Máte skúsenosť s pôrodným gélom?

michaelababy
12. feb 2013

Nasla som na internete Dianatal, porodny gel, na ulahcenie porodu. Nemate to niektora vyskusane? Neviem co si mam o tom myslet....

veronika1306
12. feb 2013

ahoj ja som tiez myslela ze by som si ten gel kupila ale je dost drahy to je za prve a ked som sa pytala tak my povedali ze je to zbytocne lebo vela krat ho ani nestihnu dat lebo je to sa dava tesne pred porodom takze zbytocne vyhodene peniaze....teda aspon podla mna tym nechcem povedat ze si ho nemas kupovat

dri
12. feb 2013

ahoj, myslím si, že to jsou vyhozené peníze. i na kurzu nám to říkali. a dávat si něco nepřirozeného během porodu o tom jsem vůbec nepřemýšlela.

ivani
12. feb 2013

ja som ho mala. moj porodnik povedal ze ako prvorodicke to pomoze, tak som ho kupila. kupila som ho hlavne zo strachu z natrhnutia a podobne. aplikovali mi ho presne ako mali a zasita som bola na 2-3 stehy. tyzden po porode som uz sedela bez toho aby som citila co len trosku bolesti po zasity a podobne.

veri25
12. feb 2013

já jsem měla gel od značky weleda,kterým se potírá a masíruje hráz, dá se koupit i v drogerii, stál asi 200Kč a musím říct, že to každopádně pomáhá, poradila mi to sestra a sem jí za to vděčná, nemuseli mě nastřihávat a bylo to super, ale nikomu nevnucuju, jen říkám svůj názor 😀 a maže se tak dva tři měsíce před porodem

frantiska85
12. feb 2013

michaelababy: Jsou to zbytečně vyhozené peníze, Dianatal se nijak zvlášt neliší složením od nejzákladnějšího lubrikačního gelu a při porodu rozhodně suché porodní cesty nebudou. Raději zkus maliník, lněné semínko a hlavně masírovat hráz, řekla bych, že to mi hodně pomohlo. Ale chce to masírovat opravdu poctivě, nešetřit-lépe zvládne masírovat muž.

ustarana
12. feb 2013

@michaelababy ono je to ťažké povedať, či to má efekt alebo nie, lebo nikto nedokáže predpovedať aký ten porod bude a aké pružné je tkanivo. Každopádne viem, že moja známa poctivo dodržovala rady ako sú predporodné kurzy a cvičenia, pitie maliníku, masírovanie hrádze, cvičila s EPI no, dokonca mala aj ten dianatal a potrhaná bola skoro až za uši a paradoxne kolegyňa z práce tehotenstvo ani porod nijako neriešila (nič nečítala, nikam nechodila, nič nekupovala) a porodila za 25 minút po príchode do porodnice kam sa sama odviezla autom. Nestihli jej spraviť ani klystýr ani nástrih. Obe boli prvorodičky. Takže pokiaľ máš pocit, že by ti to mohlo pomocť, tak to skús. Ale ja by tie peniaze radšej investovala do niečoho iného.

michaelababy
autor
12. feb 2013

@veronika1306
@frantiska85
@ustarana
@dri
@ivani
@veri25 Zenusky dakujem krasne za vase skusenosti. Ja som ani nevedela ze nieco take existuje,len mamina mi to hovorila nech si to pozrem. Ako nejak tomu neverim,lebo ak by to bolo take zazracne ,tak by si to kupila kazda maminka a vsetky by mali rozpravkovy porod. Takze si myslim ze ak sa mam potrhat az po usi,tak sa potrham ci si dam nejaky gel alebo nie... Tak nejak by som to zhodnotila 😀

e_z
31. okt 2013

Ahoj, napísala by si prosím aj krátku skúsenosť s gelom do Wiki Modrý koník? Dik
Článok nájdeš tu: https://www.modrykonik.sk/dianatal/

@ivani

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre