Mám strach z cisárskeho pôrodu

lucia0211
17. júl 2022

Ahojte,v utorok ma čaká cisársky...a ako sa blíži ten deň, mám strašný strach... žiaľ musím ísť takouto formou lebo mám zdravotné problémy pre ktoré nemôžem rodiť prirodzenou cestou 🙈 určite mi napíšete že nech sa nebojím a myslím na to,ako budem konečne so svojím bábätkom...aj sa tak snažím robiť, veď sme sa o malú tak dlho snažili 🙏🙏no je tam ten strach, keďže neviem čo má čaká,ako to bude celé prebiehať🙈 napádajú ma myšlienky či nemôžem ochrnuť keď mi nedajbože zle pichnú spinal(pre moju diagnózu)a hlavne sa bojím tej bolesti čo má čaká a či budem pre ňu schopná sa starať o maličkú a keďže som prvorodička, či budú mať vôbec sestričky ochotu mi pomáhať,aby som mohla svoju malú začať kojit🙈 keďže vieme, aký je personál v dnešných nemocniciach 🙈

vlada2401
17. júl 2022

@lucia0211 nemáš sa naozaj čoho báť,ja som mala cisársky tiež a všetko prebehlo v poriadku ❤️,pichli mi spinalku,nič som necítila,sestričky si malú nechali a nosili mi ju prikladať,akurat mne sa mlieko dlhšie spúšťalo a riešila som aj laktačnú poradkyňu a nakoniec som dlho ani nekojila,ale to som bola ja,niektoré mamičky čo poznám s kojením nemali žiadny problem.Čo sa týka rany ja som behala už na druhý deň,jak keby som ani cisársky nemala,jednoducho som si povedala,že to rozchodim a tak aj bolo.

mirkava
17. júl 2022

@lucia0211 ja som sa nebála, rodila som prirodzene a pôrod bol ťažký a mam mierne následky... bolesti po pôrode som mala mesiac.... vtedy som veľmi lutovala že som nešla rodiť cisárskym... chcem tým povedať, že či robíš tak alebo tak nenavyberaš si dopadne to tak ako má... ja som takmer vykrvacala a to som opakujem rodila prirodzene....
Budu ta mat pod kontrolou, musíš im dôverovať 😊, držím palce a uvidíš ze bude dobre, ak sa bude dat po pôrode oddychuj... skús poprost o pomoc rodinou s drobcom aspoň na dva týždne...

tara42
17. júl 2022

Ja som mala tiez cisarsky zo zdravotnych dovodov a dopadlo to skvele ale ja som tam isla uplne bez strachu ako na preventivku. Na sale uvolnena atmosfera este sme sa smiali, ani sa nenazdas a budes mat babatko vonku. Bolest bude ale nie je to na nevydrzanie, kazdym dnom to bude lepsie. Drzim palce.✊

iwesska
17. júl 2022

Takto,priprav sa na to,ze sestricky velmi s kojenim trpezlivost nemaju,je ich malo,maju toho vela,vecne sa ponahlaju,tak toto si radsej nastuduj dopredu a mas po strese. Co sa bolesti tyka,tesne po to az tak neboli,kedze si pod analgetikami, az ked zacnes chodit. Ale ked ti donesu babo,budes sa musiet postarat a bolest pojde bokom. Mne doniesli dieta hned ako som sa postavila,este s hadickou v rane a musela som sa starat den/noc sama. Vlastne to ta caka uz cely zivot - starat sa o dieta,nech sa citis akokolvek. Nemusis sa bat,ze pri spinale ochrnies. Je to zly pocit,ze nemozes hybat vobec nohami,ale ak len trosicku uz po sekcii zacnes citit,hned zacni nimi kruzit - rychlejsie sa dostanes do normalu. Na to som prisla az pri 2.sekcii. Ale oni ti neprerusia tou injekciou miechu,tak sa nemusis bat,vedia to😉

heln
17. júl 2022

@lucia0211 ahoj, chapem ta, takto pred dvoma rokmi som cakala na svoju sekciu v celkovej, aj som si poplakala, bala som sa ze umriem, ze budem krvacat, ze mi vyberu maternicu, lebo to boli realne rizika, ked prisla anesteziologicka pytala som si nejake lieky na ukludnenie, jasne ze mi nedali kvoli babatku. po sekcii som sa necitila dost dlho dobre.....
ale vies co, zvladla som to a zvladnes to aj ty, aj ked sa bojis, tak ako ja teraz oslavujem druhe narodeniny svojho syna, a stale to povazujem za zazrak a spominam ako som sa bala atd.....
aj ked sa bojis, mozno to bude tazke a narocne, zvladnes to!!! v utorok uz uvidis svoje dietatko a bude to za tebou.

majlo1234
17. júl 2022

Mala som akutny cisarak. Hystericky zachvat k tomu a poradili si dobre. Chcela som len epidural, kedze som bola napichnuta uz, ale ten mi zle pichlia nakoniec dali aj spinal. Oni tych zakrokov maju tolko, ze by to spravili aj so zavretymi ocami, ale nebudem ti pisat nwboj sa, lebo to sa neda nebat☺️ Ale co sa tyka kojenia, este mas trochu casu, ja z mojej skusenosti by som ti radila dohodnit si laktacnu bud este do porodnice ak sa da, alebo domov hned po peichode z porodnice, nech ti aspon tento stres odpadne, lebo v porodnici nebudes pravdepodobne ˇat dostatocnu pomoc od sestriciek, a moze byt, ze aj mlieko sa ti spusti poriadne az neskor, hlavne ak budes takto v strese(ako ja😃)
Ale mozem ta potesit, tiez som bola po 12tich hodinach schopna vstat a starat sa o dieta. A problemy s kojenim smw po tyzdni prekonali a kojim doteraz.

beata_k
17. júl 2022

@lucia0211 Ak je to mozne poziadaj o rajsky plyn. Ja som pri druhej mala. Priprava na sekciu, tma a potom mi ukazali dieta 🙂

lucia0211
autor
17. júl 2022

@mirkava našťastie mi príde mamina pomôcť s malým a aj manžel bude pomáhať keď nebude v práci 😊

marianarem
17. júl 2022

@lucia0211 Ja som tiez rodila cisarskym a druhykrat by som isla tiez tak. Bolo to rychle, bezproblemove, za chvilocku dieta na svete. Ta bolest potom je, ale zazila som uz ovela horsie veci. Mne pravdu povediac najviac vadilo byt 2 dni bez jedla 🙂

limia7
28. júl 2022

@lucia0211 verím, že ti cisársky dopadol výborne a už sa tešíš zo svojho drobčeka 😀 Chcela by som sa spýtať, ako dlho si bola v nemocnici po cisárskom? Mňa to tiež čaká prvý krát a nikde sa neviem dočítať ako dlhá je hospitalizácia po cisárskom.

tamvtme
28. júl 2022

@limia7 zalezi od nemocnice a ci je vsetko ok s rodickou a s babom....ja som mala sekciu utorok rano a domov sme sli v sobotu

lucia0211
autor
29. júl 2022

@limia7 ahoj.. áno som už po pôrode..19.7 sa narodila naša malička.. žiaľ my sme ešte stále v nemocnici lebo u maličkej nastali zdravotné komplikácie,nie však z dôvodu cisárskeho rezu😔 takže ju mám na JISKE

marianeta
29. júl 2022

@limia7 to je individuálne..S prvým som bola nekonečných 10 ak nie viac dní,lebo tiež nastali unho zdravotné komplikácie a bol tiež na JiSke a s mladším tiež som bola dlhšie, lebo ten mal silnú žltačku.. Ak si v poriadku ty aj dieťa tak štandardné zvyknú púšťať po 5 -6 dňoch..

limia7
29. júl 2022

@lucia0211 veľmi držím palčeky aby všetko dobre dopadlo a aby ste už obe mohli ísť domov 🍀

lucia0211
autor
30. júl 2022

@limia7 Ďakujem 🙏🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre