Plánuje sa cisarsky rez dopredu, keď dieťa nie je dole hlavičkou?

hlupy86
20. dec 2021

Ahojte, prosím Vás, plánuje sa dopredu cisarsky rez, keď nemám v 36 TT ešte dieťa dole hlavou, či sa čaká až do termínu pôrodu, či sa náhodou neotoci a ak nie, tak urobia akútne cisarsky? Bola som totižto v piatok na poradni a gynekológ iba skonštatoval, že nie je otočené dole hlavou, ale ze do pôrodu ma čas. Bude to môj druhý pôrod, prvý som rodila normálne. Na internete som čítala, že ak v týchto týždňoch nie je dieťatko otočené, tak sa cisarsky plánuje. Akú máte osobnú skúsenosť vy? Prvý pôrod som mala hrozný, tak by ma cisarsky veru aj potešil 😄Ďakujem za odpovede na otazku😉

nelca0510
20. dec 2021

@hlupy86 kamarátka tak mala. 2 týždne pred TP.

marvin1234
20. dec 2021

@hlupy86 ja som mala VBAC, do poslednej poradne bol zadkom dolu. Deň pred poslednou sa otočil a rodila som normálne. Nič so mnou nikto neplánoval 🤔

rivini
20. dec 2021

@hlupy86 mam ten isty problem, len som uz v 39. tyzdni a babatko stale meni polohu. Dnes skusime otocenie vonkajsimi hmatmi a ak nevyjde, cisarak. Uprimne, myslim,ze deti maju dovody, preco sa neotocia. Aj ked v 36.tyzdni som to este nevzdavala😊

hailey1
20. dec 2021

@hlupy86 ja som uz bola naplanovana od 32 tyzdna, mali sme to ako plan B, keby sa neotocil. A on sa neotocil, mal snuru okolo krku niekolkokrat. Mal na to dovody a absolutne som zamietla akekolvek snahy o hmaty a pod. Moja lekarka mi povedala, ze treba doverovat dietatu. Mala som sekciu presne 10 dni pred terminom.

dudos
20. dec 2021

Termín mám za pár dní. V 37 tt malá ešte nebola vôbec otočená. V poradni mi povedali, že má ešte čas. Je veľmi živá, zatiaľ to vyzerá tak, že už je otočená správne. Ja som nechcela aby mi ju otáčali. Tiež si myslím, že dieťa vie pre čo je v takejto polohe. Komunikovala som to takto aj s lekárom. Prvý pôrod som mala vaginálny. Teraz by som trvala na sekcii ak by sa neotočila. Neriskovala by som.

lilly2303
20. dec 2021

@hlupy86 niekde čakajú do ukončeného 38 tt a potom zvyknú plánovať, ale všetko záleží od lekára a nemocnice, ak nie sú naklonení cisárskym tak budú čakať do termínu. Pri svagrinej chceli čakať do 40 tt a keď v 39 tt prišla do nemocnice s kontrakciami a odtecenou plodovkou tak ju rovno dali na akútnu sekciu. Ja som mala prvé tehu sekciou a druhé malo byť tiež, cele tehu ma na to môj doktor pripravoval, nakoniec doktor (39+1 tt) v poradni v nemocnici povedal že žiadna sekcia že budem rodiť prirodzene a tak aj bolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre