Nástrih hrádze a šitie

daenerys7
1. jan 2018

Ahojte baby čítam a počúvam, že je to všetko bolestivé a hlavne zbytočné... Vaše názory a skúsenosti? Bolel nástrih? Šitie? Aj to umrtvuju? Hojenie? Trvalé následky? ... v zahraniči sa rodia deti bez nástrihua sú zdravé... svokra rodila 4000g dieta riťkou a vez nástrihu...teraz sa mi zdá, že sa to robí hrr prr a zbytočne... viete mi naliať ohladom tohto nejakú múdrosť, rady...Ďakujem

veronikastrickova
1. jan 2018

Mna nastrihli, mala som ale epiduralku, bolo mi to skor neprijemne ako bolestive.

veronikastrickova
1. jan 2018

Zašívanie mám na mysli. 🙂

dadagabikova
1. jan 2018

Cvic s anibalom alebo epino balónom.Pomôže ti to rodiť bez nastrihu a možnosti potrhania sa.Ja som vďaka anibalu porodila malú s váhou 4340g bez poranenia🙂

mirunkad
1. jan 2018

mňa nastrihli a nebolo to nič hrozné, cítila som len malé štípnutie. Zašívanie sa tiež dalo vydržať, umrtvili to pár pichnutiami. Mám len malú neviditeľnú jazvičku, naproti tomu jedna mamička na izbe nástrih odmietala, a nakoniec sa roztrhla až na dvoch miestach, takže za mna radšej malý nástrih, ako toto.

gizkaa
1. jan 2018

Mne povedala dr, ze nastrihne len ak bude musiet. No a musela a este som sa zvnutra dost potrhala. Nastrih som vobec necitila a ani neviem kedy sa to stalo. Tiez ma zasivali skoro hodinu a najskor bolelo. Ale povedala som a dali mi este dalsie injekcie na umrtvenie. Jedine koza sa vraj neda umrtvit, tak len to posledne sitie som citila. Hojilo sa v pohode. Mna to bolelo az tak 2 tyzdne po porode, ked sa hojila ta vonkajsia jazva. Ale inak nic, ziadne problemy. Netreba sa dopredu bat. Treba mysliet pozitivne a tesit sa na babatko.😉

bori7293
1. jan 2018

Ahoj rodila som s epidurálkou a nástrih som absolutne necitila dokonca som sa po porode pýtala doktora či bol nastrih a ze len malinký!!! Šitie nebolelo pychli mi injekciu na umrtvenie, a hojenie bolo uplne super,jazvu nevidiet boola malinká.A je to x krat lepšie ked ta nastrihne ako keby si sa "mala potrhat"aj z vnutra aj z vonku....

janulla81
1. jan 2018

Ahoj, ja som sa tiez pôvodne s lekárom dohodla, že strihať len v prípade nutnosti. A ono to prišlo, lebo malému začali padať ozvy a ja som nebola ešte dostatočne otvorená. V sekunde mi pichli čosi a už to išlo ani neviem ako, akurát mi povedali že mám dotelefonuje že musíme rodit. Za minútu bol na svete. Nastrih som vôbec necítila, mala som epi. Mala som 4 stehy, sili ma pod injekciou asi 5 minút. Bolesť prišla asi za 4 hodiny. S tabletky som prežila prvú noc. A teda oveľa väčšia bolesť bola, presne ako tu už bolo spomenuté, keď sa mi naliali prvý krát prsia mliekom. Zaliala ma horucka, zdurili sa uzliny. Na to spomínam horšie ako na nastrih 😉. Inak oproti prvému pôrodu spred 17 rokov, bolo vidno že rešpekt voči mne ako rodiacej žene sa zvýšil. Toľko intimity a pozornosti a otázok ohľadom mojich prianí má normálne zaskočil. Držím palceky

myjusiatko
1. jan 2018

Ahoj, nastrih som nemala, mala som ho v porodnom priani zakazany a porodila som v klude, bez urychlovania, v mnou vybranej polohe na boku bez poranenia dcerku 3830g, obvod hlavicky mala 36cm. Pred porodom som natrenovala s aniballom na 31cm. 🙂

krepes
1. jan 2018

Ahoj, u mna nastrih som ani nepostrehla kedy mi spravili ale to šitie potom... To bolo horšie ako celý porod.umrtvili mi to ale citila som uplne vsetko. Do 2 tyzdnov to uz nebolelo ale plakavala som od bolesti par dní. Uz pri druhom babatku urobim vsetko pre to len aby nastrih nemuseli robit.

katuli3nocka
1. jan 2018

V prvom rade si myslím, že v 15 tt je skoro riešiť takéto veci a nechala by som to na lekára. Ja som mala nástrih, dosť veľký a nič ma nebolelo, lebo sa to robí vo vrchole kontrakcie. Ak budeš myslieť trochu aj na dieťa, ktoré ten pôrod tiež "bolí", tak sa to dá zvládnuť aj bez EPI. Ja som rodila 20 hodín a v priebehu sekundy, keď mi dali maličkého som na bolesť zabudla...

martinka13
1. jan 2018

Ja obe deti 4 kg. Obe s nástrihom. Nič som pri tých kontrakciach necítila a hojenie bolo v pohode. Vždy lepšie ako sa nekontrolovatelne roztrhat.....

angelina1003
1. jan 2018

Ano nastrihuju aby mali menej roboty,mna nenastrihol roztrhlo sa to same do jednej strany....ale zrastlo to krasne a to som mala.dieta s velkou hlavickou.sto ludi sto chuti za mna lepsie ked sa to same roztrhlo ako potrebovalo ako umele nastrihovanie...zopar stehov a pohoda.

myjusiatko
1. jan 2018

@katuli3nocka nikdy nie je skoro sa na porod pripravovat. Kazda zena to citi inak. 🙂

timilv
1. jan 2018

Ja som mala nástrih, ale ja som ho aj chcela. Celý začiatok pôrodu som mala obavy jedine z toho, že aby ho lekár stihol spraviť 🙂 kamarátka totižto cvičila s anibalom a odmietla nástrih a malá ju potrhala. Strašne dlho sa liečila. Naopak ja som uz cca dva týždne po pôrode ani nevedela, že som bola nastrihnutá (lekár ma fakt nastrihol len tak ako bolo potrebné, tak sa to aj rýchlo hojilo). Nemala som teda naozaj žiadne trvalé následky. A počas šitia sa ma doktor niekoľko krát spýtal, či mi ešte nemá pridať umŕtvenie, či ma to nebolí,... Ale tak ja som mala celkovo super pôrod a spomínam naň len v dobrom.

lenkaam_1
1. jan 2018

Ak budes bez epi pri tej bolesti co budes mat nastrih ani vnimat nebudes...sitie skor neprijemne tahanie ako bolest...

ebi88
1. jan 2018

Ja som cvicila s anibalom, nepomohlo.. ale pytal sa ma ci som sportovala, a ano, posilovanie sa teda ukaze aj tam dole (tuhe svalstvo atd.) co som netusila, preto ma musel nastrihnut aj ked nechcel. Inak to ide aj bez toho v mnohych pripadoch a moj porodnik je teda znamy ze striha len ked musi, ale citila som ako roztahoval prstom hradzu, snazil sa, no mne to nepomohlo. Nastrih nebolel. Nic som mecitila. Mal by strihnut ked je hradza napnuta.. o siti ani neviem, kym on sil ja som posielala fotky maleho na mobile ;D da sa to, zavisi to aj od chcenia lekara. Dole vyzeram ako by som vobec nerodila...

ebi88
1. jan 2018

@janulla81 presne, tie prsia potom... dva dni po sebe zimnica ze som plakala, prsia ako kamene... tolko sa o porode hovori a na toto ma nikto nepripravil :D

ve_ro_ni_ka
1. jan 2018

Ja som mala tiez nastrih..ale asi len cca 2cm...netusim ci mi to umrtvili pred porodom...lebo tie kontrakcie boli take silne ze som to ani necitila kedy ma nastrihli...len priatel mi po porode povedal ze on videl ako ma nastrihuju...a zasitie trvalo 20min...umrtvili a len trosicku som to cita inac nic strasne a rodila som bez epi 🙂

anicka766
1. jan 2018

Ja som sa nastrihu bala zo vsetkeho najviac. A verte mi ze v tych bolestiach co som mala som ani nevedela kedy to doktor urobil. Zasival ma asi 5 minut...co sa dalo v klude zvladnut. Samotny porod trval 27 hodi takze uz mi bolo jedno ako to zrobia...len nech je to rychle. Rodila som bez epi... 🙂

bubbble
1. jan 2018

ono to je tazko, vsetci sa ohanaju tym ze lepsie nastrih nez velka ruptura.. ale fakt malokedy vznikne takato velka ruptura v pripade ze porod ma volny priebeh a je v nejakej prirodzenej polohe (nie na chrbte, co o stvrtinu zuzuje porodne cesty). Rodila som syna 4100g, 56 cm a obvod hlavicky 39 cm bez nastrihu, trosku som sa sice natrhla, ale len povrchovo, co je vzdy lepsie nez nastrih ktory ide vzdy aj do svalu - hned po porode som normalne ovladala svaly panvoveho dna, co je po nastrihu casto problem. A cele tehotenstvo som hodne trpela na mykozy a mala dost oslabenu sliznicu, tak som sa aj bala, ako to dopadne. ALE rodila som sama s dulou, v drepe a svojim vlastnym tempom - verim ze keby ma niekto vytrepal na kreslo a zacal na mna kricat ako mam tlacit a stresovat s casom, tak ten nastrih urcite mam. Vlastne som ani moc netlacila, len tak ako tlacilo moje telo samo, a predychavala. Nejak mi to tak slo samo najlepsie, ale citala som aj studie podla ktorych mali prave zeny ktore aktivne netlacili klasicky doporucovanym sposobom vyrazne menej porodnych poraneni. Som inak porodna asistentka a bohuzial sa stale stretavam casto s rutinnymi nastrihmi - aj ked dotycna/y tvrdi ze len v pripade nudze, tak v praxi to vyzera tak ze dve kontrakcie na chrbte potlaci, pak sa strihne, hopne na brucho a dieta je vonku.. :( a maminka stastna ze jej pomohli, presvedcena ze sama by ho nikdy nevytlacila. Takze za mna asi tak - je hlupost odmietat nastrih a zaroven suhlasit s kopou lekarskych zasahov predtym, ktore k nemu vedu. Ale zdrave telo v zdravom procese urcite je schopne porodit dieta samo 🙂

desii255
1. jan 2018

Rodila som váhu 4340g a 53cm chlapec. Počas kontrakcie ma pani dr. nastrúhala. Keď som porodila som nevedela a ona že ideme zašiť. Ja že moc som sa roztrhla a ona že nie ja som vás nastrihla trošku... Poliala mi to nejakou umrtvujucou vodou a nič som necítila... Občas malé stipnutie ale inak nič. 🙂 hojenie tiež fajn 🙂 za tri mesiace idem na to znova a budem chcieť nastrih.... lepšie ako roztrhať 🙂

daenerys7
autor
1. jan 2018

@katuli3nocka Podľa mňa nie je skoro ... pripravujem sa na najkraší deň v živote, som prvorodička ...
@myjusiatko ďakujem, citim to tak, nemyslim,že niečo tym pokazím, práve naopak ...

maminka1986
1. jan 2018

Nastrihli ma az po zadok v case pôrodu to necitis lebo mas inu bolest a vzdy ra boli len jedna a ti vascia bolest
Sitie neprihemne a to som nala epi...hojenie otras bolelo a o sexe ani nehovirim boli ma doteraz budú 2 roky....

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babydesire
1. jan 2018

Zacala som sa "trhat" tak doktorka urobila rychlo nastrih,bolo to potrebne a som aj rada,ze to urobila,,,syncek mal ztoho niekolko dni opuchnutu hlavicku a aj pohladkanie mu vadilo...mal 3950g a 52cm...nastrih ma nebolel,len to jemne stiplo,ako keby prstami ma niekto stipol..sitie bolelo dost,,kedze adrenalin klesol a telo sa upokojovalo sitie mi bolo neprijemne a bolelo to,,aj ked somala lokalku...a šila akosi dlho,asi pol hodinu

dai
2. jan 2018

@daenerys7 pri prvom ma nestihli nastrihnut a skaredo som sa potrhala - sitie ma bolelo omnoho viac ako porod a hojilo sa to cele velmi dlho... pri druhom ma nastrihli, neviem kedy, ani sitie som necitila - pri oboch porodoch som nemala epi ani nic proti bolesti...

myjusiatko
2. jan 2018

@daenerys7 ono, ked zakazes nastrih, najdolezitejsie je porodit vo svojom tempe, bez urychlovania oxytocinom a v polohe, ktoru si ty zvolis. Vtedy je riziko natrhnutia male. Akurat v sk porodniciach to moze byt trosku zlozite. Prudaj sa tu na koniku do skupinky prirodzeny porod, ak by si mala viac otazok. 🙂

marguay
2. jan 2018

Suhlasim s tym, ze pokial nebudes mat prirodzeny porod, tak sa tomu mozno nevyhnes. Ale zas ani prirodzene to nemusi ist bez, staci, ze sa nieco skomplikuje a dieta bude musiet von okamzite. Potom nebude cas na prirodzene otvaranie sa. Ja som necvicila s annibalom nakolko mi viacere lekarky nezavisle od seba povedali, ze ja som ten typ co to vobec nepotrebuje vsetko som mala prekrvene otvorene super pripravene na porod a vidis nepomohlo. Mala som jednu davku epi v polke porodu

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre