne aj kričať z plného hrdla , toto bol aj môj prípad celý pôrod som zvládala dobre bez kriku, ale samotné tlačenie ktoré trvalo asi 5 min. som prekričala celé priznávam ale kričala som aj tlačila.

sevrin
23. apr 2024

@monnci2226 neboj sa moja, ja viem čo je bolesť a veľmi dobre.

ahhola
23. apr 2024

Najdi si minulu disku o kriku pri porode, jeden podareny koment tam bol, ze udrzbar v becarne menil ziarovku na rebriku a rodicka tak zrevala, ze skoro zletel...
... Takovejch urazu, tolik let po valce😅

katka533
23. apr 2024

Ja som teda nekricala, kricali asi viac prvorodičky, ktore neboli pripravené na taku bolest. Aj ked sem tam ma nutkalo, tusim len raz som tak trocha

katka533
23. apr 2024

@domka222 aj ja som,ked som boli pri prvom na pásoch,tak tam jedna presne rodila a mne az zle bolo, som plakala vonku potom, ako kricala

dzejny656
23. apr 2024

Mne sa napríklad kričať ani nechcelo, ja som čakala, že to bude horšia bolest, ale nakoniec to vôbec nebolo také hrozné a trvalo to krátko.

tinqua
23. apr 2024

Z mojej skusenosti kricat sa mi neziadalo, skor to bolo skackanie na fitlopte a do toho rytmicky pi*ci, p*ci, p*ci...nakoniec som isla cisarom ale 10h som si uzila...inak oba razy som mala stastie byt ubytovana blizko saly a teda len jeden jediny krat som pocula ze krik, vzdy to boli skor take narazove povzdychy alebo zjajknutia...cize myslim, ze vacsina zien si skor zaklaje ako robi cirkus

evaachesa
23. apr 2024

Venuj sa nácviku dýchania a všetko bude ok. Mne to veľmi pomohlo že som vedela správne pr dýchať kontrakcie...aninby som nemala silu do toho kričať. Zakričala som až na posledné zatlačenie a prišlo mi to akési trápne. 😂🤷 Doteraz sa na tom smejem čo za zvuk zo mňa vyšiel omg. 🤣

minimie
23. apr 2024

Pri prvom som nekričala vôbec, druhý som mala prekotný pôrod a vrieskala som jak v americkom filme. Aj som si uvedomovala ten cirkus a ony boli zlaté, mi hovorili že boli ma to preto lebo práve totiž rodím 🙈. Keď som sa im potom ospravedlňovala, tak povedali, že každá by vrieskala pri pôrode ako som mala ja. Ultra rýchle a ultra intenzívne. Ale je to prežite a zabudnuté. To len aby sa vedelo, že nie vždy je to len o zbytočnom divadle.

vsicka036
23. apr 2024

Ja som nekricala, snazila som sa dychat. Mala som v hlave poucenie z predporodnej pripravy, ze v kontrakcii dietatu prichadza menej kyslika, tak mam dychat a nie krikom mu ho este uberat. Velmi pomohlo mysliet na to, ze krpec potrebuje kyslik.

banderaska29
23. apr 2024

tak zasa ja by som ti odporučila sa naučiť správne dýchať, hoci to bude prvý pôrod predpokladám a nevieš, čo Ťa čaká, prísť tam po príprave je veľké plus. áno, baby maju pravdu, zatiaľ o tom nejak extra nepolemizuj, ale fixuj sa na to, ze v čase kontrakcií sa predýchava a nekričí, lebo tym sa oberáš iba o silu ! 🙂

mamamasama
23. apr 2024

Pri sexe kričíš? Lebo ja áno. Nechávam to na prírodu. Rovnako aj pri pôrode. Mne to pomohlo.

ivka21
23. apr 2024

Ked budes rodit tak ti bude jedno ci kricis co robis, len nech to mas za sebou. Takze sa tym vobec nezatazuj.

maca206185
24. apr 2024

Pred pôrodom som myslela že ako ja budem vrieskať no pri pôrode som ani raz nezakricala. Proste som tie bolesti predychavala nejak . Takže nerieš to uvidíš pri pôrode. Každá žena to má inak . A ešte mi veľmi pomáhalo keď som neležala ale mohla som si kontrakcie prechodit. Lebo pri ležaní to bol akože extrem 😀

miimss
24. apr 2024

Moja osobná skúsenosť bola, že kontrakcie, ktoré spôsobovali otváranie krčka maternice, boli oveľa bolestivejšie ako samotný pôrod. Vlastne doteraz nechápem ako som tu bolesť dokázala zvládnuť. Viem že som sa sústredila hlavne na dýchanie a čím intenzívnejšia bolesť tým som viac skakala na fitlopte 😂 a teda za mňa to bol najlepší urýchľovač,
keďže za hodinu a pol som sa otvorila z 3 CM na 8 a nestihli mi dať ani EPI ... Ledva stihol prísť partner. A ešte čo si pamätám, že počas celého pôrodu a tlačenia som mala takmer celý čas zatvorené oči... No nekricila som vôbec...

bobo2433
24. apr 2024

Daj si epiduralku ak ti zaberie , bolesť cítit nebudeš . Keď budeš správne dýchat a povedia ti kedy tlačiť tak budeš .keď tlačis máš zavreté ústa tak nekricis neboj sa. Ale ak aj sem tam zakricis ide to tak automaticky ver mi že v tu chvíľu to vôbec riešiť nebudeš .oni sú zvyknutí fakt na všeličo. Po pôrode si ani nespomenies či si kričala alebo nie .teda aspoň ja som to úplne vypustila s hlavy a to mám za sebou dva pôrody 🤷

zuzuliennka1
24. apr 2024

ja som nekricala, porod ako taky ma vlastne ani nebolel a ani som netlacila,.. - skoncilo to totiz cele akutnou sekciou 😅
hocijaka nastudovana teoria, zabaleny vankusik na sedenie a pod - vsetko mi bolo zbytocne.
bude, ako bude, hlavne aby si ty aj babatko boli zdravi

luba28
26. apr 2024

ked budes drzat usta zavrete tak kricat nebudes 🙈🙈🙈 to vazne taketo chobotiny sa pytas??,,ked boli tak boli a kricim nee ,,a je mi jedno kto si co mysli a kto mi co nahucal do hlavy

slovakboy
26. apr 2024

Ty si najdôležitejšia a keď budeš kričať tak budeš. Hlavne si dopredu nehovor že nesmieš. Nebudeš kričať len hlasno dýchať so zapojenými hlasivkami. Ak budeš veľmi potláčať prejavy nebudeš sa sústrediť na to podstatné. Personál je zvyknutý a upozorní ťa len keď uvidí že tú energiu sústredíš viac do kriku ako do sústredenia sa na pôrod. Proste keď to už budeš preháňať. Vtedy sa na chvíľu uvedomíš a ideš ďalej ale nie zas že zmĺkneš. Len budeš tichšie kričať. Ono to nie je o kriku. Mne keď vŕtali bez umŕtvenia do kosti tak som tiež kričal a trhalo ma. To isté pri operácii s lokálnou anestézou. Keď psychika dôveruje situácii a lekárom, tak toto sú len podružné veci a zo spätného pohľadu nepodstatné. Pozri sa na to z nadhľadu. Ak by si tam aj kričala ako rekordman roka, oni ti niečo povedia, ty sa na chvíľu posnažíš a keď oni uvidia že sa snažíš tak zas budeš pokračovať s krikom. Hanba nehanba Dôležitý je výsledok.

stanislavicenka
26. apr 2024

Preboha kric, ked ti to pomoze. Ja som ich kaslala. Kricala som, ked som to potrebovala

angeli121212
26. apr 2024

Ahoj pravda je taká, že zbytočne nad tým nejak uvažovať a robiť si plány, ja ťa chápem ale proste keď to príde nejak prirodzene sa zachováš. Napr. Ja som nekričala ale ja som mávala tak silné menštruačné bolesti ako pôrodné čiže som bola na ne do istej miery zvyknutá a už som vedela intuitívne čo mi pomáha. A ku koncu som už nekričala lebo som si dala pichnúť epidural a ten mi zapôsobil veľmi dobre cítila som len tlaky

elen83j
26. apr 2024

Nebola som na žiadnej predpôrodnej príprave a odrodila som tri deti 😂 Zbytočne sa stresuješ,čo príde bude a hlavne každý pôrod je iný.
Ja som predychala každú kontrakciu a nekričala som ani pri jednom, nemala som potrebu.A to tretí bol najťažší pre mňa, keďže sa tlačil cez 7cm.Keby to je potrebné, tak si kľudne zakričím 😂😂😂
Videla som tam ženy ktoré kričali a vôbec mi to nevadilo,skôr som s nimi súcitila 😊
Nakoniec budeš šťastná, že je drobec v náručí a ani nebudeš vedieť ako 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre