Mám ísť do pôrodnice po odtečení hlienovej zátky?

baska259
4. jan 2011

Ahojte...prosim poradte som vystrasena... ☹
ako som bola cikat tak na toaletna papiery som mala hlienistu tmavo cervenu az hnedu zatku...mam ist do porodnice alebo este nie???

divoska
4. jan 2011

vystrasena nebud ved budes mat zachvilu krasne babo 😉 ja by som isla, ktovie kedy sa ti to naozaj rozbehne, pobal zvysne veci, hod sprchu ak chces, pockaj co ti pripadne este ine maminy napisu a bud ready vyrazit ;) drzim palce

opica
4. jan 2011

este nie ;)
ono sa to moze rozbehnut az o par dni...klud ;)
ja som takto prisla do porodnice, pretoze som mala dieta KP na hospitalizaciu a povedala som to aj lekarke, ta skonstatovala, ze fajn ;)

porod sa rozbehol cca o den.

anjelicek26
4. jan 2011

Zatka ti moze odijst aj tyzden pred porodom, ja by som pockala, kym ti praskne voda, ci zacnu pravidelne kontrakcie aspon kazdych 5-7 minut, inak tam budes uplne zbytocne... a ta aj mozu poslat domov 🙂 Bat sa nemas coho, toto je jedina vec, v ktorej je telo take mudre, ze urobi vsetko same 🙂 Drzim moc palceky 🙂

lussy666
4. jan 2011

ja som po odteceni tej zatky o 3 hodky porodila🙂 ale moze to potom trvat aj par dni ako vravi opica🙂 drzim palce

terina25
4. jan 2011

podľa mňa netreba ísť do porodnice.iba ak by ti odtiekla plodová voda,ale nie pri hlienovej zátke.ešte aj možeš prenášať 😉 držím palce

susan65
4. jan 2011

podľa toho ako sa cítiš 😉 , ja som mala hnedastý hlien dva týždne pre pôrodom, ale úplne mi odišla naraz a vo veľkom množstve až v pôrodnici pri kontrakciách a do trištvrte hodiny som porodila... 🙂

amadora
4. jan 2011

hlienová zátka môže odísť aj dva týždne pred pôrodom, takže kým nemáš pravidelné kontrakcie alebo ti neodtiekla voda tak nemusíš chodiť do pôrodnice ešte 🙂

stvura
4. jan 2011

presne, ako pisu kocky, zatka moze pomalicky odtekat aj mesiac, tak zbytocne tam
pojdes...poznas nase nemocnice, nechaju si ta tam ked si prvorodicka a zbytocne budes este vystrasenejsia ako si, ked uvidis vsetky tie baby na vzdycharni...
kontrakcie ale tiez nie su smerodajne, lebo ja som napr. nemala ziadne ani pri jednom dietati, mala som len tlaky na konecnik 😀

traktor
4. jan 2011

podla mna , zalezi aj od toho, ako daleko mas nemocnicu...ja som mala velmi daleko, tak sme isli hned..pokial ju mas za rohom, tak sa pekne osprchuj, priprav si veci a cakaj...ci pridu kontrakcie, tlak na konecnik, akoby ti trebalo na potrebu..a vtedy by som uz isla...niekomu pôrod trva dlhe hodiny, ale niektore to maju raz dva...drzim prsty a nech to mas cim skôr za sebou 😉

fatulda
4. jan 2011

ahoj, mne odisla zatka vecer okolo 19.00, ale nesla som hned do nemocnice, kedze som citala ze to moze byt aj par tyzdnov pred porodom, v noci sa mi rozbehli kontrakcie, rano o 7 sme isli do porodnice a o 11 boli na svete moje baby 🙂 ...skus pockat a chod ked ti zacnu kontrakcie, pri odteceni plodovej vody treba ist hned

lucula73
4. jan 2011

kým nemáš pravidelné kontrakcie,tak sa vobec nemusíš ponáhľať do porodnice,zátka može odísť aj 2-4 týždne pred porodom 😉

leanela
8. jan 2011

ja som sla hned a nakoniec som v ten den porodila sekciou - zle odozvy plodu, radsej ist zbytocne ako neskoro

bubulka722
8. jan 2011

Sú ženy, ktoré porodili až po týždni od odtečení hlienovej zátky. Záleží ako ďaleko to máš do pôrodnice, ale osobne by som sa tam zbytočne neponáhľala. Ak by ti začala odtekať plodová voda alebo nastupovali kontrakcie v krátkych intervaloch, tak je čas ísť.

majamat
9. jan 2011

@leanela mala si z babatkom obrovske stastie, ze si isla do porodnice koli zatke, ale bola to prvdepodobne len nahoda a s odchodom zatky tie slabe ozvy nesuviseli. zatka moze skutocne odchadzat aj niekolko tt a je zbytocne ist koli tomu do nemocky. musia byt aj ine prejavy bliziaceho porodu - odtok plod. vody, kontrakcie, bolesti krizov, tlak na konecnik a pod. zatka sa uvolnuje na konci tehotenstva, lebo sa meni jej konzistencia - redne a tiez sa pomaly skracuje a otvara krcok a preto zatka uz tak dobre nedrzi a uvolni sa.

dahra
22. jan 2011

Mne odisla hlienova zatka v piatok rano 4.30 a do 22 hodin sa mi spustil porod. Maly sa narodil v sobotu 10.50.

macilaci
23. jan 2011

mne odišla večer okolo 21 hod a na druhý den o 17.45 a 17.53 boli baby na svete. 😀

aninka30
23. jan 2011

ja som isla, sice na mna niektori pozerali ako na tupca ze co tam robim - ale instinkt mi hovoril svoje - do par hodin prisli kontrakcie 🙂 a maly bol na svete 🙂
(zatka odisla cca o 10:00 a maly sa narodil 1:12)

baby2
21. feb 2011

ja som sla po ..zatke...o 18 .00, v aute dosli bolesti, nie kontrakcie, ani plodova voda neotiekla, neotvarala som sa a o 20.00 sa narodil syn cisarskym rezom s riadnym frmolom na sale typu ze rychlo rychlo ......

bellugia
22. feb 2011

Ak nemas zle nastaveny pas ktory ukazuje, ze si v 46 tyzdni, tak podľa mňa si tam už mala dávno byť.... 😉

ciefulik
22. feb 2011

@bellugia však sa to pýtala 4. januára 😵

luciole
28. feb 2011

mne odisla uz pred 2 tyzdnami, tak som sa hned nastavila, ze uz to urcite coskoro bude, sledovala kazdy pohyb v bruchu, cakala, cakala a cakam dodnes, malej sa vobec nechce z bruska von 😀 lekarka v poradni len poznamenala, ze "no vidite, ake je to nespolahlive" 😉

lenulice
28. feb 2011

No aj já šla po zátce, též tam na mě hleděli jak na vola, aj si mě tam samozřejmě nechali na pozorování a do 15-ti hodin přišly kontrakce, naštěstí. Teď už bych po zátce nešla.

mony80
8. mar 2011

ja som porodila 10 dni po odteceni hlienovej zatky. Praskla mi voda.

vililienka
9. mar 2011

Ja som porodila na 6 deň po odídení zátky....tiž mi praskla voda ...sama v noci. Ale teraz je ten spravny čas na milovanie s manželom, pretože teraz spermie zmakcuju hrdlo...co urýchli porod

007monita007
13. okt 2015

§ ,onckibu kbfzhibhzrtuhuuíihárýgiáiu gisg íáihvugvauhhvhghv 😔 😀 😀 😀 😎 😎 8-välcxpú§k) 😎 😒

terezicaopica
16. jan 2017

Zienky ak mi odtiekla plodova zatka. Ale porod mam planovany sekciou ?? Aj tak mam cakat, na kontrakcie ???

mimitrajo027
14. júl 2018

@terezicaopica aj ja som zvedavá na túto otpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre