Pôrod s vyvolávačkou

ivula20
29. nov 2012

ahojte maminky .... chcela by som sa spytat tie co ste to zazili..je porod s vyvolavackou iny ako ten normaaalny? prenaasam uz 3 dni...a ak do pondelka neporododiim co myslim ze nie ide sa na vyvolaavacku a neviem co od toho cakat...

zuzi0911
29. nov 2012

@ivula20 neviem to podudit nakolko obidve mi vyvolavali 4 dni. ten porod je bolestivejsi je to umelo vyvolane a nie ako to ma byt.no prva sa ete dala ako tak zvladnut no pri druhej som mala aj oxytovin a bolo to dost na mna. v kazdom pripade sa neboj. zvladnes to a ked uvidis svoje dietatko zabudnes na vsetko. neverila som tomu ale uverila. 🙂

ivula20
autor
29. nov 2012

@zuzi0911 velmi nechcem vyvolaaavacku staale dufam ze do nedele porodim, ale asi tazko 🙂 a tomu veriim ze ked ho uvidiim na vsetku bolest zabudnem....

kika1111
29. nov 2012

@ivula20 mne vyvolávali pôrod v 39.tt. prvá vyvolávačka mi neurobila nič, vôbec nič, po 4 hodinách mi dali druhú a o pol hodinu sa to rozbehlo.. 4,5 hodiny od prvej kontrakcie sa narodil malý..možno ak by som rodila bez vyvolávačiek, tak by to trvalo dlhšie... ale poviem ti, že medzi kontrakciami som nemala žiadnu pauzu..proste bolesť v kuse...ak nejaká pauza bola, tak možno len pol minuty..

ivula20
autor
29. nov 2012

@kika1111 no pekne... :D aspon budem psychicky pripravenaaa 🙂

zuzi79
29. nov 2012

ja som mala tiež nastúpiť po víkende na pôrodnicu a cez víkend sa to spustilo samé. Ale išlo to pomaly, tak mi pustili vodu, dali čípok na zmäkčenie krčku a tiež mi dali oxytocín. Myslím, že to značne urýchlilo pôrod, bolesť neviem porovnať, keďže som iný pôrod nezažila, ale myslím, že to je jedno či tak či tak. 😉

brumka
29. nov 2012

@zuzi79 prosim ta co to ten cipok jasom prenasala tyzden a 2x mi spravili bolestiveho hamiltona na roztiahnutie krcka, praskli vodua dali mi infuziu ktoru mi zabudli vypnut tak ma viezli ana sekciu lebo podla nich som sa ani o milimeter neotvorila, zebymi zabudli dat cipok?

zuzi79
29. nov 2012

@brumka neviem o aký čípok sa presne jedná, len mi povedali , že mi ho tam vložili a išlo to. Ale stáva sa aj to, že sa vôbec nezačne otvárať žena a musí na sekciu ako to bolo u teba, to sa asi nedá ovplyvniť.

brumka
29. nov 2012

@zuzi79 jasi msylym ze mi ho ani nedali nic nepovedali nic nedavali

lienkan
29. nov 2012

@ivula20 dali mi ju rano a ja som porodila na druhy den o 10tej ... ale neboj u kazdeho je to inak ... uvidis -coskoro budes fotky pridavat..

ivula20
autor
29. nov 2012

@lienkan dakujem.... duuufam , ze ano 🙂

ivula20
autor
29. nov 2012

a ako to je ked tam pridem rano.... hned mi ju daju alebo budu mi robit este nejake testy?

lienkan
29. nov 2012

@ivula20 určite - bola som v nemocnici tyzden kôli krvacaniu -a vsetky naokolo uz porodili a deti im plakali , a ja sa nimi sama na izbe ...su to nervy ...len sa snaz upokojit a počuvat co ti budu hovorit na pôrodnici ... mne tak velmi pomohli ...a aj sprcha ...bola som v nej celu noc ...a dvak ktrat som plakala ...co mi uz vseliak bolo ...no vsetko sa to potom udialo uz rychlo ... ak by si chcela nediet viac ..tu nie cez IP rada 🙂

bosoriak
29. nov 2012

@ivula20 Druhu dceru som prenasala 9 dni, uz som ich na kolenach prosila, nech mi nieco daju, co som bola v nemocnici 2 dni a chcela som ist domov 😀 Zaviedli mi len tabletku a 3 hodiny na to mi odtiekla voda a cely porod trval necele 2 hodiny. Tiez som dostala oxytocin, ale ja som s tym suhlasila, resp. neprotestovala som. Ani epidural mi nestihli pichnut a nakoniec som sa zotavovala ovela rychlejsie.

Kazdy porod je iny, kazda mame hranicu bolesti niekde inde. Nakoniec sa ale vsetky deti nejako von dostanu a asi to nebude take hrozne, kedze sme tu aj take, co sme to zazili opakovane 🙂
Drzim palce.

P.S. A necitaj ziadne hrozostrasne pribehy o vyvolavanych porodoch. Maminy obcas rady trosku prehanaju. Okrem toho budes len zbytocne stresovat a to nicomu nepomoze.

ivula20
autor
29. nov 2012

@bosoriak praveze nie nestresujem 🙂 ale dakujem... Pocula som , ze ak ma zena bolestivu menstruaaciu co som ja vzdy mala takuu ze som prstami po stene skriabala tak je to pre nu lahsie.... 🙂 ale sama som zvedavaaa,,,,

andrejka1983
29. nov 2012

@ivula20 ahoj 🙂 porozprávam ti moj pribeh 😀 😀 aby si vedela čo ťa možno čaka.... 😢 tak ja som mala termin porodu v piatok, bola som aj na kontrole u svojho gynekologa a ten mi povedal aby som už išla do nemocnice že porodim,ale ani som sa neotvarala ani žiadne bolesti či tlaky ale že dnes sa už neprenáša doma aby sa predišlo komplikáciam,a tak som šla keď mi kazal a oni si ma tam hneď nechali, že mi dajú takú čipočku 😝 co pomôže urýchlit porod aby som to mala za sebou a že isto do večera porodím 😀 he hea si predstav že takto mi dávali čapíky na spustenie porodu od piatku do stredy!!!!! a nakoniec v stredu o polnoci som porodila...išla som normálne ale porod nepostupoval,a tak som si ešte po vlastných prešla na operačku a tam som porodila cisárskym rezom 😉 😀...stačí ti moj príbeh???? dufam že som ťa nevystrašila,neboj,verím že tvoj bude lahší ale v tom momente ked budeš rodiť ti bude všetko aj tak jedno ...

andrejka1983
29. nov 2012

a vieš si predstavit ako mi bolo ked sa 4 ženy pri mne na izbe vystriedali a už aj porodili kým ja furt nič 😀...už som aj nervy mala,aj volala našim, že ja idem domov....že to tu nema zmysel ked aj tak neporodím 😀

ivula20
autor
29. nov 2012

@andrejka1983 ti veriiim..... ja prenaasam 3 dni a uz som na nervy.... 🙂)))

sante81
29. nov 2012

@ivula20 pri 2 pôrode mi praskla voda a ked som prisla do pôrodnice, na urychlenie mi dali infuzku s oxytocinom, porodila som do hodiny, kontrakcie silnejsie ale dalo sa to zvládnut.

sante81
29. nov 2012

@ivula20 a pri 1 pôrode som sa trápila cely den, keby som si mala vybrat, radsej s vyvolávačkou ako bez, ale to je uhol pohladu. mozno porodís ani nebudes vediet ako, poznam mamičky ktoré kontrakcie prirovnali k bolestiam pri krámoch, zbytočne sa nestresuj, dá sa to predychat

zuzi0911
29. nov 2012

@ivula20 neboj sa ja som teda skusala vcelico aby som si ho vyvolala sama no nic nepomohlo.ale zatial co niektorim pomohlo bolo umyvanie okien alebo sasadrovanie bruska na pamiatku a ze po tom sa im rozbehlo nieco vyskusaj.

ivula20
autor
29. nov 2012

@zuzi0911 robiim si dlheee prechadzky 🙂 ale dako nic...a velmi to silit nechcem 🙂

tintinamartina
29. nov 2012

@ivula20 ahojky,,,nedá mi nereagovať 😉 prvý pôrod sa spustil sám a bol v pohode, počúvala som doktorov a moja maličká ma odmenila rýchlym pôrodm. druhý pôrod som mala s vyvolávačkou. prenášala som týždeň a doslova som si vyžobrala vyvolávačku, lebo sa mi to zdalo ako nekonečný príbeh, rodila som v lete, vonku totál teplo. tak mi primár da termín. večer som prišla na oddelenie, noc bola v pohode, ráno klistír, bez raňajok, okolo 8h ma previezli na sálu, dali vyvolávačku, do 13h mierne kontrakcie, po 13h mi prepichli vodu a malý sa narodil o 16,10, ale v porovnaní s prvým pôrodom to bolo intenzívnejšie, čo sa bolesti týka. pri prvom pôrode som do nemocky prišla s kontrakciami okolo 9,30 ráno a malinká sa mi narodila do hodiny. rýchlejšie som sa otvorila, keď to bolo prirodzené. 🙂 teraz čakám tretie bábo, termín mám 6 januára a teda do vyvolávačky sa nebudem hrnúť... 😉

loulou
29. nov 2012

@ivula20
Ahoj, mne vyvolávali pôrod pred 3 mesiacmi, tak to mám ešte v živej pamäti. Prvé dieťa som porodila spontánne 7 dní pred termínom, pôrod bol rýchly a bolesti primerané. Druhé dieťa som prenášala 7 dní a kedže som nemala kam dať prvú dcérku tak mi pôrod vyvolávali na moju žiadosť. Všetci ma strašili čo ma čaká a tak som do nemocnice išla s malou dušičkou. Po prijatí som bola 1 deň na rizikovom oddelení a druhý deň mi šli pôrod vyvolávať. Ráno o 10-tej mi bola zavedená tabletka do krčka maternice a kedže som nič necítila tak som dostala ešte obed 🙂 . Na monitore som bola od tej 10-tej asi 3x ale bolesti žiadne, tak sa rozhodli, že sa nič nedeje. Ja som však cítila, že to už dlho trvať nebude ale bolesti som stále necítila, len také slabulinké kŕče, aj pri menzese som mala silnejšie. Tak som sa vypýtala ešte na monitor, bolo okolo 17-tej, s tým, že bolesti nemám, len také slabučké kŕče. Po spustení monitora mi sestrička udivene hovorila, že už mám časté kontrakcie a pôrod je na spadnutie. Presunuli ma na vzdycháreň, kde som pobudla do 18:30 kedy sa mi narodil synček. A bolesti som mala silné asi len 20 min. pred pôrodom, dovtedy sa dali v pohode predýchať alebo prečkať v sprche na lopte. Tých posledných 20 min. bolo po prepichnutí plod. vody a boli už na stole, bolo horších ale nič strašné, len hrozné tlaky, ale tlačiť som nemohla, lebo malý mal zle otočené rúčky a nechceli aby sa mu zlomili tak mu ich naprávali pri tlačení. Oba moje pôrody boli podobné, bolesti až po prepichnutí vody, dovtedy pohoda 😀. Podľa mňa je to individuálne, ak sa budeš báť tak sa to nejako na teba prenesie,príde stres a pod., treba myslieť nato, že to zvládneš a bude to dobré. Aspoň mne to pomáha keď sa nestresujem, tak ide všetko ľahšie. A určite nieje pravda, že to alebo ono je bolestivejšie alebo dlhšie, mám kamarátky ktoré aj spontánne rodili dlho a v bolestiach. Každá z nás je iná, tak sa netreba báť a na konci ťa čaká tak či tak vytúžené dieťatko, keď ho uvidíš zabudneš na všetko nepríjemné, hormóny vedia urobiť zázraky. Prajem ti aby si to mala rýchlo a s čo najmenšími bolesťami za sebou a v rukách svoje dieťatko

veroni87
29. nov 2012

Ahoj aj mne vyvolávali pôrod, presne ako opisuje kočka hore, tak tie bolesti boli stále, nielen že kontrakcie. Najprv dali len čípok do krčku, to nezabralo tak nonstop oxytocín. A potom to už šlo, ale tie bolesti. Najhoršie bolo, že ked som šla na wc tak mi to odpojili a bolesti úplne prestali, takže aby som unikla bolesti som sa furt pýtala na wc, ale si to prekukli lebo potom som musela chodiť na wc aj s tým 😀 . Na bolesť nezabral ani epidurál a nakoniec som pre nepostupujúci pôrod aj tak mala cisarák. Jednu výhodu to však malo, vedela som kedy porodím a mohla som sa na to psychicky pripraviť. Poznám však aj prípady, čo po vyvolávačke porodili veeľmi rýchlo. Držím ti palce 🙂

miskax2
29. nov 2012

ja som obe deti rodila s vyvolavackou prvu som porodila tyzden po termine rano som prisla vlozili mi tabletku a vecer som mala babatko bolesti boli take priemerne nastrihli ma trikrat som zatlacila a mala bola vonku.....druhy som prisla dva dni po terminen na odporucenie gynekologicky do porodnice od piatka do pondelka mi davali kazdy den injekcie v utorok az dve lebo sa to uz rozbiehalo no ale tie bolesti nieco strasne bola som uplne znicena a vysilena aj tlacenie mi trvalo dlhsie ako pri prvom... a mm som vravela ze uz nikdy viac......takze asi tak 😀 😀 😀 😀

katren
29. nov 2012

@ivula20 ja som mala dva vyvolane a tento treti nie....
podla mna je to uuplne rovnake....jediny rozdiel co som mala bol epidural.....ten jednoznacne odporucam 😉

julka1981
29. nov 2012

Ahoj, ja som mala rizikové tehotenstvo, takže som bola rada za každý jeden deň, čo malinký ostal v brušku. Keď´ som išla na bežnú kontrolu, tak som už bola na 6 cm otovrená. Pustili mi vodu, dali oxytocín a o 3,5 hod bol synček na svete. Boli aj nejaké bolesti, ale manžel bol pri mne a bavil ma (praskli mu nohavice tak sme riešili kde narýchlo zohnať nové gate 🙂 ). Ale pôrodná asistentka a taktiež môj gynekológ mi vraveli, že v prípade prenášania sa odporúča pohlavný styk. Ževraj je to účinná metóda a navyše veľmi prirodzená.

ivula20
autor
29. nov 2012

@julka1981 no keby bolo s kym :DDD

margarita
29. nov 2012

@ivula20
ja som mala oba vyvolavane zo zdrav.dovodov.
pri dcerke mi cely porod od podania vyvolavacky (cipky) az po vytlacenie trval 4,5 hodiny
teraz pri synovi to iste, len vyrazne kratsie - 2 hodiny....ani som nestihla moc predychavat kontrakcie a bolo po vsetkom.
Tak ked tu citam o tych 4 dnoch a pod. - som asi velmi stastna zena, ze na tu chemiu tak promptne reagujem 😀

sa mi aj doki smial, ze az by sa mi pritrafil dalsi porod, a zase vyvolavany, tak mi len daju cipok a ja uz rovno len potlacim a bude to 🙂

drzim Ti palce, hlavne si moc nepredstavuj, ake to bude, lebo vedz, ze to bude uuuuplne ine 😀

piskotkamaricka
29. nov 2012

ahojky 😉 ja som mala tiež vyvolávačku a potom aj 2 flaše oxytocínu, ale ja som bola zvláštny prípad 😀 aj keď bolesti boli intenzívnejšie ako keby mali prísť samé od seba, tak som si myslela, že to bude ešte horšie...celkovo pôrod ako taký som myslela, že bude horší, ale dalo sa to zvládnuť ;) samozrejme, že potom som sa už neusmievala, vyskúšala som si to, viem aké to je a stačí :D určite zujímavá skúsenosť ;)- držím palce a prajem vela zdravíčka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre