Môžem mať druhý pôrod prirodzený?

mimkaa2607
16. apr 2012

Ahojte..prosím Vás je tu mamička ktora mala 1.porod sekciou a druhy prirodzeny?...ja som mala 1.porod sekciou, lebo dcerka bola otočena KP ... nemala som žiadny zdravotny problem ... budem mocť rodiť normalne?...je nejake riziko, že by sa mi pretrhla rana?...rozdiel medzi 1.a 2. porodom je skoro 3roky ...

krpcek
16. apr 2012

@mimkaa2607 mozes. 🙂 ja som prvy rodila sekciou pre nepostupujuci porod a druhy teraz v januari prirodzene, dokonca maly sa vypytal este 4 dni pred TP. 🙂

boise
16. apr 2012

Mozes, vsetko bude na tvojom lekarovi a na tom, ako bude vypadat rana po cisaraku...Zial mojej sestre sa to nepodarilo ani na druhy a ani treti krat, vsetko boli cisaraky, lebo hrozila ruptura maternice. Ale napriek tomu to skusila, pretoze je plno zien, ktore to v pohode zvladli 😉 Drzim palce, nech sa vsetko podari tak, ako si predstavujes 🙂

vierka0
16. apr 2012

@mimkaa2607 ja viem tak, ze pokial nepretrvava dovod pre sekciu, tak nie je problem rodit prirodzene, samozrejme za predpokladu, ze jazva je normalne zahojena..ty si bola na sekciu kvoli polohe dietata, druhe moze byt krasne otocene hlavickou dole, myslim, ze by to nemal byt problem 🙂 ak by sekcia bola napriklad kvoli zdravotnemu stavu matky, ktory je chronicky, napriklad chyba srdca, tak vtedy su vsetky porody sekciou..

mimkaa2607
autor
16. apr 2012

@krpcek a rana v pohode?...ja by som chcela ist prirodzenou cestou, ale ja mam taky strach o tu ranu 😒 ...
@boise ruptura maternice?a to je čo?...je to niečo ako pretrhnutie, alebo niečo take?...a dakujem...rada by som isla normalne

mimkaa2607
autor
16. apr 2012

@vierka0 dakujem za odpoved...tak asi skusim normalne ... ak by bolo dobre otočene a všetko by bolo OK

luciferkax
16. apr 2012

môžeš, ja som mala prvý cisársky a po 2,5 roku som porodila normálne, jazvu mi gynekologička kontrolovala, dopadlo to OK :D

krpcek
16. apr 2012

@mimkaa2607 uplne v pohode, dokonca som mojmu dr. musela niekolko krat pripominat, ze prve bolo sekciou, lebo moju ranu ani nie je vidiet. 😅 😀 😀 na ultrazvuku si pozrel hrubku rany a zhodnotil, ze mozme ist prirodzene. ranu som necitila ani pocas kontrakcii a tie boli veru poriadne! 😝 🙂
vobec sa tym nestresuj, ak bude vsetko OK, kludne mozes ist rodit prirodzene. 😉

krpcek
16. apr 2012

@mimkaa2607 a inak uplne cerstva skusenost - mojej kamaratke sa v sobotu narodilo druhe dievcatko prirodzene a tiez mala prvu sekciou. 🙂

exupery
16. apr 2012

A nie je to uz povinne ,ze ak prvy cisarsky,potom aj vstky ostatne musia byt cisarske...?
Mne sa zda,ze porody na vlastnu ziadost prirodzenou cestou,po cisaraku uz zrusili po tom incitennte v TT porodnici,ked im tam rodicka umrela po sponntanom porode,myslim,ze to bolo minuly rok

mimkaa2607
autor
16. apr 2012

@krpcek tak ultrazvukom dokazu zistit či je rana OK?...tak to super ... uz aj manzel povedal, ze by isiel k porodu...a ty si rodila s epiduralkou alebo bez

mimkaa2607
autor
16. apr 2012

@exupery mnen dnes doktor povedal, že ak by bolo všetko ok, aj rana, aj dieta a aj moj stav, tak by som mohla ist rodiť normalne...a to som počula, čo sa stalo minuly rok...preto sa pytam, lebo mam strach ...

krpcek
16. apr 2012

@exupery o tom nic neviem, ale ako pisem v januari som porodila prirodzenou cestou, a moja kamoska v sobotu tiez. 🙂
@mimkaa2607 rodila som s EPI a neviem si ju vynachvalit. priprvom mi ju nestihli pichnut, lebo som sa rychlo otvorila zo 4cm na 8cm, ale tam som zostala zaseknuta a dalej nic, tak potom preto bola sekcia. teraz mi EPI pomohla sa rychlejsie a hlavne bezbolestne sa krasne otvorit a porodit. 😵

exupery
16. apr 2012

@krpcek tak potom asi nie,minuly rok rodila komoska a dr jej vravel ze ak prvy cisarsky aj ostatne musia byt cisarske...zaujimave,ina nemocka iny mrav...

luciana157
16. apr 2012

k tej EPI......mne zastavila uplne kontrakcie a musela som ist cisarskym. druhy porod si vyziadam cisarskym tiez,nebudem riskovat svoj zivot a doktorom sa neda verit vsetko.....mne moj vravel,ze nemozem mat deti a mam uz 20 mesacnu bambulku doma.

ella_joy
16. apr 2012

@krpcek ahoj, smiem sa spytat, kde si rodila? Ja mam ten isty pripad, ale rozdiel budeme mat necely rok a pol...moj porodnik povedal, ze nemam riesit teraz vobec sekciu...ze sa uvidi..len ja mam jazvu dost hnusnu, taku zacervenanu,ale to ako vyzera mi je jedno, len ist normalne, aspon preto vsetko spravit..preto by som rada nasla porodku, kde automaticky nesekaju, len kvoli prvej sekcii...vdaka

krpcek
16. apr 2012

@ella_joy ahoj, rodila som v BA, na kramaroch - prvy aj druhy porod u toho isteho dr. vobec ma netlacil do sekcie, ale ani mi nesluboval, ze urcite porodim prirodzene - od zaciatku sme to nechavali, tak, ze uvidime ako sa to vyvinie - jedine, co mi povedal, ze nemoze mi vyvolavat porod, kvoli tej rane, ale preco neviem. takze sme cakali presne do terminu a boli sme dohodnuty, ze ak neporodim do terminu prirodzene, potom si dohodneme termin sekcie.

gerich
16. apr 2012

Ahoj, ja som gynekologicka a mozes rodit normalne, len nie kazdemu dr. sa do toho chce, ja som rodila svoju svagrinu a rozdiel bol 15 mesiacov!!! a uz ma za sebou aj treti porod, sice som pri tom porode zostarla o desta rokov🙂ale stalo to za to, len to chce velku opatrnost, ale dnes uz nie je prva sekcia kontraindikaciou pre dalsi spontanny porod, len je potrebne vediet aky bol rez na maternicic, to ako vyzera zvonku na kozi je uplne jedno, takze tri roky uplne v pohode len si musis najst dr. ktory do toho s tebou pojde ale zase samozrejme zbytocne neriskovat,🙂

ella_joy
16. apr 2012

@krpcek super, ja som tiez bola na Kramaroch, aj by som opat chcela ist..len som sa bala, ci tam nebude niekto na mna tlacit, a kvoli tomu som zvazovala Koch..a mala si zazmluvneneho doktora? Ja tam mam svojho doktora, ale ten uz nerobi porody bohuzial 😢 Rada si necham od Teba poradit, dakujem

krpcek
16. apr 2012

@ella_joy ano mala som zazmluvneneho.

ella_joy
16. apr 2012

@krpcek A mozes prezrait koho? Kujem

mimkaa2607
autor
16. apr 2012

@gerich a kedy mi može gynekolog povedať, že je rana OK ... že znesie ten tlak?...tiež nechcem riskovať...predsa prirodzeny porod je lepšie ... len mam strach kvoli tej rane...ani nie kvoli bolestiam ale kvoli rane...viem, že minuly rok zomrela mamička, lebo prvy porod bol sekciou a druhy mala prirodzeny a to sa jej stalo osudnym :-/
@krpcek a napichnutie epiduralky čo obnasa?...a kolko stoji asi tak epiduralka?

krpcek
16. apr 2012

@mimkaa2607 u nas stoji 150€. obasa - prednaska o EPI, samostatne napichnutie neboli, len sa musis dobre ohnut v chbrte tzv. macaci chrbat, aby ta dobre napichli.

mimkaa2607
autor
16. apr 2012

@krpcek uff to je teda riadna palka...ale tak ak to pomaha, tak je to super ...

gerich
16. apr 2012

@mimkaa2607 noto sa da povedat az pri kongtrakciach a musi sa prisne sledovat aj poacs bolesti, kontroluje sa usg- jazva musi mat urcitu hrubku, ale zase sa nedes z toho co je v novinach a tv, to uz su extremne pripady, najdi si porodnika, ktory je za spont. porody, a ziaden nepojde do rizika, ale zase teraz sa strasne zbytocne seka, aj keby sa nemuselo, pre dr je jednoduchsie urobit sekciu za pol hodinu ako hodiny sledovat rodicku pri spont. porode, ale 3 roky su ok, len je dolezite aj to, ako bola vedena jazva pri prvej sekcii

ella_joy
17. apr 2012

@gerich a porod po 18m..vidis ako odbornik "z fachu" realne sancu, zeby som nakoniec dala aj ja prirodzene?

gerich
17. apr 2012

@ella joy to je tazko povedat takto cez chat, ale urcite je to mozne, ako som uz pisala, rodila soms voju svagrinu po 15 mesiacoch a kolegovia po mne kukali, ze je to este aj rodina🙂)a islo to krasne, len to je individualne

maroli
18. apr 2012

@gerich Ahoj,mam otazocku.prve dieta som rodila sekciou,lebo bol kp.Pri dalsom porode,ak by siel prirodzenou cestou,skutocne sa nesmie vyvolavat?Ziadny oxytocin,prepichovanie vaku a podobne zalezitosti?ked budem cakat dalsie babo,rada by som sa vyhla pri porode akymkolvek zasahom zvonku.myslim,ze pri dnesnych medicinskych porodoch plati,ze cim viac zasahov,tym viac komplikacii.radsej budem rodit 25 hodin 😉ked som rodila syna,pekne som sa otvorila az na 7cm,ale potom sa to trocha spomalilo a uz ma aj sikovali na operacku 😒,mozno keby mi dali cas,porodila by som v klude aj ked bol Kp.

hlava78
18. apr 2012

@mimkaa2607 mozes 1tak isto mala otocena,maleho normalne.zalezi ale aj na lekarovi mna strasili do poslednej chvile,aj na 2 teste pre istotu,keby daco...

hlava78
18. apr 2012

@mimkaa2607 a inak rozdiel 18 mesiacov a vobec to neriesili.

mimkaa2607
autor
18. apr 2012

@gerich dakujem za odpoved...mna rana dosť často pobolieva...aj teraz počas tehotenstva ... budem to ešte konzultovať s mojim doktorom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre