Pôrod a stredne ťažká anemia

sandracodariny
14. feb 2023

Ahojte kočky ,hľadám už pár dní o tejto téme niečo viac ale buď zle hľadám alebo som jediná s týmto problemom .. som v 37 tt , ale doktor hovorí že to pôjde skôr ..problém je ,že môj hemoglobín je na hodnote 85 čo je žalostne malo a lekári má strašia že budem pri pôrode odpadavat a že pri cisárskom detto lebo tam je strata krvi ešte väčšia .. Je to môj tretí pôrod a mám strašný strašný strach.. máte niekto prosím skúsenosť s pôrodom s tak nízkym hemoglobínom ?

pribinak
14. feb 2023

@sandracodariny neberies nič na anémiu? Nemusíš vôbec odpadávať. Ak by ti veľmi hemoglobín klesol, tak dostaneš po pôrode infuzky

luccija
14. feb 2023

@sandracodariny teraz vladzes chodiť, niečo robiť?aj máš záťaž, kg navyše..neviem prečo Ťa strašia.Gynekolog Ti dal železo?veď to sa dosť kontroluje.Ak nie hneď začni brať železo na predpis
Po pôrode Ti dajú infúziu, keď bude treba

stanusenka
14. feb 2023

@sandracodariny ja som chodila/chodím na infúzie železa, mala som 84 hodnotu pred mesiacom, k tomu 3x denne maltofer fol tabletky... Určite je to už lepšie aj sa cítim lepšie, zatiaľ mi nebrali znova odber

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@pribinak ale áno ,chodím ambulantne na infúzie ,podávajú mi ferinjekt ,po prvej dávke som mala krv bez zmeny ,minulý piatok som dostala druhú dávku a ak stihneme tak budúci piatok mám tretiu ,ak dovtedy neporodim .ale cítim sa veľmi slabá po 10minutach státia si musím ľahnúť lebo odpadávam,neviem si predstaviť ako buď tlačiť :(

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@luccija nevládzem veľmi nič ,mala som nariadené ležať od 33tyzdna lebo mala sa tlačila veľmi dole..a mám 50kilo 😂

anjelicek26
14. feb 2023

Na hematologii ti daju infuzie... mne davali tiez.... pri porode masivne krvacanie, infuzii zeleza niekolko, dve transfuzie krvi...davaj si pozor na seba...

pribinak
14. feb 2023

@sandracodariny a čo tvoj gyn? Nenavrhuje sekciu?

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@anjelicek26 Tohto sa bojím strašne .. infúzie mi už podávajú na hematologii ale nič mi nepomáhajú zatiaľ .. no strašne sa bojím tohto pôrodu

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@pribinak sekcii sa bojím ešte viac . Môj gynekológ povedal že budúci týždeň bude diskutovať o sekcii ešte s jedným pánom doktorom .. ale popravde ,veľmi sa bojím spinalu aj narkózy ,trpím totiž emetofobiou (panicky strach z vracania ) a vraj sa po cisárskom veľmi často vracia

anavixy
14. feb 2023

Dostanes transfuziu hned po porode/sekcii alebo rovno pri sekcii a budes fit 🙃 drzim palce 🍀

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@anavixy toto bola taká milá odpoveď že má aj ukludnila trošku ❤️

anavixy
14. feb 2023

@sandracodariny verim, ze to tak bude 🙂 bezne zeny dostavaju transfuzie a je im potom dobre, u teba to len musia podychtit hned, ked ta takto riesi gynekolog, hadam na teba budu pripravení 🤓 ak by si mala z toho velky strach tak si vyhliadni (zazmluvni) konkretneho gynekologa v porodnici a ries to priamo s nim, ak teda tvoj ambulantny nie je priamo v porodnici…
A este k tej sekcii, tak ano, zvykne byt zenam na vracanie este na sale (aj mne bolo), ale oni maju take zazracne vodicky co ti pustia zilou a vsetko je prec 🤩 aj to by sa snad dalo vybavit s anesteziologom, nech si pripraveni. Kde budes rodit?

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@anavixy v Leviciach a mám príšerný príšerný strach z hocijakého scenáru 😂 ano všetky čo rodili cisárskym povedali že.im na sále bolo na vracanie ,niektoré že aj vracali po Tom čo prišli na izbu..no horor pre mňa úplny

anavixy
14. feb 2023

@sandracodariny ale ho*no 😄😄😄😄ja som z LV 🙈 a kto je teda ten gynekolog?

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@anavixy pán doktor Schweier má bude riešiť s pánom doktorom Braunom 😂 Braun je ževraj výborný

euka210
14. feb 2023

@sandracodariny ja som tusim pri tretom mala nizke hodnoty, asi pod 100 alebo pod 90..ze som brala zelezo pri 2, nenapadlo gyn.skor kontrolovat...tiez ma strasila, ze ked sa nezvysi, tak mi daju pri sekcii tranfuziu. Nic sa nestalo. Vsetko ok.
Moj syn mal pred rokom malo hgl, ani fe nepomohlo za mesiac zo 77 na 66, tak dostal tranfuziu krvi, nic hrozne to nie je.

anavixy
14. feb 2023

Nooo.. moze byt 🙂 ale najlepsia je Dr. Pahuli 🙃 ale ano Dr. Braun je odbornik, akurat uz je v porodnici menej a teda ak si ho priamo nezazmluvnis tak nie je iste, ze tam bude vtedy

nikha2809
14. feb 2023

@sandracodariny ja som mala 75 pôrod ok, potom mi šupli pár transfúzii.Brala som počas tehu lieky ale nezaberali, na infúzky som mala alergickú reakciu

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@nikha2809 pri hodnote hemoglobínu 75 si mala pôrod ok ?? Toto som potrebovala pocut ❤️❤️❤️

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@anavixy Dr Pahuli je taká mladá blondínka ?

lienkka89
14. feb 2023

@sandracodariny ja som rodila prirodzene s hemoglobinom 80. Neodpadávala som. Unavená som teda bola riadne ale po 12 hodinách bolestí, kto by nebol. Brala som 3x denne železo v tabletkách ( už neviem aké 😬) a po pôrode mi dali transfúziu.
Ja som k tomu mala ešte aj preeklampsiu ako bonus.

nikha2809
14. feb 2023

@sandracodariny áno, úplná pohodička, druhý pôrod síce len 10 hodín, ale aj tak, tlačiť som vládala, neodpadla som ani nič.Pri prvej dcére som stratila vedomie pri tlačení, ale vtedy som si železom problém nemala, rodila som už vyše 20hodin, bola som vyčerpaná, mala som strašne nízky tlak celé tehotenstvo, ale ani to nebolo nič vážne, trošku ma prefackali a tlačila som ďalej 🙈😂 neboj nič, určite to zvládneš, dobre bude ♥️

sandracodariny
autor
14. feb 2023

@nikha2809
@lienkka89
Bože ukludnili ste ma ,až sa začínam na pôrod tešiť ❤️ ďakujem za takéto skúsenosti ,strašne som to potrebovala pocut ❤️

anavixy
14. feb 2023

@sandracodariny nie, mlada vysoka je Dr. Francova, Dr. Pahuli je zastupkyna primara, tiez je mlada, vlasy vacsinou tak do hneda 🙂 no uvidis ako bude, ked pojdes sekciou tak mas cas to riesit na mieste, ale ak to na teba pride tak im to hlavne prizvukuj, nech tie vysledky neprehliadnu este pred porodom🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre