Pohlavie súrodencov

lilidada
27. jan 2016

Ahojte mamicky,robim si maly prieskum,ak viete pridajtevodpoved🙂
Vsimla som si ze ak su dvaja surodenci (zatial) vzdy maju opacne pohlavie dietatka prvorodenneho. Napr. Ja som mala prvorodenu dcerku a moja sestra mala chlapceka
Suseda mala dievcatko a jej sestra mala prvorodenneho chlapceka. Ako to mate vy vo svojom okoli,len zo zaujmavosti🙂

ukulela
27. jan 2016

len zo srandy: moja mama aj jej sestra maju len dcery (obe po tri kusy 🙂 ..... babka dve dcery, jej sestra 4 dcery a medzi nimi v strede jedneho syna. svoka a jej sestra - obe synov. Takze do tvojej statistiky nezapadaju 🙂

katrinka8
27. jan 2016

Ja mám dcérku a synčeka, môj brat ma synčeka a dcérku 😀
Manžel má dcérku a synčeka, jeho brat má synčeka, dcérku a synčeka 😀
Bratranec má synčeka a synčeka, jeho sestra má dcérku a dcérku 😀

Švagriná (žena môjho brata - viď bod 1) má synčeka a dcérku, jej brat má synčeka a dcérku 😀
Kamoška má dcérku, jej sestra má dcérku a synčeka 😀
Sesterka má synčeka, dcérku a synčeka, jej brat má synčeka 😀

Mohla by som pokračovať, ale neviem, čo z toho vyplýva... 😀

lintu
27. jan 2016

Poznám také, že jedna sestra: dievča,chlapec, dievča.....druhá sestra: chlapec, dievča, chlapec :D

maria117
28. jan 2016

@lilidada myslim,ze to je tak 50:50
Mamka je zo 6 deti, ona ma najstarsiu mna, spolu 4dcery a 1 syna. Jej sestra ma 1 syna (zatial), jej bratia: jeden 3xsyn, druhy: dcera,syn,dcera, treti: syn,dcera,syn, stvrty slobodny,bezdetny.
Ocko- prva dcera(ja). Ockova sestra: syn,dcera
Sesternica- 3x synovia; bratranec (sesternicin brat) 1x syn
Chce to vacsiu vzorku pre statistiku 😉

stary_ujco
28. jan 2016

Moji svokrovci pochádzajú z 9 a 7 detí. Moja manželka má 38 sesternic a 2 bratrancov... A ešte brata, aby som nezabudol.

siska53
28. jan 2016

@lilidada nepotvrdzujem. Moj otec mal brata a obaja maju prvorodene baby. Stryko dalsie dieta nemal.
Co viem,dedko mal 3surodencov,1z nich mal prvorodeneho chalana,zvysni mali dievcata ako prve..

jolinka
28. jan 2016

nema to absolutny suvis. my sme tri sestry a kazda mala prve dve deti len dievcatak, takze prvych 6 deti v rodine boli vnucky a za tym sa narodili 3 chlapci.

lilidada
autor
28. jan 2016

Ok dakujem za odpovede🙂) tu v okoli to vychadzalo tak ma zaujimalo ci aj inde,vidim ze nie,no neva. Dakujem vsetkym zucastnenym

bubelko
28. jan 2016

@lilidada my mame so sestrou len chalanov 🙂 bratranci len baby 🙂

senta_sofia
28. jan 2016

@lilidada nahoda, tiez mame rovnake pohlavie

zanin
28. jan 2016

mam dvoch synov a dcerku sestra ma jedneho syna zatial.

lubi40
28. jan 2016

ja mam syna, segra ma dceru 🙂

gabikula
28. jan 2016

Sestra má chlapec-dievča-dievča, brat má dievča-dievča. Ja mám troch chlapcov 😉

ichbinich
28. jan 2016

Zaujimava teoria, asi ako urcovanie pohlavia podla tvaru brucha, chuti/nechuti a smeru zatocenia vlasoveho viru 😉 😀
AK mame malu statisticku vzorku: ja a brat, tak to vychadza: moj prvorodeny je syn, brat ma dceru.
Ked statisticku vzorku zvacsime, vyzera to inak: svagrina ma dvoch bratov. Ona ma dievcata dvojicky, jeden brat dve dievcata a druhy brat dvojicky chlapca a dievca.
Ked si statisticku zvorku zvacsime este viac, dostaneme sa ku tomu zhruba pol na pol, ako to na svete uz len raz je 😉 😀

timea7
28. jan 2016

@lilidada sorry, ale asi podobná blbosť ako určovanie pohlavia podľa tvaru brucha, čínsky kalendár a pod. somariny. Pravdepodobnosť je vždy 50% 😀 😀 😀 😀 😀 Inak my máme všetci len chalanov. Môj partner a jeho sestra tiež....

petra735
26. okt 2022

Nie vôbec to tak nieje u nás. Ja som mala prvého chlapčeka, sestra taktiež chlapčeka, brat taktiež chlapca. Môj otec mal prvé dievča, moja teta (jeho sestra) mala prvé dievča a môj ujo mal prvé dievča tiež.