Pôrod prvorodičky koncom panvovým

misutka27
16. júl 2015

Ahojte.....akoby ste sa rozhodli vy????????malú mám otočenú od 30tt KP (viem že sa môže otočit ale to neriešte teraz berte to tak že je KP prosím),som prvorodička v 36tt+5......a otázka znie: RISKLI BY STE TO NORMALNOU CESTOU TEDA RODIT ZADOCKOM ALEBO BY STE RADSEJ VOLILI CS????????? 😕 😕 😕 😕 😕 😒

barboritta
16. júl 2015

@misutka27 to je rozhodnutie pôrodnika, nie? Podľa toho či chlapec alebo dievča, ale ako prvorodicka asi cisársky. Mňa sa nik nepýtal čo chcem ja, urobili sc a bolo. Ale ak je nižšia hmotnosť a dievča +skúsený pôrodnik,dá sa aj normálne.

cerez
16. júl 2015

Ja úprimne nie. Neriskla by som. Len bohužiaľ rozhodnutie robí lekár.

pribinak
16. júl 2015

To zavisi aj od toho aku mas siroku panvu, aka jej odhadovana velkost a vaha babatka a ako znasas bolest, lebo to bude asi trosku dlhsi porod, kedze hlavicku rodis ako poslednu

sardinka333
16. júl 2015

Nič by som neriskovala ani pri ,,naliehani hlavičkou,, ani pri KP. Ja som si porodnika zazmluvnila a dohodli sme sa na zaklade nalezu že ak sa bude dať, pripadne ak by som sa mala dlho trapiť tak tomu ,,pomožeme,,. Ale ja som mala dieťatko v spravnej polohe takže skor pomahal ,,otvaraniu,, aby to netrvalo dlho. Ja by som volila asi sekciu...samozrejme zavisi aj čo povie lekar, ale osobne ak by som sa mala niekde x hodin trapiť taka hrdinka nie som. Ale zase ja som posera čo sa týka bolesti. Mne aj ta hodinka fest bolestí prišla ako nekonečná...pripadne že mi odbila posledná hodina.Ale je možné že sa ti ešte kludne otočí... 🙂

misutka27
autor
16. júl 2015

no ono ked sa rozhodnem pre normálny spôsob tak by som musela íst do inej nemocnice ako chcem alebo v tej kde chcem íst volia CS....

erienka
16. júl 2015

Ja som sa rozhodla pre cs, bala som sa. Ale presviedcali ma, aby som sla prirodzene

heliet
16. júl 2015

@misutka27 ahoj,
moja svagrina bola prvorodicka a porodila dievcatko KP prirodzene, nemuseli ju rezat (sc). Sice ju sili dlhsie, ale zotavila sa ovela rychlejsie, ako keby bola po SC. Ja ked som mala na vyber, vzdy som sla klasicky. Aj po sekcii, uz som mala velmi natiahnutu ranu, na 2,01(!) mm a oni uz pri 2mm robia sekciu a vytlacila som dietatko bez nasledkov.
Sice mi velmi opatrne pustali oxytocin, aby sa mi nerozbehol porod prilis rychlo, aby to nebol sok pre maternicu, takze som rodila sieste dietatko 13 hodin, ale bol to paradoxne najlepsi porod, aky som mala (Pan Boh mi tym vynahradil dva spackane porody 😉 ). A mala som jedno dietatko KP a islo sekciou - druhy porod, ja som nechcela, odmietala som do poslednej minuty, ale nedalo sa nic robit. Bol to chlapcek KP a mal 3700 (povodne ho odhadovali na 3400) a nebol zostupeny v porodnych cestach, vraj by tam ani nezostupil, lebo vo mne sedel...
Chlapcov ti dovolia tlacit iba do 3500gr, inac je riziko, ked su moc velki, ze sa im moze natrhnut pri tlaceni miesok a mohli by v buducnosti dostat karcinom alebo byt neplodni.
A nie je to tak, ze musis pocuvat len doktorov a nemas pravo na svoj nazor, nebyt mojej priebojnosti pri poslednom porode, rezali by ma znova! Nakolko som mala pri SC obrovske komplikacie, nikdy som si ju uz nechcela zopakovat, tak som trom doktorom musela nanovo vysvetlovat, ze si sekciu neprosim. Nikto z tych troch, ani jeden, na mna nenaliehal, ak by to bolo az tak zivot ohrozujuce, nevzali by si to na triko. Ani reverz som nemusela podpisovat, ze nesuhlasim. Skratka to bolo o rozohovore a dohode medzi mnou a doktormi. A nemala som nikoho zazmluvneneho, cely cas boli na mna mili, starostlivi, dcerka sa narodila krasna v poriadku, ja som ostala cela v kope (ziadna ruptura maternice) a dostala som len par "kozmetickych" stehov, lebo aj epiziotomiu som uz po mojich skusenostiach odmietla. 🙂
Ty mas dievcatko, takze to by slo aj normalnou cestou, zalezi od toho, kolko bude vazit pred porodom, nech ti ju este pomeraju max. par dni predtym, nez pojdes rodit. A tiez ake mas rozmery panvy, to by si mala mat v tehu knizke zapisane. Spytaj sa, ci ju mas uzsiu, alebo klasicke rozmery a to je tiez dovod preco (ne)rodit klasicky.
V kazdom pripade Ti drzim palce, nech hlavne obe po porode (nech uz bude prevedeny akokolkvek) budete zdrave a bez komplikacii a nech uz si ten vonavy batoztek drzis v naruci! A hlavne hlavu hore, oba porody sa daju prezit, sme tu mnohe aj po sekciach, aj po klasikach a ty si starostliva, urcite to zvladnes!

nikam
16. júl 2015

Ja som ako prvorodicka rodila chlapceka otoceneho koncom panvovym prirodzene. Rozhodla tak porodnicka. Syncek sa narodil skor, v 35.tt a mal 2,5kg. Pokial mozem posudit, samotny porod nebol dlhy, horsie bolo moje zotavovanie sa po porode. Nebola som roztrhnuta, ale strasne otlacena. Neviem, ci to s tym suvisi.
Drzim palce, aby sa dcerka otocila a aby si mala co najlepsi porod.

misutka27
autor
16. júl 2015

erienka a všetko v pohode????vidím že dcérka sa volá Emka presne ako sa aj moja bude..teda už jej tak hovoríme

223344
16. júl 2015

Ja som bola prvorodicka a tiež som rodila koncom panvovym.
Dali mi na výber cisársky alebo prirodzený a vybrala som si prirodzený.
A pohoda.
Síce rana bolela cca týždeň ale cisársky som nechcela

misutka27
autor
16. júl 2015

to je to že ja sa toho prirodzeného dost bojím takýmto spôsobom......nemám proste na to odvahu.....ono človek asi musí byt s tým aj zmierený a vyrovnaný ked sa rozhodne pre prirodzený pôrod KP......ja som dost strachopud a bála by som sa aj keby je otočená hlavičkou ale teraz sa bojím ešte viac

cerez
16. júl 2015

@223344 Je pravda, že pri prirodzenom pôrode KP nedávajú nič na utlmenie bolestí????

mamamonika
16. júl 2015

Ahoj , ja som mala tiez malu otocenu opacne ako ty. Na KRAMAROCH , ze vraj dievcatka rodia normalne a chlapcov vzdy sekciou. Rodila som na KRAMAROCH , ja som sa bala normalne, ak mas vacsie dieta mozu byt s tym problemy, povedala som, ze ja neviem pohlavie resp.ak nemas amniocentezu alebo vysledky specialne z krvi nik ti nezaruci , ze sa nepomylil a nebude to chlapec. Cize ja odporucam sekciu jednoznacne, aj pre tvoj klud.

misutka27
autor
16. júl 2015

je do dievčatko na 100% bola som na 3D sone kde mi to potvrdili....no a hej Bratislava je o inom...ja sa chystám do Žiaru,a malá má momentálne 2800g aj nejaké drobné 🙂 a 36tt+5...ja som ani nečakala velké bábo pretože ja som pred tehu vážila 50kg pri výške 163..takže ja som tiež drobná......ale dúfam že okolo 3000 bude mat....a dakujem všetkým krásne za podporu.....ja sa hlavne o tú malú bojím

tanag
16. júl 2015

dobry den, ja som rodila prirozdene KP v Trencine . Bola som spokojna, ani sekcia nie je moc velka vyhra. predovsetkym by som to nechala v rukach porodnika, oni vedia co maju robit 🙂

radacak
16. júl 2015

Moja malá bola kp a ties som mala sekciu..prirodzený porod vôbec neriešili

misutka27
autor
16. júl 2015

asi bude lepšie na to nemysliet a nech to tak nech sa to vyvinie samo.....do parodne idem až o 2týždne kedže majú dovolenku tak až dovtedy nič sa neudeje uvidím čo mi povedia.......lenže dnes som bola na poradni a bola tam zastupujúca doktorka ktorá ma dá sa povedat odhovárala od CS a vymenovala mi všetky hrozné veci čo sa môžu stat tak ma dost vyplašila...ja som už bola zmierená s CS lebo prirodzený pôrod KP si ozaj neviem predstavit a ani niesom s tým vyrovnaná...teraz som doslova vystresovaná a neviem čo robit

mamamonika
16. júl 2015

A preco ta odhovarala? Ved v dnesnej dobe kazda druha rodi cisarskym.

223344
16. júl 2015

Ja neviem.
Mne furt dávali na tvár kyslík a furt som si to davala preč,sa mi s tým zle dýchalo

darkchoco
16. júl 2015

@misutka27 ja keď som si bola pozrieť porodnicu, hneď som sa pýtala, ako riešia kp,tak mi povedali,že u nich sa prirodzene kp nerodi... Btw k tej váhe 🙂 ja som mala 47kg,55cm,partner tiež nie je vysoký a dcérka mala 4240g a 55cm.takže to,že si ty menšia neznamená, že budeš mať drobné dieťa

erienka
16. júl 2015

@misutka27 tak cs nie je nic moc, najhorsich je tych 24hod na pooperacke, potom sa to uz zlepsuje. Urcite je lepsi prirodzeny porod, ale ja som strasny strachopud. Mesiac po cs som uz chodila behat, 4 mesiace po cs som uz normalne cvicila. Ani s kojenim neboli problemy, doteraz kojim

misutka27
autor
16. júl 2015

vymenovala mi všetky možné komplikácie čo sa môžu stat počas alebo po CS...neviem prečo to robila ved keby mám už deti fajn viem čo to obnáša ale ked som prvorodička a takto ma plašit neviem no....

seahorse27
16. júl 2015

To bude zalezat od celkovej polohy babatka - aj polohy KP su rozne, niektore su viac vhodne pre prirodzeny porod, ine menej. Pokial by islo o o mna, ja by som sa urcite rozhodla pre sekciu, nechcela by som nic riskovat. Predsa len pri polohe KP hrozi ovela viac komplikacii ako pri polohe hlavickou...A tiez by som sa bala porodnych poraneni, ktore byvaju pri takýchto pôrodoch masivnejsie. Kebyze som druhorodicka a cakam dievcatko, tak by som mozno zvazovala prirodzeny porod, ale ako prvorodicka urcite nie.

verini
16. júl 2015

ja som rodila druhu dcéru KP, tretia bola zle otočená a to ste mali vidieť tie boje, pretože nikto v okolí mi nechcel urobiť sekciu dobrovoľne. ked sa druhá dcéra narodila , nehýbala ručičkou, tak sme potom museli rehabilitovať a stále ťa sleduju. no ja som bola v koncoch z toho. nehovorím že sa to nemôže stať pri normálnompôrode, ale predsa len riziko je oveľa väčšie pri zlej polohe. sestrička v pôrodnici mi povedala že niektoré ženy len KP. no ja som mala také skúsenosti, že som sa toho bála si zopakovať, mala som paniku z toho že je zle otočená.. Ja by som na tvojom mieste, radšej neriskovala normálne porodiť, a ked si oni netrufajú vo vybranej nemocnici normálne porodiť, tak to radšej nerob. v konečnom dôsledku je to len na tebe....sekcia tiež nie je žiadna výhra. ale ide o to aby dieťatku sa nič nestalo. tak radšej sekcia. nelutujem, ak ked naozaj som sa zle zotavovala. nikdy som nebola naoperácii, nevedela som si to predstaviť, ale prežili sme a princezná už má 9 mesiacov. tak ti držím palce, nech to všetko dobre dopadne, a rozhodneš sa správne 🙂

seahorse27
16. júl 2015

@misutka27 A rizika pirodzeneho porodu KP ti nevymenovala? Niektori lekari sa v takýchto pôrodoch vyzivaju, sa mi zda....

misutka27
autor
16. júl 2015

no práveže tie mi nevymenovala iba povedala že je to prirodzené len inak otočené bábo..to je všetko..ked som jej povedala že sa bojím že by sa jej napr poškodili nožičky a mala by s tým problémy tak mi len povedala že ved aj pri CS ide nožičkami najprv...ja že dobre ale je to rýchlejšie a ona že ale musí prejst neviem kolko vrstiev mi vymenovala o maternice až po kožu.....a potom som si už len pomyslela že to je sice pravda ale ten rez je väščí ako tam dole...

nanka3
16. júl 2015

@misutka27 ahoj, tiez som podobneho vzrast ako ty, 55kg 164 cm, a v 37.tt podla odhadov mala moja mala tiez 2800g, narodila sa s hmotnostou 3380g, co sa mi zdalo dost, takze na odhad vahy sa velmi nespoliehaj, ja som rodila normalne, mala bolo otocena hlavou dolu, ale ak by bola KP, tak radsej asi cisarsky 😉 , drzim prsty a prajem vsetko dobre obom 😀

vilmuska_v
17. júl 2015

@cerez to treba nechať aj na lekárovi

vilmuska_v
17. júl 2015

@misutka27 musí ťa oboznámiť s faktami, a hlavne tými zlými aby si vedela všetky možnosti

vilmuska_v
17. júl 2015

@223344 :DD ale väčší obsach kyslíka tam máš...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre