Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pôrod a zaseknutý SI kĺb

tajav
2. apr 2016

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, máte niekto skúsenosti s prirodzeným pôrodom aj napriek blokovanému SI kĺbu. Ďakujem.

berybery
2. apr 2016

Zavisi, ake velke dieta cakas aj aku mas priestrannu panvu, ake su momentalne tvoje tazkosti. SI klb moze v tehotenstve este viac boliet, kedze panva sa roztahuje, po porode detto, dieta potrebuje prejst panvovym vychodom a SI klb je jej sucastou. Takze urcite prebrat so svojim lekarom, pripadne ortopédom. Pokial mas tazkosti, volbou je cisarsky rez, netreba sa ho bat.

tajav
autor
2. apr 2016

Veď najhoršie je to že už pred otehotnením som s týmm mala problém, a teraz je to ešte horšie, nemôžem vôbec ležat už ani na boku, a spím v polosede. Ja som malinka utla pred tehu som mala 48kg\160cm a teraz v 26tt mam 55kg.
Čiže môžem aj sama požiadat o cisársky? Lebo moj gynekológ mi povedal že ak sa to nezhorší tak že pôrod bude normálny

berybery
2. apr 2016

@tajav Nie, o cisarsky rez poziadat nemozes. Ak navstevujes ortopeda, alebo rehabilitacneho lekara, tak je nutne, aby posudili tvoj stav a vyjadrili sa, ako by bolo najvhodnejsie viest porod. O konecnom vedeni porodu ale vzdy rozhoduje porodnik. Po porode by bolo vhodne odblokovat klb manipulacne- dobry rehabilitacny lekar by mal pomoct..

kalkulacka111
2. apr 2016

@tajav ty ideš rodiť, ty spolurozhoduješ a určuješ okolnosti pôrodu. Velakrat lekari sposobili zlym smerovanim porodu poskodenie dietata, traumu žene do konca života. Cisárskym dieta menej ohrozíš, ak lekár nerešpektuje tvoj zdravotný stav zmeň lekára, ak ti poškodia dieta ty budes s nim cely život nie ten lekar -hrdina. Prelistuj fórum pôrod, čo môžem odmietnúť.....: https://www.modrykonik.sk/forum/porod/co-mozem-....

milist
4. jún 2016

@berybery tiez som toho nazoru ako kalkulacka111 - nie je pravda ze nemozes o cisarsky rez poziadat, ja mam presne ten isty problem a je jedno ci si prvorodicka ci druhorodicka, ja mam okrem SI klbu problem aj s vysunutou platnickou, pred otehotnením som chodila 3/4 roka prerusovane na rehabilitacie, infuzie a pod, teraz som v 32tt a druhy trimester bol taky narocný, ze som nemohla ani spať ani sediet, no neprajem nikomu...gynekologicka mi hned povedala, že v takychto pripadoch lekari hned pristupuju k cisarskemu aj z dovodu bezpecia babatka pri porode a matky, aby vobec vedela porodit s takýmito bolestami (okrem kontrakcii samozrejme). buduci tyzdem mam i st na prietoky a hned moja gynekologicka pisala v sprievodnom listku o problemoch, ktore som mala a mam. Je pravdou, že vzdy zavisi aj od momentalneho stavu a porodnika, ale odmietnut pri týchto tazkostiach isto nemozu.

milist
4. jún 2016

@tajav mozes urcite poziadat porodnika a taktiez popros tvoju doktorku aby ti to napisala aj do spravy ci listka, s ktorým uz pojdem na vysetrenie prietokov do nemocnice kde sa rozhodnes rodit, mam to overene aj u gynekologa-porodnika, ze sa musia takymito vecai zaoberat a nemozu odmietnut porod sekciou

Tu začni písať odpoveď...

Odošli