Pôrodnica Antolská v Petržalke - nástrih

antalea
31. dec 2016

Caute baby, otazka na vas vsetky, ktore ste rodili na Antolskej prirodzenym sposobom - nie sekciou, ci vas nastrihavali uz preventivne, alebo az vtedy, ked bolo jasne, ze to bude naozaj nutne. Pytam sa len zo zvedavosti, ake mate skusenosti, nech si urobim predstavu ako to tam chodi. Vdaka 🙂

kvetakinderko
31. dec 2016

Ahoj. Mna pri prvom porode v 2006tom nastrihli, prislo mi to vtedy ze automacky, lebo ze budem mat problem dieta vytlacit sa ukazalo az neskor. Pri druhom porode v 2008om ma nenastrihli vobec a to som mala druhe dietatko o pol kila vacsie. Takze si myslim, ze to zavisi od konkretneho lekara a jeho zauzivanej praxe. Mozno to pri prvorodickach robia automaticky, neviem. Pri kazdom porode som mala inu lekarku, ktora mala aktualne sluzbu na porodnici.

kuriatkomm
31. dec 2016

Ahoj, mňa nastrihli počas pôrodu, pôrodníčka mi len povedala "teraz to zaštípe" a hotovo. Mne to bolo v tej chvíli fakt jedno 😀
Ale na Antolskej sa dá určite dohodnúť 🙂

luliu
31. dec 2016

Pri prvom pôrode ma nastrihli, pri druhom nie a to bol syn vacsi

katarinanemethova
31. dec 2016

Ahoj. Rodila som v 2015 a nenastrihavali ma, ani len nespomenula doktorka. Rodila som u Dr.Kristufkovej. 🙂

zuzu003
31. dec 2016

Rodila som teraz v juni a lekarka vedela, ze nechcem nastrih. V zavere sa ma opytala, ci ma moze nastrihnut, lebo ze sa 100% roztrhnem. Nastrih urobila maly 1,5 cm. Nestrihala preventivne a ani na prikaz primara, ktory opakoval hustil, ze ma strihat. Strihla, az ked som zo seba vysukala, "len ked je to nevyhnutne" a zhodnotila, ze to fakt asi inak nepojde...

meluela
31. dec 2016

@antalea ano, ale mal 3900g. podla rozhovoru ktory nasledoval so sestrou som vyrozumela ze to nie je tak vzdy, dr. hovorila ze bolo treba lebo bol velky (r. 2011)

katka1981
31. dec 2016

Rodila som v r.2009 na Antolskej, mala som zazmluvneneho dr., pouzivala som epino, dohohli sme sa, ze nechcem nastrih, povedal, ze nestriha len tak, ziadny nastrih ani sitie nebolo, rovnako aj v Ruzinove tento rok u ineho dr.

zuzka38
31. dec 2016

@antalea urcite žiadne preventivne nastrihy nerobia, nastrih robia len ak sa tomu vyhnúť nedá a hrozila by nejaká ruptúra...

sabina1975
31. dec 2016

Inak baby je to len mytus ze strihat treba len pri velkom dietati rodila som syna mal 4050g a 56cm bez nastrihu a vedla mamicka mala chlapceka 2800g 48cm a sili ju asi hodinu co bola tak roztrhnuta

katka1981
1. jan 2017

@sabina1975, idealne je ked ma dieta okolo 3,5 kg (viac ako 3kg) vtedy ked ide von rotuje,mensie dieta leti ako strela a maminku dotrha

renimac
1. jan 2017

@katka1981 môžem sa opýtať, odkiaľ máš túto info? Ešte som o tom nepočula.

sabina1975
1. jan 2017

@katka1981 tak nieco na tom bude mam tri deti 3200/51 ;4050/56 ;3800/51 a nebola som nastrihnuta ani raz rodila som v 1993,1996,2013

katka1981
1. jan 2017

@renimac, kamoske z konika to povedal porodnik (Havalda) rodil moju dcerku, jej obe deti, aj dalsiu kamoskinu dcerku a ta mala velmi malu hlavicku a tak z nej letela a celu ju dotrhala.

katka1981
1. jan 2017

@sabina1975, dcerka 3460/52cm, hlavicka 34 cm 2dni pred TP a syncek 3350/50cm, hlavicka 35cm 2 tyz. pred TP. To dievcatko kamoskine malo hlavicku mozno 32 cm mozno este mensiu.

sabina1975
1. jan 2017

@katka1981 mojim da nechcelo vsetci traja / chlapec chlapec dievca / isli na 42tt

ikissedagirl
1. jan 2017

@katka1981 "leti ako strela" ? :D
Nasa 2,8kilova strela isla vakuom. S nastrihom, s rupturou. Nas 3,5kilovy letel ako strela,bez nastrihu. Kazdy porod je individualny....

katka1981
1. jan 2017

@ikissedagirl, bol vacsi rotoval. Ja som dcerku rodila (tlacila 20minut) a bez nastrihu, bez sitia, synceka som tlacila asi 2 minuty mozno menej, bez nastrihu, bez sitia. (Kedmi ho dali na bruchu ja sombola v soku, ze tonie je mozne. Pouzivala som pri oboch epino, ale ozaj malinko. Rodila som v dvoch porodniciach, rozni lekari, ale o nastrihu sme sa bavili a obaja ma ubezpecili, ze nestrihaju len tak. Vsetko je individualne, aj kazdy porod, kazde telo.

renimac
2. jan 2017

@katka1981 aha, ďakujem. To je celkom potešujúca správa 😉.

antalea
autor
2. jan 2017

diky baby 🙂 nie ze by so mala nieco extra proti, budem mat zazmluvneneho lekara, takze si vsetko dohodnem, ale nechcem mat ziadne podmienky, doverujem ze doktori vedia co robia je to ich praca, budem rodit prvykrat, takze neham si urcite poradit. niekde som citala famy ze sa to potom uz nezahoji, ze ostane jazva a hradza uz nie je taka pruzna, ale mozno su to len klebety. hlavne nech dieta je zdrave, odstatne je mi nepodstatne 🙂 ale bola som na to zvedava, dakujem velmi pekne za vase prispevky a vsetko dobre v novom roku vam aj vasim detickam

zuzu003
2. jan 2017

Kazdy ma ine predispozicie a samozrejme kazdy porod je iny. V kazdom pripade vsak poradim urobit vsetko pre to, aby sa dalo nastrihu vyhnut. Tie veci okolo hojenia nastrihov a neskorsich problemov totizto moc famy nie su :( Ja som cvicila s aniballom + kupila i porodnicky gel a i tak som sa malemu nastrihu nevyhla. Kebyze som necvicila, tak by to skoncilo cisarskym... Je vsak samozrejme dobre dat na radu lekara 🙂

rebekav
2. jan 2017

Na nicom sme neboli dohodnuti s doktorom, lebo sa mi porod rozbehol skor ako som sa s nim stihla na tuto temu bavit. Povedal mi pri samom porode a sam od seba, ze to nebude nutne mozno, ale uvidi podla situacie. Mne to bolo popravde v tu chvilu jedno. Nakoniec nebolo nutne, ale trhlo ma, aj ked minimalne, Dcerka vsak mala malu hlavicku, takze by som mu fakt bola vdacna v pripade vacsieho dietata keby strihol, kedze ma uz pri 29cm hlavicke trhlo. S balonom som necvicila a doktor sa volal Dlhopolcek.

rebekav
2. jan 2017

a tiez mi povedal, ze mala vysla rychlo (podla mna to bolo do 5minut), plus som raz zatlacila aj ked netrebalo (kricali mi ze netlacit ale som v tu chvilu nevnimala), inak by som sa asi tak netrhla ( aj ked neviem co sa tam dialo a ci to bol dovod roztrhnutia).

katka1981
2. jan 2017

@rebekav, tvoja dcerka mala hlavicku 29 cm? V kt.tyzdna sa prosim ta narodila?

rebekav
3. jan 2017

Napodiv nie az tak skoro v 38 tyzdni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre