Pôrodné bolesti

mami92
27. apr 2022

Čaute. Zaujímalo by ma co vám najviac pomáhalo prežiť kontrakcie a aka poloha pri predychavani. Čoskoro ma čaká pôrod. Ďakujem

kiki68
27. apr 2022

@mami92 zalezi kde budu vyrazat, takze v tomto nepomozeme. Zarucena poloha nie je

21anjelik19
27. apr 2022

@mami92 na to prideš sama čo ti bude najlepšie .......ale mne pomohla teplá sprcha...pórod sa mi zrýchlil, rýchlejšie som sa otvárala po teplej sprche 😊

cimage
27. apr 2022

Prechadzat sa a potom bazen, nakoniec som porodila intuitivne v podrepe. Kazdemu vyhovuje ina poloha a aj pri kazdom porode pomaha nieco ine.

vifoncitta
27. apr 2022

Ja som medzi kontrakciami z toho vyčerpania aj spala...prišla som večer o 11 do nemocnice otvorená na 3cm a do rána som sa otvorila na 7 nakoniec som aj tak porodila akútnou sekciou 😅... Pomahalo mi ležanie na boku,na chrbte keď merali ozvy som nemohla vydržať,sedieť som nemohla no a od tej bolesti som občas až vyskakovala z postele 😃 mne kontrakcie zosilneli po teplej sprche a klystíre...sama prídeš nato čo tebe vyhovuje,hlavne nad tým teraz nerozmýšľaj, každou kontrakciou som si vravela že je bábätko bližšie ku mne 😉☺️

ailiba
27. apr 2022

@mami92 ja som sa chytila stolicky, zaprela a zhlboka dychala. Pomohlo mi sledovat sekundovku.... Vedela som, ze bolest stupa, v 30s vrcholi a potom klesa.

diamond007
27. apr 2022

@mami92 fitlopta

basska_b
27. apr 2022

Mne do krizov isli, dieta v zadnom postaveni. Citala som, ze byt na styroch a masirovat si pritom chrbat. Pomahalo dost. Na sprchu som vobec nemala chut

joesvk
27. apr 2022

Mne veľmi pomohla fitlopta.

kubkovamama
27. apr 2022

@mami92 pri prvom nič 🙂, pri druhom horúca sprcha na kríže na fitlopte, pri treťom tiež nic-dali ma na chrbát na monitor a to bol teda masaker
Za mňa sloboda pohybu uvoľní telo aj psychiku a kašľať na to do akej polohy ta tlačia sestry.. samozrejme ak je všetko v poriadku

mami92
autor
27. apr 2022

Ďakujem.

mila06
27. apr 2022

@mami92 mne pomahalo pri prvej byt na styroch, (bola som takto aj na chodbe v porodnici, kym vypisovali "dolezite" papiere. Manzel sa zdekoval ze videl dost cirkusu) inac najradsej by som tak aj rodila, co mi samozrejme nedovolili. Pamatam porodna asistentka mi kazala drzat si nohy pod kolenami a tlacit (ako Rachel z Priatelov 🙂 som sa citila, takto rodit mi teda vobec neslo.... Druha a treti uz sli rychlo a bolo mi to jedno.

viky_21
27. apr 2022

Zamna fitlopta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre