Po pôrode sa všetko zhoršilo. Je to úzkosť, či panická porucha?

denamir
29. sep 2018

. Ja som normálna žena ako každá aj do teraz som bola šťastná zdravá všetko bolo ok až do pôrodu aj tehotenstvo bolo krásne pôrod aj prvé dva dni v pôrodnici super potom sa to všetko spustilo v pôrodnici ma začalo pichať strašne na hrudníku kde už som sa bála ze infarkt alebo tlak co mi merali bol vždy ok vždy som si povedala keď sa mi niečo stane tak ma nájdu ved som v nemocnici potom som prišla domov to pichanie bolo zase už častejšie začala som sa báť meriat tlak tam som prišla nato ze mam nízky pulz bolo mi divne zle sa mi dýchalo tlak na hrudníku celá som sa traslia nedokázala som sa sústrediť na nič vôbec. Začala som mať strach byť doma s dva a pol ročnú dcéru a ani nie mesačným babetkom že čo keď sa mi niečo stane co bude s deťmi keď manžel v robote ved ta staršia by jej ublížila ci na ruky by ju zobrala ci co manžel v robote a ja kao. Strach ze zomriem a co bude s deťmi a takto fungujem už 9 mesiacov je mi strašne do plaču chcem byť zase fit ale ako nechcem sa trápiť ale nedokážem keď to príde to pichanie ťažko sa mi dýcha tlak na hrudníku ako keby mi niekto tlačil začnem sa celá triasť vtedy idem odmerať tlak ukáže mi nízky pulz arytmiu. Ako to mam riešiť psychológ alebo psychiater neviem ci psychológ. pomôže aj keď sa vyrozprávam nepomôže. Ešte aj manžel sa mi smeje že som hypochonder všade chodím a nikde mi niečo nieje ale on to nechápe keď to príde ako sa cítim. Nechcem aby si si myslela ze som šialená prosím chcem len pomôcť

denamir
autor
29. sep 2018

Išla na kardiologiu kde mi robili zase EKG to ukázalo extrasystoli ktoré že nesú nebezpečné a ma. Ich pomaly každý mala som aj 24 hodiny EKG gter kvôli nízkemu pulzu aj ten dopadol dobre ze bol nižší pulz ale nič nebezpečné. A teraz vždy mám pálenie pichanie na hrudníku mam aj hyperkyfozu ale to nieje to mam mám to pálenie bolesti pichanie plus sa kí zle dýcha ťažko tlak na hrudníku ako keby mi tam niekto sedel začnem sa celá triasť nedokážem sa na nič sústrediť som totálne mimo vkuse meriam tlak ten je dobrý keď mám. Nízky pulz vždy mi vyskočí arytmia vkuse som v strede keď to príde ze dostanem infarkt a. Co bude s deťmi že zomriem som mlada co deti atď ráno vstanem s tým ze žijem super ale cez deň zase celé zle co mam robiť ja chcem byť zase fit ako pred druhým pôrodom a keď manžel nieje doma ja mam taky strach byť sama s nimi že zomriem atď

pinkypie
29. sep 2018

@denamir Daj si skontrolovať chrbticu.

denamir
autor
29. sep 2018

@pinkypie áno ale ten pocit ze zomriem aj infarkt a vždy hľadám len nové a nové choroby asi nebude od chrbtici aj keď mam s nou problémy lebo mam hyperkyfozu ohnutie hrudnej chrbtici ale to už od detstva

miriama11
29. sep 2018

@denamir take pichanie a tazke dychanie moze byt bud od chrbtice alebo od stresu .

denamir
autor
29. sep 2018

@miriama11 ale čo ten zbytok že sa celá trasiem strach ze zomriem a som mimo neviem kde co dám co robím

miriama11
29. sep 2018

@denamir hmm tak podla mna to robi psychika.neskusala si si davat magnezium alebo ist ku psychiatricke , mozno nejake slabsie lieky na ukludnenie? Persen alebo sesativ pc je homeopaticke , treba vyskusat

pinkypie
29. sep 2018

@denamir Viem o com hovoríš,nie som síce lekárka,ale myslím si,že je to chrbtica.Mozes mať zablokované hrudne stavce a to ti tlačí dopredu na hruď,pričom ťa to pichá a je ti zle.Odporucam chiropraktika a cviky na chrbticu.Uvidis,úľavu sa ti.Hlavne nestresuj a nenaplas sa,keď ťa začne pichať.Vtedy sa stav zhoršuje.

denamir
autor
29. sep 2018

@miriama11 magnézium nemôžem potom mi je zle z neho. Nie neskúšala ja už neviem ci nemám úzkosť panicku poruchu alebo co

sashenocka007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriama11
29. sep 2018

@denamir vsetko je mozne, tak vyskusaj aspon homeopatika.mozno daco pomozu, ja som v puberte mala neskutocne pichania pri srdci , chodila som na kardiologiu , stale vsetko ok, zaver chrbtica alebo stres, .ja mam zas opacny problem mam dost vysoky tep.ale uz dlhsie som si tlak nemerala.tiez mam stres z chorob.ale tak snazim sa na to nemysliet

denamir
autor
29. sep 2018

@pinkypie len keď to začne je to do s
Dosť bolesť pichanie pálenie a ja už mám strach ze srdce infarkt zomriem a co s deťmi. K tomu nízky pulz extrasystoli a už sa s
Trasiem nemôžem dýchať

pinkypie
29. sep 2018

@denamir Môže to byť aj panicka porucha,ale začni od chrbtice,to je moja rada

pinkypie
29. sep 2018

@denamir Vždy je lepší pomaly ako rýchly pulz

miriama11
29. sep 2018

@denamir kolko mas nizky pulz?

pinkypie
29. sep 2018

@pinkypie Robili ti aj EKG?

sashenocka007
29. sep 2018

@denamir mne to velmi pripomina tetaniu, ma to svagor aj svagrina a nieje to nic prijemne https://www.slovenskypacient.sk/tetanicky-syndr... skus si precitat mozno sa v tom najdes a pomoze ti to v tom na koho sa obratit. drzim prsty

amelie2017
29. sep 2018

Ahoj, ja sice nemam problem ako ty, sle tiez sa trapim so zdravim od porodu. Uz pred tym som mavala vertigo- tocenie hlavy, zavraty, ale len obcas v stave velkeho stresu. Od porodu sa to stupnuje, uz som bola na ocnom, na usnom a zavraty stale pretevavaju, chodim ako opita, taka ma do pravej strany. Cim som unavenejsia, tym je to horsie. Mam aj problemy s krcnou chrbticou, masaze tomu pomahaju a citim sa par dni lepsie, ale kazda masaz 40€, nemozem si dovolit chodit kazdy tyzden. Niekedy, ked som sama s malou, mam strasny strach, aby som neodpadla. Drzim palce, aby sa pricina co najskor odstranila- predpokladam, ze to bude chrbtica, predsa len 2 male deticky, domacnost, je to velka zataz. A k tomu strachu ze zomries- urcite by som navstivila psychologa, nie je to hanba, po porode sa nam dostane do tela taky koktejl hormonov a tie si s nami robia co chcu. Vela stastia

saleska111
29. sep 2018

@denamir ahoj mne to uplne pasuje na tetaniu ... pomoze magnezium ale mala by si to poriesit urcite aj s odbornikom ...

dai
29. sep 2018

@denamir vyluc normalme diagnozy a potom za psychologom... podla mna klasicke priznaky panickej poruchy...

ektherese8
29. sep 2018

Ja mám tetaniu a také stavy keď mám stres skús neurológa

loginexistuje
29. sep 2018

normalne zajdi za psychiatrom ved uz si tolko vysetreni pochodila ... (viem aj z iných skupiniek aj ty lekarka tam pisala aby si začala dušu riešiť od toho sa ti to všetko odvija ... to neni hanba.. takto zbytocne aj tvoja rodina trpi tvojimi uzkostami ...

pinkypie
29. sep 2018

@denamir Robili ti aj EKG?

cucuc
29. sep 2018

@denamir Tvoje priznaky su presne totozne s tym, co mi hovorila kolegyna, ze sa jej dialo po porode. Strach ze zomrie, ze co bude s detmi, ked sa jej nieco stane, problemy s dychanim, dokonca nejake vyrazky. Vsetko to malo spolocneho menovatela, a to depresia a stavy uzkosti. Zial, tiez jej dlho trvalo, kym sa na to prislo.

pinkypie
29. sep 2018

@denamir Tehotenstvo,pôrod a popôrodne obdobie je nadupané hormónmi.My ako matky prevezmeme na seba tú najväčšiu zodpovednosť,zodpovednosť za svoje milované dieťa,k tomu patrí strach,pretože to malé stvorenie je závislé na nás od prvej chvíľky ako sa narodi a to v nás vyvoláva pocity strachu,úzkosti,myšlienky,či ak budem chorá,čo ak mi bude zle,veď som s dieťatkom doma sama,veľa rozmýšľame,sledujeme sa,sledujeme dieťa,k tomu malo spánku,nervozita,možno nezhody s partnerom,vykrivena chrbtica od kojenia a bum,problém je na svete.Stavy úzkosti,pichanie,bolesti rôzneho druhu a jediné čo na to pomáha je klud,nás vnútorný kľud,vnútorné šťastie,spokojnosť,partnerova podpora,pomoc.
Naše dieťa nás potrebuje,ak sa my budeme cítiť zle,naše dieťa to vyciti a podľa toho sa bude správať.Skusme brať život v pohode,venujme sa našim deťom,chodte medzi ľudí,nepremýšľajme stále,upracte si nefunkcne vzťahy.
Ak je spokojná matka,je spokojné aj dieta.Matka a dieťa sú jedno telo,jedna duša.

interneta
29. sep 2018

@denamir aj mne napadla panicka, dost sa to podoba..

pinkypie
29. sep 2018

@denamir Panicka porucha sa dá liečiť a liečba závisí len od teba,čím skôr si uvedomis,že všetko je v hlave,tým skôr sa toho zbavis.Zameraj sa len na pekné veci.Zaciatky nie sú ľahké,ale ide to.Zazila som.

natulienka123
29. sep 2018

@denamir poporodna depresia.. viem neznie to dobre, ale poporodna depresia ma inu formu ako klasicka depresia.. odporucam dobreho psychologa, co najskor.. a vela pohybu, aspon chvilu casu na seba, meditacia... mne to pomohlo.. trvalo to sice dlhsie ale pomohlo.. psycholog posudi ci treba zajt k psychiatrovi

janadri
29. sep 2018

Je to z chrbtice! Tú si daj do poriadku. Plus ten strach po pôrode, to poznáme každá, lebo šak čo bude s deťmi. Presne toto som zažila aj ja.Pichanie, pot ma oblial, dýchanie ma bolelo, navracanie, som myslela, že infarkt. Mala som dve rebrá zablokované. Nech ti pomôže muž, kamoška, mamina,sa ukludniť, vyrozprávať.

kortinka
29. sep 2018

@denamir viem že sa ti to možno bude zdať smiesne, ale ja mám také bolesti na hrudníku a sťažené dýchanie a neverila by si čo ti teraz napíšem. Je to prejav pálenia záhy. Ono tá záha nepáli vôbec, ale prejaví sa to takto. Okrem toho trávenia. To mávam, ale myslím si že to trasenie začne preto lebo sa začneš báť. Vsimaj si čo zješ. Aj brat to má. Tiež pochodil po internistoch, kardiologoch a bol aj na gastre a tam mu povedali že je to prejav pálenia záhy

kortinka
29. sep 2018

@denamir tam som chcela napísať že Okrem toho trasenia. To nemávam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre