Môžem mať druhý pôrod prirodzený?

mimkaa2607
16. apr 2012

Ahojte..prosím Vás je tu mamička ktora mala 1.porod sekciou a druhy prirodzeny?...ja som mala 1.porod sekciou, lebo dcerka bola otočena KP ... nemala som žiadny zdravotny problem ... budem mocť rodiť normalne?...je nejake riziko, že by sa mi pretrhla rana?...rozdiel medzi 1.a 2. porodom je skoro 3roky ...

iwesska
18. apr 2012

@gerich Mozem sa aj ja spytat na otazku z fachu- resp. z praxe ohladom sekcie? Ja som mala ako indikaciu na sekciu nepostupujuci porod - proste som sa za 38 hod. od odtoku plodovej vody v 37tt+1 neotvorila na viac ako 1 prst aj napriek podaniu oxytocinu a 2 vaginalnych tabletach. Pocula som rozne nazory...vraj v mojom pripade je dalsia sekcia viac ako ista, ze sa tato pricina - neotvorenie - zvykne opakovat. Niekto zase povie, ze to je indi-vindi od pripadu k pripadu. Tak ako to je? Je to naozaj tak, alebo aj toto sa da zvladnut prirodzne pri dalsom porode? Viem, ze dalsie sekcie sa robia vtedy, ked ma zena nejaky zdravotny problem - len ja neviem, ci toto bol "moj" problem, alebo to bola len zhoda nahod daneho porodu.

gerich
18. apr 2012

@maroli no pri porode po sekcii sa skutocne velmi nic moc nedava, ide to cele samo, co niekedy pacientky nechapu a myslia si, ze ich nechame trpiet, lebo nic nedali🙂))ale ked chces vsetko prirodzene, tak ta prva sekcia ti k tomu pomoze🙂

gerich
18. apr 2012

@iwesska ono to fakt tazko povedat, moja svagrina, co som uz spominala, mala prvu sekciu pre nepostupujuci porod, to rodila niekde v ba, potom sme rodili spontanne, islo to sice pomalsie, ani sa tomu po sekcii neda velmi pomoct liekmi, ale porodila pekne, sico to par hodin trvalo, ale islo to, to zalezi aj od pracoviska, ake maju zvyky a praktiky a pod. nie je vylucene, ze by si neporodila, nepostupujuci porod moze byt aj kvoli polohe alebo zlemu naliehaniu plodu, nie len kvoli matke a samozrejme aj ine priciny, takze to je individualne, ale urcite by som nepovedala, ze musis ist automaticky na druhu sekciu, uvidi sa ako bud epostupovat porod. nalez

iwesska
18. apr 2012

@gerich Aha, dakujem za vysvetlenie a istu davku optimizmu 🙂 Tak to necham na prirodu, co na to moja jazva a gynekolog. Ale este mam otazku, co sa toho odtoku plodovej vody tyka. Dokedy treba porodit? Lebo niekto povie do 12 hod, niekto do 24 hod., mne povedali po tych 38 hod., ze este par hodin by mohli cakat, ale kedze sa nic nedeje, tak za tych par hodin sa s velkou pravdepodobnostou nebude diat tiez nic a maly sa uz nemal velmi dobre. Takze som dostala odporucenie na sekciu.

janusa01
10. máj 2012

@krpcek no akoze riadne ste ma nastrasili 😒 ja som rodila sekciou bol to 18h porod lebo ked mi dali epi tak som sa prestala otvarat.a lekar ktory ma kontroloval pri prepusteni z porodky povedal ,ze dalsie uz len sekciou.my planujeme druhe a uz som sa tak tesila ze sekcia teraz mam stres.

krpcek
10. máj 2012

@janusa01 nemas sa coho bat, ja by som uz druhy raz sekciou nechcela ist. Po prirodzenom porode som bola ovela skor fit.

magdal1
10. máj 2012

@mimkaa2607 ahoj, kamaratka ten isty pripad ako ty, 1:dieta KP a chlapec, tak rodila cisarskym..druhe dieta prirodzene, ziadne problemy, rodila v BS...viem,ze aj v Tn je to bezne, ze sa po sekcii da rodit prirodzene.

mimkaa2607
autor
10. máj 2012

@magdal1 počula som, že sa da normalne rodiť ... ale vraj v ZA to beru ináč...vraj radšej robia sekcie... a aky mala odstup medzi detmi? ... ja sa stale rozhodujem...do konca augusta sa budem asi rozhodovať 🙂

magdal1
10. máj 2012

@mimkaa2607 napisala som ti do IP 🙂

rebroza
10. máj 2012

@mimkaa2607 ja som rodila v ZA skoro pred rokom. prvy bol cisarsky pre polohu KP a druhy prirodzeny. a odprevadila som dve "kolegyne", co tiez mali prve cisarske a druhe prirodzene. sla som tyzden dopredu do porodnice preventivne a povedali, ze pockame do terminu a uvidi sa. porod sa sam spustil a vsetko slo v pohode. Odstup som mala necele tri roky medzi porodmi.
hm, k tej mamicke s TT co spominas. vobec nie som odbornik, len z mojho pohladu to vnimam, ze nemala stastie - na okolnosti, doktorov... a ze ruprura maternice moze nastat aj ked nebol predtym cisarsky. a mozes riesit statistiky, co je a nie je pravdepodobnejsie... Mna sa to celkom dotyka, pretoze som rodila cca dva tyzdne pred nou a mam pocit, ze som si ukradla vsetko stastie pre seba. Pretoze u mna nastal obdobny problem, ale ja som mala placentu zrastenu s maternicou. Ale ja som mala stastie na doktorov, cas porodu ....
Ako tu vyssie bolo pisane, vsetko je individualne, dopredu aj tak nevies ako to dopadne. A nie je to o tom, ci premyslis vsetky moznosti a na vsetko sa pripravis. Moznosti je nekonecne vela a nikdy nebudeme na vsetko pripravene. Mozno je lepsie nerobit si stresy dopredu, mysliet pozitivne a tesit sa na babo. Vela zdaru.

ella_joy
13. okt 2012

Tak mne sa podarilo s rozdielom takmer 18m mat druhy porod prirodzeny, prenasla som dokonca do 42tt a nakoniec sa aj porod sam rozbehol a maly mal 3,8kg..tak som po tom tuzila a verila tomu, a maly mi to dal na moje narodeniny, (teraz aj na jeho 😅 ), ze prisiel prirodzene a dost rychlo sam k nam na svet 😵

moon1979
3. apr 2013

@maroli
ahojky, ako si nakoniec porodila druhýkrát? ja som tiež po prvej sekcii, teraz ma čaká druhý pôrod, už prenášam, chcú to skúsiť prirodzene, ale že ak do konca týždňa neporodím, tak mi budú pôrod vyvolávať aj napriek prvej sekcii 😖

ivankapru
3. apr 2013

Dobry den mile mamicky, mala by som na vas jednu prosbu. Ak ste uz po porode, po spontannom porode mala by som zaujem zistit vase pocity a prezivanie pocas porodu. Ak ste absolvovali psychofyzicu pripravu na porod ste o to lepsia adeptka na vyplnenie mojho dotaznika.Koncim vysokoskolske studium a toto je dotaznik v ramci mojej diplomovej prace. Vysledky budu pouzite... len na skolske ucely. Zaberie vam asi 5 min. pri vyplnovani, je zalozeny na anonymite a velmi by ste mi pomohli. Za vyplnenie vopred dakujem. Ivka.http://www.iankety.sk/dotaznik/284787065/

maroli
3. apr 2013

@moon1979 Ahoj,tak nasa mala sa narodila prirodzenou cestou a velmi sa z toho tesime.Mne sa obidve deti narodili presne na termin.S mojim chlapom sme ich vyvolavali doma v posteli.Pri dcerke mi praskla voda hodinu po milovani ,za dalsiu polhodinu nastupili kontrakcie a za 5hodin bola na svete,uplna pohodicka.Rodila som v Trencine,tam su nakloneny prirodzenym porodom.Za cely cas sa ma nikto ani nespytal na jazvu ci ma neboli a ja som si na nu tiez ani nespomenula.
Mne sa to teda nepaci,ked doktori nutia porodit v nejaky urceny datum,keby som prenasala a vedela,ze je vsetko ok proste by som sa na vyvolavanie porodu nedostavila,ale pockala kym sa male samo vypyta.Ved uz nebudme ako ovce a preberme zodpovednost za svoje tela a svoje deti..ta ne?

moon1979
3. apr 2013

@maroli no ja som pri prvom veľmi skoro mala zelenú vodu a to do termínu bolo ešte ďaleko, tak sa prirodzene obávam ☹ je to super, že ti všetko tak krásne hladko prebehlo, dúfam, že aj moje obavy sú zbytočné 🙂

maroli
3. apr 2013

@moon1979 Drzim ti palce,predstavuj si ako tvoj porod bezproblemovo prebieha a on taky bude. 🙂

moon1979
3. apr 2013

@maroli ďakujem 🙂

maroli
19. apr 2013

@moon1979 ahoj tak ako??

moon1979
19. apr 2013

@maroli ahoj 🙂 prenášala som týždeň, dali mi vyvolávačku, všetko sa rozbehlo neskutočne rýchlo až tak, že do dvoch hodín od vyvolávačky som potrebovala tlačiť, ale nebola som dostatočne otvorená ... malý stratil ozvy takže nakoniec sekcia ... ale sme doma už a zdraví 🙂

maroli
19. apr 2013

@moon1979 hmm.. blba vyvolavacka 😖.Ale hlavne,ze vsetko dobre dopadlo a blahozelam k babatku. 🙂

moon1979
19. apr 2013

@maroli
dakujem 🙂 ešte mi dovolili aj ranajkovať, nikto nepredpokladal, že do dvoch hodín budem chcieť rodiť ufff ... pri prvom som mala tiež vyvolávačku a tam sa 26 hodín takmer nič nedialo teda okrem kontrakcií, ale boli v pohode, dali sa krásne predýchať, no teraz nabehli kontrakcie hned v 5 minutových intervaloch a za hodinu v minutových a to sa nedalo stíhať predychavať už vôbec ... ale máme to za sebou a to je hlavné 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre