Pôrod prirodzený

gloria9
9. okt 2011

Ahojte babenky má niektorá skúsenosť s prirodzeným pôrodom?Hlavne ma zaujíma priebeh pôrodu ako to začne čo ma čaká a zašívanie. Hlavne toho zašívania sa bojím. K čomu môžem prirovnať tú bolesť?

exupery
9. okt 2011

Myslim,ze takych nas tu je dost-so skusenostami 🙂 .
Co ti poviem,nie je to sranda,hlavne po oteceni,ci prasknuti plodovky,su tie bolesti dost silne,zaciatok sa da v pohode vydrzat...a zasivanie?No,mna zasivali zvnutra,zvonku-no katastrofa,pravdu povediac,bolelo to strasne,ale vydrzala som ,musela som,a ked som videla ,koli comu bola ta bolest...stalo to zato,a kludne by som to preskakala znovu,za taky dalsi vysledok 🙂
Kazda sme mali alebo mame strach,ale pozri sa kolko zien to zvlada na celom svete dennodenne,tak preco by si to nezvladla ty?Drzim palce...

nicky655
9. okt 2011

@exupery jaj,nestras ju 🙂

ja som mala porod v pohode. najskor mi odtiekla rano o pol tretej plodovka. o 8 som dosla do nemocnice,stale sa nic nedialo. o 12 mi dali vyvolavacku, a o stvrtej bola mala na svete.nastrih som nemala,len styri stehy zvonku-a to mi nieco pichla sestricka,cize to bolelo asi ako silnejsie stipance.a pri porode to bolo skor strasny tlak ako bolest.mna asi najviac bolelo ked ma vysetroval.inak sa to dalo.

nesmies vela citat ako ja-ja som bola tak vystresovana,cop som vsetko precitala a pocula ,a nakoniec to bolo v pohode. a dalsia vec,ja som si to stale nejkao nepripustala ze idem rodit 😀 😀 😀 a nie to,ze by to mohlo este zle dopadnut.pozitivne naladit mysel.
viem,ze teraz sa mi to lahko hovori,ale ja som taky typ,ze dokotorovi nejdem,kym mi nie je na umretie,takze nie som nejaky odvazny typ 😀 😀 a zvladla som to.drzim ti palce

stelca
9. okt 2011

Ahojte,baby nestrašte tu ,zaleži aj na doktorovy. Ja som rodila prirodzenym spôsobom. Rano som bola na ambulancii 8,00 o 9,00 som bola na porodnom a o 14,15 sa mala narodila. Boleti to je rôzne ja som mala ako pri silnej menštruacii , neboleli ma vaječniky ale na bokoch mala sa tlacila von.Plodovu vodu mi praskla doktorka. 😉 A čo sa týka zašivania to nebudeš citiť.

evka4
9. okt 2011

@gloria9 ahoj, ja som tiez ako prvorodicka mala dost velke obavy z porodu. stale som tu na MK citala hrozostrasne pribehy o porodoch a nebolo mi vsetko jedno... tiez som sa najviac bala sitia, lebo mi niekto povedal, ze to boli viac ako samotny porod... no proste som bola uplne vystresovana a v hlave som uz mala pripravene vsetky katastroficke scenare vratane 72 hodin trvajuceho porodu 🙂 a realita bola nakoniec uplne ina, o 12 mi na poradni prepichli vodu, do druhej sme si s manzelom robili srandu, ze kedy sa to akoze zacne, potom mi dali infuziu s oxytocinom, zacali silnejsie kontrakcie a uz pred stvrtou bola mala na svete..cize samotny porod od zaciatku netrval ani styri hodiny, pricom prve dve boli bez bolesti.....nemala som ani epiduralku, jednak mi ju dat nestihli a vlastne som ju ani nepotrebovala, hoci som sa na nu od zaciatku tehotenstva spoliehala ako na jedinu zachranu... mna osobne to az tak nebolelo, sitie bolo v pohode, citila som len take stipkanie... cakala som nieco tisic krat horsie... osobne si myslim, ze to, ze ma niekto dost velke obavy, je na jednej strane zbytocne,ale v mojom pripade mi to asi aj dost pomohlo, lebo som bola milo prekvapena, ze to nebolo nic strasne. drzim palce 🙂

ellenie
9. okt 2011

ja som sa tiež hrozne bála porodu, pretože som hotový strachoput. Bojím sa ihly, či už očkovania či odberu krvi, neskutočne. Ale nejak som to počas tehotenstva zvládla, no a porod.... Bála som sa neskutočne, ale nakoniec to dopadlo dobre 🙂 Napichali ma tam injekciami, a nakoniec mi pustili oxytocin, to som porodila do 10 min. 😀 Do nemocnice som prišla ráno o 10 a malá sa narodila o 16 hod, bolesti som mala poslednych 10-15 min, keď mi dali oxytocin, ale to boli take bolesti, že sa to dalo v pohode vydržať. Inak som sa tam furt len prechádzala, cvičila na fitlopke, kecala so sestričkami a manželom, nemala som extrémne bolesti 😀 Fakt až ked dali oxytocin 😀 a inak plodovku mi tiež prepichovali, a vobec to nebolelo, ani zašívanie,a bola som zašívana jak z vnútra tak aj z vonku, občas to iba tak trocha štiplo, ale to bolo všetko. A rodila som prirodzene, bez epiduralky 🙂

monika1279
9. okt 2011

Ahojte 🙂 no tak môj porod si myslim bol v pohode🙂rano o pol piatej ma začalo bolieť pod bruchom mala ma tlačila 🙂pred pol šiestou som bola v nemocnici kde ma hned zobrali na salu, chvilku som si poležala potom mi doktorka prepichla plodovu vodu a už to išlo 🙂 a mala bola o pol deviatej von nehovorim že to nebolelo ale dalo sa to vydržať a hlavne koli takemu malemu človiečikovi 🙂 mňa akurat bolelo ked doktorka pozerala porodne cesty a to šitie ani nie..A neboj zvladneš to mysli pozitívne a všetko bude o.k. 😀

havi
9. okt 2011

@gloria9 berto tak ze ked to zvladli ine,zvladnes to aj ty,ja ani skoro nevedela ze rodim 😉 a to maly mal 4200g a 53cm a zasivanie,ani som necitila,pichli mi injekciu a zasili,vobec som to nevnimala,samozrejme boli nejake bolesti,ale ten pocit ze si dala zivot babätku je na nezaplatenie,takze na bolest zabudnes.len mysli ze vsetko bude dobre a tes sa na porod ze uz budes svoje malinke konecne aj drzat v naruci.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asma
9. okt 2011

ja som napriklad ani nevedela ze to uz rodim xiixix mna hnackovalo asi hodinu a take bolesti ako ked mam menzes dostat... tak to bolo v noci o druhej a nechcela som otravovavat a nakoniec lezat este dva dni na izbe... ale nasi to nevydrzali a zavolali sanitku a velm idobre urobili lebo mala sa narodila 4,14 ... islo to tak rychlo.. bolesti boli ale prezila som a nebolo to take katastrofalne ako sa opisuje alebo vidis vo filmoch... šitie no to som citila xixxi aj som riťou skakala ale ked som uz vedela ze malinka je ok... a videla ju ani som tak nevnimala sitie som len cakala nech ju očistia a môzem si ju privinut...
hlavne sa neboj.. zvladlo to milion zien a ty nebudeš výnimka..

anjelicek26
9. okt 2011

Ako pisu ostatne baby - necitaj hrozive zazitky z porodov, u teba to moze byt uplne o inom.

Ak chces pocut pozitivny zazitok z porodu - ja mam dva 🙂 Dcerka sa narodila za 4 hodiny od prvej kontrakcie po poslednu, na 4 zatlacenia bola vonku, len minimalny cca. 1,5 cm nastri do strany, ktory sa rychlo a bezproblemovo zahojil. Syncek sa narodil za 2,5 hodiny od prvej kontrakcie po poslednu, nastrih nebolo treba, na tretie zatlacenie vonku.

Bolest sa neda k nicomu porodnat, mozno k velmi velmi silnym menstruacnym krcom. Ale maju sestricky v tomto pravdu - kazdou kontrakciou blizsie k dietatu. Stale mysli len na to - ze ked porodis, bolest skonci. Mne to veeelmi pomohlo na to mysliet, aj ma to motivovalo, lebo som vedela, aku naadhernu odmenu za tu bolest dostanem.

Som krpec 153cm a pred tehu 46kg... takze ani nejake teorie, ze zenam s sirsou panvou ci boh vie cim... no proste neplati to. Je to uplne individualne.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lumimi
9. okt 2011

ja som mala minule v noci strasne krce v lýtkach a rozmýšlala som či neboli horsie ako porodne bolesti. inak z porodu mam celkom pozitivne skusenosti, kontrakcie najprv vobec neboleli, potom cca3 hodiny predporodom začali boliet, potom porod - bolelo ale dalo sa vydržat, nástrih bol pre mna vykupenie - malý len tak vyletel, šitienebolelo, len sem tam pichlo, zhojilo sa fajn. kazdý tiež vníma bolest inak, takže to ti nikto nepovie presne ako to bolí. ale pamataj, čo začne to skončí a akonáhle je mimčo vonku svet je krásny a už ta vlastne ani nič nebolí

mirkita
9. okt 2011

ja som sice mala polo-prirodzeny porod, lebo som mala epi...takze bolesti len do epi a potom ziadne
ale zasivanie som si uzila...dopredu sa toho budes zbytocne bat lebo nevies ci sa viac alebo menej natrhnes alebo vobec 🙂
ja som napr. nastrih ani zasivanie vobec neriesila pred porodom, to som si myslela ze uz je malina oproti vsetkemu ale zial to zasivanie nebolo prijemne, ale zase bolo mi to uz celkom jedno, bol pri mne manzel, maly na svete -. krasny, zdravy, ja som bola v poriadku, v porodnici bol klud...tesila som sa ako blazon, posielali sme SMSky znamym, rodine....tak som sa snazila len to vydrzat 🙂
drzim palce, urcite bude porod pre teba zazitok a o chvilku budes takto vypisovat ako my ostatne ze si to zvladla 🙂

stvura
9. okt 2011

Vobec sa nezatazuj zlymi myslienkami...kazdy porod je iny. Poviem ti svoje dva porody...prvorodicka s malymi kontrakciami o ktorych som si myslela ze su uz na zomretie, no v nemocnici ma vysmiali a pekne poslali na vzdycharen odpocivat som porodila po podani klystiru do pol hodiny s tym ze kontrakcie nenadobudli pozadovanu intenzitu a tak mi dali vyvolavacku, skakali po bruchu...vsetko ok, maly sa narodil zdravy, culy. Sitie som vobec necitila, po tom vsetkom to bola uz len malina. Co sa tyka druheho porodu, rodila som bez kontrakcii, s tlakmi na konecnik, po odtoku zelenej vody hned.....nebola som vobec sita. Takze som mohla rovno stat zo stola a odkracat si na izbu, ziadny problem. Ak budes naozaj spolupracovat, dietatko bude optimalne (moja mala 3kg), nenatrhnes sa ta nebudu sit. To je optimalny stav, velmi prijemny, naozaj som bola ako rybicka, ziadne problemy si sadnut a tak.
Takze zhrnutie...neviem co su to hrozne kontrakcie, sitie nebolelo, druhy krat bez sitia. Mam siroku panvu, som plnostihla, deticky som mala obe trojkilove....

alenka600
9. okt 2011

Inac ja tomu uplne rozumiem a ja mam uplnu hrozu z porodu, priznavam sa. Jasne, ze presne ako tu viacere pisete - vyhladala som si nejake videa a povedala som si, ze tak toto ja zo seba nedostanem a nezvladnem to 😀 Ale je mi jasne, ze dietatko musim porodit tak ci tak a bud budem vydesena a pojde to tazko, alebo sa budem snazit mysliet pozitivne a pojde to lahsie (nie lahko).
Ale strasne sa toho bojim.
Bojim sa bolesti.
Bojim sa dlzky trvania.
Bojim sa roztrhnutia a sitia.
Bojim sa kojenia.
Bojim sa toho ake to bude, ked bude manzel pri tom (ci dostatocne pochopi, ake je to tazke, alebo ci to bude brat tak, ze vsak zena okamzite zabudne na tu bolest a vec vybavena (lebo v nejakej jeho mudrej knizke pre oteckov, nejaky parchant - autor je muz - napisal, ze zena v sekunde na vsetko zabudne, no a o tom si teda dovolim mat urcite pochybnosti a hlavne odkial to moze muz vediet???)
Bojim sa ze budem hystercit.
@gloria9 asi to nie je odpoved na Tvoju otazku, ale aspon vidis, ze sme v tom viacere a asi je to prirodzeny postoj. A cim viac sa budeme stresovat, tym to bude horsie. Neviem ake mas skusenosti s doterajsim priebehom tehotenstva, mne sa osvedcilo, ze vsetko, co som "odignorovala" (prestala hladat mudre rady a videa), tak do bodky vsetko prebehlo hladko. Drzim nam palce! 🙂

gloria9
autor
9. okt 2011

ufff žienky škoda že nebude cisarsky ale prirodzeny lebo toto čo tu pisete niektore ohladom sitia to je strasne ja mam velmi nízky prah bolesti malo znesiem ešte aj ked idem do poradne tak stresujem a dúfam že ma nebude pozerat zo spodu a este jedna vec je lepsí chlap ako pôrodník alebo zena?

juliagregor
9. okt 2011

šitie som vôbec necítila...

nelicefo
9. okt 2011

@gloria9 joj moja vôbec nestresuj. pohodička. Každá kočka mala iný prebeh pôrodu. 😉

stvura
9. okt 2011

@gloria9 ale nie, prirodzeny porod je urcite lepsi...cisarsky rez je velka zataz na tvoj organizmus, ved ti prerezu brusko, maternicu, potom zasiju...ono to znie velmi lahko, krasne, ale je to zlozite, hojenie moze byt problem, budes ledva stat na nohach, na druhy den ta sestricky vysupnu z postele a "staraj sa nepouzitelna o svoje babatko", laktacia moze byt problem, dietatko den neuvidis, potrebujes niekoho aby ti pomohol...naozaj to nie je sranda. Prirodzeny porod je mozno bolestivejsi, ale len kym dietatko nevyjde na svet a ty ho neuvidis. Potom ta zaleje taka vlna stastia, ze zvysok uz nebudes vnimat. Ja som mala porodnika aj muza, aj zenu...ak je citlivy muz, preco nie...oboch mozem len pochvalit, ziadny problem, velmi mily a ustretovy.

halienka
9. okt 2011

@gloria9 ani po cisaráku to nie je sranda, to bolí tiež riadne a nikto nemá s tebou moc dlho zľutovania, cca za 2 dni už dostaneš dieťa a musíš fungovať. Sú baby, čo povedia, že radšej tri prirodzené pôrody ako jeden cisarák, ale viem, že sú aj také, ktorým to príde porovnateľné...tak neviem. Určite pre telo je lepší prirodzený, aj kojenie sa ťažšie rozbieha po cisaráku vraj. Ani jedno sa bohužiaľ neobíde bez bolesti, ale dá sa to vydržať. Počas pôrodu si môžeš dať pichnúť epidurál a po pôrode vraj niekde dávajú aj 2x denne ibalgin, kým to bolenie zo šitia prejde...ja viem, že to nie je bohviečo, ale ak sa tak bojíš bolesti, tak si s lekárom vykonzultuj všetky možnosti tlmenia bolesti počas a po pôrode a radšej si za to priplať, vystresovaná ustráchaná rodička nie je ani pre lekára bohviečo 😉 🙂

exupery
9. okt 2011

@nicky655 nechcem ju strasit,mozno,ze porodi ani nebude vediet ako,kazdy porod je iny,ale nie je to urcite prechadzka ruzovou zahradou...a zase nie je to horor,je to bolest,to je fakt,ale kolko bolesti zazivame dennodenne a prezijeme kazdu...myslim,ze ako pisu baby,netreba velmi citat,a netreba sa bat...tych par hodin sa to da vydrzat...a ked budes mysliet,na ten vysledok...zaklad je spravne tlacit a pocuvat,co ti radia...a ak na teba budu kricat,kric aj ty...a hlavne-niekoho si k porodu vezmi-pri mne bol mm a ten mi straaasne pomohol,len tym-ze tam bol...

ikke
9. okt 2011

@gloria9 zvladli to miliardy zien pred tebou, preco by si to ty nemala zvladnut? 😉
tiez si myslim, ze mam nizky prah bolesti (aj ked zas musim priznat, ze ja radsej ku gynekologovi nez k zubarovi 😅 ) a nemam vobec pocit, ze by porod bol najbolestivejsi zazitok v mojom zivote.
bolesti sa daju prirovnat k velmi silnym menstruacnym bolestiam, na konci budes mat pocit, ze musis ist na velku; ale ak vies, ako kontrakcie spravne sledovat a predychavat, mozno to zvladnes aj bez oblbovakov proti bolesti. lebo hlavne ten "vysledok" stoji za to! 😵

lucka1987
9. okt 2011

cele tehu som sa púsychicky tak akosi nastavovala ze sa na porod tesima uz chcem drobca drzat na rukach....

potrat a to ked som bola hospitalizovana 1 trim, a nevedela som co bude o hodinu, ci embryjko vydrzi bola horsie bolest a hporsie som to znasala ako teraz porod...

prisla som , zatlacila, pri zasivani zaaukala trosku a mala super pocit ze nase slniecko je zdrave a zive

sante81
9. okt 2011

mne pomohli dychacie cvičenia, každá kontrakcia sa dá pekne predychať, čím viac som stresovala a nedychala, tym vačšia bolest bola. a pomohlo aj sprchovanie teplou vodou, sadla som si na stoličku a sedela som tam aj polhodinu, ale skoro som prišla na to, že čím vačšia bolest a kontrakcie v čo najkratších intervaloch, tym skorší pôrod. sestrička mi masírovala kríze, bol pri pôrode aj manžel. maly na 2 zatlačenia vonku ale šitie asi na 30min. ale šitie mi už bolo jedno, ked uvidíš svoje dieta, zabudneš na akukolvek bolest. a pôrod som chcela mať čím skôr za sebou, lebo som už koncu sama sebe pripadala ako hroch, nemotorna, ledva som sa dokázala postaviť alebo si zaviazať snurku

lucka1987
9. okt 2011

@sante81 presne ako pises.. treba dobre dychat.. ja som na cvicenia nechodila ale akosi to slo samo to dychanie.... myslela som nato, ze to nie je navzdy ta bolest a ze uz to dlho trvat nebude. ja som sla hned na porodnicu s tym ze mam kazde 2 min kontrakcie a uprimne.. myslela som ze tie kontrakcie su bolestivejsie.... vydrzala by som ovela viac a dlhsie.. celkovo bol porod pre mna prijemny zazitok a veeelmy emocny, len skoda ze mm bola vtedy v zahranici a nestihol prist

diabliq6666
9. okt 2011

@gloria9 mne porod vyvolavali..sice to viac bolelo ale samotny porod od podania cipku po narodenie malej trval okolo 6 hodin..co je super na prvorodicku...predychavanie mne nepomahalo..mne pomohlo prechadzanie sa a horuca sprcha na podbrusko a krize..a zasivanie?kedze mi doniesi malu,vnimala som to len ako ked ma ockovali..len pichnutie

pimpulienka
9. okt 2011

Nečítala som príspevky, tak sa možno budem opakovať. mala som pôrod vyvolávany ( čipok) bez epiduralky,pôrod bol rýchly cca 4 hodiny aj s celou pripravou okolo toho.. ja si už nepamätám na to ako to bolelo, absolutne znesiteľne, skôr mam naň veľmi silne a pozitivne zažitky. Dýchala som aj tlačila, ako som mala, poctivo som v tehu chodila na kurzy a vyplatilo sa. A ešte k šitiu. tak to bolo fakt nič. naozaj v. pohode.pretože som sa akurat vtedy kochala svojou prenadhernou dcérkou a naozaj som na to, že ma práve zašívaju nemyslela. Uvidís, že ani ty nebudeš 😉

annaopialova
9. okt 2011

ahoj neviem ci je to dobry naped ked ti kazda povie svoju verziu aby si potom nemala strach bolest tam bude a co sa tyka zasivania to zalezi ci ta budu musiet nadstrihnut

vodnicka
28. okt 2011

Ahoj sa som mala dve porody prirodzene.v 1995 a 2011 boli rychle a lahke jak keby som prezivala menzes nic hrozne to boli ako bolesti a na dva vytlacenie som porodila svoje deti 😉 obe som porodila v jamuari a od novembra kazdy druhy alebo treti vecer som si mocila nohy v horucej vode pred spanim ,potom osusila a dala ponozky a do postele to mi poradila jedna stara babka vraj mi kosti zmeknu a budem lahsie rodit a mala pravdu 😉 ale kazda zena ma iny organizmus a hlavne som mala vela pohybu v tehu... 😉 Drzim palce tento rok som porodila doma v 36 tt avsetko dopadlo ok aj bez klistiru ani pri prvom som nemala 😉 vedela som co ma caka ako mam dychat,aky ma stav aj babo otocene aj vysetrenia takze som sa nebala a rodila som bez lekara nakolko som nevedela,ze budem doma rodit....8 hod.pred porodom som bola v nemocke a nic nenasvedcovalo k tomu ,ze budem rodit ,kontrakcie neboli pravidelne... 😉

julinkaaa11
7. dec 2011

ahojte baby...tie co ste rodili prirodzene...viete mi prosim pomoct? 29.11. som rodila a mam 4 stehy, je to tyzden od porodu- na wc chodim vpohode, len akurat dnes som si nasla malu snurku s uzlikom....chcem sa preto spytat, ci neviete ako sa vstrebavaju stehy, alebo ci je to nieco zle, ked mi asi jeden steh vysiel- nechcem ist znova na zasivanie- bolo to pre mna dost neprijemne ☹
Prosim, viete niekto pomoct?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre