Odtečenie plodovej vody

vasjar
29. mar 2023

Chcem sa opýtať...
Vravia, ze ak praskne voda tak sa neponáhľat do nemocnice pokiaľ kontrakcie nie sú každých cca 5 minut
Avšak, ak sa kontrakcie nestupňujú ,stale treba čakať? Nie je dieťatko v ohrození ak nemá plodov vodu?
A čo ak v prípade, ak odtiekla plodova voda a bola zelená?

antonia15
29. mar 2023

@vasjar mne pôrodník povedal, že ak odtečie plodová voda, treba prísť, oni skontrolujú aký je stav
Ak zelená, určite ísť okamžite... To rozhodne nie je v poriadku

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dixitka
29. mar 2023

Pri prasknutej vode treba ísť práveže hneď, resp. tak max. do 2 hodín, kontrakcie mať nemusíš. Ak bola voda zelená, určite na nič nečakaj. Takisto pri pozitívnom streptokokovi treba ísť okamžite.

mamamasama
29. mar 2023

@vasjar Netreba ísť hneď. Mne odtiekla o 15:00 a kontrakcie zacali o 10 hodín. Po 12 hodinách už môžu(nemusia) nastať riziká.

trgypadl
29. mar 2023

@mamamasama rizika a komplikacie mozu nastat aj minutu po odteceni plodovej vody... Na ziadnych 12 hodin by som sa nespoliehala

mamamasama
29. mar 2023

@trgypadl tak sup do nemocnice na vyvolavacku a mas komplikacie ako vysite.

cecilia29
29. mar 2023

Po odteceni do nemocnice čím skôr. Tam budeš na pozorovaní.

trgypadl
29. mar 2023

@mamamasama nevidim dovod na vyvolavacku hned po odteceni plodovej vody ak je vsetko v poriadku

lienka.7
29. mar 2023

@vasjar uz si mala byt na ceste tam... na co čakáš?

vasjar
autor
29. mar 2023

@lienka.7 ne praskla mi, len mi prebiehajú take myšlienky... Ze co robiť ak...

vasjar
autor
29. mar 2023

Lebo som videla jedno video, kde pôrodna baba vraví, ze ne utekať ne hneď do nemocnice ale počkať na kontrakcie 🙄

lienka.7
29. mar 2023

@vasjar nech sa paci, tu máš napísané kedy ist.
https://www.sanatoriumkoch.sk/kedy-prist-do-por...

aliaray1
29. mar 2023

@vasjar cca do 2 hodin mas byt v porodnici, plodova voda akonahle zacne odtekat, prestane plnit ochrannu funckiu a babo moze dostat infekciu. Preto hned potom podavaju do zil antibiotika. Mne sa to stalo, hned sme sli a dali mi atb a sledovali babo na pasoch.

lienka.7
29. mar 2023

@vasjar kontrakcie mozes mat a nemusis... ja som nemala. Čakala by som aj do dnes. Cize asi toľko k tomu. Vzdy ked sa ti niečo nezda, treba ísť do pôrodnice sa dat pozrieť.

dixitka
29. mar 2023

@mamamasama vyvolávačka sa dáva najskôr až po tých 12 hodinách, ak nie sú iné komplikácie. Ale je dôležité ženu vyšetriť, skontrolovať, či nedošlo k prepadu pupočníka, podať antibiotiká ak bol pozitívny streptokok, atď. Preto treba ísť čím skôr, nie sedieť 12 hodín doma s odtečenou vodou.

oblecenie99
29. mar 2023

Ja netuším, čo je kontrakcia, a môj syn už mal tri roky... (Áno, narodil sa akutnou sekciou)... Ja by som nečakala..

cookie29
29. mar 2023

Tak mne vždy prízvukovali na pôrodných kurzoch že ak odtečie plodovka, tak treba do pôrodnice. Riziko infekcie napríklad.

evuska135
29. mar 2023

Mne pri prvom praskla voda, hned treba ist do nemocky aj ked sa zatial nic nedeje. Tam uz budu vediet co robit.
Pri druhom mi voda nepraskla ale zacali mi hned silne kontrakcie, v priebehu 2h som porodila.

hederamonstera
29. mar 2023

Je rozdiel ci pomaly odteka (neustaly pocit vlhka) a ci to bola fakt masovka. Pri odtekani sa voda stiha doplnit a nemusi sa hned bezat do nemocnice. Popripade kludne zavolat do nemocnice, ze co robit ak si zena neveri.
Ak je zelena, ihned do nemocnice.

enoula
29. mar 2023

Do 2h urcite do nemocnice, kde ta skontroluju a podavaju sa pravidelne antibiotika ak sa to nerozbehne nahodou za istý cas. Netreba riskovať. Kontrakcie mozu zacat aj po 24h

denden77
29. mar 2023

pri prasknutej vode mas byt do 2hod. v nemocnici, kde si ta uz aj nechaju.

mima172
29. mar 2023

@vasjar Mne začal pôrod prasknutím podovej vody, kontrakcie žiadne. Podľa info, ktoré som mala som aj konala a to - najneskôr do hodiny od prasknutia plodovej vody treba ísť do nemocnice. Plodovka mi praskla o 23:15 a tesne pred polnocou sme dorazili do pôrodnice.

vkatush
29. mar 2023

@vasjar mne odtiekla v piatok o 4.30, žiadne kontrakcie. Pobalila som sa, sprcha, šla do nemocnice, kde má sledovali, po niekoľkých hodinách mi pichli antibiotiká, aby bol malý v pohode bez ochrany plodovej a čakali sme. Až po polnoci (takže po 20 hodinách) začali kontrakcie a v sobotu ráno 6.35 bol na svete. Takže pôrod pomaly 27 hodín.

Bola tam baba, ktorej odtiekla voda a do hodiny a pol bolo dieťa vonku. Zatiaľ čo druhá bola ako ja, odtiekla plodová, vyše 24 hodín nič, ale ani kontrakcie nezačali, miesto toho klesali ozvy a musela ísť na akútnu sekciu.

Nečakať. Sprcha, zbaliť a ísť. Radšej srdce na pokoji a pod dohľadom odborníkov.

aliaray1
30. mar 2023

@hederamonstera prosim ta to mas odkial, ze plodova voda ked zacne odtekat sa doplna?

aliaray1
30. mar 2023

@vkatush ano, ja som takto v porodnici cakala 3 dni s odtekajucou vodou...vsetci odrodili a ja jak inventar. Nakoniec ani vyvolavacky, nic...sekcia aj u mna

vasjar
autor
30. mar 2023

@hederamonstera ja sa neustále cítim mokrá. Ráno keď vstanem sú to najprv výroky, a potom celý deň mam také vlhké nohavičky, niekedy si myslím ze je to únik moču, niekedy ze to sú výroky, niekedy si myslím ze je to ta voda. Neviem to rozoznať

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikka204
30. mar 2023

Mne pri oboch detoch praskla voda a kontrakcie neprisli. Isla som okamzite do porodnice, kde si ma uz nechali a spravili vysetrenia. Pri prvej mi podali aj antibiotika, pri druhej nemuseli, kedze som uz necakala na nastup kontrakcii prirodzene. Pri prvej cakali a nic, aj tak tabletka a do 2hod odrodene. Pri druhej sa ma lekar opytal, ci chcem cakat, ale ze pravdepodobne to aj tak skonci tak isto. Necakala som, odrodene za cca 3hod. Oba porody prirodzene bez komplikacii. A ano, voda sa pravidelne doplna po odteceni, to mi tam povedali xkrat, lebo to zo mna tieklo, az kym som neodrodila. Ja by som napr. nemala odvahu cakat s odtecenou plodovkou x hodin, je to podla mna priame ohrozenie dietata a hlavne onho tu predsa ide. Aj tak mojim detom robili po narodeni testy na infekcie kvoli tomu, nieto este aby ich napichavali antibiotikami.

macko1007
30. mar 2023

@vasjar no ja som pocula ze do 2h treba byt v porodnici..aj tak bolo u mna,do 2h som nola v porodnici a kedze sa porod nerozbiehal davali mi atb

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre