Podali vám oxitocín pri pôrode?

bublinka12
13. jan 2012

Mala ste niektorá zlú reakciu po podaní oxitocínu na rozbehnutie kontrakcii?Mne ho podali pri oboch porodoch,pri prvom som vracala a zkolabovala ,no a pri druhom porode ked mi dali vyvolávačku malinkej sa zastavilo srdiečko,potom mi urgentne robili cisarsky a maličku zachránili.

katren
31. máj 2012

dali pri obidvoch, tiez som ako @moniciak a lekara si vyberam preto, ze mu verim.....

fodorka
31. máj 2012

musim zareagovat na niektore komentare ze da sa odrodit aj bez toho.no v mojom pripad eby som bola tehotna vecne oba porody po termine prvy bol 9dni po termine az po oxytocine sa konecne rozbehol porod sic ebolesti kazdych 20sekund ako svina trval 9hodin no vysledok stal zato a druhy bol 5dni po termine je pravda ze po tabletke sa mi to zacala pekne rozbiehat ale doki moj aj tak ze dame oxytocin aby to bolo rychlejsie co lutujem mohla som si to uzit aj bez neho...:-/ ale porod aj so sitim 2,5hodky 🙂niekto ma stastie ze to na neho pride a porodi ako nic a niekto nie....

kohutovci
31. máj 2012

podali.. a po porode zabudli odpojit.. takze som scucla celu flasu.. vsimol si to az sanitar co ma odvazal na izbu.. aj ked ho do mna liali.. a mala som epidural.. neotvarala som sa a na porodnej sale som sa trapila vyse 18 hodin..nastastie som z neho nemala nic.. akurat, ze som nemala mlieko.. paradox je, ze oxinotocin sa podava aj na podporu laktacie.. ked som bola na pouceni o podani epiduralky.. anesteziologicka sa netajila tym, ze oxiho podavaju ci treba ci netreba.. vsetkym doradu.. 😖

marulka83
31. máj 2012

Po skoro 2 dnoch mi ho dali,ked jz som bola slaba a stracala kontrakcie a po strateni vody. Pekne mi to nastartovalo porod a do 2 hodin bola mala na svete, aj epidural som mala,ale nefungovala poriadne,kedze tu,v UK, oodaju epidural ale velmi slabe davky. Preco sa pytas?

majusqwa
3. jún 2012

ja sa chcem spytat, ci ste mali niektora streptokoka a odmietli ste oxytocin.
lebo jedine, co mi na celom nemocnicnom porode vadi, je prave ten oxytocin (berme to ako profesionalnu deformaciu - klinicka biochemicka, no :P). ten som chcela naozaj odmietnut. ale v piatok som sa dozvedela, ze mam tu potvoru a vtedy je vraj po podani ATB najlepsie porodit do 3-4 hodin. takze sa mu asi pravdepodobne nevyhnem...

sea23
4. jún 2012

mala som vyvolavacku,podali mi oxi,urychlilo mi to neskutocne kontrakie a aj cely porod,ziadne ine reakcie a ucinky som nemala, bola to sila,ale celkovy porod od zacatia kontrakcii a smotneho porodu bol necele dve hodky,tak som bola rada,ze to bolo take rychle🙂

nina88
4. jún 2012

Ja si myslim,ze uz je to v nasich porodniciach normalna rutina,nic sa nikoho nepytaju,chcu to mat rychlo z krku a nikto ti nepovie,ake nasledky to moze mat,len ake je to fasa prospesne,ze to vsetko urychli... U nas to akurat sposobilo to,ze maly sa zasekol a po 17 hodinach a otvoreni na 10 cm ma nakoniec ,,sekli,,... Citala som clanok porod z pohladu dietata a tak jednoduchlo napisane je to asi takto: dieta medzi kontrakciami zistuje ,,kde je sever,, ma cas na to,aby postupovalo ,,spravne,, ked ti daju oxitocin,kontrakcie su umelo silnejsie a castejsie a vela krat sa stane (ako v nasom pripade),ze dieta sa nestihne ,,skoncentrovat kde je,, a bude mu prepadne ruka,alebo sa proste ,,zasekne,,
Uz nikdy by som to nedovolila...
Pri prvej dcere mi ho dali tiez,ale tak dievca sa vie cely zivot rychlejsie koncentrovat... 😀

anetkaadamko
4. jún 2012

pre oxytocín som mala príšerné bolesti.................ale naozaj tak strašne...................a malý sa narodil za 4,5 hodiny ako mi ho napichli......a 24 hodin po odtečení plodovej vody....

lucka1987
4. jún 2012

zvracala som este pred podanim oxitocinu ... mala som dve davky, inak vsetko ok.. 1 hodinu na to sa narodil drobec

mishuu
22. jún 2012

ja oxytocín odmietnem, nakoľko pri pôrode bez neho, ti telo nikdy nespôsobí takú bolesť,ktorú by si nevydržala, príroda a naše telo je múdre a robí všetko preto, aby bol pôrod v poriadku a aby prebehol tak ako má! Počas normálnych prirodzených kontrakcií, medzi ktorými sú prestávky, sa bábätko má čas upokojiť po kontrakcii, pekne mu klesnú ozvy a odpočíva, pri ďalšej kontrakcii opäť ozvy stúpajú a bábätko "pracuje" a potom opäť má čas a priestor sa upokojiť. Rovnako aj rodiaca žena. Toto je prirodzený pôrod, ktorý nám lekári kradnú často úplne zbytočným podaním oxytocínu. O nezmyselnej polohe ležmo pri ktorej tlačíme akoby dokopca nejdem radšej ani písať... 😖
Ja osobne oxytocín odmietnem, pokiaľ nebude mať bábätko žiadne komplikácie, tak je zbytočný, v prípade, ak nastane akýkoľvek problém, tak samozrejme nebudem lekárom brániť riešiť situáciu, či už medikamentózne alebo sekciou, ide v prvom rade o bezpečie dieťatka! Ale pokiaľ to nebude treba, prečo si mám kaziť pôrod niečím čo mi spôsobí zbytočné prehnané bolesti a veľký stres môjmu bábätku? 🙂 Prajem všetkým maminkám pevnú vôľu na zvládnutie týchto situácií v pôrodnici a krásne pôrody bez problémov. Sama som zvedavá, či si dokážem v našej pôrodnici presadiť svoje názory,kiež by áno. 🙂

henulienka
22. jún 2012

nedali, lebo mi nevedeli napichnúť žilu - lebo keď mi gynekológ červeným napísal do knižky že mi majú ešte pred pôrodom napichnúť žilu a zaviesť ten katéter, či jak sa to volá, lebo mám katastrofálne žily, tak z toho mali sestričky náramnú srandu. Keď ma potom na sál dopichali a aj tak ma nenapichli, len som mala ruky samú krv, tak už to taká sranda nebola. - takže ja som porodila bez akýchkoľvek liekov, podľa slov lekára, ako naše babičky na kuchynskom stole. 😕

stvura
22. jún 2012

ano, pri vsetkych troch porodoch mi podali, nakolko som mala minimalne kontrakcie a lekar (v dvoch pripadoch ta ista osoba) usudila ze bez jeho podania neporodim. Nemala som ziadnu reakciu ani na jedno podanie.

brumka
22. jún 2012

ano dostala som, skoro sme s dcerkou umreli, vcas nam spravili sekciu. ale ta bolest pri oxcytocine hroza, krivka sa drzala len vyse 120 a viac a neklesla pod 100 strasne dlho. cize som sa zacala aj ja dusit, a dcerke prestavalo byt srdiecko.

kokorunecka
22. jún 2012

Daliii ... Asi o pol jednej po obede a polovica fľaše v p*deli a bolesti nikde 😀 😀 Začali až o tretej a do dvoch hodín bola malinká na svete 😀

gubcikova
22. jún 2012

prišla som s kontrakciami každé 3 minuty,otvorená na 2cm.dali mi ho a kontakcie krásne s prestávkami asi 5sekúnd ktoré trvali pol hodinu až kým prišli tlaky a ja už som pôrod nezvládala od bolesti a vyčerpania s kontrakcii

brisilda
22. jún 2012

ano :D rano mi ho dali ........ bez reakcie a poobede o 17:00 ma to chytilo a slo to uz ako po masle 😉

danusskaaa
22. jún 2012

mne dali cipok, cim mi prisli len ukrutne bolesti a za 6 hodin som sa otvorila len o pol centimetra 😒 nakoniec som aj tam musela na cisarak, lebo malinka uz bola pridusena... 😢 😢 😢 nikdy viac!!!

nibiru
22. jún 2012

dali a vtedy za začal fakt hnusne bolesti otvorena na 4cm nemohla som dychat tlaky aj kontrakcie neznesitelne nakoniec dcerka stracala odozvy vypli ho a mna nechali tak že sa mam ist prechadzat aj tlakmi na konečnik nech sa este otvorím to bolo o 9.00 ked už som fakt nevladala stat a to o 14.00 mi ho dali dotiect otvorena na 7cm 14.08 sa dcerka narodila dokial mi nedlai oxitocim vsetko ok aj kontrakcie než po nom som nemala sancu ani jednu rozdychat.ak to nebude nutne pri dalsom porode ho nechcem.stych tlakou som maal este 2tt vysunutu zlatu žili na 2-3cm.

sissi0024
22. jún 2012

Tiež som ho dostala bez toho, aby ma o tom vopred informovali, kontrakcie mi "skočili" z 10 min na cca 2 min a potom vkuse žiadna prestávka, bolesti ukrutné, poslednú časť pôrodu si veľmi nepamätám, nevládala som tlačiť, tak mi dieťa vytlačila pôrodná asistentka, synček bol veľmi postláčaný. Ako prvorodička som porodila za 2 hod. Pri 2. pôrode ho odmietnem, samozrejme za predpokladu, že dieťaťu alebo mne nepôjde o život.

malinkaaninka
22. jún 2012

10 hodín od odtečenia plodovej vody som mala slabé kontrakcie.slabé v zmysle,že som chcela liezť po strope..ale stále slabé na pôrod.pichli mi oxi,kontrakcie zosilneli a porodila som.žiadne vedlajšie účinky.iba spokojné večne hladné dieťa.

luciferkax
22. jún 2012

Mne oxytocín pichli , kým dovtedy boli kontrakcie v pohode, odvtedy sa tá bolesť nedala vydržať, myslela som,ž e z okna vyskočím... síce tie bolesti trvali "len " dve hodiny, vraj som mala krátky pôrod "vdaka" oxytocínu, ale... radšej 4 hodiny normálnych bolestí akod ve hodiny "umierať a vrieskať"

acikaa
25. jún 2012

ano pri oboch porodoch 😒 bolest bola silna ale porod veelmi rychli.A ziadne vedlajsie ucinky som nemala po dvoj hodinovom oddychu na stole som rovno vliezla do sprchy a bolo fajn 🙂 🙂

silvia.t
25. jún 2012

Ja som rodila v 42tt a oxitocin mi podali,kedze som bola po termine a malemu sa von nechcelo...a nemala som ziadne neziaduce ucinky ,kontrakcie mi hned zacali boli krate cca 5sekundove potom par minut nic a zas kratka kontrakcia a maly sa narodil do pol hodiny...nemala som epi...no aj napriek tomu to bol rychly a ,,bezbolestny,, porod

dai
25. jún 2012

dostala som oxitocin kedze som mala vyvolavany porod z dovodu neprospievania malinkeho v brusku - porod bol velmi rychly akurat aj velmi bolestivy ( inak som sa skoro vobec nepotrhala na rozdiel od porodu malinkej ) - epi som nemala ani pri jednom porode , po oxytocine ziadne vedlajsie ucinky...

sabiatko
25. jún 2012

pri druhom porode mi dali oxitocin s mojim suhlasom a problemy neboli... nastastie.

tetapetra
25. jún 2012

aj oxitocin dali, skoncila som sekciou 😕

zuzka1902
25. jún 2012

Aj ja som dostávala oxitocin asi 4 dni a ked mi ho pichli tak som mala pravidelné bolesti ako prestal účinkovať prestali aj kontrakcie a na piaty deň som dostala ráno, potom tabletku (rozbusku)to boli také bolesti, že ked prichádzala kontrakcia tak som sa klepala od bolesti a držala postele ☹ na obed mi prepichli plodovu vodu, o druhej zavolali manžela, že do hodinky porodím. nakoniec som porodila až o 18.45, medzi tým porodili dve a mne utišovali bolesti a opäť zosilnovali pretože na celom oddelení nebolo druhého lekára 😢 tak som tratila vedomie, potom som dostala infúziu aby som vládala ako tak tlačiť nakoniec prišla lekárka, (manžela odviedli do vedľajšej miestnosti) a ked videla ako som vysílená ma nadstrihla, sestričky mi skákali po bruchu, ale nakoniec mi babatko aj tak potiahli zvonom, pretože som nevládala tlačiť...hrozný pôrod a odmeraní lekári....neprajem nikomu, ale našťastie je všetko v poriadku a Nelka nemá žiadne poznačenie, že bola ťahaná...dnes máme mesiac a na pôrod si už len sem tam spomeniem :/

adetka
25. jún 2012

pri prvej som oxitocin nepotrebovala... prisla spontanne den pred terminom... akurat som pre apiduralku nespolupracovala - tazke som sa roztrhala.... pri druhej: pre odtecenie plodovej vody 23 dni pred teminom, otvorenu maternicu - mi museli pichnut oxitocin... inak hrozili zdravotne komplikacie mojej malej.... 15 minut po podani oxitocinu som dostala neskutocne bolestive kontrakcie - tie trvali pol hodinu v trojminutovych intervaloch... a ked mi porodna asistentka dovolila zliest z postele - sestricky hovorili, ze nesmiem lebo som napojena na monitor 😠 😠 😠 ... sa mala do piatich minut narodila...

takze som za podanie oxitocinu v pripade ak je ohrozene dieta ... ale okamzite nech zrusia povinnost rodit na posteli zadkom hore 😠 😒 ... babka rodila v 47-om v porodnom kresle s dierou uprostred a dva roky predtym (rok 1945) na styroch ...

murinka
25. jún 2012

pri prvom porode ano,pri druhom nie

kosta123
25. jún 2012

Ja som mala,a poviem ti už nikdy viac !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre