Mali ste bolesti pred pichnutím epidurálky?

kajka82
7. júl 2013

Ahojte , som rozhodnuta pre porod s epi, no chcela by som vediet ako ste zvladali bolesti pred pichnutim EPI. Kedze viem,ze zena musi byt otvorena na 3-4 prsty tak si asi musi aj nieco vytrpiet.

katren
7. júl 2013

@kajka82 ano mala som a epidural bola veeeeeeeelka ulava 😉

marylis
7. júl 2013

@kajka82 Zvladala som to velmi zle, bolesti boli take, ze som povracala celu porodnu salu niekolkokrat. Tu epi mi pichli v hodine 12tej! Nastastie som sa rychlo otvarala, cize bolesti som mala cca hodinu a pol...

kajka82
autor
7. júl 2013

@katren , fu 😒 a kolko si sa trapila kym si sa dostatocne otvorila?

doliva
7. júl 2013

toto sa ne tak dobre čita pred pôrodom,ale už som aspoň na 100ˇ% rozhodnutá že bez epiduralky nerozkročím nohy 😀

kajka82
autor
7. júl 2013

@doliva, hehe aj ja 😀

doliva
7. júl 2013

@kajka82 budeme sa trápiť,ak si môžeme pomôcť 😉

misinka26
7. júl 2013

Ja som mala bolesti 10 hodín pred EPI... nerada na to spomínam lebo to bola hrôza ... najskôr som ju nechcela ale po takom dlhom čase a stále na 3 cm som bola vďačná ... po pichnutí to bolo ako v raji, bolesť prešla ostali len jemné tlaky, s manželom sme sa smiali, volali rodine, vtipkovali s dr. a takto som bola ešte 8 hodín takže vďakabohu za EPI ...od kedy mi ju dali až do konca som už nemala žiadne bolesti ani pri tlačení ani pri šití ... vlastne som už ani nevedela, že rodím ... nabudúce si ju dám pichnúť hneď bez rozmýšľania ...

sense
7. júl 2013

@kajka82 pred epi boli kontrakcie strasne pichli mi ju napriek tomu ze som bola len na 2cm otvorena nakolko som sa neotvarala a kontrakcie som mala tak casto ze som ich nestihala rozdychavat, takto som sa trapila 4hod. a potom som uz doslova o epi prosila ....potom som si stihla aj pospat, a tie 4minuty co som cakala na anesteziologa mi prisla ako vecnost, a debatu o zdravotnom stave som odbila 1vetou ze som tehotna a nie chora, ze ziadne problemy som nemala ani nemam len nech mi to uz pichne

kajka82
autor
7. júl 2013

@misinka26,@sense, baby to je presne to coho sa asi ako prvorodicka najviac obavam, ze to bude brutalne dlha doba, kym sa vobec otvorim.... ale ako pozeram, niektore sa trapili 2 hodky, 4, hodky, niektore az 10 hod. je to asi individualne....som rada, ze si vieme dnes pomoct takymi prostriedkami, zeny rodia uz viac po 30.-ke a ak chcu mat viac deti, tak naco zbytocne vybicovat organizmus. 😅

0550
7. júl 2013

ano mala a dosť veľké

adrianai
7. júl 2013

ja som mala "riadený" pôrod ako ho nazvala moja lekárka, o epi som najprv ani neuvažovala, ale keď zrazu naskočili kontrakcie, veľmi rýchlo som si to rozmyslela 😀 vôbec si nepamätám na koľko som bola otvorená, no musím sa priznať, že bolesti som mala stále skoro také isté, aj keď mi potom ešte dotankovali epi (no dalo sa to vydržať), samotný pôrod a šitie som ale vôbec necítila 😉 celkovo pôrod trval cca 3 hodky..

sense
7. júl 2013

@kajka82 je to velmi individualne , moja sesternica ako prvorodicka prisla do nemocnice a do hodiny porodila, ja som prisla do nemocnice vo stvrtok rano na vyvolavacku a mala sa narodila v sobotu rano....hlavne sa neboj a nestresuj, lebo to bude este horsie....napriek dlhemu porodu a nie uplne bez bolesti a bez problemov hodnotim svoj porod pozitivne....a ten pocit ked som citila ako dieta zo mna vyslo tak to je nieco neopisatelne ....tolko vyplavenych endorfinov nebudes mat ani pri fantastickom sexe s 10kg cokolady.... 😉

adulienka16
7. júl 2013

Ja som rodila bez epi a bolo to hrozne urcite si ju daj 🙂

katren
7. júl 2013

@kajka82 no ja som sa pomaly otvarala od 5-teho mesiaca pri vsetykch troch, takze ja som nemala problem otvorit sa....ale nepoviem ti na kolko som bola pri porode s epiduralom....pamatam si len posledny, bo to ma chcel dr. hned z poradne supnut na porodnu salu, ze ved som na 4cm uz otvorena 😝 😀

katren
7. júl 2013

@kajka82
@adulienka16 a ja som mala porod aj s epiduralom aj bez, takze porovnat viem.......bez by som uz nesla 😅 😀

misinka26
7. júl 2013

@kajka82 No stress 🙂 ja som sa bála ako šibnutá, celé tehotenstvo som mala nočné mory a potom keď to prišlo tak to už až tak neberieš, ja som sa už vôbec nebála asi preto, že už nebolo cesty späť 🙂 🙂 prvé hodiny som ani nevedela, že rodím lebo ma to bolelo ako pri zápchce 🙂 tak som myslela, že nič a potom sa to stupňovalo ale dalo sa to vydržať, takže ja som premýšľala nad tým či vôbec rodím nie že to bolí 🙂 potom keď sa to stupňovalo tak som zasa stresovala či mám už ísť 🙂 takže som zasa nemyslela na pôrod, potom či mám všeko, prevoz do nemocky, základné vyšetrenia, monitor, prezlečenie, klystír, sprcha 🙂 ... proste stále človek niečo robil ... mne museli pichnúť oxytocín lebo som sa neotárala ale kontrakcie som mala už každé 3 min a až vtedy to bolo rošambo ale len asi cca 2 hoďky ... som si to odvzdychala v sprchce, prekliala všetkých chlapov aj môjho 🙂 odprisahala, že už nikdy viac 🙂 a potom EPI ... ale keď sa na to spätne pozerám dalo sa to prežiť len človek nevie do čoho ide ... a poviem ti jedno to malé stvorenie za to stojí 🙂 a keby mi niekto povedal, že musím 1000 krát rodiť inak ho nebudem mať tak hneď idem 🙂 🙂

kajka82
autor
7. júl 2013

@sense hahaha, dakujem, dobresi to napisala :D, si mila

kajka82
autor
7. júl 2013

@misinka26 jeeej ten zaver bol uzasny 🙂, dakujem

lubina
7. júl 2013

pred podanim EPI som mala dost velke bolesti, ale po nej to bolo uz ok, a to som este rodila dalsich 6 hodin, tazke som bola rozhodnuta, ze aj pri druhom si ju dam pichnut, ale zivot to zariadil inak. Druha dcera sa stihla narodit do 2 hodin od nastupu prvej kontrakcie a ani doktor, ktoreho som chcela pri porode nestihol prist, nie to este mi pichnut EPI 😀 . Ale kebyze to malo trvat tak dlho ako prvy porod, tak nepremyslam ani chvilu, po pichnuti to bola velka ulava..........

lily14
7. júl 2013

A ked pichnu epi citite kontrakcie?

uhnakova
7. júl 2013

Pred epi som mala kontrakcie asi 4 hodiny, prve dve hodiny sa este ako tak dali prezit, potom uz hruza, takze epi ma fakt zachranila. Kontrakcie som citila aj po epi ako silne tlaky, len bez bolesti.

marylis
7. júl 2013

@lily14 no ja som necitila nic 🙂 ani tlaky. Proste super 🙂 iba ma priebezne dr. cekoval na kolko som otvorena. Tot vsjo.

blackcat8885
7. júl 2013

@kajka82 Ja som mala pred EPI bolesti ale predýchavala som aj ked to bolo dosť silné.Po EPI som už nemala bolesti len tlaky

andrea561
7. júl 2013

ja som mala asi tak 4 hodky, nemala so ani pojem o case. drzim palce, lebo mne EPI vobec nezabrala ☹

memma
7. júl 2013

Ja som rodila 2x s epi a nemozem sa stazovat, pretoze neviem ako som porodila, kedze som nic necitila. Bola som vysmiata a prechadzala som sa s priatelom po chodbe a iba lekarka ked ma kontrolovala mi povedala, ze uz rodime. Ja urcite odporucam, aj ked pred epi to dost bolelo.Baba ktora rodila vedla strasne kricala, ona rodila bez epi a potom vravela,ze nikdy viac

lilka246
7. júl 2013

Ja som tiez rodila s epi, ako prvorodicka som ju nechcela myslela som si ze to zvladnem, no po piatich hodinach boli bolesti take strasne, kontrakcie kazde dva minuty, nevladala som to ani poriadne rozdychat a uz tu bola dalsia, takze ked sa ma lekar spytal ci nechcem epi doslova som o nu prosila, nakolko som bola otvorena len na 4 cm. To cakanie na doktora, ktory mi to pichne bola vecnost. No potom prisla ulava, citila som len tlaky, dokonca som mala chut si pospat no nenechali ma. Necitila som ani sitie, co bolo tiez fajn. Takze ak raz budem rodit druhy krat tak urcite len s epi.

emma_932
7. júl 2013

Taaak ja som epi nechcela dokonca som sa kvoli tomu pohadala s dr a usla do stiavnice, kde epi nedavaju. Bol to moj prvy porod, nevedela som do coho idem. Na porod som nemyslela vobec, ved dite bolo v bruchu, von muselo, tak naco sa stresovat. Dopadlo to tak, ze rano o piatej som sa zobudila na wc a maly bol o osmej (rano o osmej) vonku. Co sa týká bolesti, radsej porod, ako např. zubar 😉 takze nestresujte sa damy a vsetko bude OK 😉

lentilkazdenka
7. júl 2013

Tak ja som rodila bez epi, ale ak pojdem nahodou este raz, tak si ju urcite dam, lebo to boli bolesti, tiez som v poslednej faze kricala a uz mi dochadzali sily. Ale ako tu tak citam vase prispevky, da sa poziadat o epi aj pri porode???? Lebo pred dvoma rokmi, ked som rodila, tak sa to nedalo, aspon v nemocnici v PP nie, ak by som vtecy chcela epi, tak trebalo ist minimalne 2 tyzdne pred terminom na predoperacne vysetrenia a az potom by mi ju pri porode dali. Viem, ze v zahranici to tak funguje, ze sa spytaju lekari pri porode, ak trva dlho. Tak neviem, ci sa to za tie 2 roky zmenilo k lepsiemu, alebo to zavisi od nemocnice?

martina364
8. júl 2013

@lentilkazdenka musis ist na vysetrenia pred..vraj sa plati az potom..a ten papier ti sluzi pre hociaku nemocnicu keby si chcela rodit inde..ja velmi chcem epi..no ,ale vraj ju nemusim dostat..ak pridem cez vikend ,v noci ,alebo ked doktor nebude mat cas ☹ takto to vraj funguje v pp

martina364
8. júl 2013

@emma_932 stastna si to zena 🙂 niektore tu rodime aj cez 20hod..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre