Som na 5 cm otvorená a poslali ma domov

9. jún 2023

Dobrý deň, prepáčte ak vás to pohorši ale dnes som bola na pôrodnici pri čom mi povedali ze som na 5 cm otvorená ale poslali ma domov. Teraz som sa utierala a nebola to len hlienova zátka ale aj niečo take ako šupka neviem co to je
Ci ísť znova do pôrodnice a povedať im nech ma znovu pozrú keď ma poslali domov
Kontrakcie mam no na pasoch ich nevideli
Teraz si ich meriam a mam každých 5 6 minút

pribinak
9. jún 2023

Šla by som spat do pôrodnice

otvorena
9. jún 2023

Sa čudujem že poslali domov 🤷pekne naspäť a hotovo

zuzka0605
9. jún 2023

naspat chod, mna pri 2cm nechal v nemocnici

kiki68
9. jún 2023

To su fakt blazni, asi chcu domaci porod no 🤷‍♀️ Na 5cm, ved to moze byt do hodiny odrodene. Ak cakaju nez praskne voda, tak to uz fakt neviem. Od 5cm sa chodi predsa rovno na salu a nie domov

autor
9. jún 2023

@kiki68
@kiki68 vraveli ze nemám kontrakcie žiadne pri čom bolesti som mala
Pravidelne mam tak ze hodinu asi každých 5 6 minút potom sa stene ze nemám aj 10 minút 2x po sebe a zase potom častejšie

autor
9. jún 2023

@zuzka0605 asi zato ze som prišla týždeň skôr keďže prvé dieťa som týždeň pretahovala

kiki68
9. jún 2023

No a mali to dobre nastavene? Mas pravidelne bolesti raz za 6 min? Zo mna toto vypadlo dve hodiny predtym ako vysiel von syn. Ja som mala rychly porod , za hodinu plne na 10

jaskolka
9. jún 2023

To kde si bola v pôrodnici, preboha? 🙈🙈😮😮Že oni nevideli na pasoch kontrakcie, tak to neznamená, že ty ich nemáš a dupľom keď si už na 5 cm otvorená. Veď ak to pôjde rýchlejšie, tak môžeš porodiť doma. Ja som bola pri prvom pôrode na 5 cm v jednu hodinu a o necelú už na 8 cm.
Choďte hneď nazad, už ste mali byť na ceste. Nechápem, ako môžu poslať ženu domov s takým nálezom...

autor
9. jún 2023

@jaskolka tiež by ma to zaujímalo prečo ma poslali domov
Mam prv pravidelne a naraz sa to zmení na nepravidelne každých 9 10 minút a potom znova silné každých 5 minút od rána to mam

cimage
9. jún 2023

Pekne napochodovat naspat. Ja ked som bola v nemocnici, tak susede tiez nezaznamenali kontrakcie a zas par hodin mala dceru. Ak ta poslu domov, tak by som im tam ostala na chodbe. Moze to byt rychle, hlavne ked ide o druhe dieta.

petamich
9. jún 2023

urcite naspat do porodnice a nenechat sa otocit ved to sa moze rozbehnut bleskovo

trgypadl
9. jún 2023

Ahoj, ako daleko mas nemocku? Sla by som naspat, o kolkej Ta posledne vysetrovali? Drzim palce

lilianka28
9. jún 2023

Sa čudujem že pri 5 cm ťa poslali domov. Duplom ak je to druhý pôrod, tie zvyknú bývať naraz a rýchlo. Ja som takmer porodila druhú dcéru na WC. Ešte že som už bola v pôrodnici. Fakt to bolo do 15 minút. Bolesti som síce mala, ale nie moc silné a potom naraz tlaky.
Proste úplne iný priebeh ako prvý pôrod. A aj lekári mi potom na vizite povedali, že druhé pôrody zvyknú takto.

x_mery_x
9. jún 2023

Inak ja sa cudujem, ze niektore porodnice posielaju domov, mna si tam museli nechat 24hodin na pozorovanie, ked som dosla, nastastie som aj stihla do 20tich hodin porodit, lebo neviem co by som potom robila :D

lienka.7
9. jún 2023

@autorka urcite ist naspäť. Kedy máš TP?
inak ja som bola na 4 cm uplne v pohode doma, ale bez kontrakcii. Deň na to som bola na 5cm, ale to už ma ráno prijímali do pôrodnice. Keď som bola na 8cm a stále bez kontrakcii, pichli mi oxy, prisli kontrakcie a do 20 min.bola malá na svete. Drzim ti palce 😇👍

kimina21
9. jún 2023

Urcite by som sa vratila.Ja ked som rodila,tak tiez im to nic neukazovalo a ja som mala kontrakcie.

slavomira236
9. jún 2023

Ja som syna rodila v uk prisla aom ze mam kontrakcie otvorena som bola na 5cm(u nich malo) a ma poslali sa prechadzat pred nemocnicu ze to zaberie a skor sa otvorim
Vonku padal dazd to bol vecer tak som isla domov a zaspala. Rano som mala kontrolu pri midwife kontrakcie pocas spanku presli ona ma pozera ze 8cm a mam ist do memocnice kontrakcie zacali zas . Uz si ma tam nechali bol obed a porodila som za 4hodiny o 16 stej..

nevenka
9. jún 2023

Takto, ja som bola na 5 cm otvorena mesiac pred porodom, ale ak si v termine, mas krvavy vytok, zacali kontrakcie, tak to preco Ta poslali domov, pre pana krala??? 😑.
Pri tretom a stvrtom dietati som bola na 3 cm v 38tt., mala som vysoky tlak a musela som uz rodit, tak mi pichli vodu a hned som bola na 6 cm, to ma uz rovno na salu dali a za 45 minut bolo odrodene...pri tom tretom teda.
No a pri stvrtom, ze nic sa nedeje, som na 7, to este musime pockat. Ale ak to chcete urychlit, tak sa postavte este, potom prisla 1 kontrakcia a zrazu som vyskocila na tu postel, ako som zacitila hlavicku, to bolo asi 5 minut, odvtedy, ako mi doktor povedal, ze este to potrvaaaa...nestihal ani rukavice natahovat, kazali mi len dychat a netlacit, babatko ale same slo von, doslova som musela chvilku zadrziavat, lebo by vyletela ako superman.
Toto sa moze zvrtnut za par minut, do kelu...

lia2022
9. jún 2023

Kto vie či už autorka aj nerodí 🤷‍♀️.

nevenka
10. jún 2023

@lia2022 podla mna, uz je po...

orangiiina
10. jún 2023

Napis ako si dopadla a ktorá nemocnica to bola 🙏 ja keď som prišla do nemocky, bola som otvorená na 5 cm a nechali si ma už tam. Veď keď už si bola tak otvorená, je jasne, že kontrakcie už si musela mat, aj keď to nezaznamenali. Nemám slov 🙄

kimina21
10. jún 2023

@nevenka aj ja si myslim,hadam vsetko dobre dopadlo🍀

autor
10. jún 2023

Ďakujem pekne za správy ano už mám po porodila som o polnoci
Preto ma poslali domov lebo nevideli kontrakcie ktoré som už mala keď som prišla večer do pôrodnice robila druhá doktorka a na pasoch keď pozerali pýtali sa ci mam kontrakciu ze nevidno pôrodná sestra povedala ze keď kontrakcie bijú do zadu na kríze tak ich neukazuje a to bol môj prípad všetka bolesť mi išla do zadu
A samotný pôrod na to ze druhy bol veľmi dlhý

lilianka28
10. jún 2023

Gratulácia a nech ste obaja zdraví.

autor
10. jún 2023

@lilianka28 ďakujem krásne

kimina21
10. jún 2023

Gratulujem,hlavne ze vsetko dobre dopadlo,vela zdravia❤

otvorena
11. júl 2023

Gratulujem ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre