O sexe po pôrode

ewka0012
4. jún 2012

ahojte baby,viem ze taketo temy su tu,takze linky posielat nemusite,ale ani jedna nesedi na mna alebo su par rokov stare.mam 4mesacneho chlapca,mala som tazke tehotenstvo,pribrala skoro 30kil,24hod porod,zasita aj z vonku aj zvnutra,dlho som sa hojila aj mala velke bolest,este po dvoch tyzdnoch som poriadne sediet nemohla,nekojim takze hned po sestnedeli som dostala menzes-velmi velmi bolestivy a dlhy.sex sme mali asi po 8tyzdnoch.velmi sa mi do toho nechce,bolieva ma to.predtym som mala sex rada a casto,s muzom sme si v tejto oblasti velmi sadli,mavali sme sex aj 3xdenne ked sa dalo,aj cez tehotenstvo,hovorili sme si ze sme ako kraliky,lenze teraz je to uplne ine,zle spavam,vecer byvam z maleho hotova,muz je v praci a nema mi s nim kto pomoct,byvame v inom meste ako rodina a kamarati.takze som s nim vacsinu dna sama,aj sa snazim cvicit a zhodit tie kila.na sex nie je ani cas ani chut,niekedy sa prinutim,ale vacsinou to boli,uplne citim tie jazvy vo vnutri aj vonku,bez lubrikantu by to asi ani neslo,predtym som bola mokra hned.niekedy som z toho smutna,myslela som ze ked sa dam po porode dokopy bude to ako predtym,aj muz si to myslel a teraz je nestastny,casto sex chce ale ja skratka nie,casto mam bolesti ako keby sa mi maternica este stale stahovala.pred porodom som bola aj na dvoch gynekolog,operaciach.neviem s cim to suvisi.ked aj chut mam,tak sa bojim ze to zasa bude boliet a uz je po chuti,ako ste to mali vy?nechcem aby muz bol nestastny alebo si nadajboze hladal milenku,co viem ze by neurobil 😲 ale je mi to luto.

anjelicek26
4. jún 2012

@bozenkad27 - nema ta co strasit, ja som uplny krpec, uzucka panva, napriek tomu rychle porody, pri malej len 1cm nastrih a pri malo nic, uzka som rovnako, sex v oboch pripadoch do troch tyzdnov od porodu bez bolesti, krvacala som oba razy fakt velmi kratko (pri malej 17 a pri malom len 7 dni). Su take a take porody, isteze nikdy nevies dopredu, co bude, ale väcsinou je to v poriadku, treba sa dohodnut s porodnikom, nech nastrih robi DO STRANY, nie smerom ku konecniku, ale do svalu, co je vraj bolestivejsie (ale podla mna v tom momente necitis uz vobec nic), ale nemas problemy ani zo sexikom, ani z chodenim po porode na toaletu.

greeny
4. jún 2012

@ewka0012 neboj podla mna to u Teba mozno suvisi aj s poporodnou depresiou. mna to teda zo zaciatku dost bolelo, ale povedala som si, ze to nevzdam, lebo cim viac budem otalat tym tie jazvy viacej "stuhnu" a bude to len horsie. a s kazdym sexom sa to pomalicky zlepsovalo. ale myslim, ze musi tam byt aj chut.. ked si unavena a vystresovana tak sa nieto co divit ze to nie je ono
a k nastrihu, ja som bola nastrihnuta, aj roztrhnuta az po konecnik a este tri tyzdne po porode som chodila nasiroko

jezibosorka
4. jún 2012

@bozenkad27 no,len pre to treba aj nieco urobit,ja som sa aktivne pripravovala 6tyznov pred samotnym porodom a stalo to za to 😉 . keby ze nerobim nic, tak urcite skoncim tiez postrihana a posita,,, ved na sk je to klasika, preventivne nastrihy u prvorodiciek su caste, vybrala som si super porodnicu,kde v pohode pockali a nestrihali,ked nebolo treba 😅 a aj troska stastie urcie k tomu, maly zostupoval pomaly, nemala som epidural, ani oxitocin, takze urcite viacej faktorov to ovplyvnilo,,,, a co sa tyka sexu, ten sme mali asi 4 tyzne po porode 1x ale nebolo to nic extra nakolko,ja som este nebola dost stiahnuta a manzelik po dlhsiej pauze bol hotovy raz dva 😀 no a s kileckami a unavou bojujem ako sa da,,, 😉

mia258
4. jún 2012

Toto som si teraz pred druhým pôrodom vôbec nemala čítať, aj napriek tomu, že viem do čoho idem, vyvolali ste vo mne riadnu nervozitu 😅

sssimi
4. jún 2012

@ewka0012 Ja mám niečo podobné teraz. Po prvom pôrode som sa nedela dočkať kedy prejde šestonedelie. Chuť som mala už týždeň po pôrode 😖 . Pritom som bola po zvonovom pôrode. Prvý sex bola obrovská bolesť. Doteraz nechápem ako som aj napriek tomu mala chuť. Bolesti som mala do pol roka po pôrode. Po druhom pôrode sme začali so sexom 7 týždňou po pôrode. Išla som do toho s malou dušičkou a pohoda. Žiadne bolesti, ale bohužiaľ ani žiadna chuť ☹ . Nebývam nijak zvlášť unavená, ale radšej si tichučko sadnem a háčkujem. Pripadám si ako stará babka 😅 😀 .

rainbow0508
4. jún 2012

Neda mi nereagovat...aj my sme na tom boli, ci sme rovnako...maly sa narodil v januari. Presne dnes ma 5 mesiacov...a stale to boli. A to som mala cisarsky...ziadne vnutorne stehy, ani natrhnutie, ci nastrihnutie zvonka...a predsa desne boli, ked sme v najlepsom. Zo zaciatku po porode sa mi nechcelo do toho vobec. Myslela som si najprv, ze to je niekde v psychike nejaky blok, lebo...uprimne priznavam...doslova sa mi protivil sex s vlastnym manzelom. Az konecne teraz akosi to na mna ide. Obcas az tak, ze by mi bolo jedno kde a kedy. Ale kedze mame dvoch drobcov (inak aj po prvom to bolo tak isto), nie je to take jednoduche. A tiez je to aj tym skomplikovane, ze ked uz pride na to, stale sme v strehu, ci ktorysi nemrnci, neplace a pod. Manzel je zatial trpezlivy, ale uz aj on je z toho mierne mimo, lebo sam ma problem, ze nefunguje, ako by mal. Vela o tom spolu hovorime, snazime sa to vnimat tak, ze je to len momentalny stav. A zatial to ide...i ked tiez sa sama pytam, dokedy.
Ale jedna vec este, co tu ziadna nepisala...po prvom porode mi pomohlo, ked som skusila cviky na posilnenie panvoveho dna. To len jednoducho napinas vnutorne svaly a povolujes. Mne to velmi po prvom drobcovi pomohlo. Ale musela som pravidelne. Hoci len zo 5 minut denne...a bolesti pomaly ustupovali. Casto to bolo take cvicenie chvilocku pred samotnou sprchou alebo po nej...inde som nemala chvilu pokoj, kedze prvy drobec bol strasne placlivy a nespokojny. Ak chces, mrkni si toto...mozno pomoze http://www.zdravie.sk/sz/content/743-45979/posi...
Je tam k tomu aj pokec...a je presne o tom...bolesti a ine veci po porode...drzim palce

ewka0012
autor
5. jún 2012

diki za vase reakcie,ako to tu citam tak vidim ze to chce len cas,niekedy si skratka asi neviem zvyknut na to ze zivot je zrazu uplne iny,aj ked som vzdy dieta-hlavne chlapca chcela,nie je to az take med lizat,sice nekojim,ale to neznamena ze nie som s malym stale,tiez sa nas zivot toci len okolo mlieka,flasiek,plienok,kupania atd,ved to poznate.ked som 25rokov bol pekna chuda baba,zila upkne iny zivot,zrazu som tucna,so striami,vacsinu casu doma s malym sama,ide urcite o psychiku,na vsetko si zvyknut a tesit sa z toho,pripadam si neatraktivna,mam az hrozu ked si predstavim ze by sme sa milovali odzadu alebo ja na nom,kvoli tomu ako vyzeram.maly nam az tak dobre nespava,aj ked v noci uz papa len raz,uz pred piatou byva hore,potom este zaspi mozno na hodinu ale to sa len mrvi a zvuky vydava a ja som v strehu,dufam ze aj to sa casom zlepsi a potom bude aj viac energie a sexu,s muzom som sa o tom bavila,chape ma,len je z toho smutny lebo cakal ze vsetko bude ako predtym,lebo sme si vzdy hovorili ze hadam my tak nedopadneme ako ostatny ze po manzelstve a dietati bude sex raz za mesiac,ze ked sa chce sa da,ale teraz vidim ze je to uplne inak,neviem si najst cas ani sama pre seba ani si dat kupel,je to tazke mat dieta

exupery
5. jún 2012

@ewka0012 zaklad je ,aby clovek necakal,ze ak pride dieta nic sa nezmeni...zmeni sa uplne vsetko!Ale zesa nie navzdy...

ewka0012
autor
9. aug 2012

ahojte,tak pisem znovu,nas maly taha na sedem mesiacov,a u mna sa nic nezmenilo,sex ma stale boli,nemam nan chut,iba ozaj raz za cas aj to ma potom boli a ta chut ma hned prejde,bolieva ma sem tam aj v podbrusku,uplne citim tie jazvy vo vnutri i vonku,sem tam mi aj tak trpnu a brnia,ci ma tam tak neprijemne pichne,uz sa mi to zda cudne,mam chut navstivit lekara,dnes som citala v casopise o zene co je pol roka po porode a ma bolesti ako ja,pytala sa na nazor lekara,odporucil jej ze sa da ist na reoperaciu po porode ak su bolesti,co si o tom myslite?mam ist radsej gynekologovi,ci len vydrzat?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1234lubka
9. aug 2012

@ewka0012 ja som sa citila super uz 5 tyzdnov po porode...po sestonedeli som uz ani nevedel aze som rodila zo sexom nemame ziadny problem, urcite by som sla k lekarovy. si asi tolko po porode ako ja a ja teraz sa citim akoby som v zivote nerodila vsetko ok ako predtym pohodicka....chod k lekarovy urcite ti poradi asi nebude nieco v poriadku ked stale citis stehy

ewka0012
autor
10. aug 2012

na kyretazi som bola aj ja 2x ale este pred porodom,stale som krvacala aj mimo menzes,mne to zabralo,nebolo to az take hrozne iba v ten den mi bolo zle po narkoze,myslim ze som vdaka kyretazi aj otehotnela,lebo dovtedy som mala len zenske problemy a po nej uz nic.uz sa konecne odhodlam a pojdem buduci tyzden ak sa podari k lekarovi,chcela by som mat uz sex ako predtym a manzel tiez uz bude zachvilu zufaly

manifika
12. aug 2012

Ahojte zienky a samotna zakladatelka 🙂 Ja mam tiez problem so sexom a to ma nas Maxik uz 18 mesiacov :( Pri porode som sa strasne dotrhala a to hlavne zvnutra. Maxik bol vycucnuty zvonom :( a kolko stehov som mala, ani sama neviem ... Pocas sestonedelia som vzdy na WC pri velkej potrebe citila neskutocnu bolest - lekar na kontrole zistil, ze sa mi na mieste sitia vytvorilo zive maso. Isla som na dost bolestivu operaciu, po ktorej som bola zasita opat ako po porode. Po zakroku ma cakalo dalsie 600nedelie a nasledna kontrola. lekar povedal, ze je vsetko OK, tak sme s manzelom skusili sexik 🙂 Ake bolo moje sklamanie, ked sa nam to vobec nedarilo :( Ani kusockom sa nikam nedostal, tak ma to velmi bolelo. Tak sme pockali, ze asi sa to potrebujem zahojit. Po case sme skusili, situacia sa opakovala. Isla som opat k lekarke, ktora mi povedala, ze jazva sa mi po zakroku sice pekne zahojila, ale tak, ze mi vystupila do otvoru :( Tak ma cakal opat dalsi zakrok - narezanie vystupenej casti jazvy a nezasitie. Opat sme cakali, kym sa vsetko zahoji, lekarka na kontrole skonstatovala, ze nech este tyzden pockame a potom to skusime. Skusili sme a strasne ma to boli....manzel sa nemoze nikam pohnut, lebo ma to boli uz na zaciatku. Uz som rozmyslala, ze zatnem asi zuby a proste to nejako urobime, lebo som uz total zufala :( Dalsi postup by mal nasledovat taky, ze mi bude pichat do podvozku 🙂 injekcie na uvolnenie koze, ale pravdu povediac , moja sexualna psychika je uz total naburana a pripadam si ako gynekologicky skusobny kralik.... Apropooo este chcem napisat, ze co sa tyka nasej sexualnej abstinencie, tak mam najlepsieho manzela na svete, ktory na mna netlaci a chape situaciu ... tak dufam, ze sa konecne tie nase šuše umudria a zacnu spolupracovat 🙂 VELA STASTIA 🙂

lilianka1199
5. nov 2012

@manifika
@ewka0012 ahojte, ja som 6 mesiacov po porode a u nas bol ten problem, ze mna nebolelo vnutro, ja som sa asi moc po porode stiahla a moj mm tam proste nevosiel, skusali sme a neslo to, strasne to bolelo, proste som uzsia ako som bola, tak som hladala na nete a spekulovala a nakoniec objednala lubri. gel - znecitlivejuci ( na analny sex) , plus obycajny lub. gel a konecne si zasexovala, tak skuste, inak to mi poradil gynekolog, ze ked si to neuzijem ja, tak aspon manzel, ale bolo dobre aj mne 😉 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre