O sexe po pôrode

ewka0012
4. jún 2012

ahojte baby,viem ze taketo temy su tu,takze linky posielat nemusite,ale ani jedna nesedi na mna alebo su par rokov stare.mam 4mesacneho chlapca,mala som tazke tehotenstvo,pribrala skoro 30kil,24hod porod,zasita aj z vonku aj zvnutra,dlho som sa hojila aj mala velke bolest,este po dvoch tyzdnoch som poriadne sediet nemohla,nekojim takze hned po sestnedeli som dostala menzes-velmi velmi bolestivy a dlhy.sex sme mali asi po 8tyzdnoch.velmi sa mi do toho nechce,bolieva ma to.predtym som mala sex rada a casto,s muzom sme si v tejto oblasti velmi sadli,mavali sme sex aj 3xdenne ked sa dalo,aj cez tehotenstvo,hovorili sme si ze sme ako kraliky,lenze teraz je to uplne ine,zle spavam,vecer byvam z maleho hotova,muz je v praci a nema mi s nim kto pomoct,byvame v inom meste ako rodina a kamarati.takze som s nim vacsinu dna sama,aj sa snazim cvicit a zhodit tie kila.na sex nie je ani cas ani chut,niekedy sa prinutim,ale vacsinou to boli,uplne citim tie jazvy vo vnutri aj vonku,bez lubrikantu by to asi ani neslo,predtym som bola mokra hned.niekedy som z toho smutna,myslela som ze ked sa dam po porode dokopy bude to ako predtym,aj muz si to myslel a teraz je nestastny,casto sex chce ale ja skratka nie,casto mam bolesti ako keby sa mi maternica este stale stahovala.pred porodom som bola aj na dvoch gynekolog,operaciach.neviem s cim to suvisi.ked aj chut mam,tak sa bojim ze to zasa bude boliet a uz je po chuti,ako ste to mali vy?nechcem aby muz bol nestastny alebo si nadajboze hladal milenku,co viem ze by neurobil 😲 ale je mi to luto.

katrinka8
4. jún 2012

@ewka0012 - neboj sa, mas este prilis male babatko - t. z. ta doba po porode, a tych vsetkych komplikaciach je naozaj kratka. Hovori sa, ze telo (a aj psychika) sa po porode spamatava priblizne tak dlho, ako trvalo tehotenstvo - cize minimalne 9 mesiacov - u niekoho aj viac, u niekoho menej. Dalsia vec je starostlivost o babo - ktora je v tych prvych mesiacoch narocna nielen fyzicky ale aj psychicky. Ale aj to chce cas. Netrap sa, nie si jedina s tymto problemom. Vela zien si prechadza tym, co aj Ty a obvykle to casom same prejde a zlepsi sa. Telo sa spamata, hormony upravia, babatko vyrastie 😉 Hlavu hore, bude to fajn.
Takze sa urcite nestresuj, nic nesil, nerob nasilu. Verim, ze mas chapaveho a ohladuplneho manzela, ktory to pochopi, ked mu to vysvetlis. Hlavne o tom treba hovorit a veci si vyjasnit, ak ma s tym manzel problem 😉

vita211
4. jún 2012

@ewka0012 ahoj.nič si z toho nerob ja mám 10 mesačného a mám tiež problémi ked sa milujeme s partnerom.Málokedy mám nato chuť lebo večer ked je už doma ja som unavená z malého.Predtým sme sa aj mi milovali kedy sme mohli ale odkedy som porodila neviem ani sa poriadne uvoľniť pri tom.Takže dúfam že to prejde raz ale mám chápavého muža myslím si že aj ty.Takže nič si z toho nerob nie si jediná a raz to nás prejde a budeme zasa užívať ten sex 😝

jahodnicka
4. jún 2012

Chtěla bych tě uklidnit, neboj se, určitě se všechno zase spraví. Četla jsem tvé předchozí témy a vím, že jsi to měla složité, musíš tomu dát čas. Co jsem tady tak početla - holky většinou neměly se sexem problémy až někdy po roce, čili vydržet!!! Všechno se dá do kopy, uvidíš.

Já nevím, jak se k tomu staví tvůj muž. Zkrátka bych se mu to snažil vysvětlit - že to opravdu není taková sranda přivést na svět dítě a regenerace trvá déle. myslím, že pokud tě má rád, měl by počkat a pochopit tě.

irriss
4. jún 2012

@ewka0012
Ja bych Ti strasne rada napsala pozitivni zkusenost ..ale v mnoha vecech se shoduji se Tvou bolesti..
zasivani - uvnitr, zvenku, silna nadvaha...
vysledkem je pres 20 "frigidnich" let ☹ ☹ ☹

Kazdy jsme jiny, ale i tato varianta tu existuje, i pres nekolik operaci dodatecnych se nezlepsilo NIC..a kdyz, tak jen na chvilku...pak zas vsechno popraskalo..a hralo se "divadlo" dal 😎 😎 😎

adelaine
4. jún 2012

@ewka0012
ahoj Evi, aj ja som mala velmi tazky porod, moj maly bol vlastne velky 🙂 lekari to necakali a vysledok? bola som roztrana aj vnutri, aj nastrihnuta, zastopkali ma ako velkonocny obrus doslova 😝 sex som skusala po sestonedeli, ale voobec to nebolo ono, bolelo to, vsetko som si citila 😝 na dalsi som sa odhodla az ovela neskor a na moje prekvapanie bolo vsetko ok, vsetko sa zahojilo, a je to dokonca lepsie ako predtym..
tym som chcela povedat jedno, vsetko chce cas, treba sa zreparovat nielen fyzicky (poporodne poranenia), ale aj psychicky, do sexu sa nemozes nutit, ked ides na to s vedomim, ze to nebude dobre, tak to dobre nebude..
ked mas narocne dni, si z maleho utahana, tak sa ti nebude dat zrelaxovat ani pri sexe...
mne velmi pomohlo, ked som zhodila kilecka, citila som sa sexi, maly zacal lepsie spavat, bolo to lepsie....aj u vas sa to casom zlepsi, neboj 🙂
a co sa tyka tvojho manzela, ked ma taky apetit, skus s nim "hodit" uprimny rozhovor, povedz mu, ako to je...a inak, ved nemusite rovno praktizovat vaginalny sex, ked je pre teba bolestivy je mnoho inych sposobov...ale to uz tu nebudem rozvadzat 😀

moncicip
4. jún 2012

@ewka0012 Suhlasim s @adelaine, treba aby si sa otvorene porozpravala s manzelom, lebo ak ta ma naozaj uprimne rad a zalezi mu na tebe tak ta pochopi a bude k tvojim momentalnym pocitom ohladuplny a bude ta respektovat. U kazdej zeny to trva inak dlhu dobu kym sa da "dokopy", ty na to jednoducho len potrebujes viac casu vzhladom na to aky tazky porod si mala. Tak zelam vela sil, skore zotavenie a manzelovi vela trpezlivosti.

hoogy
4. jún 2012

@ewka0012 my sme to nemali velmi ine po porode,aj ked ja som mala ranu malinku,ale proste ma to bolelo, bola som unavena. moj muz je vsak velmi trpezlivy nastastie a otvorene sme sa o tom rozpravali. pravdu povediac ze poriadny sex sme mali hadam 8m po porode. to bolo prvy krat co sme si to obaja na plno uzili. do vtedy sme len skusali a trapili sa. potom sa nam vsetko vratilo do starych kolaji. neboj pride cas ked vam sa ti vsetko poriadne zahoji a zase vam to bude klapat ako predtym len musite byt obaja trpezlivi.

katren
4. jún 2012

@ewka0012 ahoj, to ze su "temy stare" neznamena, ze ked tam napises, sa ti nikto neozve 😉

drabantovazuzana
4. jún 2012

@irriss to nehovor ani zo srandy... Je to tvoja vlastná skúsenosť???? Lebo ja mám už dva roky (od narodenia dcéry) pocit, že ani nie som žena... A nech ťa nemýli, že mám 7-mesačného syna, to sa podarilo na šup.... Ale momentálne som v takom rozpoložení, že slovo "sex" mi evokuje len bolesť, stehy, pôrod... žiaden pôžitok ☹ ☹ ☹

bozenkad27
4. jún 2012

Dievcata, ked toto citam, tak ma to len uistuje v presvedceni ist rodit cisarskym... Co je jazva na bruchu oproti tymto vasim problemom... 😲 🤐 😢

hoogy
4. jún 2012

@bozenkad27 no strata libida moze nastat aj po cisarskom ako aj ine problemy. a radsej nebudem mat pol roka sex ako do konca zivota jazvu na bruchu 😉

bozenkad27
4. jún 2012

@hoogy pol roka ho mozno nebudem mat ani po cisarskom, o ten vobec nejde... ale veci, kt mozu nastat pri prirodzenom, su strasidelneeee 😖

hoogy
4. jún 2012

@bozenkad27 neboj neni to az take strasne necitaj taketo temy, hlavna vec pri porode je tvoja pohoda. 😉

bozenkad27
4. jún 2012

@hoogy uvidime... Mala si vyberie svoj sposob... 🙂 ja sa snazim mysliet pozitivne, len tieto veci ma vzdy vystrasia, ked to tu citam...

kohutovci
4. jún 2012

@ewka0012 som na tom velmi podobne ako ty.. ale niesom ani ja ani mm nestatny.. proste to chce cas, aby sa to vsetko zahojilo.. mne malu vytlacali.. mam nieco cez 30 stehov vnutri aj vonku.. vonkajsie su zahojene.. ale vnutorne bolia... niekde som citala, ze trva aj rok kym sa zena uplne zotavi z porodu.. takze netreba sa trapit nasilu.. chce to trpezlivost a cas.. uvidis za par mesiacov bude lepsie 😉

zuzinabila
4. jún 2012

mam za sebou 3 porody a jeden so zosivanim v narkoze,taka som bola dotrhana.dobry sexualny zivot po porodoch je podla mna hlavne otazka psychiky...po narodeni dietata manzela neodsuvat na druhe miesto..bohuzial,to sa deje v 90 % rodin po narodeni babatka.samozrejme ,ine je to ked ide o vynimocne okolnosti ako su rozne zdravotne problemy,velmi narocne babatko a pod.ale za normalnych okolnosti je manzelstvo predsta ten zaklad,na ktorom staviame aj nase rodicovstvo.NIE NAOPAK!!!

lucka1987
4. jún 2012

@ewka0012 bola som na tom podobne .. jak kraliky 😀 😀 😀 pribrala som v tehu 20 kil porod som mala sice lahky, a zasita som bola malicko , ale aj tak som to citila. sexli sme presne na konci 6 tyzdna.. kedze sme mali vyrocie svadby aj zoznamenia. no a to tiez bez lubrigacneho neslo.. aj som trosku citila jazvicku.. niekedy ma to bolelo a psychicky sa mi do sexu nehcelo. az teraz sa to zacina akosi vracat do starych kolaji,. a to srobec bude mat 9 mes...
fyzicky som sa ok zacala uplne citi okolo 4 mes. dovtedy sa sem tam stallo, ze ma cosi vnutry zabolelo.. a psychicky az okolo 7 mes.. urcite by to slo aj skor, ale mm pride domov na den maximalne dva a vtedy je vsetko chaoticke a babatko v noci place a nevyspaty .. takze jasne , ze sme sexovali, ale neuzivala som si to tak ako predtym.. a teraz.
takze neboj. urcite to prejde.. len to chce cas trosku . mm som to vysvetlila vtedy a chapal to. ved su aj ine formy sexu ako dnu a von 😀 treba hladat docasne alternativy 😉

drabantovazuzana
4. jún 2012

@bozenkad27 ja som síce obe deti rodila prirodzene a poriadne som bola obadvakrát pozašívaná, ale myslím si, že aspoň z mojej strany je to skôr psychologický problém, nie je to o spôsobe pôrodu... Existujú všelijaké dobré prípravky a pomôcky, aby som si mohla užiť sex bez bolesti, ale jednoducho chýba mi chuť, mám hlavu plnú blbých myšlienok, mám komplex zo svojho tela a o tom tam dolu plnom stehov ani nehovorím... Môj manžel je veľmi chápavý, jemný a pozorný, ale každý jeho pohľad si vysvetľujem po svojom... ☹ Asi to chce v prvom rade čas a chápavého partnera....

mata90
4. jún 2012

@ewka0012 ja som bola po prvom porode na tom podobne ako ty. Veľmi ma to bolelo, sex som odmietala, večer som bola šťastná keď večer manžel zaspal a nič nechcel. Tiež ma to trápilo, aj manžel bol neštasný, keď ma to nebolelo, tak ma to tam ťahalo a proste nechcela som to a tiež som sa toho bála. A po roku to prešlo samo, bolo to omnoho lepšie ako predtým. A po druhom pôrode bez problémov, aj ked som mala tiež ťažké a problémové tehotenstvo aj zošitá som bola, a nič žiadna bolesť, žiadne problému čo sa týka sexu, je to omnoho lepšie ako predtým. Neboj sa prejde to, len treba trpezlivosť a chápavosť a zvlášť z manželovej strany 🙂

jezibosorka
4. jún 2012

@ewka0012 no u nas je to so sexom tiez vselke, vatsinou sme obaja taky unaveny,ze jednoducho zaspime 😀 a to bude mat maly rok, ja som sita nebola, takze co sa tyka mna, zaden problem, mne ostalo po porode 15 kg na zhadzovanie, ide to dole pomaly, este musim dat 8kg dole,,, a ked sa bojis, ze si muz najde inu, sa s nim porozpravaj na rovinu,,, urcite ta pochopi,,, ved si uz aj matka,,, casom sa urcite da vsetko do poriadku,,, mozno by si potrebovala premasirovat, rozmasirovat jazny zo spodu, aby troska povolili a zmakli,,, vela robi aj psychika, ja sa stale necim dobre pri sexe,koli kilam navyse, no co uz,,, vsetko sa zmenilo, ale mozeme byt radi,ze mame zdrave babetka 😉
@bozenkad27 rodit sa da aj bez nastrihu a sitia, ja som taky porod mala a maly mal skoro 4 kg 😉 prod bol pre mna krasny zazitok,, len tie kila, ale tie pojdu dole pomaly, keby ma strihli sili chudsia by som aj tak nebola,,, 😅 takze som vdacna za super porod 😉

exupery
4. jún 2012

Nuz,mat dieta je ako antikoncepcia-hlavne v prvych mesiacoch.Unava,stres,nevyspatost,este aj problemy so sitim a vsetkym tym spojene...presne viem,o com pises.My sme tiez boli ako kraliky 🙂 a teraz ?Sme radi,ked aspon raz za tyzden 😒 ,ale zase tak sa nato tesime ako male deti.Neda sa-unava je svina,dieta skoro hore,neskoro zaspava,obaja padame dole hubou...je to tazke.Viem,ze sex je dolezity,v zivote,pre zivot,ale jednoducho taky je zivot...plne dufam,ze dieta ,mozno deti,casom odrastu a my budeme mat druhu mladost.uz viem,o com ti druhi -v strednom veku vravia,na co sa tak tesia 😉 aj ja sa uz tesim!!!!

b1105
4. jún 2012

Ahoj to ste v pohode my s manzelom sme to mali po porode po 2 mesiacoch a totom az o mesiac a tak do kola obaja hotovi s maleho je strasne zive dieta pred tym kolikavy stale noseny na rukach, nemali sme chut na nic akurat tak spat ale ak ta ma chlap rad tak ta nebude nutit trva to dlho kym je zena dole v pohode a ked je to na silu tak to ani nemusi byt aspon u nas radsej mu poviem ze sa necitim na to teraz ako sa nutit

martinjasen
4. jún 2012

Davam do pozornosti podobnu temu: https://www.modrykonik.sk/forum/porod/bolestivy-sex-po-porode/

Kedze sa tu diskusia uz rozprudila, nebudem ju uzamykat ako duplicitnu.

Asmira Team

irriss
4. jún 2012

@drabantovazuzana
Hledej reseni co nejdrive, ja jsem se stydela rict problem i lekarum....byla jsem velmi mlada (19ti leta) a navic byla "jina doba"..reseni se naslo pozde, po kazde se to vzdy vratilo do stejnych koleji..ty mas jeste cas tomu predejit..😉a uzivat si krasneho milovani bez "divadelni sceny a opony".. 😉 🙂
Hodne stesti 🙂

drabantovazuzana
4. jún 2012

@irriss hm, ďakujem 🙂 Zatiaľ to riešim len s mojím manželom, ktorý je našťastie chápavý, milý a trpezlivý... Lenže viem, že aj jeho trpezlivosť má hranice, takže ma zrejme čaká cesta k odborníkovi ☹

danusskaaa
4. jún 2012

ja to mam v niecom podobne. Pocas tehu som pribrala 24kg 😒 a teraz to ide velmi tazko dole... dost ma to frustuje, ked sa vidim, ale co uz, musim sa s tym zmierit... 😝 porod som mala hrozny!!! po 6hodinach nenormalnych bolesti mi robili aj tak sekciu a po nej som sa citila otrasne. nevladala som sa hybat a zmeny polohy ako lah sed a hodenie boli desne!!! prvy sex sme mali 3 tyzdne po porode, bolo to fajn uvolnenie, ale este take "bambave" pohyby 🙂 avsak aj ked ma potom nic nebolelo zacala som krvacat na 3dni. povedala som si, ze dalsi bude az po kontrole, aby som nieco nepokazila. po kontrole sme sexovali zase, to bolo uzasne, vsetko mozne sme skusili a zase ma sice nic nebolelo, ale zacala som na druhy den zase krvacat ☹ volala som doktorovi a on povedal, ze to je v norme po porode. a to bol cely nas sexualny zivot po porode. cize rekapitulacia za skoro 4 mesiace 2krat 😢 😢 😢 ja chut aj mam, avsak ako sama pises tiez som s malou cely den sama, lebo priatel je v praci, rodicov mam 100km daleko a kamosky pocas dna robia a vecer chcu byt so svojimi drahymi, takze tiez to nejde kazdy den aby sme vysedavali na kavickach, alebo u mna. kedze kojim, niekedy sa mi zda, ze cely den mam malu len na cicikoch a ked tam nie je tak prebalujem! je to sice moje naj zlaticko na svete, ale moj zivot mimo nej je na bode mrazu 😒 a ked sme nahodou vecer obidvaja doma, mala spi a mohol by prist sexik, tak sa mi podari zapat na gauci pri filme, alebo vo vani pri holeni noh 🙂 som proste niekedy uplne vycerpana a priatel ma radsej necha pospat...takze nie si v takej situacii sama, je nas asi hodne a ja len dufam, ze sa to zlepsi a bude to ako si pisala "kraliky"... drzkajte sa!

bozenkad27
4. jún 2012

@jezibosorka v taky porod verim aj ja!!! Presne taky isty... 🙂 kaslat na kila, len nech sa rychlo clovek uzdravi... 🙂

majka1981
4. jún 2012

@ewka0012 po porode som sa velmi dlho citila tak, ako si to Ty napisala... takze viem, ako si na tom. aj ja som sa natrhla von aj z vnutra, doktor ma sice "pekne" zasil, ale ma spravi este uzsou akou som bola... dalej mi pri zositi ostala ako keby druha mini-dierka, kazdy dotik tam je velmi bolestivy. ked si vyberam pri menzese tampon von, tak su to velke bolesti (takze ich nepouzivam bezne...)
do sexu som sa tiez strasne dlho nemala. az ked prisiel menzes ked bol syn 8 mesacny, tak sa to trosku polepsilo. tiez este kojim, takze moznoze to suvisi s tym ze ten telovy kontakt mam so synom na halelujah. moja gynekologicka mi velmi pekne povedala - ze manzela mozem uspokojit aj inak ako sexom - bud analne alebo oralne ... tak som to tak robila, manzela som uspokojila oralne a citil sa dobre. no vela krat si tiez pohundral, ze preco ja nechcem viacej. po case sa to polepsilo a teraz je sexik zase skoro bezbolestny. Tehotenstvo trva 9 mesiacov, tak neocakavaj od svojho tela, ze za 4 mesiace ma byt zase take ako pred tehotenstvom. A ku dobremu sexu patri aj to, ze si oddychnuta - nie prepracovana, vyspata... vsetko to co si urobis pre seba, sa Ti viacej krat vrati, nielen v tom ze bude dieta spokojne, ale aj v tvojej nalade a moznoze aj chuti do sexu.
co sa tyka zhodenia kil dole, tak na to treba tiez cas... ja som pribrala 13 kg a posledne kilo - dva je nalepene na mne, uz tiez premyslam ako to zhodit.
Neboj, vsetko sa polepsi, len na to treba cas...

monyccka
4. jún 2012

@ewka0012 ja som rodila na sekciu, takze skusenosti s pozasivanim dole nemam, "len" to brucho. No myslim, ze bolesti nie su len zo sitia. Nie som jedina, ktora mala intenzivne bolesti pri styku aj napriek sekcii. Nam pomohol cas a to, ze mala zacala pekne spavat, ja smo sa upokojila, konecne sa vyspala, oddychla si, postupne som sa uvolnila a uz to bolo jednoduchsie. Aj ked este obcas nieco pichlo, zabolelo alebo to neslo celkom ako predtym, uz to nebol stres. A po roku to uz bolo ok. Dnes po skoro troch rokoch je to sice uplne ine ako pred porodom ale ani nahodou nie horsie ;) Takze si dajte cas a hovorte o tom. Aby aj manzel vedel, ze to nie je jeho neschopnost, neatraktivita a podobne, co brani styku.

wieruss
4. jún 2012

@ewka0012 tie jazvy sa ti musia najskor poriadne zhojit, lebo ked to boli tak je to este nezhojene. My sme skusali prvy krat 8 tyzdnov po porode a bolest, potom 10 tyzdnov a stale bolelo, az po 16 tyzdnoch to uz prestalo bolet a to som mala len 3 stichy (2 vonku, jeden dnu) ale az teraz posledny mesiac to je konecne aj dobre 😉 neboj sa, ked sa poranenia vyhoja tak to bude zas dobre, takisto tvorba sekretu je este ovplyvnena tym ze si rodila, len si daj viac lubrikantu - to neni nic za co sa hanbit, my ho pouzivame strasne dlho a max. spokojnost.
Drzim palce aby sa to zlepsilo a bolo to zas ako predtym 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre