Pôrod po laserovej operácii očí. Zhorší sa mi zrak?

biba12
20. júl 2009

Ahojte,

prve dieta som rodila normalne. Mala som dioptrie -6,5 . Porod mi zhorsil dioptrie cca o -1 na kazdom oku. Skoncila som na -7 a -7,5. Tento rok v maji som si dala operovat oci laserom a chceli by sme druhe dieta. Len teraz premyslam, ci budem moct rodit normalne, alebo sekciou, pretoze by som nerada, aby sa mi zhorsil znovu zrak, co sa stat moze tym tlakom, ktory pri porode vznika. Ma niekto podobny problem? dakujem

andrejusa
20. júl 2009

ahoj, ja som nad tou operáciou tiež rozmýšľala, ale nakoniec som sa nejak nechala odhovoriť. No pamätám si, že mi tá očiarka vtedy povedala, nech si to dám radšej robiť po pôrode, lebo rodením sa nejak zvyšuje tlak v oku a tým pádom sa zvýšia dioptrie. Vlastne to čo píšeš ty. Ale viac o tom neviem.

biba12
autor
20. júl 2009

Ja som si to po porode dala urobit, len mi ostali zbytkove dioptrie cca -0,5 a -1. A uprava je v cene a tu si dam spravit az po porode druheho dietata. Ale to co vidim teraz a predtym sa porovnat neda. Vtedy som si skoro vypichla oko, ked som sa malovala a teraz krasa... A nechcem o to prist.

andrejusa
20. júl 2009

ja by som sa bála, že mi to neurobia dobre. Počula som o operáciách, ktoré sa nevydarili a ostali následky na celý život. Tak sa bojím. Ja nosím kontaktné šošovky a už som tú operáciu preplatila až až, ale odhovorila ma od toho ako rodina tak aj moja očná dr.

janinad
20. júl 2009

Ahojte, ja som mala operaciu cca pred 10 rokmi, tiez -6,5. Bola som u ocnej, a ta skonstatovala, ze v mojom pripade je lepsi CR, nie kvoli operacii, ale kvoli nejakej prasklinke na sietnici. Preto niektore zeny mozu rodit normalne aj pri vyssich dioptriach. Postatny je stav sietnice. Ani operacia na to nema vplyv. Ale ak uz mas raz skusenost, ze sa ti po porode zrak zhorsil, mozno sa bude dat dohodnut s tvojou lekarkou, aby radsej oporucila CR.

biba12
autor
21. júl 2009

Ja som chcela radsej rodit normalne, ta jazva na bruchu ma moc netesi, ked jednu uz mam dolu 🙂 Ale ked to inak nepojde..

ivien
24. júl 2009

Laserovú operáciu som absolvovala pred štyrmi rokmi, v septembri ma čaká prvý pôrod. Gynekológ ma poslal na očné, nech sa vyjadria k pôrodu, lekárka mi povedala, že nevidí žiaden problém s prirodzeným pôrodom, nemusím ísť na cisársky. Tak dúfam, že všetko dopadne dobre a nič sa nezhorší.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre