Ostružina malinová na rýchly pôrod

sima_r
9. máj 2020

Ahojte dievčatá, máte niektorá skúsenosť s týmto čajom “Ostružina malivnikova”? Pijete ho niektorá? Alebo máte skúsenosti s ním? Je pôrod rýchlejší po pití??

petronela235
9. máj 2020

@sima_r ahoj, ja som pila a teda mala som rychly porod (do 3hod od prasknutia plodovej vody ) a to som bola prvorodicka ale myslim si ze to je asi u kazdej zeny individualne. Za mesiac ma to caka znovu a pit ho budem urcite

sofiia87
9. máj 2020

U mna nefungovala. Pila som caje, chodila denne vyse 6km peso, cvicila a neviem co vsetko a aj tak som rodila 12 hodin.

sima_r
autor
9. máj 2020

@petronela235 a od ktorého týždňa si ho pila?

lucia147852
9. máj 2020

Pila nefungovalo. 10 hodin ale teda hrozny porod. Kamoska nepila a porpdila ako prvorodicka za 4 hodiny. Podla mna to je o tele zeny a nie o cajoch, jedlach a podobne

petronela235
9. máj 2020

@sima_r od 36tt

paya18
9. máj 2020

Pri prvom dieťati som čaj z ostružiny malinovej nepila.Pôrod mi vtedy trval 7 hodín.Pri druhom som čaj pila od 36t a od 38t aj alchemilkový.Druhy pôrod od prasknutia plodovej vody mi trval hodinu a pol.Neviem či mi pomohli tie čaje alebo malinka sa tak tešiĺa na svet.

katussska24
9. máj 2020

@sima_r pila som, primoboch deťoch. Mala som teda všetko možné, ale rýchly pôrod ani raz. 😂 každopádne piť to ti neuškodí, nikdy nevieme ako naše telo bude reagovat... netreba sa nato spoliehať ale ani to zatracovať 🤷‍♀️

veronice
9. máj 2020

Haha.... Píla som alchemilku aj ostruzinu malinovu a po 16 hodinach akutna sekcia... Takze tak 😁🙈🤦‍♀️
Podľa mňa to ako rýchlo porodís ti pitie čajov neovplyvní. Skôr genetika... Ale samozrejme niekomu to môže pomôcť ale nebrala by som to ako pravidlo.

sima_r
autor
9. máj 2020

Ďakujem dievčatá, ja som chcela len vedieť skúsenosti 🙂 a každá mame iné telo na každú to inak príde 🙂

ledgerka
9. máj 2020

@sima_r ja ho pijem ale len za to ze mi ho odporucili na kurze. Inak si myslim ze su ine sposoby akym porod mozeme ovplyvnit a urychlit. Na caj sa nespolieham.

diaalex
9. máj 2020

@sima_r pila som ho raz denne a ako mi lekár pustil vodu do 3 hodín bola malá na svete 🙂 dokopy som rodila 5 hodín ako prvorodička 🙂

11key
10. máj 2020

Pila som ho od 36tt... Porodila som za 2,5 hod. ako prvorodička a malý mal 4100g... Ale neviem či to bolo čajom 🤷‍♀️

rebeka_02
10. máj 2020

Ja som tiež píla malinik aj alchemilku a bleskový pôrod som mala, na to že som prvorodička. Nejak po 18-tej mi odtiekla plodová voda a mala sa narodila 20:19 🙂

ajka0207
10. máj 2020

@sima_r ono tie caje sa piju najma pre dobru kondiciu maternice, cize menšia sanca ze sa nieco pokazi pri porode a rychlejsia rekonvalescencia, dlzku porodu to ovplyvnuje malicko, tu ovplyvni najma psychika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre