Mali ste sekcii kvôli tomu, že ste sa neotvárali?

anka1709
9. máj 2022

Ahojte, chcem sa opýtať žienok ktoré mali sekciu kvôli tomu že sa nemohli otvoriť, proste že pôrod sa nedal vyvolať ani oxitocínom, máte skúsenosť že ste druhé už rodili prirodzenne? 🙂

pimpa12
9. máj 2022

@anka1709 prvá dcéra bola 2015 pre nepostupujuci porod sekciou. Druhá dcéra 2019 pôrod začal spontánne, bola som odhodlaná rodiť prirodzene ale opäť nepostupoval a tak opäť sekcia.

anka1709
autor
9. máj 2022

@pimpa12 tak to ste má teda nepotešila. :( ja som rodila pred 2 mesiacmi sekciu pretože mi nemohli pôrod vyvolať

martyzpp
9. máj 2022

@anka1709 v 2019 som mala porod sekciou lebo porod sa vobec nerozbehol. Tri dni mi porod vyvolavali a nic sa nedialo. V septebmri 2021 som porodila druheho syna prirodzene. Ja som sa dopredu nastavila na to, ze porodim prirodzene a ze sa na porod tesim a podarilo sa 😊. Porod bol uzasny, rychly a bezbolestny 😊. Az na kontrakcie, tie boli neprijemne, akoby mi zakazdym zatali do krizov ale po klystire presli a uz boli len tlaky ale bolest ziadna.

zuzana76
9. máj 2022

Nie, oba sekciou, nepostupujúci pôrod oba razy , možno keby som rodila tri dni, tak by som aj porodila, ale ktovie či by dieťatko nemalo nejaké následky, oba razy som začínala rodiť prirodzene

anka1709
autor
9. máj 2022

@martyzpp tak to je super, no ja som bola teraz tak nastavena že idem prirodzenne a strašne som sa tešila na to, ani vo sne by má nenapadlo že pôjdem sekciou, hrozil mi predčastny pôrod v 33tt a nakoniec sa pôrod v 41 tt nemohol rozbehnúť. 🙂

dominika7990
9. máj 2022

@anka1709 prvý pôrod som si vyskúšala prirodzený.nedalo sa išla som sekciou nakoniec. Druhý o dva roky neskôr som sa rovno rozhodla pre sekciu. Neboj aj keby si išla zas sekciou tak tá druha už je oveľa príjemnejšia 🙂 na druhý deň som už úplne normálne behala jazva je jedna nie dve. 🙂 maternica tiež v super stave že dr povedal že ak by som chcela 3tie dieťa tak mám počkať aspoň 3 roky pre istotu ale vzrasty tam neboli po prvej (kázala som mu pri druhej sekcií pripadne vzrasty z prvej odstrániť a pripraviť pripadne maternicu na ďalšie) takže aj keby si musela ísť zase sekciou neboj neni to take zle ako prvý krát 🙂 moj obdiv majú zase každá čo ide prirodzeným. Ja som úprimne kontrakcie absolútne nedávala. Mikrospanky od bolesti medzi nimi.prirodzený skúšať za mna už nikdy viac 😂🙈 zlata sekcia 😂😂😂 a to prah bolesti v iných oblastiach tela mám fakt vysoký.

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babovka2321
9. máj 2022

@anka1709 ako dlho sa ti snazili porod vyvolat?

iwesska
9. máj 2022

Nie,obe boli z tohto dovodu sekcie. Kamoska to mala rovnako,ani pri jednom sa neotvorila.

lenuska333
5. jún 2022

Áno mne dávali ocitocin, ale neotvarala som sa tak ma vzali na cisarak, bol v spinale ale to bol môj druhý pôrod, po 7 rokoch.
Prvý bol tiež cisarsky

anka1709
autor
5. jún 2022

@iwesska
@lenuska333
To ste má veru nepotešili, vždy som túžila mat viac ako 3 detičky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre