Mali ste problém s nepravidelnými kontrakciami?

23. dec 2019

Ahojte, prosim napiste Mi ak ste mali podobny priebeh porodu, som uz zufala zo seba 😭. Termin mam 26.12. of zaciatku 3 trimestra som mala Vela kontrakcii, vzdy aj na CTG, niekedy aj kazdych 5 min, hodnota vzdy vystupila na 20-30, brala som magnezium, citila som sa dobre nebolelo to. V piatok vecer zacali kontrakcie boliet Ale boli stale nepravidelne, aj Ked v jednom kuse,aj v noci okolo kazdych 8min, max na 30 pauza. Po 24 h bolesti som islaDo porodnice (byvam v Nemecku), aj okrem toho ze uz som zacala mat ruzovu vytok, som si myslela ze hlienova zatka. Urobili ctg tam za 30 min 4 kontrakcie s hodnotou 50, Dali sa vzdy predychat. Otvorena na spic prsta, povedali ze porod zacina a mam ist Domov a prist s pravidelnymi kontrakciami. Tak to pokracovalo, Zo sobotu na nedelu ziaden spanok, predychavala som celu noc, rano o 6 to prestalo, som si mohla hodinu poslat. Podotykam ze normalne si na nic nedavam lieky na bolest, mam normalny prah bolesti a toto bola tortura. Cela nedela nepravidelne kontrakcie ale dalo sa vydrzat. Dnes o 3 som sa zobudila na silny vytok, ale kontrakcie zase nepravidelne, Tak som cakala, o 6 Zo mna tiekla cerstva krv Tak som sa zlakla a Isla som znova do porodnice, kontrakcie na CTg okolo 70-80, otvorena na 1 prst. Povedali mi ze to nie su ozajsne kontrakcie, ze vyzeram priliz dobre na porod a poslali ma domov. Uz nemozem Ani chodit, mam bolesti akonahle sa hybem ze odpadavam, stale si musim menit vlozky, ide tekutina s krvou. ( Rano ako Ma vysetrovali povedali Ze to neni plodova voda). Som frustrovana, znicena, ubolena a porod sa Ani nezacal 😭 citim sa uplne nemozne, ako hysterka, len placem. Do porodnice sa hanbim ist znova, bojim sa Ze Ma znovu poslu domovnecitlivo poslu Domov. Babatko sa hybe aspon. Mate niekto podobny skusenost?

lucka.mt
23. dec 2019

aj mne povedali ze uuurcite nerodim, ze vyzeram na to moc dobre, kontrakcie 100, doktorka vysetrila, otvorena na 5...

autor
23. dec 2019

@lucka.mt najvtipnejsie ze som sama lekarka a robim na pohotovosti (nie gyn 😊) a aj Ked ma niekto zobudi o 4 rano len s obycajnou hnackou tak som empaticka, vzdy si davam pozor na vseliake poznamky, Ale ked ja nieco mam vzdy si to od kolegov zubarov a gynekologov zliznem, lebo vsak nemam titul napisany na cele.

demetria
23. dec 2019

Nie si hysterka.
Kamaratka (urologicka) v snahe nevyzerat ako hysterka predychavala doma kontrakcie, ze vsak urcite nerodi. Ledva dosli do nemocnice.
Ja som rodila trikrat a nebyt toho, ze mi zakazdym rupne voda, neuhadla by som podla kontrakcii, ze rodim a to som tiez dr. 😉
Mala som podobne ako ty tonizacie takmer cele tehotenstvo, posledny trimester bolestive a pravidelne. V takom terene sa podla mna porod spoznat neda.

autor
23. dec 2019

@demetria dakujem, to pomohlo.

lucka.mt
23. dec 2019

presne, ked pri prvom som prisla na 5 otvorena a este mi furt neverili ze rodim, lebo sa mi to zdalo stale v pohode... chvalabohu ze pri druhom mi praskla voda, lebo by som ako druhorodicka urcite porodila doma :D cely treti trimester som mala kontrakcie, kazdu poradnu ma posielali na CTG na porodnicu... ked mas nepravidelne kontrakcie daj si horucu sprchu, poslickovia by mali prestat ale ak su to porodne kontrakcie, mali by sa spravidelnit

autor
23. dec 2019

@lucka.mt no z tych kupelov v poslednom Case Mi Uz musia narast plutvy 😊 Ale pomoze to vzdy na par hodin

janage
23. dec 2019

Ja som take mala vselijake od cca 4 rano. Ani take ani take tak do teplej sprchy ze uvidime ci neprestane a uz sme nic nestihli ani porodnu asistentku volat, sanitka dosla ked uz mala bola na svete. A konstatovanie zachranarov ze paniii vy druhorodicka a neviete? No nie neviem. Mala,sa ale narodila extremne rychlo za 2 hodiny od prvej bolesti.

nickpick
23. dec 2019

nerozumiem preco si ta tam nenechaju ked krvacas, vsade sa uvadza ze ked zena krvaca ma ist uz do porodnice a nie je rozumne to ignorovat, si lekarka a si na seba zrejme prisnejsia, kazdopadne by som na tvojom mieste nastojila aby si ma tam uz nechali, viem sa vcitit ako sa asi momentalne citis, rodila som teraz v septembri (prvorodicka) a po celom dni nepravidelnych kontrakcii ma poslali domov (rodila som v Hainburgu v AT) s tym, ze nie som otvorena, takze hajde domov do BA kde som preddychavala dalsich 6 hodin, ked som uz mlela z posledneho opat sme vyrazili do porodnice, ked sme dorazili, sedela som este dalsiu hodinu v aute v agonii, lebo som sa bala, ze ma zase poslu domov, chvalabohu som uz bola otvorena na 2 prsty (len!! a take bolesti som mala), takze ma konecne prijali, v takom stave ma este nechali vyplnat formulare kvoli epi a vybrat si celotyzdnove menu 😂, potom ma sestra supla do vane a do hodiny som bola uz otvorena na 8 prstov....

lula313
23. dec 2019

@nickpick ja som mala tiež nepravidelne, nebola som otvorená, Zrovna na ctg žiadna kontrakcia, ale povedali mi v Hainburgu, že je to na mne, či tam chcem zostať(skôr som mala pocit, že chcú, aby som zostala, lebo sa má PA ešte pýtala, že prečo nechcem, keď mám e-card, čiže vedela, že kvôli peniazom to nie je).. o hodinu som tam bola opäť s 3 minútovými kontrakciami a už otvorená na 5 prstov, tiež mi to bolo blbe ist tam zas a nevedela som, či rodim, lebo za tých 12 hodín doma mi skákali, že 20min, 8, 15, 3,8,30,..,🙈 a tiež sa má pýtali, že čo chcem jest na dalsi den a ja som im tam mávala s papiermi, nech mi daju okamžite epi😂😂😂

river_song
23. dec 2019

Hodnote kontrakcii na ctg by som nepripisovala vrlku vahu, ja som mala poslickov 120 a podobne a nič to neznamenalo, ani som to necitila,norvy porod somuz pri 60 kricala od bolesti. Rodiť som išla s nepravidelnymi, ale relativne bolestivými kontrakciami s tym, ze asi len plany poplach a pošlú ma domov, a hopla, na 4 cm otvorena a malá bola o 4 hodiny na svete .

jeanne14
23. dec 2019

No ja by som asi trvala na tom, aby si ma tam nechali. Ja som napr prišla do pôrodnice keď boli kontrakcie každé 3min a prvé co bolo ma sestrička vysmiala že čo tam chcem keď som len na jeden prst otvorená. Že keď o dva dni porodim budem rada. Ale bolesti už boli ozaj brutálne. Naozaj keby ma pošle domov neviem čo by bolo... Našťastie prišiel lekár a predstav si maly bol von za 1hodinu a 20min. Neotvárala som sa vôbec, nebolo jej potom všetko jedno. Ospravedlňovala sa. Dr na ňu riadne nakričal.

autor
23. dec 2019

@jeanne14 u mna asi nejaky rychly priebeh nehrozi kedze trpim od piatka vecer😀 ale Ked sa nieco zhorsi budem uz trvat any ma tam nechali. Aspon byvam oproti nemocnici

jeanne14
23. dec 2019

No len keď už aj krv, asi by som bola spokojnejšia keby ležím v nemocnici ... no bol to rýchly priebeh, ale naozaj ťažký. Behom hodiny sa otvoriť na 8 .. prijala by som keby sa otváral aj dva dni, radšej než toto. Pôrod veľmi ťažký, len tak tak... keby ma ta otrasná sestra pošle domov, nechcem vedieť čo by bolo. Každopádne ti držím palce 🍀

majusska202
23. dec 2019

Ja som pri druhom pôrode prišla kontrakcie každých 15 20 minút. Hneď mi povedali načo som došla. Pozrela doktorka a ja na 7 cm otvorené. A nechápali aké mam nepravidelne kontkracie ale mala som ich dosť silné 130 a neklasli vôbec ostávali tak na 70 stále.

nickpick
23. dec 2019

@lula313 no mne tu epi nakoniec ani nestihli dat, isla som
na ostro a to keby som vedela ake to bude bez tak tiez asi zacnem mavat papiermi 😂😂😂 presne aj ja som mala take nepravidelne kontrakcie, neskutocnu bolest v krizoch a ctg nic poriadne neukazovalo (to som nechapala, pretoze ja som tam od bolesti az zvracala), najlepsie bolo finale, to som uz bola na 8 prstov, hodila som sablu a do toho mi este este praskla voda, partner, tam hadzal uterakmi, spatne mi ta situacia prisla az komicka 😂😂😂

miadi
24. dec 2019

Chudatko. Ja som mala nepravidelne kontrakcie cely porod. Najprv kazdych 10-8min to bolo pred polnocou bolest dost mega spat sa nedalo rano to uz bolo 5-8-4-10min proste total divne.. v nemocnici kukli a ze Nie som ani na 3cm otvorena a prijem je az od 4cm a viac. Poslali ma chodit po meste., a vratit sa az vecer alebo Keby boli kontrakcie kazde 3minuty. Vecer mà konecne prijali midwife mi praskla vodu no nic extra sa nedialo iba nepravidepne kontrakcie .. po 32h od zaciatku kontrakcii chybal Uz len 1cm no za poslednych 6hss nic nezmenilo iba to ze som bola unavena ubolena dva dni nejedla nespala .. tak som si konecne na radu dr dala epidural nechali mà 3h zdriemnut dali oxytocin a potom po 2h tlačenia ..mala bola zaseknuta.. som konecne porodila. Kontrakcie boli cely cas nepravidelne. Viem o jednej babe co takto bola 4dni kym ju konecne prijali do nemocnice v uk. . Drzim palce nech to mas coskoro za sebou. A epidural +oxytocin odporučam 😊hoci nie spm dr😆

autor
24. dec 2019

@miadi to znie strasne!

Som uz mama, dnes o 0:30 mi praskla voda a o 5 uz bol maly na svete! Epidural nestihli Ani dat 😊 Tie posledne dni sa teda trpezlivost oplatila. Prajem stastne a vesele a dakujem za podporu!

miadi
24. dec 2019

No parada gratulujem ♥️Mas ten najkrajši Vianočny darček. Prajem vela zdravička a uživaj si babatko rastu strasne rychlo

jeanne14
24. dec 2019

Jeeej gratulujem 😍 veľa zdravicka

demetria
24. dec 2019

Gratulujem💐. A vela zdravia obom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre