Ba-Ružinov vs Ba-Antolská?

shilla23
20. jan 2019

Viem ze tu uz boli diskusie na tuto temu,ale chcela by som poprosit vsetky mamicky,ktore tam rodili za posledny rok/dva aby mi pomohli sa rozhodnut .. bola som rozhodnuta za ruzinov ale v poslednej dobe co citam tak viac bab sa priklana k antolskej.. vraj je to tam prerobene no predtym ma odradili reci ze je tam horsi pristup pracujucich.. budem za kazdu vasu skusenost vdačna 😊

denisa098
20. jan 2019

@shilla23 prístup je podľa mňa všade na nič ale Antolská ma aj jisku a lepšie vybavenie pre bábätko ak sa niečo nezmenilo, ak by sa niečo zvrtlo, mňa odrodil starší pán doktor a jedna blondínka doktorka, ktorý boli skvelý, boli milý, a som veľmi rada že som skončila nakoniec v ich rukách, malá bola pridusená tak mi ju dávali ešte niekoľko dní do poriadku, asi sa vykašľať na prístup niektorých, skôr počúvaj čo ti hovoria že máš robiť, nestresuj okolo nástrihu, a prajem všetko dobré, rýchly a ľahučký pôrod.

shilla23
autor
20. jan 2019

@denisa098 dakujem moc krat pomohlo 😊

vivuska666
20. jan 2019

Na antolskej som rodila pred 5 rokmi a v Ruzinovd pred 4 mesiacmi. Pacilo sa mi viac v Ruzinove. Pristup skvely. Prostredie v pohode.

shilla23
autor
20. jan 2019

@vivuska666 kto ta rodil v ruzinove? Mala si zazmluvneneho?

didileo
20. jan 2019

Ja som rodila pred 9 a pol rokmi v Ružinove. Nemala som asi šťastie na službukonajúcu lekárku (pôrodníčku). Už by som tam nešla. Otrasný prístup. Ale rozhodnúť sa musíš sama. Prajem Ti veľa šťastia, nech všetko zvládnete v zdraví.

vivuska666
20. jan 2019

@shilla23 nemala. A meno neviem. Ja si nedokazem zapamatat mena :( Bola to taka mlada dlhovlasa dr. Trochu dorysava vlasy. Uzasny porod. Super rychly. Malo bolestivy 🙂

shilla23
autor
20. jan 2019

@vivuska666 jeeej tak to si mala zazitok teda .. ale tak vidim ze druhe to ide vzdy lahsie ako prve 😅

shilla23
autor
20. jan 2019

@didileo dakujem no ono preto som sa pytala mamiciek na rok/dva lebo tam zmenili doktorou komplet 😊 ale dakujem moc

kikidee
20. jan 2019

@shilla23 ahoj, ja som rodila presne pred rokom na antolskej a bola som spokojna. Sice som mala cisarsky ale doktorka ktora ho robila bola uplne super. Sestricky sa striedali neprijemnejsie s prijemnejsimi, ale celkovo sa mi tam pacilo. Samozrejme ked ides do porodnice nemozes ocakavat hotel, ale na tej Antolskej je to myslim ok. O mesiac rodim 2.krat ale v Ruzinove, pretoze chcem prirodzene a to sa myslim si lepsie v Ruzinove. 2 kamosky rodili pred 2 m tam, jedna davnejsie a vsetky si pochvalovali. Podla mna mozes narazit na personal “so zlou naladou” v oboch nemocniciach, takisto na dobrych. Prostredie zatial neviem porovnat, mne je vsak Antolska sympatickejsia (preto som sa pre nu rozhodla 1.krat).

shilla23
autor
20. jan 2019

@kikidee ja vobec necakam hotel len nechcela by som si traumu odniest z porodu tak sa snazim zistit info .. 😆 mne zas ruzinov je sympatickejsi preto som hned bola za ruzinov ... jasne ze antolska je top co sa tyka predcasne narodenych deticiek a deticiek z problemami.. tak mozno sa tam stretneme haha ale ja mam termin az v marci tak napis po porode ako si bola spoko ak si spomenies 😊

kikidee
20. jan 2019

@shilla23 ja mam koncom februara, tak ak by som si nespomenula, kludne napis ;)

sasunka
20. jan 2019

@shilla23 Ahoj, ja som rodila v Ruzinove v 2015 - mam pekne spomienky aj na porod aj na personal, mozno 1-2 sestricky boli o nicom ale inak ozaj fajn. Lekara som mala zazmluvneneho. Pred mesiacom som rodila znova ale na Antolskej. V Ruzinove sa totiz menil prednosta a z prvej ruky mam info ze je to tam teraz dost zle. Antolska bola skvela, neviem ani co by som vytkla. Uplni profici vsetci, vsetko zorganizovane, starostlivost o deticky vyborna. Izby super - to co je v Ruzinove nadstandard, je na Antolskej standard. Drzim palce nech sa vsetko vydari!

evelyn226
20. jan 2019

Rodila som skoro pred tromi rokmi na antolskej. Prijali ma večer s otázkou čo chcem. No nič len porodit. Našťastie sa menili takže pani, ktorá sa mi celý čas venovala bola skvela, aj má odrodila no perfektna. Ja som nečakala nič extra ale hlavne aby sa ku mne nesprávali akoby som rodila x-te dieťa a tým pádom by som to mala ovládať ale bolo to moje prvé. Pani doktorka, ktorá má ale zašivala bola sado mäso drza. Len ma karhala. Mala som v kľude ležať nech ma zažije lenže mňa to bolelo a taká zima mi bola, a unavená som nevedela ovládať telo a panva sa mi sama zdvihala. Našťastie som tam mala muza, ktorý mal syna na rukách kym ma zašivala. Na šestonedelí sú sestričky pre matky a pre detičky. Niekedy mi to aj dali pocítiť, keď som sa spýtala neutrálnu otazku, ktorú by mala ovládať každá jedna sestra. Ale záleží aj od smeny. Ja som bola v celku spokojna, okolo mňa a malého nebolo treba pobehovať iba pri návšteve som ho nechala postrážiť sestrickam, do miestnosti pre deti. Druhý krát by som tam išla opäť, lebo viem čo čakať a je tam jiska a hlavne mám bližšie rodinu keby som niečo potrebovala. A tých 4-5 dni sa to dá zvládnuť.

evkamotka
20. jan 2019

Rodila som v ruzinove 9/17 syn sa narodil predcasne a jisku mali. Chodila som tam za nim, bolo tam viacero nedonosenych babatiek.
Ale z porodu trauma, druhe pojdem do kocha, kaslat na tie peniaze

bzzzucka
20. jan 2019

Ja som rodila v ružinove jun 2017 a nemôžem sa sťažovať.. ale tak ja som bola celkom rychlo "vybavena" 😀 akurat jedna sestrička na šestonedeli bola taka ako keby ju ta robota ani nebavila... ale inak super 😊

zdenin
29. jan 2019

Ja som rodila v novembri 2012 a v auguste 2017 oba na antolskej pri druhom porode som bola prekvapená cely porod sa mi venovala tusim porodna asistentka to bola (Nererová) obcas prisla pozriet dr. Filkaszova obr boli super aj milé pri prvom porode doslova kazdy iny doktor co siel okolo ma pozrel dost neprijemne dr co ma rodila bola celkom mila (dr.Kralová)
Aj na sestonedeli bol v pohode personál tak ja som bola rada ze som tam sla znova

sivana09
27. feb 2019

Ešte som nerodila, ale v Ružinove som bola na pohotovosti ked som potratila.. boli tam ženy ktoré isli rodit.. pamätám si tie škaredé stare priestory a ošarpané záchody.. To vsetky nemocnice su na tom podobne/pripadne horšie? Kde sa da rodiť v normálnych podmienkach?

jankka1981
27. feb 2019

@sivana09 Ružinov je prerobený, teda aspoň šestonedelie. Záchody a sprchy v pohode. Rodila som tam pred rokom a bola som spokojná. Išla by som tam znovu.

sandra_1990
4. júl 2019

Ahojte je tu pls niekto kto realne rodil na Antolskej v poslednej dobe? Mala by som par otázok ohľadom predpôrodnej prípravy, poradne a tak.

sandra_1990
4. júl 2019

@shilla23 ahoj ktorá pôrodnica nakoniec u teba vyhrala?

shilla23
autor
4. júl 2019

@sandra_1990 ja paradoxne galanta.. ale na antolskej som vcera citala ze mamicke doniesli dostipane babatko od komarov ze tam ani sietky niesu schopny dat na novorodenecke

zdenin
4. júl 2019

@shilla23 no to aj ked som ja tam bola komari otravovali ale nastaste babatka boli ok

shilla23
autor
4. júl 2019

@zdenin tak aspon ze tak .. len hento bolo haloo mamicka ich dala novin aj fotky a babatko stipance vsade

13riska13
6. aug 2019

ja som rodila na Antolskej a úplne v pohode a hlavne teraz, keď tam prerobili oddelenie a na okná vraj dali sieťky, takže komáre nehrozia 🙂

mi13
9. dec 2019

Ahojte, prosim vas viete mi povedat nieco ohladom vybavenia izby na antolskej a v ruzinove? Je mozne ze budem musiet mat planovanu sekciu tak sa rozhodujem medzi tymito dvoma nemocnicami. Zaujima ma hlavne soc.zariadenie ci je na izbe alebo ci sa musi priplacat, popripade ci su polohovatelne postele ak hej tak ci sa daju polohovat elektricky alebo musi manualne. Popripade ak mate skusenost s planovanym cisarskym v danych nemocnicia neuake plusy a minusy. Dakujem krasne 😉

evelyn226
24. dec 2019

@mi13 ahoj, rodila som skoro pred dvomi mesiacmi na Antolskej. Prístup bol úplne iny nez ked som tam bola prvýkrát pred skoro 4 rokmi. Izby su nove, plastove okna, kupelna jedna na dve izby, ale ked potrebujes pridu ti pomôcť. Postel je lepsia o dosť než predtým, polohovatelna ale pri nohach, ziadne elektricke gombicky... Ja som mala teraz aj možnosť ist na nadštandard ale nemala som potrebu. Pytali sa ma na boxe po pôrode kam chcem ísť a neplatila by som nic keby ze idem na nadštandard... Vyhoda ze nebolo vela rodiciek... Ako je v Ružinove neviem nebola som tam takze to skus pozriet aj na druhej debate...
Ospravedlňujem sa za moje pisanie, pisem na mobile a rychlo tak chyby sa nájdu 🙈

mi13
25. dec 2019

@evelyn226 dakujem krasne za odpoved 😉

evkamotka
25. dec 2019

@mi13 v ruzinove mas bud standard, 3 na izbe a socialky aj jedalen na chodbe. Nadstandard je 2 na izbe, socialky na izbe, jedlo nosia na izbu. Za nadstandard platis okolo 20e za den a NEDA sa vopred objednat a to ani pri planovanej sekcii. Musis mat stastie ze je volne

mi13
26. dec 2019

@evkamotka dakujem 😉

domikaaaaaa
26. dec 2019

@shilla23 rodila si nakoniec v Galante? Ako si tam dopadla?
Ja som z Kosut a rozhidujem sa medzi Galantou a Antolskou. :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre