Nedohodnutý pôrod

marmes
9. okt 2011

Čaute baby, rodila niektorá už tak, že si vopred nevybavila pôrodníka? My sa touto myšlienkou zaoberáme stále viac a viac, príde mi zbytočné dávať niekomu plno peňazí za to, že príde a odrodí, veď to je povinnosťou aj službukonajúceho lekára, či sa mýlim?

kokorunecka
9. okt 2011

@marmes Ja sa nechystám vybaviť si pôrodníka.

limatka
9. okt 2011

Ahoj ani ja som nemama vybaveneho pôrodnika a pôrod bol krasny a ja som bola spokojna na 100% rodila som na kramaroch je to skvela pôrodnica

li_la
9. okt 2011

@marmes Ja som išla na blink! 🙂
Som ale pred tým bola v pôrodnici, opýtať sa, čo si mám doniesť a tak, aby o mne vedeli. 🙂 A tiež som považovala za zbytočné, dohadovať si doktora... Veď aj tak to nemusí výjsť a plánovať kvôli tomu pôrod na presný termín? To nie...

hajanka
9. okt 2011

Ja som tiez nemala nikoho vybaveneho a nakoniec som rodila pri najlepsom, primarovi 😉

marmes
autor
9. okt 2011

@kokorunecka
@limatka
@li_la
@hajanka
jaj baby, upokojili ste ma, ja by som rada rodila v NR alebo TT, ešte nie som na 100% rozhodnutá, pôrod si chcem užiť a nie stresovať sa, či to ten môj vybavený pôrodník stihne.

sisaha
9. okt 2011

@marmes ani ja som nemala dohodnuteho. Neviem preco si niektore myslia, ze pokial nemaju zazmluvneneho, tak sa im dostane horsej starostlivosti..Nie je to pravda 😉 . Peniaze som investovala lepsie.

michelleuk
9. okt 2011

to sa na slovensku plati este aj doktorovy za to aby vas odrodil???no ja odpadnem ved to je jeho praca nie?
@marmes

marmes
autor
9. okt 2011

@sisaha
@michelleuk
ja som tiež tak myslela, ani mne nikto peniaze navyše len preto, že si urobím svoju robotu a tých 200 či 300 eur viem zainvestovať do dieťatka lepšie. či už do výbavičky, alebo neskôr na niečo iné potrebné pre malé.

michelleuk
9. okt 2011

@marmes a to kto vymeslel toto,ze platit porodnikovy ved mu plati zdravotnictvo za to nie?to chces povedat ze sa moze stat to ze prides a nebude ta mat kto odrodit?

marmes
autor
9. okt 2011

@michelleuk To nie, len všetky ženy v mojom okolí si zajednávajú alebo zajednali lekára k pôrodu, ale mne to príde pritiahnuté za vlasy, aby som teraz niekoho "dobrého" začala zháňať, veď predsa musí mať niekto službu a musí sa teda postarať o mňa a aj o malú

alenka600
9. okt 2011

@michelleuk To nie, ze nebude mat kto odrodit 🙂 Ale takto si mozes zaplatit jedneho konkretneho, ktory Ti tam urcite vtedy pride, aj keby nemal napr. vtedy mat sluzbu

mirip
9. okt 2011

@marmes ja som mala pri porode vlastne oboch porodoch zajednaného porodníka a nelutujem, jednak keby nemám tak ma odrodí lekár od ktorého som odišla lebo mal pri oboch službu práve v ten deň no a myslím si že zbytočne vyhodené peniaze to nie sú, stačí sa zamylieť že do roka každý človek vyhodí x penazí za ešte vačšie hlúposti ako za túto.
Podla mna zajednať si lekára hlúposť nie je, aspon na porodnej som bola kludná a v pohode lebo tam bol so mnou moj lekár

alenka600
9. okt 2011

@marmes Som rada, ze väcsina odpovedajucich ma pozitivnu skusenost. Moja kamaratka na prvy porod nemala nikoho dohodnuteho a nechali ju sa hodiny trapit, nezaujem, neriesili ju. Na druhy porod si tiez nechcela nikoho platit, bolo jej to proti srsti, ale nakoniec si zaplatila a mala tip top starostlivost a pozornost toho lekara. Islo o nemocnicu v BA, nebudem menovat. Podla mna je asi dolezite zistit si referencie na porodnicu, kde chces rodit. Ak tam maju dobry pristup ku vsetkym, tak platit nemusis a moze Ti byt jedno, ktory lekar to odrodi. Pokial ale budes mat referencie, ze ked nezaplatis, tak na Teba kaslu, tak radsej by som si zaplatila. Alebo isla do inej porodnice.

alenka600
9. okt 2011

@mirip suhlas, vlastne to dava taky pocit istoty, pohodlia. Niektora mamicky su v pohode aj bez toho, niektore to potrebuju. Ja key som vedela, ze mi maju trhat zub, radsej zaplatim svojej lekarke, ako ist len tak na slepo k niekomu, kto mozno je, mozno nie je citlivy.
Ale ako pisem v predoslom prispevku - ak mamicke nezalezi na pritomnosti konkretneho lekara, tak staci sa riadit referenciami na porodicu

titkovamiriam
9. okt 2011

pri prvých dvoch ani take moznosti neboli,rodili lekari co mali sluzbu 😉 pri marekovi som mala porodnika dohodnuteho no to preto že bol v cene porodu 😉

cikyta
9. okt 2011

@alenka600 Spávne 😉

@marmes Ja som nemala dohodnuteho nikoho. Ved som nikoho ani nepoznala. (Teraz, ked už poznám by som si dala skôr zaplatiť za to, aby ku mne neprišiel ten, čo ma 1 x rodil ☹ Z 10 užastných lekárov-pôrodníkov tu máme jeden "výkvet",ktorý už nechcem do konca života vidieť 😒 )

marmes
autor
9. okt 2011

@alenka600
Tak napr. v TT rodili dve moje znám e bez dohodnutia a boli maximálne spokojné so starostlivosťou pôrodnou aj popôrodnou.

mirip
9. okt 2011

@alenka600 la si pochvalujem jednak pri krvej som bola na porodnej sále od 7,30 a malá sa narodila o 22,50 a každú pol hodinu nabehol moj lekár skontorlovať a dával pokyny čo dalej a od 21vej tam bola stále a aj sme kecali a lahšie sa rozýchavalo ked sme kecali o inom ako o kontrakciách 😀 😀 a pri druhej to bolo rýchlejšže za tri hodiny bola vonku a bol tam stále so mnou

alenka600
9. okt 2011

@cikyta hehe rozosmiala si ma - ze zaplatit aby NEprisiel ten, to je dobre 🙂

michelleuk
9. okt 2011

@alenka600
@marmes jaj tak uz som sa zlakla ze co sa na tom slovensku deje 😅

sisaha
9. okt 2011

moje kamaratky maju vacsinou negativne skusenosti. Lekar, ktoreho mali zazmluvneneho prisiel na poslednych 10 minut a urobil iba to, co by urobil lekar, ktory ma sluzbu. Preto neskor povazovali 250 eur za vyhodene von oknom. Dalsia kamoska co rodila pred tyzdnom si chcela zazmluvnit a on jej hovori, ze naco dopredu, ze nema rad ked baby platia a este nevedia za co. Cize zmluvu jej nedal. To zn. ze pocital s tym, ze ona mu celu sumu da po porode do ruky - bez zmluvy, cize nemocnica z toho nedostane nic. No vykaslala by som sa na takeho doktora. Odhliadnuc od toho, ze zena v nemocnici si okrem porodu vlastne plati nadstandard a epidural...A to je tiez nemalo penazi. Takze tych 10 minut na sale s doktorom, ktory si za to vezme peniaze som vymenila za 10 minut s doktorom, ktory mal sluzbu a odrodil ma k mojej spokojnosti..

karinnka
9. okt 2011

Ja som pri prvej mala vybaveneho lekara,lebo som mala problemy zo srdcom,ale pri druhej som nemala nikoho a bola som spokojna,pritrafil sa mi dokonca prednosta 😀
Inak nemyslim si,ze je velka vyhoda mat niekoho vybaveneho,pretoze sa potm stava,ze ostatny Ta mozu a aj to velmi casto robia odignorovat,pretoze vedia,ze uz niekoho zaplateneho mas,tak o teba nezakopnu.......

alenka600
9. okt 2011

@marmes Vidis, tak to znie pozitivne 🙂 Ja som si porodnicu tiez vyberala podla hodnotenia - mam dve porodnice rovnako vzdialene odo mna a rozhodla som sa pre tu, ktora ma lepsie hodnotenie.

sisaha
9. okt 2011

treba si uvedomit, ze kazdy jeden lekar je za vas zodpovedny a musi postupovat podla svojho najlepsieho svedomia a vedomia aj keby zaplateny nebol. Neberiem ale nikomu, ak ma niekto pocit, ze bez toho svojho ani nohy neroztiahne, tak nech si ho zaplati, pre mna to ale su vyhodene peniaze.

alenka600
9. okt 2011

@sisaha Moja kolegyna potratila v 3.mesiaci a na pohotovosti jej povedali, ze co hysterizuje, ze nechapu naco davaju tak skoro tehotensku knizku, ked sa potom zeny zosypu. Moja segra potratila v 3.mesiaci, vedela uz ze babo je mrtve a poslali ju z gynekologie domov nech pride o dva dni vybrat plod, ze nemaju teraz cas. Svagor urobil bengal, tak ju po zakroku fukli na izbu s mamickami s dietatom. Super psychohygiena. Uz do tej nemocnice nevstupila. Vedomie a svedomie lekarov je velmi relativne bohuzial 🙂
A hadam neide o to, ze nie je clovek schopny roztiahnut nohy bez svojho lekara.......

sisaha
9. okt 2011

@alenka600 my sa tu ale bavime o porode zdraveho plodu, nie o pohotovostiach a gynekologickych oddeleniach. A prepac, ale ano, niekedy na zakrok po MA objednavaju aj o 2 dni, ak su terminy operacii plne.. A ze umiestnia zenu po potrate medzi mamicky....to je zial zufala situacia v zdravotnictve..

marmes
autor
9. okt 2011

@karinnka keby sa aj u nás vyskytli problémy, ťukťukťuk chválabohu žiadne nie sú, tak si určite niekoho vybavíme, ale počula som aj prípad, že lekár dostal dopredu zaplatené a nakoniec neprišiel, len "cez telefón" konzultoval stav, dokonca som počula aj prípad, že dohodnutý lekár svojej pacientke odkázal, že v noci nerodí ...

arieska
9. okt 2011

tiez som nemala dopredu dohodnuteho porodnika. priprada mi to ako korupcia pchat peniaze navyse niekomu za jeho robotu. pocula som aj o pripadoch, ze MUDr. peniaze za odrodenie zobral a nakoniec neprisiel. prvy krat som prisla do porodnice ked to na mna prislo a venovali sa mi uplne perfektne. tak to pravdepodobne nebudem riesit ani teraz

arieska
9. okt 2011

@cikyta tiez mame takeho a tiez tvrdim, ze ak mam rodit pri nom, tak si radsej vopcham stopel a pockam s porodom kym mu neskonci smena 😀

alenka600
9. okt 2011

@sisaha No ja to beriem tak, ze sa bavime o lekarskych sluzbach ako takych.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre