Mám čakať na kontrakcie, keď mi odtiekla plodová voda?

lexilaracroft
24. máj 2016

Ak mi odtiekla plodova voda mam cakat na kontrakcie? Uz som mala dva plane poplachy pri ktorom mi nieco odtieklo a v obidboch pripadoch to bola infekcia...

monilik
24. máj 2016

@lexilaracroft
@zubrienka1 aha, tak to sa uz necudujem... a velmi drzim prsty aby vsetko dobre dopadlo!

zubrienka1
24. máj 2016

@kondaska1 ona je vo VB a tam je troska iny pristup ako u nas...

vejula
24. máj 2016

@kondaska1 kde a ako oponuje?

lexilaracroft
autor
24. máj 2016

Pri prvom porode som sa nemohla vobec stazovat bola som nadmieru spokojna. Ale teraz je asi so mnou nieco zle. Po cely cas zo mna nieco vyteka a stale sa preliecujem a vracia sa to. Niekedy je to ako skazene mlieko biele s hrudkami inokedy tmavo zlte a teraz po dva krat to bola len cira tekutina. Pred par tyzdnami a teraz zase tak som myslela ze je to voda. Ja lekarom doverujem len neviem co sa so mnou deje preto som sa obratila na vas ak mate skusenosti. Mojej mame zo styroch porodov iba raz odtiekla voda tak sa nemam s kym o tom poradit...

maruska.s
24. máj 2016

@lexilaracroft mne pri prvom tiez odtiekla voda, nie celá hneď, ale tak pomaličky, trosku, potom zas trosku. Tiez čistá...a išli sme hneď, až potom prišli kontrakcie a otvárať som sa neotvárala dlllho, pichali mi vyvolávacky...takze, ja by som radšej isla, ak cítiš stále kontrakcie...

kondaska1
24. máj 2016

@vejula jezis nechaj to tak, uz som pisala ze som si nevsimla cas jej prveho prispevku...citala som uvodny prispevok, potom odpovede, vsetci ze nemocnica, potom jej dalsie prispevky ze ako bola rano a poslali ju domov, kedze som si nevsimla cas jej prispevku myslela som ze pise ze sa jej to stalo opatovne ale po ranajsej skusenosti sa jej ist nechce lebo jej povedali ze to nic nebolo... Nech by bola na konci sveta, ide o jej babatko a sama citi ze nieco nie je v poriadku. U nas v rodine bol pripad prenasania a zial nedopadol dobre, preto som taka ostra. zena by sa nemala zhryzat ze nieco sa deje ale neviem co a lekari sa tvaria ze je to ok. Radsej byt v nemocnici varena-pecena ako prist neskoro...

vejula
24. máj 2016

@kondaska1 práve preto treba ladiť svoje príspevky trošku miernejšie 😉

kondaska1
24. máj 2016

to tom čo tu čitavam za otazky mi to už nedalo a žial zlizla si to nespravna, mojou chybou... v každom pripade jej držim palce nech to dopadne dobre

kristinka86
24. máj 2016

@kondaska1 Mám za sebou 2 sekcie. Ani pri jednej som nebola deň predtým hospitalizovaná. Prišla som ráno na 8 a o 10 bol syn na svete. Pri dcérke som došla na 8 ráno a preložili ma na poobedie, nakoľko mali veľa sekcii v ten deň. Ale podvečer som už mala dcérku pri sebe. Na bolesti som sa sťažovala posledné týždne vkuse a aj tak nebol dôvod ma ponechať v nemocnici, keďže kontroly boli všetko OK. 😉 Obe detičky sa narodili v 40.tt plánovanou sekciou a teda tú druhú som fakt myslela, že budú robiť skôr, nakoľko bol aj pôrodník vybavený. Ale akosi aj on čakal na 40.tt napriek bolestiam. Akurát zo mňa veru nič nevytekalo a žiadne infekcie som nemala. 😉

kristinka86
24. máj 2016

PS: Aj ja držím palce zakladateľke tejto témy. Pozerám od rána, či už má bábo pri sebe, no vidím, že nie. Ale zajtra už bude s mamičkou v náručí. 😉

lexilaracroft
autor
24. máj 2016

@kristinka86 dakujem za prispevok. Ja lekarom doverujem aj ked muz hovory ze by ich poskrtil. Nastastie ma bolesti prechadzaju. Cely den som mala opakovanie okolo desat minut az pol hodiny a teraz sa rozostupy oddaluju tak do rana uz vytrzim. P. S. Mohli sa mi strie spravit za noc? Cely cas nic a rano som sa zobudila a na podbrusku na kazdej strane dve bordove ciary. Myslim ze keby som ich tam mala tak si to vsimnem. Mama hovori ze teraz ma to moze bolet lebo mam uzku panvu.

jabadaba
24. máj 2016

@lexilaracroft k tej vode plodovej, kedze mne odtiekla - je cira, tepla, je jej dost a pri kazdom pohybe tecie. Ale! Normalny lekar spravi test ci to je skutocne plodova voda. Ten Ti robili? Za dalsie, ja som mala druhy porod planovanu sekciu, na spustenie kontrakcii sa necakalo, sekcia bola naplanovana tak, aby sa to stihlo - v mojom pripade 7 dni pred terminom. Bezne sa planuje ca 10 az 14 dni pred terminom. Nepytala si sa ako chcu nasledne robit sekciu ak zacnes rodit?Zalezi zrejme na indikacii sekcie, ale aj tak mne by to nedalo a pytala by som sa. Drzim palce.

kondaska1
24. máj 2016

@kristinka86 ja som rodila tiez sekciou tiez v 40 tt planovanou a musela som prist povinne den vopred a to ma rodili az na druhy den na obed. Nedalo sa uprosit ani nic a takto sme tam den prelezali vsetky, 3x na ctg, inak nuda a od vecera hladovka.... Teraz tam rodila kamoska tiez sekciou planovanou a uprosila prednostu kvoli prvemu mimi aby s nou mohla byt doma co najdlhsie, zeby to nezvladla, tak navela jej to povolil. Inak ani za svet. Porodnica Antolska a pritom sa neda povedat zeby oddelenie zivalo prazdnotou a zvysovali si stavy, praveze tam bol dost natresk 😀

petra3312
24. máj 2016

@lexilaracroft ja zijem v USA, co citam, tak pristup lekarov je podobny tomu anglickemu. Mne zacala plodova voda odtekat v 38.tyzdni, bolo toho asi tolko, ze sa mi premocili cele nohavicky a trochu aj teplaky. Tiez som si nebola ista, lebo som mavala pocas tehotenstva dost silne vytoky - bud priesvitne, biele alebo nazltle. Ja byt Tebou aspon zavolam svojmu lekarovi alebo porodnej sestre, ved musis mat cislo, kde im zavolat aj po uradnych hodinach v pripade, ze sa nieco deje.

lexilaracroft
autor
24. máj 2016

Dakujem za prispevky od nervozity nespim. Ja som chcela rodit normalne preto mi dali termin sekcie az teraz lebo sa do vtedy nic nedialo. Mozno mam bolesti aj zo stresu neviem. Zajtra mi budu najprv vyvolavat porod a do 4 h ked sa nic nestane tak pojdem na sekciu. Tak som bola s doktorkou dohodnuta
K tej vode. Nebolo jej vela len ako cvrknutie a dalej nic. Aj ked ma prezerali a povedali zakasli by podla vsetkeho mala odtekat a nic sa nestalo. A ano doniesla som vlozku a testpvali to a voda to nebola. Drzte palce 7.45 tam mam byt

kristinka86
25. máj 2016

@kondaska1 Vidím, že to je všade inak. Aj v PO mali nátresk, no neviem o tom, aby deň predtým hospitalizovali pred sekciou. Mne len povedali, že od večera potom nič nejesť a ráno na lačno prísť. 😉
@lexilaracroft Myslím na Vás. Držte sa! 😉

lexilaracroft
autor
26. máj 2016

Dakujem za vsetky komentare sj za to ze ste stali pri mne a boli mi oporou. Uz mame malu kristinku doma. Planovany cisarsky dopadol bez problemov. Vsetkym vam pekne dakujem

lexilaracroft
autor
26. máj 2016
maruska.s
27. máj 2016

@lexilaracroft naaadherne, gratulujem 🙂

kristinka86
27. máj 2016

@lexilaracroft Meno sedí, váha tiež, sekcia tiež, len naša Kika mala 51cm. 😀 😀 😀 Gratulkaaaaaaaa! 😉

katka1981
27. máj 2016

@lexilaracroft, to biele hrudkovite, to bola mykoza, ostatne veci nepoznam

katka1981
27. máj 2016

@lexilaracroft, jej ta je krasna. Ste obidve v poriadku? Gratulujem a prajem vela zdravicka.

soffovka
2. jún 2016

ja som porodila do 45min od odtecenia plodovej vody, takze rady typu : mas cas, staci o 2 hodky .. su dost pritiahnute za vlasy. Zeny, ved kazda z nas je ina! Ako mozte radit,ze ma este cas?! To predsa moze zhodnotit tak akurat porodnicky personal. Takze sup do porodnice, aj ked by to bol znova plany poplach..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre