Mám čakať na kontrakcie, keď mi odtiekla plodová voda?

lexilaracroft
24. máj 2016

Ak mi odtiekla plodova voda mam cakat na kontrakcie? Uz som mala dva plane poplachy pri ktorom mi nieco odtieklo a v obidboch pripadoch to bola infekcia...

gabika87
24. máj 2016

nie, utekat do porodnice!

jana_eyre
24. máj 2016

Urcite porodnica, drzim palce

ataeb86
24. máj 2016

Drzim palce

bajana
24. máj 2016

Utekat netreba, staci tak do 2h od odtecenia ... dnes je ale jkrasny datum, tak nech ta dlho netrapi 😉

tobnuf
24. máj 2016

Mala by si urcite ist do porodnice ..

sardinka335
24. máj 2016

Určite chod do porodnice...jednak hrozi infekcia a teoreticky aj prepad pupočnika...radšej nič neriskuj. Plodova voda odteka aj postupne, po ,,,cvrkoch,, lebo dajme tomu hlavička to ,,zastavuje,,. Určite chod do nemocnice.

miyya
24. máj 2016

ja som išla a nič somnou nerobili,tak to bolo zbytočné hned isť. Netreba sa ponáhlať, hneď po odtečení....

ivca88
24. máj 2016

určite chod, lebo to moze byt nebezpecne ( snura samoze nejako pretocit ci zaseknut - nepamatam si to už )
veď radšej plany poplach ako ist neskoro ...
jedna sa o dietatko

fuska
24. máj 2016

Ja by som rozhodne isla. Radsej aj 10x zbytocne, ako raz neskoro. Drzim palce. 🙂

demetria
24. máj 2016

Voda mi odtiekla pri prvom a tretom porode a kontrakcie nikde. Pri prvom bola hlavicka zostupena, tak nic neriesili, ale pri tretom mi odtekala masivne a babo bolo vysoko, tak ma ulozili lezat aby prud vody nestrhol pupocnik a ten neprepadol popri hlavicke.

akvi
24. máj 2016

@lexilaracroft ja som dosla do porodnice tak dve hodky od odtecenia vody, nic so mnou aj tak nerobili, ak by som sa nesplasila, tak tam idem este o par hodin neskor, kontrakcie mi zacali asi o 5 hodin od odtecenia.. My sme sli do porodnice hned len preto, lebo sme to mali tie dve hodky cesty, kedze som chcela rodit v mimo nasho mesta...

emarekova
24. máj 2016

Mne praskla okolo siedmej večer,do porodnice som prišla o 22. a dr. ma spucoval,že kde som toľko bola..takže radšej ísť. Veľa šťastia 🙂

lili007
24. máj 2016

bez plodovej vody ani na krok🙂 Radšej ísť do nemocnice aj viackrát s planým poplachom ako zaváhať, neprísť a nemusí to dopadnúť dobre. Lekári sú pripravení na plané poplachy a aj oni Vás radšej viac krát skontrolujú, nie sú v tomto ležérni.

misel0806
24. máj 2016

Necakat ale bezat do porodnice ked ti voda odtiekla... Aby sa babo nezadusilo. Ja som pru synovi bola tristvrte hodinu bez plodovej vody a lekari uz stresovali..mala som cisarak kvoli tomu ze sa mi syn nezosuval do porodnych ciest..😊

lexilaracroft
autor
24. máj 2016

@miyya o stvrtej rano mi odtiekla voda aspon myslim ze to bola voda a o siedmej uz sme boli v porodnici a poslali ma domov ze to nemohla byt voda a ze som stale zatvorena. Stale mam vsak bolesti v podbrusku uz som mala tri krat plany poplach co sme sa predli do porodnice pre nic som z toho zhrozena. Zajtra mam naplanovany cisarsky a neviem ci to do vtedy vydrzim ked mam stale bolesti

fuska
24. máj 2016

@lexilaracroft Robili ti test tou temesvaryho vodickou, ci ako sa to vola? Na vlozku sa kvapne ten roztok a ak je to plodova voda, zafarbi sa na nejaku farbu tusim.

kondaska1
24. máj 2016

@lexilaracroft chod do nemocnice, prinajhorsom urobia akutny cisarak. Ide o babanko, ak by si mala kontrakcie bez vody tak v pohode si bud doma a cakaj kym nie su ako tak pravidelne a casto ale ak uz odtiekla voda tak ist treba...

monilik
24. máj 2016

@lexilaracroft v 42. tt ??? urcite necakaj. do hodiny od odtecenia plod. vody mas byt v porodnici.

lexilaracroft
autor
24. máj 2016

Rano som v nemocnici bola a pustili ma. Plodova voda to nebola. To boli zvisky po infekcii. Bolesti nie su pravidelne ale neprestavaju. A je to ine nez bezne tvrdnutie bruska

kondaska1
24. máj 2016

Tak nechapem naco sa pytas, cakaj doma na zadku a ked sa nieco skomplikuje si trieskaj hlavu... Rano bolo rano, teraz to kludne moze byt nieco ine

kondaska1
24. máj 2016

Ake zvysky po infekcii? bezne z teba aj ked mas infekciu nevyteka nic, bud to bol moc alebo plod.voda, ta moze odtekat aj po kvapkach...dones tam tie nohavicky nech pouziju temesvariho roztok, pripadne si ho vypytaj aj domov kusok. Vezmi si nejaku nadobku so sebou.

vejula
24. máj 2016

@kondaska1 rano jej to odtieklo tak bola potom v nemocnici a tam skonštatovali, že to nebola plodová voda. Pozri hodinu kedy dala uvodný príspevok. Nechapem, čo hned tak utočne 😕

lubina
24. máj 2016

@lexilaracroft urcite by som opat sla do porodnice, ak sa nieco stane?? musia sa na teba pozriet ked im povies ake mas bolesti...

monilik
24. máj 2016

@lexilaracroft neviem no, si v 42 tt, to by uz aj lekári mali byt v pozore som zvedava ci si to vezmu na zodpovednost ak by sa nieco stalo. ak mas zajtra cisarsky pobal veci a sup do pôrodnice nech ta hospitalizuju a babo napoja na ctg. v ktorej porodnici su taki odvazni ze ta poslali domov?

lexilaracroft
autor
24. máj 2016

@vejula dakujem za prispevok. Kotrakcie nemam pravidelne a ked povedali ze to nebola voda tak im verim ved oni su odbornici.

kondaska1
24. máj 2016

@vejula jak utocne? Uplne normalne, narovinu. Polozila otazku, vsetci odpovedame ze porodnica a ona stale oponuje. Tak naco sa pyta? Co ju mame chlacholit ze neeee bud doma, klidek leharo, skoc si nakupit a ak ti zvysi cas spomen si na babo co nosis 42 tyzdnov a bolesti a vodu si nevsimaj, lebo co by povedal doktor ze ho zase otravujes? Niekedy je to tu ako v pomocnej skole...pardon ak som sa niekoho dotkla

lumma
24. máj 2016

@lexilaracroft hm či sú takí odborníci o tom by sa dalo polemizovať keďže mne pred pôrodom vodu dr na sále prepichla a o 4 hodiny na to ma prišiel vyšetriť iný dr a skonštatoval, že voda prepichnutá nebola a až on mi ju prepichol.. takí sú naši lekári...

kondaska1
24. máj 2016

@vejula myslela som ze to je nieco aktualne, nie prispevok z rana. Mimochodom zajtra ma cisarsky, stazuje sa na bolesti a odtok niecoho a oni ju pustia domov? Zaujimavy pristup, pokial viem pred cisarom je vacsinou zena den vopred hospitalizovana a sledovana a zvlast by mala byt ta co sa stazuje na bolesti...

monilik
24. máj 2016

@lexilaracroft ja som s prvym synom prisla do pôrodnice skoro tyzden pred terminom s nepravidelnymi kontrakciami, ani im nenapadlo ma poslat domov, porodila som az o dva dni... s bolestami v 42 tt je to z ich strany fakt riziko... preto sa pytam kde?

zubrienka1
24. máj 2016

@lumma ale ona je vo Velkej Britanii...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre