Používame cookies. Viac informácií tu. OK
m_o_n_c_a_k
autor
10. aug 2011

Dva až tri týždne pred vypočítaným termínom pôrodu sa zvyknú objavovať takzvaný „poslíčkovia“. Sú to maternicové sťahy – kontrakcie, ktoré majú už viac pravidelnejší charakter. Niekedy sa však ku sťahom v tomto období môže pridať i veľmi mierna bolestivosť.
Tieto kontrakcie, nazývajúce sa odborne aj Braxton-Hicksove kontrakcie, sú akýmsi cvičnými kontrakciami, ktoré sa objavujú na konci tehotenstva. Maternica sa tak pripravuje na svoju činnosť pri pôrode a trénuje. Ide o sťahy, ktoré trvajú len pár minút, v intervale nie väčšom ako dve - tri hodinky a najmä sa nezvyšuje ich intenzita, tak ako pri samotnom pôrode.
„Ak si však stále nie ste istá, skúste sa osprchovať v teplej vode a ak sa jedná o poslíčkov, mali by zmiznúť. Ak kontrakcie neprestávajú ani po horúcom kúpeli a sú sprevádzané aj stupňujúcimi sa bolesťami, ktoré navyše naberajú na intenzite, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná už o samotný pôrod. Aby sa do pôrodnice nešlo zbytočne, počkajte doma, kým pôrodné kontrakcie nedosiahnu úroveň pravidelných 5 minútových intervalov a až potom sa vyberte do pôrodnice“, radí MUDr. Radka Vetešníková - Koubová.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli