Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Musím mať v nemocnici po pôrode nočnú košeľu?

simonka2012
12. okt 2012

či môžem mať aj pyžamko ??

moni244
12. okt 2012

dobrá otázka, som zvedavá na odpovede, lebo aj mňa to zaujíma 😉

marcelatje
12. okt 2012

@simonka2012 pyžamo veľmi netolerujú dokonca ani nohavičky nie, rana sa má vetrať 🙄 ale ak si dostatočne asertívna kľudne si daj, v pôrodnici boli baby čo kašľali na odporúčania a nosili čo chceli 😀

namarie
12. okt 2012

@simonka2012 ono to máš jedno, len ak budeš kojiť, tak nech je to na gombíky, aby si to mala jednoduchšie, ale čo sa tyka vizit a pod. tak košeľa je pohodlnejšia...

luly3
12. okt 2012

môžeš mať aj pyžamo, ale pri vizite musí byť dolu, takže ak budeš mať dlhši vrch 😉 a ked odídu zasa môžeš dať nohavice 😝 😝 😝 😀 😀 😀

sante81
12. okt 2012

@simonka2012 nočnu koselu určite a minim 12 hod bez nohavičiek. kvôli hojeniu, lezat a pod sebou tu nepremokavu plachtu. aspon u nas v pôrodnici to tak fungovalo a to mam za sebou 2 porôdy. spytaj sa na poradni v nemocnici ked budes chodit 4 tyžden pred termínom

marianka0101
12. okt 2012

Ta nocna kosela je asi praktickejsia, kedze chodia doktori a kontroluju stav po porode a cadto sa treba sprchovat tam dolu, najlepsie po kazdej navsteve wc. Neviem mbe by pyzamo bolo neprakticke. A dalsia vec, je dobre co najvia ranu vetrat, to s pyzamkom sa da tazko...

xenicka13
12. okt 2012

a v porodniciach straasne kuria 😀

cikyta
12. okt 2012

Každú chvílku ti príde niekto kuknuť medzi nohy. (Hlavne doobeda) Preto je praktická nočná košela. Ja som ju mala + sieťkove poporodné nohavičky.

susy82
12. okt 2012

U nas tiez drbkali baby ked mali pyzamo. A mne osobne kosela vyhovovala a tiez som mala tie sietkovane jednorazove nohavicky aby som sa mohla v posteli aj hybat a nielen bezhybne lezat. Koselu dvihnes a lezis na podlozke a nezamazes si ju. Keby mam pyzamo tak asi viac periem ako kojim 🙂.

zuzi0911
12. okt 2012

@simonka2012 ahoj ja som mala koleselu iba na vizitu prve 2 ni. po vizite som si dala pyzamo a potom uz iba pyzamo a pred vizitou stiahla gate a po navlikla.v pyzamee mi bolo pohodlnejsie 🙂

nikolet_89
13. okt 2012

@simonka2012 ahoj ja som mala celu dobu pyzamo svoje a nohavicky z lekarne, a nikto mi nic nepovedal, ked som isla na kontrolu dala som si nohavicky dole...nechcelo sa mi tam behat z vlozkou medzi nohami :D

diankakandrova
13. okt 2012

normalne mozes mat pyzamu vrch je dobre mat na gombiky koli kojeniu, aj ja som to tak mala 😉 a pravda po porode je dobre mat pyzamu koli krvacaniu budes sa citit lepsie ako by si mala mat len nohavycky

hajajanka
13. okt 2012

Ked som bola na Kramaroch (pred 4 rokmi a pred rokom), tak tam baby mali aj normalne pyzamo a aj nieco podobne tenkym teplakom a bolo to v pohode. Nikto to tam nekontroloval, ziadne poznamky neboli ani k nohavickam (normalnym).

rora
13. okt 2012

mozes mat aj dvojdielne pyzamo, u nas v porodnici tiez niektore mali, no ja som v prvych 2-3 dnoch bola rada ze mam tu ich erarnu "plachtovitu ohavu" :D lebo zo mna islo krvi ako po zabijacke 😅

moon1979
13. okt 2012

@simonka2012 daj si čo ti je pohodlné, pred vizitou odporúčam košelu, kedže sa celé theatro chce pozrieť ako ti to tam vyzerá, ale potom kludne bud vtom, čo ti je pohodlné. ja si neviem predstaviť šmatlať po chodbe s vložkou medzi nohami a bez nohavičiek ... nech sa nikto nehnevá ... ja som si dala normálne nohavičky a hotovo ... a keby mi niekto niečo povedal, tak nech si povie, sme predsa svojprávne dospelé ženy a ty musíš cítiť čo ti vyhovuje a čo nie. predsa ak by ťa nohavičky tlačili a spôsobovali ti väčšiu bolesť na jazvu tak si ich na seba nenatiahneš ... ty najlepšie vieš, čo ti je pohodlné a sestričky nech sa starajú o seba 🙂
ja som mala sice sekciu, ale okrem nohaviciek som mala na sebe aj stahovaci pas, ked som mala brucho na volno tak som isla skapať od bolesti, takto ked mi brucho a krize fixoval pas, mala som ovela mensie bolesti ci pri chôdzi alebo pri vstavani z postele ... takze keby mi aj ktokolvek cokolvek povedal na to, velmi rychlo by som mu vysvetlila jak sa veci majú 🙂 sme dospele svojpravne osoby ...

zuzana612
13. okt 2012

ja som mala dva cisarske a o par tyzdnov ma caka treti. Prve dva dni som mala na Jiske ich koselu a nic viacej kedze som musela len lezat, ale ako nahle ma previezli na izbu, tak som natiahla tricko, teplaky a bola som tak 😀 V noci som spavala v nocnej koseli, presne koli tomu ze na porodniciach byva straaaaaaaaaaaasne horuco, takze som spala odkopana. V koseli som pockala na vizitu, ale mna nastastie nekontrolovali zo spodu, takze som ani nohavicky nemusela stahovat 😀 Vacsinou mi ani jazvu nekontrolovali kedze to bolo zalepena, len sa ma opytali ako sa mam 🙂 To asi bola vyhoda cisarskeho. Ja som sa lepsie citila v teplakoch a tricku, aj ked boli navstevne hodiny kedze navstevy chodili do jedalne alebo na chodbu. Za celu dobu mi nikto nic nepovedal. Ale tiez si myslim ze to je vasa vec co mate na sebe, hlavne ze je to ciste a pohodlne 🙂

@moon1979 presne aj ja som mala stahovacie nohavicky koli lepsej pohyblivosti a citila som sa potom po porode ako herecka, skoro s plochym bruchom v tych nohavickach 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy83
13. okt 2012

@nikolet_89
@cikyta
baby zaujima ma co su to za nohavicky a kde ste ich kupili..soms tohoto trsku "debil"tak neviem...sice si este na porod pockam(az v marci/ale zaujimam sa o rozne veci co sa toho tyka.. 🙂 a kedze som prvorodicka tak viem aj v podstate prd o tom ze co a ako.. 😝

zuzana612
13. okt 2012

@lussy83 je to nieco taketo http://www.4mama.sk/hygiena/jednorazove-poporod... a kupis to v lekarni, podla velkosti S, M a tak. Ja som mala S-ko ale zdali sa mi dost velke 😝

uhnakova
13. okt 2012

Zalezi aj na tom, ako dopadnes pri porode. Ak Ta nebudu musiet sit, tak nebudes musiet ziadnu ranu vetrat, resp. len kratkodobo, kym sa Ti nejake tie mensie poranenia stiahnu. V tom pripade si mozes kludne dat aj pyzamo. Ak ale dopadnes blbo s kopou stehou, tak je kosela omnoho pohodlnejsia kvoli silnejsiemu krvacaniu (furt sa menia vlozky, ktore pretekaju), sustavnemu sprchovaniu (koselu staci pripadne len vyhrnut) a kontrolam lekarov (otravuju aj niekolkokrat denne).

zuzana612
13. okt 2012

@lussy83 akurat pozeram ze S-ko asi ani nie je, tak som musela mat M-ko, tak preto mi boli velke 😀 😀

cikyta
13. okt 2012

@lussy83 Ja som si ich kupila v protetických potrebách a boli podobne, ako v linku, čo dala Zuzana, len som ich mala viac sieťkove a predavaju ich na kusy a velkosti. Uvádzaju sa ako 1 razovky, no v pohode som ich preprala a do pár minut boli suche a v pohode na dalšie nosenie. Mala som ich 5 kusov a využila som ich na doma po byte...🙂

uhnakova
13. okt 2012

@lussy83 Aj ja som mala nohavicky zo zdravotnickych potrieb ako cikyta, dali sa normalne prat a rychlo uschli (na radiatore do hodinky). Boli to take velmi elasticke (ale nestahujuce), husto sietovane nohavicky.

lussy83
13. okt 2012

@zuzana612
@cikyta
z akeho materialu su vyrobene?dakume za link zuzka ulozim si ho... 🙂

cikyta
13. okt 2012

@lussy83 No presne zloženie už neviem, ale určite to bolo kvalitné bavlnené....velmi príjemné na tele a naozaj krásne pružne, elasticke a ked som ich mala na sebe. boli ako "pavučinka" , také lahké 🙂

lussy83
13. okt 2012

@cikyta tak super..som sa bala ci to nebude kvazi nejaka umelina ktora len stahuje brucho a tak.. 🙂

cikyta
13. okt 2012

@lussy83 uhnakova pisala dobre...oni nesťahuju...prispôsobia sa telu.

lussy83
13. okt 2012

@cikyta tak je super.. 🙂

nikolet_89
13. okt 2012

@lussy83 najdes skoro v kazdej lekarni 🙂 normalne si vypitas, nohavicky do porodnice, su velmi pohodlne 🙂

lussy83
14. okt 2012

@nikolet_89 dibre super..aspon nemusim kupovat cez net alebo zhanat obchody na to.treba to v lekarni aj dopredu objednat ci?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli