Nezvládam čakanie na pôrod

07022007
20. aug 2015

Ahoj čakateľky a maminky 🙂 Končím 37 tt a čaká ma sekcia. Prvý termín som mala dnes, bola som psychicky pripravená a tešila sa, že už je to tu... Zrazu mi to doky zmenil, lebo že malý nemá ešte dobre vyvinuté plúcka, že som astmatička a že bude lepšie ho tam nechať..... prišlo sklamanie :( aj keď viem, že pre malého je to to najlepšie, ale ja som sa tak tešila..... no teraz mi dal termín 8.9 a druhý 20.9 čo je hrozne neskoro ... zo slovami, že hádam vás to nechytí skôr 🙂 milý, nie ? :D no dobre aby som prešla k podstate .... mám pocit, že mi šibe... každý večer dohováram malému, že už je ten čas nech ide von .... a proste mám stavy nech to decko už zo mňa vypadne..... viem, znie to hrozne ale ja už nechcem to veľké brucho :D veľmi sa na malého teším, ľúbim ho už teraz ale občas ma chytí rapel že do r*ti už ma neštvy a šup so mňa von .... neviem sa vyspať, pohodlne posadiť a ani najesť..... malý je úplne dole spadnutý a môj krčok stále ako ako v 4 mesiaci :D proste žiadna zmena, žiaden náznak pôrodu.... lenže moje krčové žily, a varixy od spodu hovoria iné ..... som zúfalá... ako ste toto čakanie zvládali vy ? čo vám pomohlo ? mali ste tiež takého stavy ? ospravedlňujem sa, za taký dlhý výlev a potrebovala som to, lebo môj muž mi vždy nato povie veď už len pár dní .....

salamistka
20. aug 2015

pamätám sa, že áno...aj som posledný mesiac pribrala 5 kíl, teda nabrala vodu kôli nefungujúcim obličkám, cítila som hroznú únavu kôli zle fungujúcej pečeni, anémii a to som ešte vôbec nevedela, že mám aj trombofilný stav a pobudnem si v nemocnici 3 nekonečne dlhé týždne...to len aby si vedela, že predsa je len lepšie, keď vyčkáš narodenie malého doma, ako napríklad v pôrodnici, kde ma každé ráno budili o piatej, v noci sa nedalo spať kôli plaču bábetiek, sprchy boli plesnivé a ja som sa k tomu ešte strašne bála, že mojej malej niečo bude, keďže som mala horúčky a lekári nevedeli, čo mi je....no a teraz si porovnaj svoje starosti s tými mojimi 🙂

mamulka211
20. aug 2015

Cim dlhsie je maly v brusku tym lepsie, keby sa ti narodil uz dnes a s nevyvynutymi pluckami, dali by ti h do inkubatora, poznam par deticiek, co kvoli zlemu nastaveniu kyslika v inkubatore oslepli, popripade nastali aj ine komplikacie, uvedom si, ze tvoje brusko je prenho najidealnejsie prostredie na vyvoj a nechaj ho v nom tak dlho, ako bude priroda potrebovat nato, aby sa narodil ako zdravy chlapcek. Nikde mu uz lepsie, ako u teba v brusku nebude.

07022007
autor
20. aug 2015

@salamistka toto som si zažila v piatom až šiestom mesiaci..... 40tky horúčky, problém s obličkami a nekonečný čas v nemocke .... poznám 🙂

dada7701
20. aug 2015

...neboj sa...viem,ako sa citis,ale hadam tie 2 tyzdne uz vydrzis...kvoli malemu,vzdy je lepsie ked sa narodi na termin...a este ti lekar povedal ze nema vyvinute plucka...tak co???....drzim

silno palce a drz sa...vela stastia 🙂

07022007
autor
20. aug 2015

maminky, ja nechcem počuť že mám vydržať, ale ako vydržať :D ako ste to zvládli vy ..... ako ste si vyplnili ten čas..... manžel na 10dńovkách, ja stále sama doma, upratané,navarené veci pre mimi nachystané a ja nemám čo robiť :D

salamistka
20. aug 2015

@07022007 tak na to ti každá napíše, že si užívaj posledné chvíle slobody 🙂 lebo potom budú chvíľky pre seba už veľmi vzácne

liligreg
20. aug 2015

@07022007 ja som mala prvy termin 8.8, druhý mám 28.8 a dr. mi vravia, ze maly pojde von až dakedy v septembri podla vsetkeho....niežeby nebol riadne vyvinuty, len sa mu nechce. a uz teraz mu hadali vahu okolo 3700...takze neviem si predstavit, aky bude velky, ked sa rozhodne prist az dakedy v polovici septembra, kedze nechaju prenasat tie dva tyzdne maximalne :D a to som si uz pred dvomi tyzdnami myslela, ze kazdu chvila tu bude...kedze som bola otvorena podla viacerych na prst, cakala som, ze to bude postupovat. a zrazu po poslednych dvoch poradniach to na porod nevyzera, vraj som zatvorena, nedozrete porodne cesty. cize ja sa miesto otvarania zatvaram. Maly je vysoko, citim ho hned pod rebrami, ani k polievke sa neviem nahnut, ked jem :D :D..a tak co uz, babatko vie samo najlepsie, kedy sa ma vypytat, a ja mam aspon cas vymalovat chodbu

mamulka211
20. aug 2015

chod nieco robit 😀

bosoriak
20. aug 2015

@07022007 Su to uplne normalne pocity ku koncu tehotenstva. Je to nepohodlne, unavne, problematicke. Mas narok na kazdy jeden vzdych, zastonanie, nadavku. Jasne, ze svoje babo lubis. Jasne, ze sa na neho tesis. Ale v tomto naozaj doveruj lekarom. Vacsina deti ma naozaj dovod, preco nechce ist von este. NEboj, do 18tky tam nebude 🙂
Ja som druhu dceru prenasala, 41+6 sa narodila, takze tusim, ako sa citis. Kazda poradna bola len "No pani, este to nevyzera, ze pojde". V den porodu (uz som bola v nemocnici kvoli prenasaniu) som sa rozplakala pri vysetreni, ze uz nevladzem, tak mi dali tabletku na vyvolanie a mala vysla von. Ale boli to tazke tyzdne.
Kazdopadne, velmi pravdepodobne si po narodeni povies, ze to nebolo take zle 😀
Drz sa.

07022007
autor
20. aug 2015

@salamistka 🙂 to si hovorí aj ja, ale nefunguje to 😀 a po čase si budem trieskať hlavu, že aká som bola hlúpa 😀 že som bola nedočkavá

bosoriak
20. aug 2015

@07022007 Inak pri prvej som jeden den upratovala, vynasala skrinu, behala hore-dole po schodoch, na stolicku a zo stolicky pri vynasani veci a v noci mi praskla voda 😉

07022007
autor
20. aug 2015

@liligreg aj ja sa bojím váhy.... za 2 týždne pribral viac ako pol kila a to aj doky vyvaľoval oči 😀

07022007
autor
20. aug 2015

@bosoriak mega upratovanie som robila predvčerom a nič :D aj okná som umyla v nádeji že ho popoženiem 😀

07022007
autor
20. aug 2015

@bosoriak bude tvrdohlavý po tatovi 😀

liligreg
20. aug 2015

@07022007 paradoxom je, ze maly pribera, je velk a mnne za posledne tyzdne brcuho pochudlo.. a to som vacsia viac nez dost pred tehu bola :D :D mne satak sestricka smiala cca dva týždne dozadu, lebo od zaciatku bol maly mensi o tri tyzdne, preto aj tie terminy mam tak posunute.. a ked ma poslali na opakovane ctg vecer na prijem, tak studovala moju tehu knizku a krutila hlavou, ze jak moze byt mensi o tri tyzdne, ked uz teraz ma 3,5kg..ze takym tempom budem rodit 5 kilove babo. no potesila ma velmi :D :D som nevedela, ci sa smiat alebo plakat....a tak co nam ine zostava, len porodit take deticky ako narastu. a cas si kratit najlepsie ako vieme. ja som sa rozhodla chodbu premalovat, kedze muz je viac v robote ako doma a este vonku nejako kvety poriesit...a ked sa nastvem, pojdem aj pivnicu upratat..ja si myslim, ze vzdy sa da nieco najst, co sa este da porobit...napriklad hlavou mi viria miliony kreativnych veci,co mozem povyrabat a na co popri babatku nebude casu... a aj tak nikdy nic z toho nespravim, lebo skoncim pri praci ( ja som zacala z nudy pracovat z domu :D :D a to som sa vystatovala, ze od jula uz nechcem mat nic s pracou spolocne )

07022007
autor
20. aug 2015

@liligreg my sme čerstvo presťahovaný, no čerstvo 3 mesiace, takže v pivnici tip top poriadok, vymaľované na novo celý byt a čo bola moja zábavka boli origami, ale mi tak neskutočne trpnu a puchnú prsty že už sa mi nedajú skladať :D

lilimoni
20. aug 2015

Kup si 2000-ky puzzle alebo dobru knihu, vybehni si s kamoskami niekam vonm 🙂 uzi si posledny volny cas, bo o par dni sa nikam nedostanes 🙂

liligreg
20. aug 2015

@07022007 my byvame 5 mesiacov v novom, len sa nam podarilo pri stahovani odret stenu niecim ciernym :D sme sikovni..ked som v pivnici ukladala zavaraniny, vsimla som si tam prach, tak na ten sa chystam...ale ozaj len chystam...uprimne, ked boli tie horucavy, cas sa mi nehorazne vliekol, nevedela som si predstavit,ako to vydrzim dokonca. ale tym, ze sa upravilo pocasie ide mi vsetko ovela lepsie a rychlejsie... mne v tomto to pocasie velmi pomohlo..mala by si si najst nejaku fajn hrubu knihu a zacitat sa, to mne vzdy pomahalo, ak som potrebovala posunut cas, pri citani som pojm o case uplne stratila

liligreg
20. aug 2015

@lilimoni nad tymi puzzle som aj ja rozmyslala :D

07022007
autor
20. aug 2015

@liligreg milujem čítanie, ale už dlho som nenatrafila na nič dobré, tak ak vieš o nejakej dobrej knihe tak daj tip 🙂

lilimoni
20. aug 2015

@liligreg ja som knihomol a ked som precitala za tyzden 4 knihy mi kupili radsej puzzle 😀 😀 😀

eaka
20. aug 2015

Kludne prid upratat teraz k nam ked doma nemas co 😀

liligreg
20. aug 2015

@lilimoni ja tiez nemam problém dat jednu knihu za jeden den :D len u nas je horsie to, ze ak je mm nahodou doma a mame puzzle, mi ideme nonstop, kym ich neposkladame cele :D :D cize aj to moze velmi rychlo skoncit :D
@07022007 ake knihy mas rada?

07022007
autor
20. aug 2015

@liligreg romantiku, ale takú realistickú .... nie veľmi sladké :D napr. zápletky kde je nevera 😀 to ma baví 😀

liligreg
20. aug 2015

@07022007 ja teda velmi na romantiku nie som ( teda velmi nepoznam take knihy), ale ani neviem ako, dostala som sa k tejto knihe http://www.martinus.sk/?uItem=125386 (su to 3 knihy v jednom, je to tam aj rozpisane, ktore knihy to obsahuje) a velmi sa mi na tom pacilo, ze som sa na základe jej opisov citila ako sucast tiho celheo, vedela som si to predsatvit... aleteda nie je to taka ta klasika o laske..

lucia20
20. aug 2015

@07022007 myslim, ze toto su uplne bezne stavy,,,, predstav si moje zufalstvo, ked stvrte ani za boha vyliezt a narodila sa ako jej sestry 2 tydne po termine!!! To je estelen zufalstvo ked prenasas 10 dni a dalsie 4 ta nechaju cakat v spitali a nakoniec aj tak sekcia, kedze v5volavanie nepomaha.

peneloppe
20. aug 2015

@07022007

Ja ta uplne chapem, ja som nevedela vydrzat ten jeden den v nemocnici ked som cakala na sekciu. Mala som planovanu sekciu a trebalo prist rano na 7.00. A cakat kedy pridem na rad kedze sa uprednostnuju akutne pripady. Prvykrat som prisla na rad az okolo 16ej! Bolo to nekonecne cakanie a navyse o hlade a o smade kedze sa nesmie jest ani pit.

Zacni citat nieco dobre, najlepsie nejaku trilogiu a to ta tak pohlti ze aspon trosku budes myslienkami inde. 🙂

nevenka
20. aug 2015

ja cakam druhe a co by som dala za to, mat chvilu pre seba, len tak si sadnut a nic nerobit, ako pri prvom...fucala som, ale prve dietatko som si uzivala tie posledne tyzdne v brusku, tie pohyby a ta jednota ti este bude chybat, ja som plakala za tym obcas...narodil sa presne po ukonceni 41.tt...

Teraz mame termin za tyzden, a uz sa to pomaly hybe, uz by som rada mala po...ale uvedomujem si, ze pre babatko je lepsie, nech je donosene uplne, rychlejsie pojdete z porodnice domov. Pri prvom sme sli skoro po 2 tyzdnoch, to bolo este horsie, ako toto cakanie na porod...

A este jedna poznamka - babo lubis, ale budu chvile, ked by si radsej vratila cas a aby este bolo v brusku, neustaly plac, nespanie, koliky, neprisavajuce sa babatko, nervy v kybli obcas 😀

Takze skusit si este uzit ten cas, ked mas cas na seba, kniha, dobry film, ak sa Ti da spat, spi, oddychuj a tak 😉

kristinkahugo
20. aug 2015

@07022007 chod ku kozmeticke, kadernícke , na pedikúru 😉😉😉

07022007
autor
20. aug 2015

@kristinkahugo ešte získať manželovú kartu 😀 ale nie srandujem 😀 dobrý nápad.... uvažujem nad gélovkami už 2 týždeň ale neviem či ich môžem mať pri sekcii :D alebo si nechám jeden prst prírodný :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre