Krvácanie po šestonedelí

lubica1985
21. dec 2015

Maminy, som 9tyzdnov po porode. Cistila som sa nejakych vyse 7tyzdnov, tak bol klud a posledne 2dni mam bolesti v podbrusku ako pri menstruacii a slabe jasnocervene krvacanie... uplne mi staci intimka, co je to take slabe... neviem, co si mysliet...ci to uz moze byt MS alebo sa este stale docistujem po porode... Po prvom dietati mi nabehla az po 10mesiacoch kojenia a teda riadne silna, teraz je to uplne slabucke krvacanie... myslite, ze to moze uz byt MS, tak skoro a v takej slabej intenzite? K lekarovi idem az po sviatkoch na kontrolu, tak ma to trosku desi

anickad77
21. dec 2015

@lubica1985 myslim, ze MS este nie 🙂 skor to bude docistovanie 🙂 pokial to je len take spinenie 🙂 samozrejme,ak by to bola nejaka jasnocervena krv vo vacsom mnozstve sprevadzana silnymi bolestami, treba ist urcite k lekarovi, no ak je to slabucke, tak si nemyslim, ze sa musis bat 🙂 trosku trva, kym sa hormony, maternica spamataju a daju do povodneho stavu 🙂 pekny dnik 🙂

sardinka335
21. dec 2015

@lubica1985 kludne to moze byť začinajuca menštruácia. Ak nekojíš tak sa priklánam ze určite. Prvý cyklus po porode byva všelijaky. Mne menštruácia začala vzdy týžden - dva po skončení šestonedelia. Určite by som nepanikarila a po sviatkoch uvidíš.

mikys1
21. dec 2015

Ja som kojila a ms mi prišla hned po šestonedelí a to som kojila 18 a 19m. Rodila som cisárskym 😉

seahorse27
21. dec 2015

Kludne MS. Mne tiez po 1. porode nabehla az po 8 mesiacoch, ked som prestala kojit - brutalne silna a po druhom napriek vylucnemu kojeniu uz po 3 mesiacoch a presne taka slabucka ako opisujes - stacila mi intimka.

miku1
21. dec 2015

@lubica1985 Môže to byť menzes. Ja som dostala pri oboch dcérach po 3,5 mesiaci a kojila som 17 mesiacov.....

mishach
21. dec 2015

Ja kojim maleho na poziadanie uz 13 mesiacov a menzes mi prisiel presne presne 2 tyzdne po sestonedeli a odvtedy aj pravidelny

wieruska1
21. dec 2015

u mna sestonedelie preslo plynule do MS takze u kazdeho indi vindi.

blska381
21. dec 2015

Ja kojim 15 mesiacov,teraz uz len pred spanim,nadranom a raz cez den ked ide spinkat a MS este nemam a cim dlhsie nemam tym sa viac obavam ake to bude

050506
26. dec 2015

Ja kojim 12 mesiacov ,tiez uz len par krat za den a noc,ale menzes som este nemala....A to som minuleho roku vo februari porodila chlapca a v decembri dcerku....tiez mam obavy ci je to v poriadku....

zuz02
26. dec 2015

Ja som sa po porode tiez dlho cistila. 5.a6.tyzden som este stale spinila a 7.tyzden po porode som dostala menzes. A to som plne kojila. Este tak zhruba dalsie dva mesiace sa mi objavovalo spinenie aj mimo cyklu.Ale podla doktora bolo vsetko v poriadku. Len taky poporodny hormonalny chaos. Od prveho menzesu po porode som ho uz mala relativne pravidelny, najskor trochu predlzeny, postupne sa mi skratil tak na 26-30dni. A to stale dojcim. Takze si myslim, ze je to ok.

radusqa20
6. jan 2016

Dievcata myslite si ze je to normalne som 7 tyzdnov po porode krvacala som asi 5 tyzdnov potom nic tak som bola na kontrole doktor povedal ze je vsetko v poriadku vten den som zacala krvacat a uz je to tyzden a stale krvacam ako kedy v noci nic zacne to rano a vecer zasa nic nie moc ale musim mat normalnu vlozku nekojim .. uz sa zacinam bat

sardinka335
6. jan 2016

@radusqa20 kludne to moze byť menštruácia, to ťa nenapadlo? Prvá menštruácia po porode byva ina ako bezné cykly...moze byť ovela dlhšia aj velmi silná...ja by som ešte týžden počkala a potom zašla na gynekologiu. Predsa len dlhe krvacanie nie je ok - vyčerpava, moze sposobiť anemiu - nedostatok zeleza a mozeš sa citiť unavenejšia a tak, ale nie je to nič važne.

radusqa20
6. jan 2016

@sardinka335 ďakujem 🙂 ... napadlo ma to len nemam ziadne bolesti ako som mavala pred tym preto pochybujem ci je to uz menstruacia alebo nie . Ale dufam ze ano a dufam ze uz coskoro skonci 🙂

sardinka335
6. jan 2016

@radusqa20 po porode často menštruačné bolesti zmiznu alebo sa vyrazne zmiernia...je to len prvy cyklus takze ten moze byť ešte ,,neštandarndny,,. Telo máš ešte ,,plne hormonov,, a nie je vo svojej ,,beznej prevadzke,,. Aj 6 mesiacov moze trvať kym sa tvoje telo da do ,,normalu,,.
Ja som mala napr. prvy menzes po porode ze krvavy masaker - to som pri predošlých porodoch nezažila. Tým ze som nekojila vystelka maternice sa mi nestešovala - chybali tam hormony, ktore kojenie stimuluje a mala som hrubu sliznicu maternice. Takto mi to vysvetloval gynekolog. Dal mi Utrogestan na upravu a další cyklus bol uplne v pohode. Takze chcela som ti povedať ze nejake odchylky su uplne normalne...samozrejme ak to trva dlho tak treba navštiviť gyndu.

katka1981
6. jan 2016

@lubica1985. moze to byt MS. Ja som 3 tyzdne po porode krvacala, 3 tyzdne sa cistila (len vytok) a hned potom mi nabehla MS.

radusqa20
6. jan 2016

@sardinka335 ďakujem 🙂

lukasko12
18. nov 2020

Baby ja mam tak silnu menstriuaciu ze sa az bojim a bolia ma boky jak kebyze vnutro ten rez ci co velky mam strach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre