Má niektorá z vás zašitý krčok maternice?

marcelka114
21. jan 2008

🙂 ahojte velmi by ma zaujimalo ci niektora z vas nema zasity krcok maternice teda serklage a ci neviete ked sa prestrihne steh ako rychlo nastane porod.Budem rada ak sa zapojite dakujem

adika011
8. máj 2017

Dievcata,mam zopar otazok,ak mate skusenosti.bude mi robena serklaz v 16.tt.skrateny krcok 3,1cm,ze je to hranicne a pre istotu jeden steh.moze sa stat,ze to bude povolovat so zvacsujucim bruskom alebo sa to roztrhne,ale to bude bolestive?len dufam,ze uz nepojdem do nemocnice,som tu uz druhykrat.normalne ste potom bez problemov fungovali?dakujem za odpovede.

carmen238
8. máj 2017

@adika011 po serkláži v nemocnici určite ostaneš. Ja som sa serkláže veľmi bála,ale nebolo to vôbec bolestivé a fungovala som úplne normálne, dokonca som nedodržiavala kľudový režim a rodila som v 39 týždni

adika011
8. máj 2017

@carmen238 dakujem za odpoved.a netlacilo ti na to brusko?toho sa obavam.

carmen238
8. máj 2017

@adika011 nie 🙂

tinkak08
8. máj 2017

@adika011 mozete sa pytat aj 100 zien a kazda vam povie
inak 🙂 riadte sa tym, co vam povie lekar vzdy na kontrole 🙂 roztrhnut serklaz sa kludne
moze ale nie vplyvom rastuceho bruska ale skracovanim krcka 🙂

adika011
13. júl 2017

Dievcata,potrebujem poradit,ukludnit.tak ako som tu pisala,robili mi serklaz.teraz som v 26t. A zakrvacala som dost,teraz slabe spinenie,som v nemocnici,kde ma tlmia.je to vraj tlak na krcok,ktory nepovoli,preto to krvacanie.musim vydrzat este 10t.,pokial odstrania steh.ale strach z predcasneho porodu je velky,je to este malicke.dufam,ze vydrzime v poriadku.

ala82
13. júl 2017

@adika011 ahoj.ja som sice nekrvacala ale maly strasne tlacil hlavickou do toho my zacali kontrakcie.v nemocnici sme boli skoro stale.musis co najmanej chodit,najlepsie vobec len wc sem tam sprcha-ale len rychla.a lezat hore nohamy.mne to sice velmy nepomahalo ale vydrzali sme do 38tt.moj steh ked my ho primarka dala dole tak bol roztiahnuty a zarezany do krcka take zazrak ze to vydrzal aj steh aj krcok,lebo ze hrozi aj amputacia krcka.urcite mas nastavitelnu postel,tak si ju vyvis od bedier aby si mala cely spodok hore.oni tam vedia co maju robit.pokial ti netecie voda tak to je ok.neboj bude dobre

adika011
13. júl 2017

@ala82 dakujem za odpoved.doma som lezala s vyvysenymi nohami,ale v nem.mi tak nedavaju.neviem,ako dlho si tu polezim,ale na tom nezalezi,aj doma sa uz ani nepohnem,aby vydrzalo.vcera ma dokt.kontrolovala zospodu,vraj krcok-steh nie je poruseny,ale ja ho citim pri chodzi niekedy.ultrazvuk bol v poriadku,babatko,placenta,plod.voda,vnutorne som zatvorena.10t.je este dost.vravela,ze teraz si polezim v nem.,v auguste,ze ma tiez hospitalizuje,aby bol pokojny krcok.oni tu uz vedia,co treba.aj znamej posledny trimester tlacil,az ju stipalo,polezala v nem.aj doma a dotiahla to.musim verit,aj ked je to tazke.

ala82
13. júl 2017

@adika011 ja som mala to iste stale ma dole vo vnutri bolelo,som myslela ze maly zo mna vypadne.neboj treba verit ze vydrzis.vyhoda je ze ine nalezy nemas.

adika011
13. júl 2017

@ala82 ty si mala aj ine problemy?

mravvcek
13. júl 2017

@adika011 ja prezivam to iste. Musim verit ine mi neostava 🙂 ale bojim.sa.riadne

adika011
13. júl 2017

@mravvcek a ktory tyzden si?

little_honeybee
13. júl 2017

@adika011 adika neboj sa hlavne je zachovat si klud a myslienky len pozitivne 🙂 mne sa skracoval krcok od 16tt, tiez som mala serklaz a pobudla si aj v nemocnici, ako brusko rastlo citila som ako sa mi tam napina steh, no treba dodrziavatvisny rezim. Stale lez chod len na wc, ja som.chodila.raz za dva dni rychla sprcha raz za tyzden vlasy, jest po leziacky, atd... steh mi odstranili v 37tt a porodila som v 39tt steh krasne vyformoval krcok a ten drzal. Nicoho sa neboj serklaz zachranila vela deticiek doktori vedia co robia. Po serklazi si sleduj ci nebudes mat vytok to je priznak infekcie ktora sa mozw objavit ale rychlo sa preliwci vaginalnymi cipkami. Len informuj urcite lekara ak by sa objavil. Drzkaj sa

ala82
13. júl 2017

@adika011 ja som mala dost aj zapali dole,kontrakcie.na zaciatku teh.aj krvacanie potom do 20tt velky hematom a v 22tt uz som bola otvorena na 1cm.v nemocnici som dohromady stravila trochu viac ako tri mesiace.len ja uz mam vela tehotenstiev za sebou a ktomu aj dva potraty takze aj to mohlo bit pricinou.maternica je oslabena.aj pri 4tom synovi som mala problemy ale nebola som zasita ten sa narodil v 36tt.to posledne tehotenstvo ma strasne vycerpalo,ale zvladli sme to.neboj zvladnete to aj vy.a co to bude?chlapcek ci dievcatko?

adika011
13. júl 2017

@ala82 je to prve vymodlene.tak naozaj len ten klud.dakujem za povzbudive slova.

adika011
13. júl 2017

@little_honeybee serklaz som mala v 17.t.,teraz som 26.t.,zacalo tlacit,som v nemocnici,dostavam na utlmenie infuzie a lieky,tu len lezim,len na wc,ci k stolu jest.neviem,ako dlho tu pobudnem,ale aj doma bude musiet byt taky rezim,este 10t.je nutne vydrzat.

little_honeybee
13. júl 2017

@adika011 v ktorej si nemocke? Neb

ala82
13. júl 2017

@adika011 neboj vydrzis.budem drzat prsty.

little_honeybee
13. júl 2017

@adika011 ah skorej som to odoslala. Nebon havne mysli pozitivne. Ja som pocitala kazdy den. Teraz sa to nezda ale 10t prejde ako voda 🙂 popros nech ti jedlo nosia na izbu mna nepustali ani k stolu, musi

little_honeybee
13. júl 2017

@adika011 musis sa setrit. Drzim palce

adika011
13. júl 2017

@little_honeybee jedlo mi nosia na izbu k stolu.dakujem krasne za povzbudenie,ale je to strach.

adika011
13. júl 2017

@ala82 dakujem

mravvcek
13. júl 2017

@adika011 ja este len 26tt ☹

adika011
13. júl 2017

@mravvcek ja som rovnako

mravvcek
13. júl 2017

@adika011 a ako to zvladas? Si v nemocke?

adika011
13. júl 2017

Od vcera som v nemocnici,dostavam2xinfuziu magnezium,3xguaraquian,teraz som dostala prvykrat taku bolavu injekciu do zadku.chodim len na wc,jedlo mi nosia na izbu k stolu,a sprcha je len minutova,nechcem vela stat.vcera som bola v hroznom strese,dnes mi je lepsie,ale strach je vzdy.v 36.t. mi odstrania steh.niekedy ked sa postavim tak citim steh,asi to je on,aj ked sa chcem otocit na posteli,ale doma som to nepocitovala.prislo to nahle.obavy su velke,ako vydrzat.

vanny12345
16. júl 2017

Baby moja skusenosť,ja som sa od 17tt otvarala,v 21zašili že bude to lepšie. Odvtedy fakt všetko bokom len lezať,jedine sprxha,wc,a jest aj to do postele. Viem je to tažke ale pre babatko všetko. Bola som velmi ustrachaná,bála som sa aj ja. Velmi priznám sa. Ale pozitívna mysel a fakt kludovy rezim pomahaju 🙂 drzim Vam vsetky palceky. Ja uz lezim v nemocke,zajtra orestrihuju steh tak uvidime. Náš valibuk je už krásne váhovo tal uvidime ci sa vypyta alebo este aj ked sa odstrani steh vydrzi. Nezufajte a nebojte,všetko dobre dopadne. Budem na Vas myslieť.

vanny12345
20. júl 2017

Baby ja len tak pre zaujimavost,kolko dni po odstraneni stehu ste porodili? Dkaujem. My sme tiez uz čakatelia. :D 🙂

tinkak08
20. júl 2017

@vanny12345 😂hned

vanny12345
20. júl 2017

@tinkak08 tak je dobre :D my cakame od pondelka :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre