Musím rodiť cisárskym, keď som mala operovanú hlavu?

katkaaa74
12. mar 2015

Dobrý deň,
v roku 2009 som bola operovaná na tumor hlavy bez inej liečby. Som vedená ako zdravý človek už. Tehotenstvo bolo prediskutované s mojím DR.
Ale nedávno som sa stretla s tým, že ja určite musím rodiť len cisarskym rezom. Tak sa Vás chcem spýtať či je to pravda, zatiaľ som sa toto otázkou až tak nezaoberala ale až po tom konštatovaní ma to začalo zaujímať. Rada by som rodila prirodzene ak by sa dalo. Ďakujem za každý názor

liz_lemon
12. mar 2015

toto je otazka na gynekologa, a hlavne nejakeho z porodnice, do ktorej sa chystas

anazuz19
12. mar 2015

Gynekológ - pôrodník si v prípade hroziaceho cisárskeho rezu z iného dôvodu ako "gynekologického" či "pôrodníckeho" zvykne vyžiadať stanovisko aj iného odborného lekára... napr. po zlomeninách panvy od chirurga, ortopéda... pri očných ochoreniach od očného lekára... v tvojom prípade napr. od neurológa, resp. odborníka, u ktorého si bola sledovaná...

ettie
12. mar 2015

Ahoj, moja mamka to musela riešiť cez neurológa čo jej operoval hlavu... ten bol celkovo proti aby vôbec deti mala :D ale bolo neskoro... tak potom odporúčil cisársky... no ale pýtala som sa skoro na svet tak to nestihli :DDDD (ale bolo to pred 25 rokmi)
držím palce 🙂

monika333slov
24. mar 2015

Ja som presne ten istý prípad ako ty, bola som sa opýtať neurologa s informáciami ohľadne operácie a povedal, že kľudne môžem normálne. Tak skus zbehnut za nejakým a budeš v kľude.

katkaaa74
autor
25. mar 2015

@liz_lemon
@anazuz19 tak pýtala som sa ho a on, že mám isť za odborným, nevidí však problém koly hlave ale skôr kvôli štítnej.... dakujem 🙂

katkaaa74
autor
25. mar 2015

@ettie mne stačí vraj môj nevrlolog...a operant kedže som to s ním riešila tak bol milý a len nám to odporúčal a poprial šťastie 🙂 vraj aj keby máme vzorku vieme čo s tým ale zas neznamená to žeby som nemohla mať detičky 🙂 tak doba porocila asi 🙂

katkaaa74
autor
25. mar 2015

@monika333slov my sme to prv prebrali s operantom či vlastne môžem otehotnieť a on bol milý, že jasné ....ale mňa ani nenapadlo sa zamýšľať nad tým, že by som mala inak ako prirodzene až sa ma raz na to nikto pýtal , že kvôli hlave určite cisarsky...... na gyn. DR som sa pýtala tak on len povedal, že skôr koli ŠŽ by bol problém ako to ....ale to aj tak musim na endo. sa opýtať.... a dakujem 🙂 ty už všetko s hlavičkou v poriadku ?

monika333slov
25. mar 2015

Ja som bola operovana v 2000 r čiže som mala cca 10 rokov a odvtedy našťastie nič ( klop klop klop)
@katkaaa74 zistí si všetko čo potrebuješ, dúfam že budeš oka a budeš si môcť "užiť" prirodzený pôrod 🙂 ( pre mňa to bolo dôležité prirodzene)

katkaaa74
autor
25. mar 2015

@monika333slov ja ties klop klop pohoda len kazdorocne( samozrjeme okrem tehu) kontrola 🙂 ale uz som radena ako zdrava :D hoci figurujem v tabulkach onkologickych pacientov aleeeeeee tak to je malicksot :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre