Pôrod v kľaku

guliver19
29. apr 2021

Ahojte, na jesen ma caka druhy porod. Mame uz 4 rocnu dcerlu.Vela citam o porodoch a osobne by som chcela rodit v klaku v cupeni alebo sede. Je niekde nemocnica na sk kde sa toto akceptuje? Najlepsie juzne slovensko..
Zaujima ma makma realna skusenost matiek ktore si toto takto ozdili.
Dakujem krasne za odovede dopredu.

bonda568
29. apr 2021

@guliver19 ja som rodila v sede v Trenčíne prvé dieťatko 💗

hu.hu
29. apr 2021

@guliver19 aj mne to bolo najprirodzenejsie. 2 deti v klaku na zemi, tretie na porodnom stolceku. Krasne, rychle porody bez poranení 🙂 ale mimo SK

eriksonka1234
29. apr 2021

@guliver19 moja sesternica rodila v kľaku. Doma s porodnymi asistentkami.

ivangeline
30. apr 2021

Ja viem len ČR.

kiki68
30. apr 2021

Ono to je skor o tom ci to das fyzicky. A este ci ta poloha bude fajn. Ja som cely cas bola tak nejak nastavena ze na styroch. Som v Rakusku, tu mozes rodit aj v stojke na hlave. Ale poviem Ti, ze priamo pocas porodu mi bola ta poloha total neprijemna. Na zaciatku ok, ale potom to bolo nerealizovatelne ciste skrz mna . Drep som musela hodinu a pol robit a maleho dorotovat ( tzv poloha decka Sterngucker) a to bolo tiez za trest. Dali mi taky hocker , ale musela som neustale drepovat hore a dole a teda som iba dosadla na ten Hocker a zas ist hore. Keby mi trva porod tri zatlacenia, tak pohoda. Ale nakoniec to bolo tlacenie na boku a nejake akoby vajicko, drzala som si stehna. Ale vyber bol na mne. A to som mala cely cas monitor. Tlacila som 50 minut a ten drep hodinu a pol .

mamamasama
30. apr 2021

Krompachy... osobná skusenost vsak vo Vranove nad Toplou ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre