Následky po vyvolávačke

lucka8626
29. júl 2016

Aké boli vaše bábätká po pôrode vyvolávačkou? my sme mali problémy s kojením, reflux a problémy so spánkom. Aké máte skúsenosti vy?

seahorse27
29. júl 2016

@lucka8626 Ja som sice vyvolavacku nemala, ale nemyslim,si, ze vsetky tie problemy, ktore si spomenula, su sposobene prave tymto. To kojenie moze byt, ale reflux a spanok s tym podla mna nesuvisi.

pribinak
29. júl 2016

@lucka8626 prepac, ale tieto iste problemy ste mohli mat, aj keby si rodila bez vyvolavacky
napr. co ma reflux spojene s vyvolavackou? to je nezrelost traviaceho traktu a nie to, ze si rodila s vyvolavackou

seahorse27
29. júl 2016

A vacsina bábätiek s refluxom ma aj problemy so spankom - prave kvôli tomu refluxu.

lucka8626
autor
29. júl 2016

@pribinak synčeka vyberali o takmer tri týždne skôr aj pre moje zdravotné problémy. Preto si myslím že to mohlo byť nedozretosťou tráviaceho traktu. Čaká ma druhý pôrod preto som zvedavá na názory iných mamičiek.

vladinka
29. júl 2016

@lucka8626 ja som rodila bez vyvolávačky, porodila som za dve hodiny.... A mala som problémy kojením, syn mal reflux a mal problémy so spánkom 😉 takže s vyvolávačkou to absolútne nesúvisí

seahorse27
29. júl 2016

@lucka8626 Moj maly sa narodil prirodzene o 3 tyzdne skor a mal asi taky isty reflux (fyziologicky) ako starsia dcerka, narodena v termine...bolo to vsetko este v norme. normalne priberali, nijako sme to neriesili....len trochu viac grckali, upravilo sa to cca po 3. mesiaci.

maxiva
29. júl 2016

to sa asi neda ovplyvnit,ked si mala zdravotne problemy...mozno,keby ti tu vyvolavacku nedali ohrozili by teba aj babätko... ☹

michala.s
29. júl 2016

@lucka8626 Nas maly mal velmi silny reflux, nepriberal, chudol, grcal aj zahustene mlieko aj tuhu stravu, vsetko islo von prudom, aj gastrotus baby dal von. Rodila som prirodzene, spontanne.
Traviaci trakt sa prirodzene vyvija a N deti ma nedozrety aj napriek tomu, ze isli na termin. Zmizne to obvykle do jedneho roka

pribinak
29. júl 2016

@lucka8626 tak sa narodil skor, mozno mal slabsi saci reflex a preto mohol byt problem s dojcenim, ale to nema nic spolocne s tym, ze ti skor vyvolali porod
to co popisujes, je potom skor nezrelost organizmu

pribinak
29. júl 2016

@lucka8626 ja som prenasala vyse tyzdna, tiez sme mali problem so spankom, dlho, velmi dlho trvalo kym sme sa ako - tak dopracovali k nejakemu dennemu spinkaniu a preplakane noci? skoda pisat

margarita
29. júl 2016

myslim, ze moja odpoved bude dost statisticky vyznamna, nakolko som vsetky 4 deti porodila po vyvolavacke. dve z nich, a to chalani, mali mierny reflux, kojila som od zaciatku bez problemov vsetky, a so spankom problem nebol kym boli babatka, ale okolo 2 rokov mi vsetky doteraz bojkotuju denny spanok.

podla mna je to demonizovanie vsetkeho, ci uz epiduralky, vyvolavacky, sekcie a pod., niekto ma problem aj po bezproblemovom porode, a ina matka nema problemy ani s predcasniatkom ci postihnutym dietatkom.

kazda sme ina, deti su ine, nie vsetky problemy musia mat konkretneho vinnika, ale viem, ze niekedy to pomaha, ked je to na co zvalit 😉

moja doterajsia skusenost to skor vyvracia...ale ako pisem, kazdy sme iny.

bubelko
29. júl 2016

@lucka8626 obe deti som rodila po vyvolavacke. ziadne problemy s kojenim, starsi nemal reflux, mladsi mozno trochu - ale tu to neriesili, takze potvrdeny nemal. spavali obaja vyborne od 4.5m...

cica120
29. júl 2016

Vyvolavacka nema stym nic spolocne keby to babatkam blizilo tak by to nerobili

gwenna
29. júl 2016

@lucka8626 Ahoj, nic z toho co pises sme nemali, ani problem s kojenim, maly je stale kojeny, ani reflux ani problemy so spankom, rodila som s vyvolavackou (cipok-prostin) tyzden po termine, prenasala som. Neboli vdaka Bohu ziadne problemy.

adkabujnova
29. júl 2016

ja som rodila vyvolávačkou a malá nemala reflux ani problémy so spánkom.

stesil
29. júl 2016

@lucka8626 jedného mám s vyvolavačkou druhého bez. Problémy s kojenim sú stále pri prvom,reflux tiež patrí k tomu,moje deti zle spia od malinka.takze záver či máš s vyvolavačkou alebo nie je to len od typu dieťaťa. Reflux majú hlavne chlapci

ciernypes
29. júl 2016

@lucka8626 ta vvolavacka posobi aj na dieta,cize dietatko moze byt take ospalejsie a menej aktivne.je to bezne

pribinak
29. júl 2016

@ciernypes nepomylila si si to s epiduralom? vyvolavacka je vlastne hormon, ako ten moze sposobit ospalost babatka

fra
29. júl 2016

pridavam sa do štatistiky, všetky 4 deti som rodila s vyvolavačkou a ani jedno nemalo reflux, problemy s kojením už vobec nie a v prvé mesiace spali všetci štyria ako dudky, samozrejme, neskôr začali vymýšľať... nerozumiem, prečo by to malo mať nejakú súvislosť- deti sú jednoducho rôzne, verím dokonca, že všetky veci majú svoju príčinu, len si nemyslím, že je to v tomto prípade tá vyvolávačka sama o sebe

stepanka274
29. júl 2016

Mala som jeden porod s vyvolavackou a ziadne nasledky vratane refluxu syncek nemal

gwenna
29. júl 2016

@ciernypes az na to, ze vyvolavacka nesposobuje ospalost, to skor po epidurale je dieta utlmene a moze byt ospale. Ja som mala zive aktivne dieta, nemala som epidural , no zas ani so spankom potom nemal problem. ale predsa, s vyvolavackou by som to absolutne nespajala :D

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
demetria
29. júl 2016

2 deti bez vyvolavacky, dojcene dlhodobo, sialeny reflux, spanok v pohode.
1 dieta (posledne) s vyvolavackou, dojcene dlhodobo, reflux rovnako sialeny, spal viac a lepsie ako bratia.

kikikat
29. júl 2016

@lucka8626 ja som rodila obidve deti po vyvolavacke a žiadne problémy neboli,ale ja som obe deti prenasala

ciernypes
30. júl 2016

@pribinak ano,ano s epiduralkou☺

emilia25
30. júl 2016

Ja som mala dvoch vyvolavackou prvorodeneho infuziami druhorodeneho tabletkou.a obaja boli v poriadku s nocnym spankom nemali ziaden problem ani reflux nic nemali.tretieho som uplne prirodzene a stvrtu tak isto len pri tej mi tiez davali do zili na roztiahnutie a to mi jedine co mi to sposobilo ze som prestala citit tlaky a len tlacit a tlacit.a mala mi tiez dost grcavala este aj mlieko sme vymenili ale tiez krasne pribera a spi jak dudek v noci ma 4m a pomaly to prestava uz mi tak neodgracava.

alchemilkazltozelena
30. júl 2016

@lucka8626 vobec ziadne problemy sme nemali

jana_eyre
30. júl 2016

moje skusenosti s porodmi - prvy 38tt, spontanne - syn, velmi uplakany, stredne silny reflux, spanok len cez den v noci koliky, zo zaciatku problemy s kojenim, rozbehlo sa to dobre az po 10dnoch, ked sme prisli domov z porodnice, lebo mal zltacku.

druha dcera, 41tt, vyvolavana - bez placu cele babatkovske obdobie /plakala asi 8x, ked jej vadila pocikana plienka a od hladu/, papala uz na porodnom stole /mlieko mi od starsieho este nezmizlo/, spanok na kratke intervaly, bezna zltacka v porodnici..

takze ak mam povedat zo svojej skusenosti - vyvolavacka moze jedine za vacsiu bolest pri porode.. kazde babo je ine, kazdy porod je iny a pri prvom sa kojenie vzdy rozbieha tazsie, lebo to telo robi prvy krat..

a co mam odsledovane z okolia, chlapci su zvacsa /cize nie je to pravidlom/ narocnejsie babatka ako dievcata.. u nas to tak platilo, preto sa uz teraz pripravujem na pociatocne problemy, kedze cakam znova chlapca 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre