Ostružina malinová - skúsenosti a jej účinok pred pôrodom

aneta129
19. apr 2021

Caute mamicky ake máte skúsenosti s tou ostruzinou malinovou? Kedy ste ju zacali pit pred porodom, myslite, ze to ma dajaky ucinok??? Pomôže to? Nevyvoláva to skôr pôrod?

anile12
19. apr 2021

@aneta129 pôrod nevyvoláva, začína sa piť od cca 36 týždňa, ja som pila neviem či mi pôrod uľahčila, ale mala by pripraviť telo na pôrod, vraj aj zmierniť bolesť kontrakcii. Ublížiť neublíži, a môže pomôcť takže smelo do toho. A ešte v kombinácii s alchemilku

aneta129
autor
19. apr 2021

@anile12 a ako ste to pili v kombinácii ???

alikal
19. apr 2021

v prvom tehu som ju pila na litre poctivo ako sa mala pit, porod 20 hodin a to by som asi ani neporodila keby do mna neliali oxytocin a cojaviem co, nevedela som sa otvorit ani za svet ani po prasknuti vody. teraz druhe tehu som ju nepila vobec a porod supe - vsehovsudy 3 hodiny bez akejkolvek medikacie. v oboch pripadoch som tyzden prenasala, takze za mna je to hovadina a u mna nefungoval vobec. aj moj doktor mi potom hovoril ze tomu neveri lebo studiami ktore to skumali sa nepotvrdil nijaky suvis s rychlejsim porodom

ivula0807
19. apr 2021

Ja som ju pila, za mna ziaden badatelny ucinok. Porod trval 22 hodin, aj to s oxytocinom 😀 neotvarala som sa.

babovka2321
19. apr 2021

Uplne rovnako ako zeny nadomnou, pila som denne a k tomu aj alchemilku aj lanove semiacka a porod po dni a pol skoro skoncil sekciou napriek vsetkym moznym sposobom vyvolavania :D buduce tehotenstvo kaslem z vysoka na dajake caje

mattkapd
19. apr 2021

@aneta129 ja som nepila od kontrakcii po pôrod necelých 30minut.. Kamarátka píla od 36tt nakoniec jej robili cisársky ale v deň čo jej ho robili nebola ešte vôbec otvorena

18momo18
19. apr 2021

Ja som pila aj tento aj alchemilku od 36tt. Porod bol na prvorodicku rychly, otvarala som sa rychlo...ale ci to bolo tym 🤷‍♀️

aneta129
autor
19. apr 2021

@18momo18 ďakujem za radu... Ja som pred tehotenstvom mala také silné kramy, ze ked som bola v robote museli mi dat infuziu s nospu a az tak som mohla ist robiť... Brutálne krce, odpadávala som... Takze dúfam, že pri pôrode to zmierni bolesti

ajsha123
19. apr 2021

Tak ja som pila posledné 2 pôrody. Pôrod sa sice nepustil sam, museli mi dat vyvolavacku, ale potom som sa otvorila rýchlo a temer 4 kg dieta som porodila bez jedinej ranky... čo tie porody predtym nebolo, vždy šitie, viac alebo menej, ale bolo. Pokiaľ viem, tak malinnik ma uvoľniť pôrodné cesty. Nie spustiť porod. Na to slúži alchemilka, ale tá mi Nepomohla, krcok bol dlho tuhý.

diaalex
19. apr 2021

@aneta129 pila som 2 šálky denne a neporodila som z toho 😁 ale zevraj to pomáha po pôrode sa zotaviť, myslím keď to pijes predtým 🤔

helcanw
20. apr 2021

@aneta129 Ja som pila presne tento čaj a z ich značky aj alchemilku, pôrod som mala 38+0tt,od prvých kontrakcii 9hodin. Neviem či mi to pomohlo, alebo nie 🤷‍♀️ ale vramci pitneho režimu to bolo fajn 😁

pallovas
16. máj 2021

Ja som pila od 36tt...aj s alchemilkou...mala sa narodila 37+6...pôrod trval dokopy 3 hodinky, kontrakcie celkom ok 🙂 bez epiduralu, bez nastrihuno bez všetkého ;) či práve za to mohlo toto veru posúdiť neviem....ale ja milujem čaje a pijem ich na litre 🙂 za vyskúšanie nič nedáš

Teraz to plánujem piť tak isto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre