Mali ste pri pôrode manžela?

merry1
13. aug 2012

🙂 Chcela by som pri porode manzela ake mate skusenosti? 😀 ako sa k vam spravali doktory a sestricky?...ako dopredu zavolaju manzela ku porodu ked ho budem chciet?..dakujem

misinka26
10. júl 2013

Ja som manžela pri pôrode mala a bolo to najlepšie rozhodnutie, jasné nijak som ho nenútila rozhodol sa sám ale ja si aj tak myslím, že by tam muž mal byť, veď je to aj jeho dieťa a taktiež bol pri tom ako sa ,,to,, robilo tak by mal byť aj pri tom ako sa ,,to,, rodí ... aké je to hrdinstvo prísť až keď je po všetkom a potom sa ešte aj opiť keď si všetko vlastne vytrpí žena ... Môj manžel mi bol neuveriteľnou oporou, bol pri mne od začiatku až do kým nás nepreviezli na izbu aj s bábätkom, veľmi mi to pomohlo hlavne po psychickej stránke ... a čo sa týka sexuálnych vecí neverím, že milujúcemu mužovi sa zhnusí, žena ktorá mu v bolestiach porodí ten najkrajší a najväčší dar na svete ... Môj muž ma chcel už všestonedelí 🙂 🙂

lucianakoniku
10. júl 2013

@merry1 ja som pri porode manzela mala.rozhodnutie som nechala na nom,asi mesiac pred porodom sa rozhodol ze pri nom chce byt. Do porodnice sme prisli o 9tej vecer, kedze som bola malo otvorena,nepamatam si uz presne na kolko,poslali ho domov.asi o pol 2 hej v noci mi povedali ze ho mozem zavolat, o 2hej bol pri mne.este nas poslali trochu sa poprechadzat aby som sa otvorila uplne a 2:40 bol nas malicky na svete. Manzel si tento zazitok pochvaloval,povedal ze to bolo uplne v pohode a zdalo sa mu ze to bolo cele strasne rychle. Maleho som vytlacila cca na tri kontrakcie. Kedze som ja bola v pohode,aj on to cele fajn zvladol. Pocas druhej doby porodnej mi pravdupovediac nevadilo ze nie je so mnou,radsej som si to odvzdychala sama,aj tak by mi nepomohol a mna by len trapilo ak by sa citil blbo ze mi nemoze nijak pomoct. A zas,take strasne to nebolo. Sestricky aj doktor v sluzbe boli v pohode aj ked som bola s manzelom aj bez neho. Podla mna ich pristup zavisi skor od toho ako sa ludia chovaju k nim. Ked ma prijimali,kontrakcie este neboli take bolestive,takze som si s nimi aj trochu pokecala a pospasovala,myslim ze to tiez pomohlo. Od doktora som sa vdaka tomu dostala na vip vzdycharen so sprchou :D

lucianakoniku
10. júl 2013

Aha,a este dolezita vec,manzel bol strasne stastny ze si mohol malickeho podrzat na rukach,tie dve hodiny po porode ked sme boli vsetci traja na sale boli krasne.vdaka tomu a doznievajucej epiduralke bolo aj zasivanie pohodove a to som bola nastrihnuta asi na 5 cm.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre