Kto mi pomôže s bývaním po pôrode?

nikuskainak
3. aug 2017

Dobry den mile maminy prosim viete pomoct mamine ktora po porode nema ist kam.priatel je zo zahranicia a ja na slovensku nemam nikoho na koho by som sa mohla obratit. Po porode budem musiet vybavit potrebne papiere pre babetko a potom vycestujem. Prvy mesiac na slovensku budem musiet ostat ☹ vecicky aj vsetko ostatne mam.. do krizoveho nechxem ist ☹

deti95060810
3. aug 2017

a ako ti máme pomôcť? čo si predstavuješ pod pojmom pomoc? najlepšie niečo konkrétne....
nie si zo SK keď tu nemáš nikoho? ako si sa tu ocitla? Celé je to záhada....

puklica13
3. aug 2017

@nikuskainak podnájom? Hotel?

deti95060810
3. aug 2017

mám pocit že ona nehľadá hotel ...Ona chce sa dotrepať do domácnosti....😉

dominika6
3. aug 2017

@nikuskainak a? pointa?

sissy27
3. aug 2017

@nikuskainak ak naozaj nemáš na slovensku absolútne nikoho, u koho by si mesiac mohla s dieťaťom bývať, tak potom prenajať si byt na mesiac, pozri napr. cez airbnb, booking... možno osloviť nejakú skúsenejšiu mamičku z okolia, čo by ti aspoň trošku poradila čo a ako okolo bábätka, nech si rýchlo zabehneš...

deti95060810
3. aug 2017

skús napísať do skupiny Bratislava - možno ti niektorá ponúkne podnájom - čo mi tu ostatné ti vieme ponúknuť keď si z BA...🙂

prvosienka7
3. aug 2017

No najlepší by si asi mala nejaký krátkodobý podnájom. Neviem z akého si mesta ale v tých väčších sa väčšinou nájde niekto kto prenajíma nejakú samostatnú izbu v dome, niekedy má aj samostatný vchod. Ale myslím, že budeš mať problém s tým, že budeš mať malé dieťa lebo niektorý to nemajú radi keď im tam plače a tak. Ak nič také nezoženieš tak už jedine nejaký lacnejší hotel alebo penzión vybaviť. Do krízového centra by ťa podľa mňa ani nezobrali tam si nechávajú izby pre komplikovanejšie prípady

libawet
3. aug 2017

@nikuskainak na Slovensku nikoho nemáš, ako z rodiny? Rodičov, súrodencov, tetu, strýka, babku...?

libawet
3. aug 2017

@nikuskainak ...ešte ma zaráža jedna vec - toto si nevedela pred tým, že nebudeš mať kam ísť? Že si to nechala až na takto už dosť neskorú dobu, pred pôrodom? Toto bude zasa asi vymyslené, toto sa mi nezdá....

misinka0611
3. aug 2017

Ty si dost zodpovedná žena. Co tak hotel, podnájom v nejakej izbe na mesiac, ked krízové centrum je zle.

dominika6
3. aug 2017

@libawet jasné...ako prišla,tak odišla..ani obraz ani zvuk..

misinka0611
3. aug 2017

@libawet Vecicky aj vsetko ostatne ze ma, ale kde???

libawet
3. aug 2017

@misinka0611 ...v jednej igelitke, že by ?

deti95060810
3. aug 2017

@dominika6 je tiež niekedy napíšem otázku a idem preč....nemám čas vysedávať pri notebooku celý deň a čakať kto čo napíše. Po nejakom čase si to prečítam všetko naraz....V prípade nejasnosti sa ešte opýtam....

libawet
3. aug 2017

@deti95060810 no veď jasné, ale toto je celé také až neuveriteľné, že sa pýtam - to naozaj?

dominika6
3. aug 2017

@deti95060810 ked je tak zúfalá tak tu mala sedieť a čakať na tie zázračné rady čo ju spasia..ak sa pripojí o mesiac tak nech sa tu ani neukazuje

novana
3. aug 2017

@dominika6, si jej chcela ponúknuť ubytovanie a nechceš čakať mesiac, či ako si mám tvoju reakciu vysvetliť? 😲

deti95060810
3. aug 2017

@libawet tiež mi to príde zvláštne...nemá tu nikoho, priateĺ v zahraničí, tak potom ako sa tu zjavila....išla okolo Slovenska a dostala pôrodné bolesti? možno len to zle sformulovala a hľadá podnájom....😉

dominika6
3. aug 2017

@novana presne...už som aj chlapovi doma oznámila že príde slúžka..tak sa tešil chudáčisko 😀

deti95060810
3. aug 2017

@dominika6 o mesiac nie, ale možno večer keď bude mať čas....🙂

dominika6
3. aug 2017

@deti95060810 ale ved dooobre..ale takých somarín a vymyslených bludov je tu denne 5..
a táto jej nemá ani hlavy ani päty..a podľa fotky nemá viac ako 18..no kdeže sú rodičia,tetky,babky? hm?
trocha zdravého odstupu nezaskodí

rawmamka
3. aug 2017

@nikuskainak Najlepšie urobíš, ak si na ten mesiac zaplatíš hotel, penzión, prenájom (privát) v meste kde budeš vybavovať všetky potrebné veci (máš priateľa v zahraničí, tak by nemal byť problém zaplatiť si mesačné bývanie na SK). Myslím, že nikto netúži po spoločnosti cudzej ženy - čerstvej rodičky s malým bábätkom, vo svojej domácnosti, ono by to bolo náročnejšie aj keby si bola pre niekoho blízka, nie takto..... Alebo skús porozmýšľať, či predsa len sa nenájde aspoň jeden človek, ktorého poznáš a ktorý by ťa rád prichýlil na ten mesiac u seba - nejaká rodina, kamarátky,...predsa niekoho musíš poznať, niekde si vyrastala, mala si nejakú rodinu, kamošky,...
A priateľ bude celý ten prvý mesiac, keď budeš potrebovať najviac pomoci sám v zahraničí, neviem, ale príde mi to zvláštne....každý chlap, ktorý ľúbi svoju ženu a dieťa by zariadil všetko tak, aby sa mali ako v bavlnke, nie aby sa doprosovala cudzích ľudí, kde by po pôrode mohli s dieťaťom hlavu skloniť.

daduska_maminka
3. aug 2017

@nikuskainak a akože kde tie veci máš ? Kočiar postieľka oblečenie plienky a základ hlavne peniaze ... Hmm zdá sa mi to ako výmysel .. 😏😏😏

novana
3. aug 2017

Pochybujem, že jej niektorá z vás chce ponúknuť podnájom, takže spovedať ju nie je na mieste. K čomu vám tieto informácie majú poslúžiť? Sa vám bude lepšie spať, keď budete informované? Diskutujte k veci, baby zvedavé. 😀

libawet
3. aug 2017

...kladiem si niekedy otázku, či má tento server nekonečnú kapacitu?

nikuskainak
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misinka0611
3. aug 2017

@nikuskainak Ale co klameš, ide o teba keby nešlo tak nepíšeš o sebe.. a co ma spoločne to odkiaľ kto je s tym ze ty po pôrode nemáš kam s novorodencom ist???

Vrece si nechaj budes ho potrebovať 😕

deti95060810
3. aug 2017

@nikuskainak prečo si nás nazvala hlúpe ženy....Však my máme aspoň kde bývať, čo znamená že sme zodpovedné....😉

tykat
3. aug 2017

Tak preco pises v prvej osobe?
Co sa tyka byvania tak na mesiac mozno penzion.

ertlovik18
4. aug 2017

tak niektore ti podla mna napisali aj realne riesenie, dostala si rady ako by si to mohla urobit a neprislo mi to nejake utocne takze na to pozor, mohla by si sa aspon tym podakovat ked uz nic ine. no a aby som sa dostala k veci, pokial nemas kam ist tak jedine ti zostava nejaky hotel alebo penzion, lebo jednomesacny najom ponukaju malokedy ale pohladat mozes skusit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre